kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Jeśli koń nie ma ważnego certyfikatu wzrostu (bezterminowo ważny dopiero po 8 raku życia) jako kuc startować nie może.
Natomiast, jeśli rodzice byli z rejestru kuców i małych koni - to innej "rasy" wpisanej mieć nie będzie.
Ok, dziękuję bardzo  :kwiatek:
nietypowe pytanie:

Uczestnictwo w szkoleniu jest zaliczane do przedłużenia ważności licencji szkoleniowca PZJ.

jak to rozumieć? dotyczy to wszystkich "stopni"? czy np tylko instr. sportu i trenerów? myślałam, że by przedłużyć licencje wystarczy uiścić opłatę do PZJtu. strona Związku nic mi nie wypluwa, a jestem ciekawa, jak to jest z tymi szkoleniami. :kwiatek:
Kahlan, do przedłużenia licencji szkoleniowca PZJ (instr. szkolenia podstawowego też) oprócz opłaty (i wypełnionego wniosku/oświadczenia) wymagane jest: uczestnictwo w konferencji ogólnej + 2 szkolenia zatwierdzone jako "liczące się" (najczęściej specjalistyczne: dresaż,skoki...), wymiennie: osiągnięcia podopiecznych, publikacje z dziedziny treningu, staże zagraniczne. Ostatnia "ogólna" była połączona z jedną dodatkową (Hubert Szaszkiewicz o podstawach wyszkolenia 🙂😉. Ściągnij sobie pdf. "Zasady szkolenia PZJ" - tam jest wszystko, odznaki, klasy sportowe , doszkalanie kadr, wnioski, certyfikacje ośrodków.
W tym roku jeszcze wg tych przepisów. Co pojawi się w styczniu - zobaczymy.
No właśnie w "zasadach" nic nie zauważyłam, ale może ślepa nie doczytałam. Dzięki halo :kwiatek:
Kahlan, jest gdzieś po odznakach, tytuł "Doszkalanie kadr (...)".
no właśnie tam patrzyłam. 🙁 i nic o szkoleniach nie ma. 🙁

jest tylko tekst:
Ważność certyfikatu określona jest na trzy lata od dnia jego uzyskania i przedłużana jest na takich samych zasadach jak licencji szkoleniowej, a określonych w „
Regulaminie rejestracji i licencjonowania w Polskim Związku Jeździeckim”.
(mowa o ISP)

[s]więc zastanawiam się dla kogo są te szkolenia licencyjne, kto musi na nich być. czytając dalej w "Zasadach..." ani przy Instruktorze Sportu ani przy uprawnieniach trenerskich nie ma mowy o szkoleniach licencyjnych. 🙁[/s]

EDIT:

JESZCZE DALEJ NAPISANE:

4.Kolejna licencja trenera lub certyfikat instruktora szkolenia podstawowego zostanie przyznanana 3 lata na wniosek osoby zainteresowanej złożony nie później niż po upływie 6 miesięcy od daty wygaśnięcia poprzedniej licencji.
Do wniosku należy załączyć:
4.1.
a. certyfikat udziału wjednej konferencji metodyczno-szkoleniowej organizowanej przezPZJ;
b. minimum 2 certyfikaty potwierdzające udział w dowolnie
wybranych akcjach szkoleniowych spośród niżej wymienionych:
-w praktycznych kursach/klinikach metodyczno-szkoleniowych organizowanychprzezPZJ;
-w kursach, klinikach organizowanych przez FEI lub inne Federacje Narodowe;
-potwierdzony przez odpowiednią Federację Narodową staż szkoleniowy w zagranicznych Ośrodkach Jeździeckich;
-wykazaniem się dorobkiem w pracy szkoleniowej, edukacyjnej lub udokumentowanym publikacjami z zakresu metodyki treningu potwierdzonym przez CKE,
lub
-dyplom ukończenia studiów/kursów trenerskich przeprowadzonych zgodnie z zasadami szkolenia PZJ lub ukończenia kursu doskonalenia zawodowego na I klasę
lub klasę Mistrzowską.

4.2.
oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,

4.3.
dowód wniesienia opłaty licencyjnej



czyli jednak zabrakło u mnie zdolności czytania do końca i ze zrozumieniem. już wszystko jasne, ale zostawiam, gdyby ktoś jeszcze nad tym się zastanawial. :kwiatek:
to jeszcze dwa pytania w temacie ode mnie:
czy tych kursów/klinik/konferencji które trzeba zaliczyć mam szukać na stornie pzj? rozumiem, że w propozycjach jest zawsze napisane, że kurs ten jest zaliczany do "przedłużających" licencję?

czy ktoś się doczytał, ile czasu może upłynąć od ukończenia kursu do pierwszej rejestracji (isp)? nie mogę tego znaleźć na papierze, Pani z pzj powiedziała mi, że 18 miesięcy, ale wolałabym się upewnić.
co do szkoleń to są one w kalendarzu na stronie PZJ. Na pewno na CAVALIADZIE w ramach Uniwersytetu Jeździeckiego też jakieś będą.

a odnośnie 18 miesięcy, w "Zasadach..." też masz punkt potwierdzający:

Pierwsza licencja zostaje przyznana na 3 lata:
(...)
-na wniosek osoby zainteresowanej, złożony nie później niż 18 miesięcy od daty zdania egzaminu końcowego, wszystkim absolwentom kursów instruktorskich, trenerskich organizowanych wg programów zawartych w „Zasadach szkolenia PZJ”, zdającym egzaminy końcowe po 1 października 2007 r.


(wszystkie te informacje są od strony 58) 😉
dziękuję 🙇 nigdy nie mogę nic znaleźć na tej stronie 😡
spoko, ja też nie. 😀
ale halo mnie zmobilizowała. :P
Jak nazywa się dokument, który wystawia weterynarz przy podaniu leków? W jakim wypadku należy go wystawić - czy może w przypadku wszystkich leków na receptę?
Olson, zgodnie z przepisami w każdej stajni powinna być książka/zeszyt podawanych leków/stosowanych kuracji.
halo, jakimi przepisami?
ushia   It's a kind o'magic
17 października 2014 09:56
wet prowadzi rejestr ale swoj, zreszta bardzo szczegolowy, co, komu, ile,  jaka seria itp
Orzeszkowa, na szczęście nie wiem dokładnie 🙂 Ale spróbuj powalczyć o dofinansowanie/kredyt preferencyjny - to się z pewnością dowiesz 😉 Po prostu "oficjalna" stajnia jest traktowana jak ośrodek hodowli/chowu zwierząt. I trochę tego jest, żeby było zgodnie z literą prawa (z logiką już gorzej). Ale akurat taki zeszyt - fajna rzecz. Gdyby! lekarz wet księgował każdą usługę 😉. Jeśli lekarz prowadzi wszystko "na biało", taki stajenny zapis, na wszystkie konie, jest bezcenny.
a ja mam jeszcze jedno pytanie, był u mnie dzisiaj kowal werkować kopyta i zauważył, że jedna ze strzałek jest bardzo mocno wcięta i brudu nie można wyczyścić, nie gnije, ani nic, ale powiedział, żeby profilaktycznie zastosować coś w rodzaju maści, którą zalewa się strzałkę, podobno to baaardzo stara mąść i używa się jej tez w przypadku chorych racić świń, niestety mój kowal nie pamiętał nazwy, ale podobno starzy koniarze wiedzą o co chodzi,

Czy ktoś wie o jaką maść chodzi?
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 października 2014 22:23
O dziegiec. Abstrahujac od skutecznosci pogratulowac kowala...
Kaktusowe moze chodzi o BLUE GLUE do racic? Przyspiesza odbudowę rogu.
Edit. A! Bardzo starą! To wypowiedź BASZNI zamyka temat 🙂
A może i Mastijet? 😉 Co prawda to preparat który się stosuje u krów, ale jest skuteczny i nazwa może umknąć. Jeśli kowalowi chodziło o dziegieć trochę dziwne, że nie pamiętał nazwy, no ale cóż  😎
To właśnie nie o dziegdzieć chodziło. Mówił, że to taka maść o konstystencji żywicy do zalewania strzałki. Przy czyszczeniu świńskich racic uzywana do dzisiaj. Kowal to człowiek ok. 70, po niemieckiej szkole kowalstwa - takiego człowieka ze świecą szukać!

Przypomniało mi się, mówił że to maść "Holc..." coś tam, ale nie umiał sobie przypomnieć ś
Holzteer to po Niemiecku "smoła drzewna", w efekcie chodziło o dziegieć...
Bacoma - dzięki wielkie! :kwiatek: ja po niemiecku nie kumaju 🙂
Ile płaci się za zmianę właściciela w paszporcie za jeden paszport?
nitruele, z 5 zł (rząd wielkości)... albo nawet i ze 3 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 października 2014 18:19
Zależy gdzie, w pomorskim nic, a przynajmniej ja nic nie płaciłam za dwa paszporty.
w opolskim płaciłam 12 zł
Ja zachodniopomorskie i jestem prawie pewna, że tutaj około 16zł, ale nie tak na 90%..  😀
sprawdziłam. Opłata za 1 zmianę to 11 zł. Jeśli zmian nie dokonuje się osobiście dochodzi koszt przesyłki.
Ooo, super, dziękuję bardzo  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się