wrzody żołądka

famka   hrabia Monte Kopytko
16 października 2014 11:26
a możesz powiedzieć co to za pasta  ?
na horseprerace.com masz pasty  ta za 34 dolary 60 ml,, nie chodzi o jaks konkretna poprostu omeprazol w pistaci pasty
famka   hrabia Monte Kopytko
16 października 2014 12:07
atri,
nie używałam tych tub ale może ktoś używał albo przetłumaczy
jak dobrze doczytałam to ta pasta
http://horseprerace.com/stomach-medicines/omeprazole-paste-13.80-grams-60ml-tube/
to na 6 dni dawek omeprazolu przy wartości 2,3 grama na konia


a tu moim okiem, jeśli dobrze czytam  ta pasta zawiera 2,3 grama omeprazolu
http://horseprerace.com/stomach-medicines/omeprazole-paste-2.3gr/
czyli raz na dobę na średniego konia o wadze około 600 kg

dawkowanie :
Omeprazol
dożylnie 0,5 mg/kg m.c.
a do paszczowo 4 mg/kg m.c.
co 24 godziny

więc tu nie ma znaczenia że w paście daje się krócej


edit : ale strasznie drogo te pasty wychodzą
w dawkowaniu pisze i z tego co.sie dowiadywalam to w
zalezy  od stopnia.owrzodzenia dziennie daje sie od poldo calej strzykawku
famka   hrabia Monte Kopytko
16 października 2014 12:31
atri,
ja bym się tu raczej posiłkowała tym co piszą i mówią weci a nie producenci farmaceutyczni
dawkowanie omeprazolu zawsze niezmienne jest we wszystkich lekarskich publikacjach że
dopaszczowo 4 mg/ kg m.c. czyli jak koń waży 600 kg * 4 mg to jest 2400 mg czyli 2,4 grama i AMEN 😉
długość leczenia zależy od stanu wrzodów średnio od 4 do 6 tygodni o tym ci powie lekarz ile dni dawać po badaniu gastroskopowym
krótsze kuracje są bez sensu zaznaczę że przy pierwszym leczeniu wrzodów
ja jestem ciemna w tym temacie  pytam z ciekawosci  ,  bo czytama wypiwiedz weta ze stanow wlasnie  i mowil  o tych pastach ze leczenie przez 14 dni pasta dziennie i bylam ciekawa czy faktycznie tak sie  rozni w pascie od proszku bo jednak tak krptki okres i mozliwosc jazdy.jest kuszace  nikt o czyms takim nie slyszal nie testowal?
miałam klacz z wrzodami i to naprawdę z dużymi wrzodami. Po badaniach wetka nawet się dziwiła ,że jakims cudem nie doszło do perforacj.
Ja nie leczyłam konia ani pasta ani innymi specyfikami "końskimi" dostawałam ranigast 2 x po 20 tabletek dziennie. No i dieta bez owsa, siana pod dostatkiem.
Nie była użytkowana. Wrzody ładnie się zasuszyły, nie stanowiły pozniej problemu.
ktos cos potrzebuje z http://www.abler.com/  tak czy siak musze zamówic
Ja potrzebowałabym 150 saszetek Abprazole Plus. Jeśli byś zamawiała zwykły Abprazole to też wzięłabym zamiast tego Plus, bo nie wiem, na co chcesz zrobić zamówienie.
dla mnie moze byc tez ten plus
można gdzieś dostać Abprazole ( ten z USA) od ręki w Pl? albo komuś zostały saszetki? potrzebuję docelowo 200 szt ale na razie może być cokolwiek byle na szybko.
famka   hrabia Monte Kopytko
28 października 2014 11:23
Gillian, w PL nie dostępne, może dziewczynom z wątku właśnie zostały
atak wrzodów  ?
tak, z okazji kolki koń trafił do kliniki w Tyńcu gdzie zrobiono mu gastroskopię a tam... dziura na dziurze, ubytki na 1/3 powierzchni żołądka. Aż dziwne, że nie pękły a koń nie zdradzał żadnych objawów bólowych wcześniej.
famka   hrabia Monte Kopytko
28 października 2014 12:03
trzymam kciuki ! z drugiej strony w klinikach mają omeprazol może zechcą odsprzedać ?
Gillian, dr.Przewoźny powinien mieć saszetki od ręki dostępne.
dziękuję!
Mam pytanie, czy ktoś miałby do odsprzedania 50 saszetek Abprazole - tego bez plusa. Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź. Albo przynajmniej ile by te 50 saszetek kosztowało, wie ktoś?
Potwierdzam, że dr Przewoźny ma Abprazole na sprzedaż. Jeśli się komuś spieszy to jest jakaś alternatywa, tyle że trzeba liczyć 10zł za saszetkę 😉
Czy ma  ktoś na sprzedaż abprazol  54 saszetki pilnie odkupię , a może  ktoś w najbliższym czasie będzie zamawiał abprazole  z USA ?
Jeżeli ktoś będzie zamawiał omeprazol że stanów to chętnie się dołącze do zamówienia. Potrzebuję  120 saszetek  :kwiatek:
Ja mogę zrobić zamówienie zbiorowe, tym bardziej że moja wetka też mówiła że by chciała.
Chętnych zapraszam na PW
Gillian   four letter word
02 listopada 2014 11:44
mogę odebrać konia z klliniki po kollce i z mega wrzodami. Przeglądam i przegląda, mózg mi spuchł i nic nie wybrałam. Polecicie mi "zestaw startowy" dla takiego chorowitka? wiem, że szukam meszu, wysłodków - coś jeszcze? skoro będzie dostawał mesz to kupować dodatkowo otręby czy już nie?  Udało mi się jedynie wybrać sieczkę Healthy Tummy bez namysłu 🙂
Czy lucerna melasowana się nadaje? bo tylko to mam od ręki stacjonarnie. Ale znalazłam fajne wysłodki ProLinen z lucerną - nie będzie za dużo na raz? nie przebiałkuje się?
koń ma jeść 5-6 razy dziennie, nie mam pomysłu jak to rozdzielić.
Gillian, mało ziarna (najlepiej z niego zrezygnować), siemie lniane (mesz) jako glut praktycznie codziennie (osłonowo), sieczka healty tummy to dobry pomysł, siano non toper, generalnie raczej niemelasowane / niesłodzone produkty. Lucerna jest super - ale to musisz właśnie patrzeć czy się nie przebiałkuje - przy sieczce z lucerny dodatkową trzeba chyba podawać ostrożnie. Z ziół poczytaj o żywokoście, imbirze, kozieradce. Otręby ponoć zakwaszają, ale to tylko mi gdzieś mignęło.
Beet mixy  z prolinen są super polecam 🙂 po rozmoczeniu mają postać zielonego błota ale są bardzo smakowite
Gillian   four letter word
02 listopada 2014 12:18
Ziarno wywalam całkowicie, może w to miejsce jakieś lekkie musli? on może jeść musli?  🤔

epk - siemię plus mesz? czy jedno albo drugie? siano będzie, mogę mu nawet wtoczyć belę do boksu 🙂 zioła zamówione z podkowy.
Gillian, no jak będziesz robić gotowy mesz to raczej ja bym dodawała gluta 😉 Chodzi o to, że ten glut świetnie osłania błonę żołądka. Ale w gotowym meszu go nie uświadczysz. Ale ja w ogóle nie korzystam z gotowego. Robię taki mesz dla wrzodowca 😉 czyli dodaję do gluta to czym go tam karmię (jak miał gorszy okres przed leczeniem to siemię zglutowane łączyłam z sieczką, marchwią i odrobiną ekstrudwanego jęczmienia).
Co do musli - no musli jest z ziaren. Mój co prawda dostaje treściwe - jęczmień gnieciony głównie, ale w najmniejszej ilości jaka może być aby miał siłę do pracy + sporo oleju (zwykły, za 14zł z lidla 😉). Natomiast w takim stanie jak twój jest wykluczyłabym ziarna całkiem, wszystkie. Tą sieczkę healty tummy możesz dawać pełnoporcjowo. A jak wymieszasz z wysłodkami, olejem, siemieniem to myślę, że spokojnie da radę bez owsa czy innych treściwych.
Gillian   four letter word
02 listopada 2014 12:33
no w sumie fakt, musli jest z ziaren  😂
mesz chcę gotowy, żeby było w miarę jak najłatwiej gościa karmić mojej mamie. Zalej i podaj, bez nadmiernych kombinacji.
Gillian, to bym robiła tak, że raz dziennie dodawała gluta. Przy czym ja gluta robię tak, że w miarce zalewam sporą ilość siemienia wrzątkiem i odstawiam na chwilę (mało wody, dużo siemienia) i się zawsze glutuje. Więc nie ma cyrków z gotowaniem
Gillian   four letter word
02 listopada 2014 12:47
Dzięki, jakby co to będę jeszcze pytać. No i dopytam się w klinice, ale wiadomo że najwłaściwsze pytania pojawiają się po odłożeniu słuchawki 🙂
Zrób listę pytań 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się