strzyżenie / golenie koni

vermouthowa, Ja ogoliłam już te najbardziej obrośnięte - kucyki i hucuła - bo strasznie pociły się na jazdach. Goliłam po całości (bez nóg, głowa do połowy), przez ostatnie dni chodziły w padokówkach na polarze i zostawały w stajni na noc. Jak znowu zarosną to będę golić w trace clipy/blanket clipy i takie już zostaną na zimę. Co do derki na padok - zależy od konia, po prostu trzeba wsadzić rękę pod derki i sprawdzić, czy koń zimny/ciepły/za ciepły. Na którejś z ostatnich stron wątku o derkach jest fajne zestawienie - takie minimum potrzebnych derek i wytłumaczone co, kiedy i po co się zakłada 😉

Marti^^, no niestety, taka pora, że w dzień potrafi być prawie 20 stopni, wieczorem trochę się ochładza ale nad ranem robi się lodowato. U nas konie trzyane 24 h na zewnątrz już od jakiegoś miesiąca dostają padokówki na noc.
orzeszkowa dzięki wielkie  :kwiatek:
Mam pytanie, jaka polecacie maszynke do strzyżenia  grzyw końskich, bo tylko to będę robił a mieszkam na zadupiu daleko od cywilizacji to nie opłaca mi sie kogoś zamawiać do takowej usługi, muszę wiec coś zanabyć
orzeszkowa na właśnie u mnie problem że nie ma kto mi ubierać konia na noc i rozbierać rano a jak go zostawię po treningu w derce i wyjdzie tak na dwor to sie zapali na słońcu ;/ zwariować w tych okresach przejściowych można.
sluchajcie nie wiem czy temat sie pojawil, ale jest 145 stron, czy ktos moze ma opinie na temat fimy BASS? warto kupowac?
molesinska ponoć warto 🙂 gdyby ktoś był zainteresowany to jeśli sa jeszcze w sprzedaży mogę załatwić dobrą cene 🙂
Ja już po pierwszym tegorocznym goleniu. Jako, że mój pokrzywdzony ostatnimi czasy facet zaangażował się w pomoc - poszalałam:

Marti^^, nie możesz się dogadać jakoś ze stajennym albo innym pensjonariuszem, żeby Ci konia pod wieczór ubierał? Zresztą, jeżeli jeździsz popołudniami to możesz spokojnie po treningu pakować konia w derkę, ileż tego słońca będzie miał - godzinę? dwie?

molesinska, wystarczy użyć wyszukiwarki 😉
Jest mniej więcej tyle samo opinii pozytywnych co negatywnych, negatywne głównie ze względu na awaryjność.

sotniax, jak dobrą? Poproszę o info :kwiatek:
Po wyciagnieciu dzisiaj mokrego konia z karuzeli zaczelam sie zastanawiac nad wczesniejszym ogoleniem... A planowalam dopiero przelom pazdziernik/listopad ...

xxmalinaxx -  🚫 dobrze, ze sie chlop lepiej czuje 😉
dzieki za odpowiedzi, zajelo mi troche czasu zanim rozkminilam wyszukiwarke :-P i stwierdzialam ze jak mam 1 swojego do ktorego glownie jej bede uzywac to powinna wystarczyc. dziekuje raz jeszcze ;-)
Orzeszkowa rok szkolny kazdy przyjezdza popoludniami... to jest problem, ja osobiscie moge zostawic konia wieczorem w derce oczywiscie ale nie ma kto mi go rano rozebrac. Jest drogo wiec nie mam szans zebym jeszcze doplacala za to ze mi konia przebieraja. A jak dobrze pojdzie to na sezon halowy i tak sie przeniesiemy bo tu jest tyle rekreacji ze pomimo 2  hal ciezko jest sie wcisnac.
Mysle ze zgole jej na razie sama szyje ewentualnie z lopatka i pod brzuchem troche bedzie to mniej problematyczne.

Wycieraja Wam sie konie w okresach zmiany siersci od lydki/ostrogi ??? matko moja zawsze jesienia i wiosna tak ma;/ tzn ona na calym ciele jakis tydzien temu byla lysawa bo zgubila letnia siersc jak zrobilo sie chlodniej i nagle wrocily upaly wiec zimowa nie rosla(w tym czasie wlasnie mi sie troche wytarla od ostrogi na szczescie nie obtarla naskorka) az tu jedna noc -1 i koń mamucik.
Marti^^, jezeli wyciera sie az tak to cos musi byc nie tak z dieta/suplementacja. Moja jest w 3/4 xx z mega delikatna sierscia i skora, dawniej potrafila sie wytrzec od krawedzi czapraka, od kiedy dostaje suplementy w ogole tego nie ma.
a ja mam takie pytanie. mam maszynkę której już nie produkują z ostera. potrzebuję znaleźć do niej pasujące ostrza na wymianę. wiecie, jak najlepiej je dopasować? i czy w ogóle da się tak zrobić?
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 października 2014 23:29
ja ciachałam mojego mastodonta tej zimy BASSEM. Wyglądał dosłownie jak mamut (cała zima na padoku i w chłodnej stajni zrobiła swoje) a potem przenieśliśmy się do ciepłej stajni z halą i codziennym treningiem...  🙄 futro latało wszędzie ale maszynka dała radę i jego, i kilka podobnych przypadków oporządzić 😀
Wiecie czy gdzieś w Warszawie jest firma która dobrze i od ręki naostrzyła by mi ostrza do maszynki?
mam jeszcze jedno pytanie czy takie "wzorki" paski które pozostawia maszynka są kwestią źle naostrzonych ostrzy czy po prostu ostrzy.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 października 2014 09:10
Asven, Bjoork podawała adres gdzie dobrze i tanio można naostrzyc noże

edit:

nasze już ogolone w sobotę. Jutro ma być piękna pogoda to jeszcze je przekąpiemy przed sezonem.
Bardzo polecam maszynkę z zooplusa. Ogoliłam dwa konie pod rząd i ostrza nadal ostre!
Orzeszkowa nie jakoś bardzo ale troche zawsze sie wyciera przy zmianie siersci. jakie suple podajesz? moja jest standardowo siano owies, do tego daje jej miarke musli eggersmann, warzywka/owoce, biotyna, w razie potrzeby elekto no i dostaje od jakiegos czasu aminoral. Niby nie powinna miec przy takiej diecie jakis braków, ale może na zime jej podac jakas multiwitamine do tego ?
Wczoraj wreszcie ogolilam siwego, gdybym wiedziala ze w tym roku bedzie widac to co mu wygole na zadzie to byloby cos lepszego niz serduszko 🤣
czy ktoś może wie czy do maszynki straus można dokupić inne ostrza? np od maszynki bass polska (wyglądają tak samo...)?
na zdj maszynka straus
Czy posiada ktoś maszynkę Heiniger Xperience czy też X-series? Potrzebuje coś skonsultować z taką osobą
episode napisz do mnie pw
agata*, a nie lepiej kupić noże lepszej jakości? Takie do Listera na przykład?

A mnie szlag trafił. Ostrze naostrzone w Karusku tnie niemal gorzej niż przed ostrzeniem - już od samego początku zostawiało paski, tak że musiałam poprawiać po kilka razy jedno miejsce, i w dodatku poległo w jakiejś 1/3 roboty 👿 Dzięki Bogu miałam jeszcze drugi komplet noży, też nie pierwszej ostrości, ale przynajmniej dałam radę konia dogolić (dobrze że siwy, to nie widać jak pięknie :hihi🙂.

Myślicie że jest sens iść reklamować/robić awanturę, czy zanieść noże do innego serwisu?
Zdesperowana posiadaniem mamuta zakupiłam maszynkę z JULI. Dała radę ogolić brudnego wytarzanego w piachu mamuta. Ma tylko jeden minus - jest bardzo głośna. Nie grzeje się, nie jest jakoś bardzo ciężka.
Bandos, kupiłaś tę dużą? O tę?
Orzeszkowa, paski? masz zdjęcie?
moje kiedyś też tak cięło, ale nie wiem czy była to wina maszynki czy ostrza bo oddałam wszystko do serwisu.
Cobrinha, nie mam, wygooglam coś zaraz. Ewidentnie wina ostrza bo po zmianie na inne problem znikł.
Zwłaszcza że goliłam arabiszcze, z mięciutką, niezbyt długą i gęstą sierścią 👿
Orzeszkowa, tak. Ceny golenia dochodzą do 150-200 pln. Muszę dodatkowo mieć pastę-uspokajacza, żeby ktoś obcy ogolił mojego konia. Czysto ekonomicznie... Nawet jak ogolę 2 razy to jestem conajmniej na 0. 🙂
Bandos, a powiedz mi, czy ona ma dwie prędkości czy jedną? Masz może foto jak bardzo zarośnięty był Twój koń przed goleniem?
Orzeszkowa, ma jedną prędkość, ale wiercącego się konia ogoliłam bez szyi w 30 minut. Jutro dogolę szyję i klatę, to zrobię zdjęcie jak nie zapomnę... Był bardzo brudny... Przegapiłam słoneczny dzień na kąpiel.
30 minut 😵 Ja goliłam wczoraj prawie 3 godziny...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się