Bryczesy

Posiada ktoś może bryczesy Fair Play Jessica i może coś o nich powiedzieć ? Mam bryczesy z Fair Playa sprzed kilku lat i niestety nie jestem z nich  zadowolona, lej słaby, materiał strasznie się rozciąga, po jednym noszeniu trzeba wyprać bo stają się większe o rozmiar. Zakochałam się w tym modelu :
ale boję się, że będą słabe jakościowo 🙁
Te nowe FP z lejem Comfitech są warte zakupu. Wszystkie modele. I jakościowo jest niebo a ziemia w porównaniu ze starymi modelami.
ann- dokładnie , te z nowym lejem są rewelacyjne! lej jest przecudowny.. osobiście wole fp z tym nowym lejem od moich pikeurów co mnie czasem przy kolanie obcieraja lej 😉
ah, no to bardzo się cieszę, bo w promocyjnej cenie są po 299zł 😍
Ja niestety jestem strasznie niezadowolona ze swoich FairPlay'ów Natasha. Po paru jazdach lej się strasznie skulkował, gdzie bryczesy używane prawie codziennie tak nie wyglądały po noo, dłuższym czasie. Prócz tego szybko straciły na kolorze. Generalnie cena a jakość niestety na wielki "-". Następnym razem chyba uzbieram na jakieś ESy..
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
15 października 2014 10:35
Shantowa, model Natasha to jeszcze stary lej, który faktycznie jest do niczego. Nowy (koniecznie przywieszka Comfi-Tech przy bryczesach!) to zupełnie inna bajka. Obserwuję ze dwie pary w bardzo intensywnym użytku - używane prawie codziennie (z przerwą na wypranie i wysuszenie, wtedy na zamianę idą inne), po 4-5 koni dzienie 5-6 razy w tygodniu, w tej chwili mają rok. Lej nawet się nie zmechacił.
aniapa- wydaje mi sie ze model "Natasha" miał już ten nowy lej.. http://www.equitom.com.pl/product/Bryczesy-damskie-Fair-Play-Natasha/?id=979
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
15 października 2014 12:44
alexiss - tylko ta nowa kratka, która weszła do sprzedaży wraz z nowymi lejami miała nowy lej. Jednokolorowe Natashe były wyłącznie ze starym lejem. Obecnie końcówka Natashy jest już w outlecie, więc nie będzie już produkowana. Ze "starych" modeli tylko Elena jest produkowana z nowym lejem, Roxana także była najpierw produkowana w starym leju w kolorze czarnym i granatowym (na te kolory trzeba uważać i sprawdzać, czy na pewno mają nowy lej), obecnie w całości w tym modelu występuje nowy lej.

edit: Dlatego z resztą Natasha w kratkach weszła do sprzedaży jako Natasha Neptun - ten sam krój, ale materiał inny.
aniapa- a to przepraszam , tak faktycznie moze byc bo duzo osob teraz wyprzedaje ten model bo jak widac sie nie sprawdzily.  🙄
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
15 października 2014 15:36
Wyprzedaje, bo producent wycofał z produkcji  😉. Wycofywane są wszystkie modele ze starym lejem. Jak tylko zaczęły dochodzić do producenta informacje o problemach z lejem, zaczął pracę nad nowym, który oglądamy teraz - też im nie zależy na słabej jakości, ale opracowywanie nowych materiałów to rzecz długotrwała. Z resztą w pewnym momencie (gdy potwierdzono złą jakość materiału) producent zaczął bez problemu wymieniać uszkodzone bryczesy, jeżeli tylko przetarcia pojawiały się w ciągu pierwszych 6 miesięcy użytkowania  😉
ja tam jedne moje FP Kaja miałam ok 4 lat i z lejem kompletnie nic sie nie działo a dodatkowo były dosc wygodne , pozbylam sie ich bo byly w brazowa kratke a takowa mi do niczego nie pasuje :P Dobrze , ze opracowali nowy lej , bo w moich Roxanach jestem zakochana  😍



edit: jak oceniacie jakosc bryczesow COVALLIERO? w szeczgólności chodzi mi o lej , czy nie jest do niczego po paru jazdach? czytałam, że pare osób poleca, niestety nie doczytałam się jak sprawuje się lej po jakims czasie użytkowania.
Pytanko. Jeśli Pikeur mam 36, to jakie powinnam brać Kingslandy ?
Cieszę się, że polecacie FP, bo właśnie przymierzem się do kupna modelu Roxana  🏇 szaro-czarne - jestem w nich zakochana!  😍
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 października 2014 20:18
Ja dzisiaj dostałam:

Harry's Horse North Bay Plus

Bryczesy zimowe Cavallino Marino "Atlantis"

Jak na razie bardzo mi się podobają. Mam nadzieję, że będę nadal zadowolona jak w nich trochę pojeżdżę 🙂
Constantia- te zimówki cudeńko  😍  koniecznie daj znac jak beda sie sprawowac!
Macie jakieś sprawdzone czarne bryczesy z pełnym lejem do 300 zł? Zamowilam z fair playa z wysokim stanem ale gdy przeczytałam Wasze opinie to zrezygnowałam 🙁
Kup z Fair Play z nowym lejem Comfitech  😉 np. model Jessica Chic
pianissima2003 - też długo się zastanawiałam nad Fair Play'ami bo pamiętam tragiczną jakość wcześniejszych modeli, ale kilka dni temu weszłam w posiadanie bryczesów FP z lejem Comfitech i jestem zachwycona 🙂
panissima odradzam eurostary!!! strasznie się spiera kolor 😵
Właśnie słyszałam że się spierają  😵 kupiłam narazie brązowe lugany pikuera. Muszę jeszcze czarne... Poszukam tych nowych fp  🙄
Macie jakieś sprawdzone czarne bryczesy z pełnym lejem do 300 zł? Zamowilam z fair playa z wysokim stanem ale gdy przeczytałam Wasze opinie to zrezygnowałam 🙁



Jessica, Roxana, wszystkie z tym nowym lejem są swietne. A jesli nie spieszy Ci się to poczekaj do konca pazdziernika w sprzedazy beda nowe bryczeski z kolekcji FP rowniez z tym nowym lejem
A co polecacie z zimowych, ciepłych bryczesow tak do 500zl?
Te hkm mi sie podobają ale nie wiem jak tam hkm jakościowo teraz wyglada.... Troche sie boje....
http://www.gnl.pl/bryczesy-zimowe-hkm-lg-majestic-softshell.html

Constantia jeździłaś juz w tych cavalino?
Julita ja polecam felix buhler
ja również 😉 Mam już chyba ze 3 lata, tyram każdą zimę i nic im się nie dzieje 😉

Majestici też spoko, ale lej już mi się zaczął trochę kulkowić.
Oo a sa dostępne w jakimś internetowym sklepie?
widziałam je w kramerze, ja kupowałam o Dramki ze 2 lata temu i są świetne...
[quote author=pianissima2003 link=topic=217.msg2204515#msg2204515 date=1413727685]
Macie jakieś sprawdzone czarne bryczesy z pełnym lejem do 300 zł? Zamowilam z fair playa z wysokim stanem ale gdy przeczytałam Wasze opinie to zrezygnowałam 🙁



Jessica, Roxana, wszystkie z tym nowym lejem są swietne. A jesli nie spieszy Ci się to poczekaj do konca pazdziernika w sprzedazy beda nowe bryczeski z kolekcji FP rowniez z tym nowym lejem
[/quote]

No wlasnie roxany jakos mnie nie urzekły... wolę jakieś klasyczne...
Felix buhler sa naprawdę bardzo dobre jakościowo
pianissima2003- no to najwidoczniej kwestia gustu, bo ja z moich roxan jestem zadowolona pod wzgledem wygladu, wygody i wytrzymałosci 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 października 2014 18:49
Julita jeszcze nie jeździłam,b o za ciepło 🙂 Ale mierzyłam HKM sofshell i były mniej elastyczne od Cavallino. Ja mam dość mocne uda i w HKM-ach nie mogłam podnieść nogi, lej mnie ciągnął.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się