DIY - zrób to sam

BASZNIA   mleczna i deserowa
15 października 2014 23:05
dragonnia, dzieciowego juz nie ogarniam ;-) , ale kuum, kuumam :-D . Ale jak zrobisz to co schnie to poka :-) .
Alaska, sekret to male elementy niestety :-\ .
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
15 października 2014 23:08
BASZNIA, spoko, pokaże, lecz to są zamówienia i konkretne wzory wybrane przez klientów.
Kumasz dobrze, 33 to już czas najwyższy i ostatni dzwonek.

Alaska, małe elementy na gęsto.  Czasem nacinam jak wzór pozwala..
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
16 października 2014 09:52
Pauli wiesz, że do mnie i o 03😲0 w nocy możesz dzwonić. Zawsze pomogę nawet zaspana :-)

Kochana jesteś :kwiatek:
Ale jednak postaram się nie nadużywać Twojej cierpliwości, przynajmniej o 3 w nocy 😉


Alaska
Ja ostatnio zabrałam się za bombki i ponacinałam wzory, po przyklejeniu prawie tego nie widać, a jak się podmaluje i polakieruje, to już w ogóle będzie cacy 😉
Ale jeśli nie leżą Ci typowe bombki, to może na czymś takim byłoby łatwiej -> http://allegro.pl/medalion-styropian-100x30-mm-cekiny-i4634713762.html
Przy okazji polecam sprzedawcę, ma ogromny wybór serwetek i innych akcesoriów w dobrych cenach.


Swoją drogą, nie mogę się doczekać chwili wolnego, żeby zabrać się za dopieszczanie moich pierwszych bombek  🏇
Alaska, to zrób płaskie zawieszki 😉 Np. takie
Dzięki, widziałam takie właśnie bardziej płaskie śnieżynki i inne jakieś aniołki, ale nie mam pomysłu jakby można było to ozdobić, żeby coś tam dokleić ciekawego, ale żeby nie wyszło, że tulipan jest na śnieżynce 😉
Właśnie a dekorujecie takie rzeczy tylko w strikte świąteczne wzory czy inne też ? Bo myślę, że fajnie byłoby np. mojej kuzynce wysłać bombkę z kotem jakimś ciekawym, bo ona uwielbia koty i ma na nich punkcie bzika.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
16 października 2014 12:11
Alaska
Moim zdaniem prawie każdy motyw można zrobić w świątecznym klimacie, od czego są konturówki, brokat i sztuczny śnieg? 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 października 2014 13:38
Koty sa mega swiateczne :-D
Czy któraś z Was nie orientuje się może, gdzie w Warszawie dostanę tanio materiały na metry bieżące? Muszę uszyć suknię historyczną, żupan i takie tam. Nadchodzą długie zimowe wieczory, nie będę narzekać na nudę 😉
Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 października 2014 20:03
Nocte na facebooku jest grupa "Targowisko", tam możesz popytać. Ja parę lat temu kupowałam materiały na suknię w okolicach ronda Wiatraczna, ale zabij mnie nie pamiętam gdzie dokładnie 🙁 No i nieodzownie na Freha możesz zapytać, aczkolwiek... to specyficzne miejsce 😉
CzarownicaSa dzięki za pomoc! 🙂
Nocte, nie wiem, jakich potrzebujesz dokładnie, ale przeszłabym się do Leroy Merlin i pooglądała... zasłonówki. Gdyby przypadkiem o barokowe wzory chodziło.
JARA nie maluję zarobkowo, ale jeśli ktoś chce to wtedy sprzedaję gotowca. Mam też zamówionych kilka obrazów, ale ciągle nie mam czasu ich zrealizować. Poza tym ostatni mój, który tylko zdjęcia się nie doczekał, został zniszczony na jednej z imprez (uroki pomieszkiwania w akademiku) i trochę mnie to przybiło. Ten obraz to było wiele godzin i wiele wieczorów.

Pauli
pudełko jest OBŁĘDNE. Przychylam się do opinii dziewczyn, koronka to byłoby zdecydowanie za dużo.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
20 października 2014 09:37
aien :kwiatek:
Pomysł z koronką już porzuciłam 😉
Zniszczonej pracy bardzo współczuję, ja do dziś nie mogę odżałować zaginionego podczas przeprowadzki rysunku, którego nie miałam okazji dokończyć, a poświęciłam mu wiele godzin 🙁


Ja sobie od kilku dni dłubię bombki i przyszło mi na myśl, żeby spróbować ozdobić jedną z nich brokatem (pasuje mi do wzoru i nadałby całości świątecznego klimatu 😉 ), mam w związku z tym pytanie, czy brokat da się zabezpieczyć lakierem wodnym, żeby wszystko mi nie zostało na pędzlu podczas lakierowania?
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 października 2014 20:24
Lampionik thanks to Mistrzyni dragonnia za inspirację 🙂

celowo pognieciony jakby co 😉

pomysl ze strony inspirello.pl

A ja skończyłam wreszcie czapkę.
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 października 2014 21:04
olenka, jaa, piekna 🙂. Filc?
Dziękuję 🙂 Tak, to filc i dobrych kilka godzin pracy.
BASZNIA ten lampion do mnie nie przemawia z tym pognieceniem.

Olenka czapka kaze schylic glowe nisko, ma piekny ksztalt, ciekawa kolorystyke. Dla mnie bardzo ladna.

Wybaczcie brak polskich znakow - pisze z przedpotopowego telefonu.
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 października 2014 21:28
aien, trudno 😉. Sama autorka tutoriala mowi, ze pomysl kontrowersyjny 😉. Aczkolwiek musze powiedziec, ze na zywca wyglada calkiem calkiem, jednak nie mam pojecia, jak to sfotografowac 🙂.
http://www.inspirello.pl/filmy/444-decoupage-krok-po-kroku-lampion-z-chusteczek.html
To link, gdyby ktos byl zainteresowany 🙂. W ogole polecam cała strone, moim zdaniem fajna 🙂.
Do mnie nawet przemawia z fałdami, ale brakuje mi w nich czegoś. Powiedziałabym takiej ,,artystyczności" - sorry tylko takie słowo mi przychodzi na myśl  😁
Ta artystyczność to może byłoby jakieś cieniowanie czy coś , albo tych fałdek powinno być więcej ale mniejszych?
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 października 2014 21:48
Kude, muszę zrobić lepsze zdjęcie 🙂. Faldek są miliony, a kwiaty mocno "malowane", a tu nic nie widać 😉. A cieniowania-wiadomo-nie ja , hihihih 😉.
Ale tak czy siak pokazalam, moze sie komus pomysl przyda 🙂.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
21 października 2014 06:26
BASZNIA, wiem o co chodzi. Ale ja też obfocic nie umiem. W książce o decu ten efekt jest na tzw. Imitacjae skóry. I dziękuję :-*
Pauli, bez problemu pomieszaj brokat z lakierem. Jak zwrocisz uwagę dobrze to kilka moich prac w ten sposób jest pokryta. Nie mieszaj jedna na zapas, bo taka mieszanka długo nie postoi.

Moja najwierniejsza fanka nawet woli te gniecenia. Zawsze powtarza, że widać rękodzieło i ze dwóch identycznych nie zrobię. W tym cały urok.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
21 października 2014 09:29
BASZNIA
Mnie się podoba lampion i gniecenia 😀
Ale kwiaty aż się proszą o jakieś muśnięcie cieniem na boku, nie wydziwiaj, tylko bierz patyczek do uszu i ciapaj, to nic trudnego 😉

A Inspirello.pl to aktualnie moja strona nr 1, uwielbiam prace tam pokazane 😍

dragonnia
Nie chcę mieszać brokatu z lakierem, bo mój zamysł jest taki, żeby brokat imitował oszronione elementy, a nie żeby całość się świeciła. No, chyba że pomarzę lakierem punktowo...
olenka, bajka czapa!
latałabym w takiej!
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 października 2014 21:31
Pauli, dzieki i sprobuje ;-) . Jak zepsuje bedzie na Ciebie :-P
A jakbys na mokry gruby lakier pociapala brokat? Chyba sie utrzyma....albo na klej?
No coz, przedstawiam siwka po dwoch operacjach plastycznych. Nie bez powodu jest Koniem Trzychrapkiem. Idealny nie jest i wiem ze musze jeszcze sobie cwiczyc reke, z każdym obrazem bedzie lepiej. Mnie cieasy samo malowanie 🙂




EDIT: wadliwy link.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 października 2014 13:15
BASZNIA
Nie ma sprawy, biorę to na klatę 😉
Żeby zepsuć cieniowanie trzeba się bardzo postarać, także nie ma strachu.
Polecam użycie preparatu opóźniającego schnięcie akryli, wtedy to już w ogóle bajka, bo jak ręka drgnie i coś nie pójdzie, to można od razu zetrzeć 😉
Trzymam kciuki 🙂

Brokatem pewnie posypię mokry lakier, pytanie tylko, czy można to zabezpieczyć jeszcze jedną warstwą, żeby ten brokat się nie osypywał.

aien
Twoje prace kojarzą mi się z baśniami, fajny klimat 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 października 2014 18:21
Pauli, mysle ze mozna spokojnie polozyc kolejna warstwe lakieru, tylko nie mazgajaz w jednym miejscu iles razy. aien, Twoje prace dokladnie jak poprzedniczka rzecze, bajkowe 🙂. Az by sie chcialo dac Ci do zilustrowania jakas piekna bajke o koniach 🙂.
Zajmuje się któraś z was sutaszem i wie gdzie najlepiej kupić akcesoria (sznurki, kamienie, koraliki)?
Obrałam sobie za cel zbudowania od zera mniej więcej takiego worko-plecaka:


Problem w tym, że nie mam z czego  😁 Możecie polecić jakiś sklep internetowy z tkaninami?
Myślałam nad wełną/bawełną/lnem/płótnem, coś w tym kierunku, dobry pomysł?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się