Pensjonaty we Wrocławiu

Łaciata   Forever in my heart ♥
03 października 2014 11:57
ewamloda - Szkoda,że takiej stajni nie ma bliżej bądź we Wrocławiu za taką cenę :P Niestety nie dałabym rady tak dojeżdżać do konia, zabierać się z kimś.. wiadomo czasem tak, ale wolę sama nikomu nie ciążyć i nie być uzależniona od godzin powrotów itp. Ale i tak cudna stajnia i jak bym była zmotoryzowana kto wie.... 🙂

A tak z ciekawości jak tam Samotwór stajnia pałacowa ? Ktoś z forum tam stoi, jakieś opinie, wrażenia ? 🙂
Tak ogólnie, z fb wygląda że stajnia się rozwija.
Łaciata   Forever in my heart ♥
03 października 2014 12:48
aspiw - Tak zauważyłam, ze zdjęc ładnie wygląda i tyle wiem 🙂 Dlatego pytam może ktoś tam był oglądał, stoi czy stał z konie.. opinie 🙂
Łaciata No jakby GROM był bliżej Wrocławia to pensjonat nie kosztowałby 500 zł za miesiąc...😉 Jedyny minus to odległość, ale warunki i opieka nad kopytnymi są rewelacyjne (w cenie pensjonatu oprócz siana i owsa konie dostają codziennie marchew + 2x w tyg. mesz w okresie jesienno-zimowym). Ale jest nas tutaj 3-osoby z Wrocławia i dajemy sobie radę - przede wszystkim spędzamy z końmi weekendy- za to całe i bez pośpiechu😀
Łaciata   Forever in my heart ♥
03 października 2014 13:20
ewamloda - Oj zapewne nie kosztowałby tyle. Brakuje we Wrocławiu czy bliskiej okolicy tanich, fajnych stajni do 500zł 🙁  A jak coś jest to daleko bądź dojazd nie pasuje 🙁
Kto z Was stoi w Kamieniu? 🙂
ja 🙂
To się widzimy w niedziele w stajni!  😀
Miłej podróży  🙂
Łaciata, ale masz ślicznie zrolowanego konika w awatarze  😍
jadę do stajni przywitać sonkową  🙂
katija Soni juz w boksie. 😉 Ja muszę sie rozpakować i jak bede miała czym to pózniej wrócę do stajni.  😉
Łaciata   Forever in my heart ♥
05 października 2014 16:07
katija - Piszesz tu nie na temat 😉
soni jest totalnie słodziachny! ma żyrafi pyszczek, kucykowe uszka, kucykowe nóżki, a to wszystko w... dużym folblucie  😍 a do tego ma na wszystko wywalone  👍 kobyłka 777 też u nas sobie odpoczywa i jest pluszowa i miluchna. fajnie, że forumowiczki maja takie fajne konie.
kukusiowa   rude szczęście :)
18 października 2014 15:04
Ktoś stoi w Smolcu? 😀 albo może się wypowiedzieć przede wszystkim na temat wypuszczania koni na pastwisko, czystości boksów, karmienia?  😉
Mam pytanie do osób trzymających konie we Wrocławiu, czy macie jakieś opinie na temat nastawiania przez dr Kmiecika? Jestem tym zainteresowana i ciekawi mnie czy komuś z forum pomógł. Pozdrawiam🙂
znam przynajmniej 10 szt koni którym pomógł w tym dwa moje 🙂
Dr Kmicik nastawia metodą, którą posługuję się Christiane Bude, osteopatka, która została sprowadzona w okolice Wrocławia z Niemiec. Christiane jest kobietą, która zajmuje się tym profesjonalnie i zna się na tym. Moje konie są pod jej opieką i ja widzę duuużą różnicę w ruchu, zachowaniu i umięśnieniu tych koni odkąd ona się nimi zajmuje. Także sam zamysł nastawiania jest jak najbardziej ok ale jak robi to doktor mogę zaświadczyć, bo nie widziałam 🙂
Jednak samą osteopatie jak najbardziej polecam, super sprawa 😀
Kukusiowa ja stoje w Smolcu.
Konie padokowane sa od rana do obiadu(po ustaleniu ze stajennym konie wychodza tez po obiedzie), boksy sprzatane sa codziennie, siano i słome masz do oporu - ile chcesz tyle bierzesz 😉 karmienie 3x dziennie. Hala, myjka zew, spora ujezdzalnia, socjal. Luksusów ze złotymi klamkami nie ma, kilka minusow tez by sie znalazło (jak w kazdej stajni) ale konie sa szczesliwe, bardzo dobrze karmione i dopilnowane, swietny wlasciciel z ktorym mozna sie ze wszystkim dogadac i kompetentny stajenny z sercem do koni. Derkowanie, ochraniacze czy podawanie dodatkowych pasz/suplementow w cenie pensjonatu. Z tego co wiem miejsc juz nie ma, ale zawsze mozna przyjechac i osobiscie pogadac z wałacicielem🙂 Stałam juz w wielu stajniach ale ze Smolca moja kobyłka jest najbardziej zadowolona - szczerze polecam.
A jak wygląda taki zabieg? Bo osteopatia nie jest nastawianiem, a piszecie o nastawianiu i już zgłupiałam 😉
czy istnieją tzw. łąki do 500zł, do 40km od wrocka? potrzebne łąki, stado i siano oraz raz na jakiś czas przewieź tyłek- wiarygodne miejsce
Może Romnów?
Reszta co znam nie mają wolnych boksów.
tam drożej  😉
nie szukam pensjonatu tylko łąk- poddałam się w walce z hss, a i tak konia widzę gdy płacę za pensjonat, w ramiszowie ma dobrze- wygląda jak pączek ale konisko charakterne i musi mieć młodsze stado i trawę, aby się nie nudziło.
przyjaciółka poleciła mi łąki koło gryfowa śląskiego wszystko idealnie (400zł,opika marzenie i te łąki 😜 )
ale ta odległość 😵 możliwe że skorzystam jak czegoś nie znajdę sensownego
Ale łąki o tej porze roku chyba wszędzie wyglądają podobnie, celowałabym bardziej w dostępność siana na padokach. A na sezon (od końca marca do końca października) masz całodobowy wypas u pana Szorca w Pławnej - ok. 130km od Wrocławia, 100ha ogrodzonych łąk z bardzo dobrej jakości trawą. 150zł miesięcznie. Odebrałam stamtąd niedawno swojego młodego.  Nie wstawię zdjęcia, bo nie umiem zmniejszyć, mogę Ci wysłać na maila - koń wygląda rewelacyjnie.
dzięki 😉
tylko planuje od przyszłego miesiąca być w stajni 2xtydzień ale jak nie wypali to pewnie wywiozę go do przyjaciółki bo 130km nie będę dojeżdżać więc lepiej ok 300km wstawić pod pańskie oko  😉

ale w razie 'w' podaj proszę namiar na pw  :kwiatek:
Frans, ale gryfów jest jakieś 160km od Wrocławia.
No może Romnów to nie łąki, ale konie chodzą całą dobę na dwór po... no właśnie łąkach 😉 ale ceny nie znam, pewnie faktycznie droższa niż takie klasyczne łąki - bez żadnego zaplecza dla ludzi.
Fajnie dla emerytowanych koni jest też w Lutomi w stronę Wałbrzycha, latem chodzą po łąkach całą dobę, zimą wracają na noc, duża przestrzeń, dobra opieka i nie aż tak daleko od Wrocławia. Widziałam na facebooku, że mają wolny boks.
Frans a może u p. Mazurka w Pankowie? Konie mają tam raj i cena bardzo zachęcająca 🙂
Na wypas polecam stajnię Horda. Cena 500zł, blisko, a konie są na łąkach cały rok do 'aż się ściemni'. Można wypuszczać z całym stadem lub na oddzielne pastwiska w 2-3 konie. W sezonie jesienno-zimowym siano na pastwisku. Dobry dojazd i zaplecze też niczego sobie, idealne miejsce dla emeryta lub konia w okresie rekonwalescencji  🙂
Zobacz sobie Szymanow, w planach jest hala, ale od tamtej stronh Wro by pasowalo 😉


Czy to jest stajnia Lovely Stable? Czy ktoś może coś więcej napisać?
Tak, to jest właśnie Lovely Stable.
Nic więcej nie napiszę, żeby nie było, że autoreklama 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się