kącik skoków

wrotki, przy jednym przejeździe - tak, wynik przypadkowy, ale moim zdaniem kiedy już na wynik ostateczny ma wpływ kilka przejazdów, to wygra ten, który najlepiej pojechał technicznie 😉 lub miał dobrego konia... no ale jednak koń sam nie pojedzie i jeździec też musi myśleć. Przynajmniej tyle wynika z moich obserwacji na corocznych Mistrzostwach Polski Amatorów i własnych doświadczeń 😉
z całym szacunkiem, ale impreza typu Mistrzostwa Polski Amatorów, to zawody wyłącznie dla wariatów, tu żadne reguły nie mają racji bytu.
ale to i tak nie zmienia tej prawidłowości, że im niższy konkurs, tym wyniki bardziej przypadkowe.


100% prawdy . Możesz jeździć najpiekniej technicznie jak trafisz na bandę wariatów ścigantów to dobrze jak będziesz 10 - ta 😁 Ale czym wyżej tym banda się wykrusza i technika + krótka jazda dopiero dają wyniki.  😉 Często łatwo wygrać wyższy konkurs pod warunkiem przejazdu bez zrzutek. 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 października 2014 20:43
Dzionka, dzięki 🙂 powoli wracamy do formy, entuzjazm jest u obojga, ale nie chwalę, żeby nie zapeszyć 😉
Klami, jak trener pozwoli, to za 2 tygodnie spróbujemy swoich sił w C, bo (edit) Integro w P [s]on[/s] się już ewidentnie nudzi i strasznie płasko skacze, tyle ile musi 😉

wgrał mi się filmik z Nki, szkoda tej głupiej zrzutki na początku, bo mimo błądzenia po parkurze, czysty parkur dałby nam 3 miejsce 😉



edit: wyedytowałam, bo napisałam tak, jakby wrotki się nudził w P klasie 😂 w sumie, chyba tez się nudzi już moimi startami w tej P klasie  👀
wrotki, dlaczego? To młodzi/amatorzy już nie mogę próbować swoich sił nigdzie? 😉 Zależy jak kto co odbiera, ale dla mnie osobiście to fajne doświadczenie, które przygotowuje do dalszych startów i pokazuje sporo błędów i kierunek pracy - oczywiście pod warunkiem, że ktoś tam jest z trenerem i myśli, a nie jedzie na wariata. Wariaci, lub osoby, które nie trenują poprawnie i regularnie (jak w moim przypadku było) odpadają, chociażby przy ostatnim starcie i to było według mnie fajne. 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 października 2014 21:33
Smok10, w tym niedzielnym P to pół sekundy które straciłam,możliwe ze by wystarczyło 😁
...ale w sobote wiem,ze nie dało sie krócej,nie jadąc na moim wolnym koniu szybciej,wiec byłam 7 😉
[quote author=GabiJamal link=topic=18.msg2208758#msg2208758 date=1414173033]
Skąd mogę się dowiedzieć jaki rozmiar ochraniaczy kupić mojemu koniu?chcę najzwyklejsze,skokowe przody i tyły i problem w tym że nie mogę zabrać konia do sklepu(nie będę go ciągała ponad 200km).Zmierzyłam jej staw pęcinowy i nadpięcie,ale zgubiłam kartkę  😵
w każdym bądź razie,nie problem,by to powtórzyć,ale pytanie czy jak podam wymiary....jest ktoś kto się zna??Tak dla wprowadzenia to koń małopolski.


a jaka maść?  😎
[/quote]

a co ma maść do rozmiaru?  😲
a co ma rasa do rozmiaru?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 października 2014 22:00
i chyba się komus post z innego tematu przekopiował? 😉
a co ma rasa do rozmiaru?


a no na przykład taki hucuł,a zimnokrwisty jednak się różni  😵
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 października 2014 22:06
Pytanie z poprzedniej strony aczkolwiek i tak powinno być w innym wątku  🙂
Młoda z ostatnich zawodów 🙂 nawet się spisała  🏇
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 października 2014 22:33
chilloutxd, na żywo jeszcze śliczniejsza niż na fotkach 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
25 października 2014 12:22
Ktoś gratulacje!
A ja wrociłam wczoraj do jazdy i z tej radości skleiłam film z ostatniego treningu przed kontuzją. Nie jest idealnie, ale bardzo rzadko skaczemy takie wysokości 😉

A już 9.11 planuję pojechać na zawody do Zbrosławic Eterem i może Canarim 🙂
Łał  😀 Zaczyna to fajnie wyglądać . Nie widziałem ciebie dawno , ale zaczyna mi się podobać .Jeszcze drobne niuanse ( Jak troszkę asekuracyjny dosiad nogami , troszkę za wcześnie noga leci do przodu na okserze ) ale to są już drobiazgi do dopracowania. Jak nie będziesz gonić do przodu , to 130 możesz jechac bezproblemowo . 😉

P.S Nie musisz się wstydzić że skaczesz wyżej , zwłaszcza jak wygląda to tak jak wygląda. 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
25 października 2014 13:08
Smok10, :kwiatek:
Fakt, mam problem z lądowaniem na strzemię. Jakoś nie umiem tego wypracować, a teraz nie mogę się na tym bardzo skupiać, bo jeszcze nie umiem jakoś bardzo obciążać tej złamanej nogi 🙁 A do 130 cm jeszcze daleko, najpierw II klasa, którą oczywiście zacznę robić dopiero od 2015 😉 No szkoda tej kontuzji, ale nie ma tego złego. Siwy trochę odpoczął od skoków. Bardzo dziwne jest to, że przez ten okres kiedy ja byłam niedysponowana Eter miał szereg różnych dolegliwości, które nie zdarzały się kiedy byłam sprawna. Złapał infekcję, miał gorączkę, kaszlał, problem z oskrzelami, i do tego niedawno przy jego wariactwach na padoku się naciągnął. Można powiedzieć, że razem wracamy do formy 😀 Tak więc teraz szykujemy się na Halowe Mistrzostwa Śląska 🙂
Normalne , wypadł z obiegu. Najwięcej kontucji i dziwnych przypadków zdarza się , jak nic się nie robi  🤣
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2014 15:07
eterowa ten filmik jest z wczoraj/przedwczoraj?  😲  Po złamaniu nogi???
strzemionko jak byk eterowa napisała, że z ostatniego treningu przed kontuzją  🙄
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2014 15:39
rzeczywiście  😡
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
25 października 2014 18:37
Smok10, w zasadzie to współdzierżawczyni miała sobie jeździć, się dziewczyna cieszyła, że będzie mogła tak często. A tu klops 🙄 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 października 2014 19:52
gdzie znajdę kalendarz zawodów u Robsona?

edit: już mam, ok nie pokrywają się z Sopotem 😉
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
26 października 2014 20:14
Oglądam sobie teraz Puchar Świata w Helsinkach i moją uwagę zwrócił zwycięzca - Steve Guerdat - a właściwie jego koń, który cały przejazd jechał z wywalonym na wierzch językiem. Co więcej koń ma wywalony język nawet podczas dekoracji. Co mu dolega? Nigdy wcześniej czegoś takiego nie zauważyłam.
wrotki, dlaczego? To młodzi/amatorzy już nie mogę próbować swoich sił nigdzie? 😉 Zależy jak kto co odbiera, ale dla mnie osobiście to fajne doświadczenie, które przygotowuje do dalszych startów i pokazuje sporo błędów i kierunek pracy - oczywiście pod warunkiem, że ktoś tam jest z trenerem i myśli, a nie jedzie na wariata
ale przecież własnie od tego są lekkie klasy w skokach 😲
czy naprawdę trzeba robić "mistrzostwa Polski" dla nie potrafiących w kulturalny sposób przejechać konkursu "L"?
jak sądzisz, czy w konkursach 120+ nie startują również amatorzy? 😲

jak sądzisz, czy w konkursach 120+ nie startują również amatorzy? 😲


Startują i w dużej rundzie i świetnie się bawią  🤣
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
26 października 2014 21:06
Mój film chyba na tyle nieudany, że szkoda słów? 😡 Jeśli ktoś mógłby jakieś rady, uwagi jeszcze napisać to byłabym wdzięczna. Im więcej tym lepiej 😉 Będziemy wiedzieli nad czym pracować. Czasem różne osoby wychwytują różne błędy, niedostrzegalne dla innych.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 października 2014 21:18
eterowa, jesteś obyta, nie boisz się, masz złotego konia 😉 wróć na parkury, bo tam najlepsza nauka 🙂
dla mnie jest ok.
wrotki, moim zdaniem pojedynczy przejazd w danej klasie, a łącznie 4 przejazdy, gdzie każdy błąd ma wpływ na wynik to różnica. Przynajmniej dla mnie była 😉 A tak poza tym, dziękuję za radę dotyczącą ręki, ostatnio przestawiłam myślenie i było lepiej! 🙂

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
27 października 2014 18:49
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg2209955#msg2209955 date=1414353129]
gdzie znajdę kalendarz zawodów u Robsona?

edit: już mam, ok nie pokrywają się z Sopotem 😉
[/quote]

nie moga sie pokrywac bo i tu i tu weckwert jest gospodarzem🙂
spotkam kogoś na ZO w Lesznie 14-16.11?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się