Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

xxmalinaxx wiesz czego ci zycze, sciskam jeszcze raz  :przytul:
Atea ja to ci tak zazdroszcze tej hali, ze o moj boze! 😉 super miec takie warunki 🙂 najbardziej ciekawa jestem twojej Cayenne, ona tak za oko mnie lapala bardzo zawsze 😀 chociaz swiezy rudzinek tez super 😉))
Zygzak no fajnie ten kucyk fruwa fajnie 😀 tez mam w planach probe korytarza dla mlodej, podejscie numer 2, moze jednak ogarnie ze fajnie sie przeladowac na ga strone przeskody ;P
nirv fajne to twoje stadko!
Anai Szarakos  😍 naprawe jest swietny, podziwiam za mega ogarniecie! 🙂

My mialysmy tydzien przerwy, ja w lozku meczylam sie z angina -.- Ale! za to w koncu dorwalam mattesa dla mlodej, co mnie bardzo cieszy, jutro do wyprobowania 😀
A mloda caly tydzien spedzila tak...  😁
Atea, na nim to ja mogę jeździć. Idzie bardzo pewnie i niemal taranem, nie wiem czy coś jest w stanie zrobić na nim wrażenie. Takżę baaaaardzo polubiliśmy wspólne galopady ile sił po lesie, a jak sie jakies kłody do skoczenia po drodze przytrafią, to jeszcze lepiej. 😉
Atea, też mamy namiotówkę, chyba 20x40. Zawsze lepsza jakaś hala niż żadna, chociaż podczas pierwszych jazd na jesieni czuję się lekko klaustrofobicznie (bo u nas plac do jazdy jest przeogromny i różnica między dworem a halą robi się gigantyczna). Do tego często jeżdżę ze szkółką, która jest naprawdę niesamowicie ogarnięta, ale jednak nie da się popracować w 100% tak, jak by się chciało.
xxmalinaxx, o kurczę, też myślałam, że Lilith jest Twoja. Trzymaj się jakoś!
faith, dzięki! Musiałam się dobrze przypatrzyć, co jest na Twoim zdjęciu 😉 
Klami, to weź mnie w weekend do lasu, bo  ja nie znalazłam dotąd dobrej drogi do galopu, o kłodach nie wspominając...
Anai zgrabny kucyczek o chucherkowatych pleckach w rzucie z gory :P
anai, hahaha...... ja mam kogoś brac do lasu.  😂 Toc ja pierwsza do zgubienia się, zawsze musze jechać z kimś kto prowadzi, bo ja to po paru minutach nie mam bladego pojęcia gdzie jestem. 😉 Są 2 trasy gdzie jest gdzie pogalopować, głównie pod górę i na nich pojawiaja sie i znikają jakieś kłody itp.
faith, no i właśnie ta perspektywa z góry mnie zmyliła 😉
Klami, serpentyny? Tak czy siak, chętnie się do tereniku podłączę. Bo samej nudo.
anai Dzionka  :kwiatek:
kujka tak, stoimy teraz w Bachmacie we Wrocku 😉 Co do zdjęć niestety nie mam nikogo z aparatem kogo mogłabym zaciągnąć na trening... jedynie telefonowe szity

U nas dzisiaj kąpiele błotne. Na placu błoto, na padoku jezioro... I tak wolałam pojeździć po bagnie niż na hali, ale nie wyszło nam to na dobre bo pierwszy raz od dawna do d-y mi się jeździło.
Do tego pożarłam się z 'fotografem' i było jeszcze gorzej 🙄
Zatem przedstawiam Wam fatalnej jakości fetorelację z dnia dzisiejszego;p







Ale jest jedna rzecz z której puchnę - zadek. Nie wiem czy pamiętacie, ale ten koń ma zupełnie płaską dupkę, a na zdjęciach z kłusa jest okrągłą bułeczka 💃
faith no Teluś skacze skacze 🙂 i wystarczy my cmoknąć jak się zawaha, a nie z batem latać 🙂 próbuj może siwa załapie o co chodzi z drągami 🙂
Ramires gratuluję powrotu do jazd 🙂 i widzę jeziorko na padoku przypadło do gustu 😀
anai, mam nadzieję, że równie dobrze będzie wyglądał pod siodłem 😁 Piękny Dino!

Atea, dzięki 🙂 podczytuję sobie Twoje poczynania z młodziakami i chyba nawet swoje zacznę odpalać - Ruda czeka na moją wenę 😁

faith, dzięki 😉 Stadko już prawie w komplecie na pastwisku razem - Dukat chodzi już z resztą, jeszcze tylko hucułka podleczy swoje kopytko i wszyscy będą razem łazić 🙂 Ale Siwy pączur!!!!

Ramires, faktycznie dupka wygląda lepiej! Super! Nie widać, aż takiej złej jazdy 🙂

Dżastin, specjalnie dla Ciebie sesjowa kobyłka  😁

Wpadła do nas Marta Balicka, bardzo spontanicznie, trochę pofociłyśmy, zjadłyśmy śniadanko i musiała się zwijać, ale i tak wyszło nam coś fenomenalnego (jak dla mnie)  😍


[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10418941_787006978022987_8868797731607272371_n.jpg?oh=2c1d5e62220525cda77564b4ae961a7e&oe=54E7C35E&__gda__=1424662758_d8fd4cf57c380c220c51dbb73aa9f71a[/img]

[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/1780905_786973554692996_2910020355254113325_n.jpg?oh=64b51446f43d929fe6c387a476cd67ca&oe=54E59FE5[/img]
Nirv, świetne zdjęcia! Na pierwszym koń wygląda jakby miał dwa zadki 😁

kujka, dziękuję za namiary. Mocno wierzę, że się uda zorganizować przyjazd :kwiatek:
Nirv  😜 pierwsze foto w ramke i na ściane!!
Ramires omg, panierka w kałuży dobra🙂
xxmalinaxx tak wam kibicowalam  🙁 nie martw się, nawet od najgłębszego dna da się odbić, jeszcze się nie żegnaj z nami.. trzymaj się mocno  :kwiatek:
widzę że końcowka tego roku dla wszystkich pechowa, niech ten rok już się skończy..
Dzastin a jak twoje rekonwalescent?🙂 lepiej cos?
Ramires ou ou ouuuuuu, jaka kapiel  👍 dzieki bogu ze u mnie sie takie nie robia bo na stowe mialabym maskowanie blotne na koniu  😁

A ja dzis w koncu bylam w stajniiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀
Sloneczko, cieplo sie zrobilo nawet 😀 dziewczyny juz bardzo zarosly, male mamuty 😉

Rzucilam sie mlodej na szyje od razu, wydrapalam za uszami 😀
Obejrzalam co nam uroslo w budowlach w miedzyczasie - boksy juz prawie gotowe! bedzie pieknie! mamy tez ogrodzony wybiego-plac tak ze nie musze drugiego konia zamykac tylko moze sobie lazic przed wiata 🙂😉)
Jazda swietna!! jak na tydzien przerwy no to naprawde jestem pod wrazeniem! Milo jest miec konia porzadnie w reku, no i wyjechac ja mi sie udalo dzis calkiem zacnie.
Takze moge isc usatysfakcjonowana do pracy 😉
faith Ale ładnie tam masz! Ja na razie żyję ciągle zakompleksiona stanem naszem stajni  😵 No cóż, robię co mogę, na co czas i pieniądz pozwala. Powoli do przodu. Szkoda, że nikt Cię nie obfocił!

Cayenne coś dzisiaj ewidentnie nie pasowało. No szajby dostawała w galopie, przykro mi było straszliwie dzisiaj. Czemu to jeździectwo takie paskudne jest, no? No nic, brniemy w to dalej. Jutro jedziemy w stępo-kłusowy teren zamiast lonży, może trochę urozmaicenia się przyda.



Atea, wow, pięknie wygląda! Super kobyła, jakoś jej wcześniej nie doceniałam ) Chyba się wylaszczyła jakoś niedawno, co?

Melduję wszem i wobec, że za dwa tygodnie Dzionek zmienia stajnię i będzie mieszkał prawie pod moim domem, został dzisiaj ogolony i zaderkowany - tak więc wracam do roboty 🙂 Cieszę się strasznie, chociaż łatwo nie będzie.
Atea widac ze ma focha, ale i tak jest piekna 🙂😉)) naprawde, taka bardzo w moim typie, krotka, kompaktowa, fantazja 🙂 a u nas tak ladnie od niedawna dopiero, wlascicielka tez robi wszystko powolutku, mamy juz te piekne biale ogrodzenia, stajnia rosnie no i lonzownik tez stoi 🙂 czekam az oksy beda gotowe i myjka przed stajnia, nie mam gdzie teraz smarowac kopytek nawet 😉

Dzionka jejejejjee, super! 😀 Dzionkowy come-back to bedzie cos 😀
edyta, dzięki 😉 robiłyśmy zdjęcia na padoku, konie były mega ciekawe i co i rusz podchodziły w obiektyw 😁

Dżastin, tak się stanie pewnie 😀

Dzionka, gdzie się przeprowadzacie, o ile to nie tajemnica?

Atea, ładna kobyłka!!! 🙂

faith, ale ładnie tam masz!


[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10556259_786976844692667_1287311263509726134_n.jpg?oh=820b84f1c30195a5f33aa6451e5e94d0&oe=54E9FDE9[/img]

[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10359151_786983531358665_6722266653064592140_n.jpg?oh=226e3a77089b2b810da5feda4fa2169c&oe=54EB0450[/img]
Eh Kąciku, muszę się podzielić radością 🙂 Trafił mi się na jakiś czas fajny kolega do jazdy. 8-letni ogier Priam po Helanisie. Jestem po pierwszej jeździe i... no jest różnica, jak się siedzi na ogierze  😍 chłopak stoi w boksie obok Cejlona i mogę się "pobawić" w "mam dwa koniki". Wszystko to mnie zupełnie z jesiennego dołka wyciągnęło. Mam zabawę 🙂





Widać, jak się jaram? Jak świczka?


Nirv, piękne zdjęcia. Już ich masz tyle... podziel się!

Atea, kobyłka super wygląda 🙂 a galopy przepracujecie i będziesz z siebie dumna 🙂

Ramires, istne SPA hihi

Idę nadrabiać zaległości po weekendzie 🙂
Cejloniara

Zazdroszczę 🙂
Atea, ja bym nie wytrzymała stępokłusowego, świerzbiło by mnie 😁 ładny konik taki kompaktowy 🙂

Cejloniara, świetnie wyglądasz 😍

Dzionka A dziękuję, możliwe, że się w końcu zaczyna wylaszczać w regularnej robocie, bo jej zawsze brzuchol wisiał do ziemi  😁 Rany, jak ja zazdroszczę ogolonych koni! U nas to niestety kompletnie niepraktyczne, konie cały dzień na dworze w stadzie, a mnie nie stać na kilka nowych derek... Bardzo się cieszę, że wracacie do roboty, czekam na wszelkie relacje!

faith Nic mi już nie mów o tych fochach, musiałam się melisy napić  😁 Wiedziałam, że za dobrze nam idzie.

Nirv Cudny klimat tych fot, fantastyczna kolorystyka 😀

Cejloniara No właśnie najbardziej bolało mnie to, że my już ten problem przerobiłyśmy i myślałam, że rozdział zamknięty. Jestem prawie pewna, że mogła to być jakaś dolegliwość bólowa w pysku, bo na to mi wyglądało, więc szybko ją rozkłusowałam i skończyłam jazdę. Ponownie będę wymagać jak wyczuję, że jest zadowolona na ręce. Fantastycznie wyglądasz 😀

Burza Ja też rzedko kiedy wytrzymuję, ale założenia mam dobre! 😀

Atea znowu sobie pocharatała nogę  😵 Zaczynam rozumieć ludzi, którzy wypuszczają swoje konie tylko na ruch kontrolowany! U nas nawet ograniczenia padokowania odpadają, bo Atea tka jak dzika w boksie. Kocham tego konia  💘

ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
27 października 2014 22:18
asds  nigdy za późno! 😉  trzymam kciuki za sukcesy  :kwiatek:
juliadna Fuerte olśniewa jak zawsze  😍
Wojenka genialne zdjęcie  😀
anai  po cichu wam kibicuję i marzę, że kiedyś osiągniemy z siwym chociaż polowe waszych sukcesów 🙂
Klami  gratki!  🏇  wiem jak to jest przełamywać własne lęki, choć u nas pierwszy wspólny teren to jeszcze ...    😉
Nirv czarujesz zdjęciami i urodą koni  😍
Zygzak niezły zapasik😀
Atea  będzie tylko lepiej i pewna jestem, ze przyjdzie czas i na rzuconą wodzę  🙂  trzymam kciuki!  :kwiatek:  a pierwsze galopy cóż... u nas nie pierwsze a i tak często z brykiem  😉
xxmalinaxx  Nie poddawaj się 🙂  może los podpowie alternatywę 😉  ja na swojego 2 lata czekałam i wcale nie planowałam, że spróbuje go kupić drugi raz 😉
Cejloniara  łogra to sobie na żywo w weekend obejrzę, ale zazdraszczam różnorodności!  😍  a Twoja metamorfoza to temat do chwalenia co dzień!  👍

a My?  U nas powoli do przodu, raz lepiej raz gorzej, ale zazwyczaj lepiej 😉  Siwy nabiera masy, w pracę - po konsultacji z wetem włączyliśmy lonżę bo chłopaka rozpiera energia i próbuje ją sprawdzać na nas w boksie  🤔  dzisiaj przestawiał nas dwie w boksie przy ubieraniu  😲  ale się nie dałyśmy i całość pracy zakończyła się w skupieniu i  rozluźnieniu 😀
Czasem myślę, że on za mądry na moją lękliwą łepetynę  🤔  tak szybko jak łapie co dobre tak niestety wystarczy drobiazg, żeby następnym razem sprawdził czy się uda ...  😵
ale mówię sobie co dzień, że się nie poddam i czasem nawet uda mi się cieszyć i własnymi, drobnymi sukcesami jak np. zagalopowania - żeby nie było, ze ja nigdy... na każdym koniu zagalopuje a na siwym to wyzwanie  👀 

za to ta praca zaowocowała wieloma spostrzeżeniami na temat własnych nieudolności i codziennie staram sie przepracować swoje braki ...  w pewnym sensie rehabilitujemy się oboje  🤣
faith wybiego-plac super! w pierwszej chwili pomyślałam: wow, jaki fajny lonżownik  🤣 rekonwalescent bez zmian, dalej powolutku wracamy do pracy😉 będę niedługo dzwonic do weta bo coś mi się nie podoba znowu ta gula...
ceffyl dobrze, że już wracacie🙂 kącik rehabilitanta założymy  🤣

A ja tak dla odmiany umieram z bólu, żeby mojemu kopytnemu nie było smutno. Rozwaliłam sobie nadgarstek  🏇 rano jade na sor to prześwietlić bo chyba coś złamałam, skoro nie mogę ręki w pięść zacisnąć:/ ale popołudniu twardo mam zamiar jechać do stajni i jeździć😉 z jedną ręką też się da
Tyle pięknych jesiennych zdjęć, to i ja coś dorzucę z tych jeszcze ciepłych październikowych dni  😉

Atea Bardzo ładna kara! 🙂
Nirv świetne portrety, Ruda jest przefantastyczna
maliniaq Dziękujemy  :kwiatek: Rany, kiedy październik był aż tak ciepły?  😁 Mi niestety kojarzy się z kaszlem, grypą i włażeniem do łóżka zaraz po pracy.

ceffyl Problemy ze stępem ma Atea - ona faktycznie świeżo zajeżdżona dopiero jest. Za to wczoraj problemy z galopem miała Cayenne, a ona już trochę chodzi, więc byłam zdziwiona, na ogół oszczędza mi takich atrakcji. Nawet nie brykała, tylko się typowo wyryjała - stąd moje podejrzenia o jakiś ból w paszczy, ewentualnie plecy, ale te już wymacałam.

Dżastin Może i się da, ale po co ryzykować to nie rozumiem.
Kujka jedno wielkie WOW  😀
Darolga, Maleństwo spóźnione gratulacje  :kwiatek: i jak najwięcej rocznic
Ramires super, że się ułożyło. Czułam w kościach, że będzie dobrze  😀
Atea chyba Cię nawiedzę wkrótce ( tak... wiem, wiem... obiecuje już od 2 lat  😁 )

Dawno się nie oddzywałam, bo jakoś nie było okazji. Wpadłam się pochwalić. Stuknęło nam dzisiaj 9 lat z Rudą Panną  😍
Mam nadzieję, że jeszcze wiele lat przed nami.










Cejloniara, Atea, ceffyl, maliniaq, dzięki dziewczyny 😉 Pogoda nam się świetnie udała - jak robiłyśmy zdjęcia to słonko miło świeciło, jak tylko skończyłyśmy i poszłyśmy zjeść śniadanie to zgasło 😁

baffinka, gratuluje rocznicy i życzę kolejnych wielu! Co u Gniadej? 🙂
Zygzak Dżastin faith Cejlonara błoto to jego żywioł 🙄 dlatego nigdy nie mogę go doczyścic;p Cieszcie się, jeżeli Wasze kopytne mają inne hobby
Nirv[/b  :kwiatek: Piękne zdjęcia!
[b]baffinka
gratuluje rocznicy, super się prezentujecie. Ile lat ma Ruda?
Atea u nas 19 było na tyle ciepło, że w bluzie można było się stopić  😀
Dorzucam jeszcze jedno z moją księżniczką  😉
baffinka No czekam i czekam 😀

Przepraszam, ja wiem, że zaraz Wam z lodówki wyskoczę, ale mąż ostatnio robi mi codziennie zdjęcia  😁 Obiecuję, że się wstrzymam na jakiś czas, ale dzisiejszą Atejką się Wa pochwalę.

Na zdjęciach wygląda to oczywiście nieco lepiej niż w rzeczywistości, bo kontakt jeszcze nie jest stały, ale uznałam już Ateę za zajeżdżoną. Teraz szlifujemy dalej. Jutro w teeeeren. Będzie wesoło.


Pierwsze skoki:



I uwaga, uwaga: stęp swobodny! Na koniec jazdy, ale jest 😀


A Cayenne dzisiaj całowałam po kopytkach. Musiałam jej wczoraj nie doczyścić w okolicach łokcia i obtarła się od piachu. Rany, jak mi wstyyyyd. W związku z tym dzisiaj ma wolne. Jutro skoki luzem, a pojutrze może już uda nam się pojeździć z miśkiem na popręgu.
Atea, a wyskakuj sobie nawet z lodówki, bardzo przyjemnie patrzy się na Twoje konie!
baffinka, wielu rocznic razem! Piękna sesja, jak zwykle zresztą 😀
Ramires, jaki hipopotamik na ostatnim zdjęciu! Fajnie uchwycone.
Cejloniara, jaki zaciesz! Fajny ogierek, super jest mieć możliwość pojeżdżenia jakiegoś dodatkowego ogona.
ceffyl, bardzo dziękuję za kibicowanie! Zdrowia dla siwego i powodzenia w pokonywaniu własnych oporów 🙂

Udało mi się pierwszy raz zrobić młodemu zdjęcie bez trzymania i łażenia za moją kieszenią 😉 Oczywiście foto by komórka.
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10458450_756063184454844_756148722027222400_n.jpg?oh=28992c57e069ede853541d5f9b092a88&oe=54ED7F99&__gda__=1423739736_9c63e6a979c0e887cc7eefea656e36a5[/img]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się