Stajnie w Warszawie i okolicach

W sumie znowu szukam stajni 🤣 Chciałabym sprowadzić konia gdzieś bliżej Ursynowa, czyli interesują mnie okolice Piaseczna, Konstancina, etc. Wyszukiwarka wypluła mi między innymi stajnię Halcon, stajnię A. Sosnowskiego, KJ Milord, KJ Szumawa Bobrowiec. Są w którejś z nich może wolne boksy? Czy jest możliwość padokowania osobno albo dwójkami? Ogólnie czy warto czy ktoś tam może stoi?
Burza- nie mam pojęcia, bo nie znam stajni o której piszesz, ta jest po prawej stronie przy samej drodze, obok zaraz przystanek.
Karla Gdzie dokładnie jest ta stajnia? Jest gdzieś o niej jakieś konkretne info? Telefon kontaktowy?
jak wejdziesz na str besthorses to jets i mapka i fon🙂
Czyli Besthorses przenosi się do "starego" Władysławowa. A co ze stajnią w Podolszynie?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 października 2014 19:39
BaŚ,
z tego, co zaobserwowałam, to do "nowej" stajni przeniosły dziewczyny szkółkę kucykową
(ogólnie chyba rekreację) a w Podolszynie po staremu.
besthorses czyli szkolka od kilku miesiecy we Wladyslawowie, w Podolu zostal Arek i czesc pensjonatowych koni
Karla dziękuję za informacje  🙂
Chciałabym zasięgnąć kilku informacji na temat stajni "Złoty Koń" na Białołęce. Ktoś tam stoi? Jak wygląda opieka? Czy rekreacja jest mocno uciążliwa? Jak właściciele? Podejście? Czystość w boksach? Karmienie? Podłoże na hali? Itp., Itd 🙂
Opis zachęcający, tylko jak to wygląda od podszewki 🙂
Może być na PW  :kwiatek:
Karla 🙂, a znasz cenę pensjonatu z halą? Przed zimą będzie?
Cen niestety nie znam
czy droga 635 w miejscowości Czarna (między Wołominem, a Radzyminem, k. Helenowa) jest przejezdna? na mapach wygląda jakby kawałka drogi brakowało  🤔
Martuha remontują (już któryś miesiąc- podobno do marca) most na rzeczce właśnie w miejscowości Czarna. W związku z tym poprowadzony jest objazd przez Zagościniec i Helenów. Jest też drugi mniej oficjalny przez Janków, krótszy ale nie asfaltem tylko gruntową niesamowicie dziurawą drogą wysypaną gruzem
Dzięki :kwiatek:
Karla 🙂, a znasz cenę pensjonatu z halą? Przed zimą będzie?


wysłałam pytanie o cenę...
dostałam info, że podstawowa cena to 950zł, ale już z podaniem moczonego siana w siatce i postawieniem konia w boksie przy wejściu cena to 1400zł  😎
emptyline   Big Milk Straciatella
30 października 2014 07:54
Ogryzek, to co jest w podstawowej cenie zawarte?
czyli cena taka jak w Podolu, pewnie pakiet rozszerzony to to moczenie siana, derkowanie, ochraniacze itp. może jakaś pasza? bo to 450 zł różnicy to sporo. Dlatego warto dopytać🙂
Dla ciekawostki ja w Iskierce w opcji full ( łącznie z mizianiem i dopieszczaniem mojej Poli jabłkami i nauczeniem jej wchodzenia w "ciasne" przejście, szukaniem podków po padoku, ochraniaczami, maską, kaloszkami, indywidualnym padokiem i wybiegiem, zakraplaniem kropelek do oka, derkowaniem, dosypywaniem suplementów) płacę 1100zł i są jeszcze dwa albo trzy boksy wolne... a hala taka, że się zgubić można🙂
wszystko zalezy od włascicieli , od popularności , od ilosc pensjonariuszy, od opinii  itp itd. Ja znam stajnię z halą , boksami z pełnym monitoringiem (podłaczony pod net także kazdy własciciel konia może sobie obserowac z dala swojego pupila) i koszt raptem 800zł miesiecznie a tłumów nie widac.Ale wiadomo- fatalny dojazd.
Znam stajnię bez hali , z dojazdem fatalnym za 450 zł i tłumy, miejsc wolnych brak. Ale obok jest inna stajnia ktora reklamuje się "na potęgę" gdzie tylko się da i ...pusto a cena taka sama.
Emptyline, nie dopytywałam o to co jest w podstawie, bo stajnia o tym standardzie w cenie 1400zł mnie nie interesuje.
Ja potrzebuję oprócz podstawowej opieki tylko moczenia siana i boksu z dostępem do dużej ilości powietrza i dla mnie 450zł dopłaty za te "fanaberie" to lekka przesada.

Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
30 października 2014 10:35
Ogryzek, która część warszawy cię interesuje?
my mamy od tego miesiąca wolny boks
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/5834

boks angielski, moczenie siana w cenie, tylko z wsadzaniem do siatki może być być słabo. Ale koń dostaje tyle siana ile zje więc nie ma zmartwienia że zje za szybko i będzie stał głodny w nocy. Konie na Dworze siedzą do 19-20 nawet teraz po zmroku. cena 800zł
Trzymam konia już od dobrych 6 lat w kameralnej stajni w Wilczej Górze i jestem zadowolona z opieki (swoją drogą polecam - są wolne boksy). Zainteresował mnie pensjonat we Władysławowie bo jest bardzo blisko i ma się w nim pojawić hala, której u nas brakuje, więc wysłałam zapytanie. Interesują mnie okolice Raszyn/Piaseczno.
Faza, zgadza się🙂 ja do stajni gdzie stoję czekałam w kolejce, ale się udało. Koń pokazuje,że ewidentnie bdb się  czuje🙂 Wcześniejsza stajnia była tylko okresem przejściowym w drodze z Łodzi ( koń stał tam tylko ze względu na odległość od domu).
Czy ktoś wie czy konie całe i zdrowe wróciły do stajni?

http://wiadomosci.wpr24.pl/ucieklo-stado-konii;21576.html

Z tego co mi wiadomo (od naocznego świadka) to konie nieźle się rozbiegały po dalszych okolicach.
emptyline   Big Milk Straciatella
31 października 2014 21:17
agaEl, aż się ciśnie na usta "znowu".
O borze szumiący :/ To chyba jedna z najgorzej zabezpieczonych i pilnowanych stajni po tej stronie Warszawy. Nawet wypadek śmiertelny nie zmusił ich do lepszego zabezpieczenia tego miejsca.
jaki wypadek śmiertelny ?
Oj to już było ze dwa lata temu, a może i dawniej. Też konie zwiały i wpadły pod samochód.  Welodrom wtedy chyba zginął, albo ten drugi na W (Welonar?). I jak widać od tamtego czasu w kwestii zabezpieczenia terenu nic się szczególnie nie zmieniło. A konie uciekają z tamtąd odkąd pamiętam.
emptyline   Big Milk Straciatella
01 listopada 2014 10:37
Szaga, dar, Weronal, nie Welodrom. I to było 5 lat temu. Oprócz tego, Wonna miała naprawdę sporą ranę na piersi, zostało skasowane auto, a drugie było poobijane. Na szczęście ludziom się nic nie stało. Tylko wtedy konie uciekły, bo się spłoszyły podczas zabierania ich z pastwiska i przebiegły główną bramą, która potem już akurat zamykana była. Teraz też poleciały przez ganek, czy wydostały się z 'super zabezpieczonego padoku' i poszły sobie lasem do Kań?
Włos się jeży na głowie, jak się czyta takie historie... a jeszcze bardziej przeraża fakt, że nikt nie wyciąga wniosków ze wcześniejszych tego typu wypadków.
Rozmawialiśmy dzisiaj ze znajomymi o cenach warszawskich stajni, ale nie znaliśmy dokładnie cen niektórych pensjonatów. Jakby ktoś zorientowany mógłby mi napisać ile dokładnie poszczególne stajnie kosztują, to byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Interesują mnie:
Legia
Bródno
Argos
Stajnia przy klinice na SGGW
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się