jaki bank?

Nie wiem czy dobry temat, ale czy ktoś miał do czynienia z "obniżaniem rat" w Alior Banku?
Właśnie molestuje mnie telefonicznie pani, która koniecznie chce mi przychylić nieba i przejąć kredyt na mieszkanie.
O co w tym chodzi? Gdzie tkwi haczyk?
A co znaczy "przejąć kredyt"? Generalnie obniżenie raty spowoduje wydlużenie czasu spłacania czyli większe odsetki dla banku. Warto to wziąć pod uwagę jak nam się budżet miesięczny nie domyka, ale jak starcza na ratę to lepiej płacić więcej i szybciej spłacić kredyt.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
28 sierpnia 2014 20:39
Nie wiem czy dobry temat, ale czy ktoś miał do czynienia z "obniżaniem rat" w Alior Banku?
Właśnie molestuje mnie telefonicznie pani, która koniecznie chce mi przychylić nieba i przejąć kredyt na mieszkanie.
O co w tym chodzi? Gdzie tkwi haczyk?

To tzw. Refinans. Pic polega na tym byś miała niższa ratę ale KREDYT MA SIĘ KOŃCZYĆ W PIERWOTNYM CZASIE. Zapytaj o rso oraz przemnoz ratę razy ilość i porównaj z pierwotną umową. Jeżeli wyjdzie mniej to oferta się opłaci. Co ma z tego pani? Wykonany plan miesięczny i święty spokój u przełożonych.
dragonnia, czyli takie obniżenie raty jest technicznie możliwe? Uczciwie, bez wkopywania mnie w dziwne zoobowiązania, itd. Wyliczają niższe odsetki i huuura jest mniej do płacenia?
rso - roczna stopa oprocentowania?
rso - realna stopa oprocentowania. Różni się tym, że jest to całość kosztów a nie tylko czyste oprocentowanie.
Czyli warto poświęcić chwilę czasu, przejść się do oddziału i porozmawiać? Nie jest to wielka ściema, tylko ewentualnie nieco mniejsza ściema? 😉
Czyli warto poświęcić chwilę czasu, przejść się do oddziału i porozmawiać? Nie jest to wielka ściema, tylko ewentualnie nieco mniejsza ściema? 😉
oczywiście że warto pójść i popytać, ale nie nastawiałabym się na niższy koszt kredytu.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
29 sierpnia 2014 19:58
Dokładnie toRRSO CZYLI RZECZYWISTA ROCZNA STOPA PROCENTOWĄ. Co to oznacza? Jeżeli podpiszemy umowę na ZMIENNEJ STOPIE PROCENTOWEJ to w chwili obniżenia przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych rata jest przez bank obnizana obligatoryjnie. Zachęcam do wizyty w oddziale, sprawdzenia nominalnej stopy ( kapitał + odsetki, zazwyczaj to około 11% ale ja dziś udzielilam na8,10% co dało w RSO około 20%), czy oprocentowanie jest na stałej stopie czy zmiennej (stała daje gwarancję,  że nawet jak rada podniesie stopy procentowe to nasza będzie taka jak w dniu podpisania Umowy), ile wynosi ubezpieczenie i czy można odstąpić i z czym to się wiąże.
Co do obniżenia kosztów kredytu, to warto tez się zastanowić nad ubezpieczeniem, czy opłaca się kontynuować ubezpieczenie proponowane przez bank, czy lepiej poszukać tańszej oferty na rynku. Rocznie to może nie wyjdą wielkie różnice, ale zawsze troche taniej 🙂
2 czerwca złożyłam w oddziale PKO dyspozycję zamknięcia rachunku. 31 lipca nadal był aktywny, więc poszłam do baku jeszcze raz, spędzając tam godzinę przed panią która wzdychała tylko do monitora i nie potrafiła mi powiedzieć czemu rachunek nadal istnieje. dostałam drugie wypowiedzenie tej samej umowy...
wczoraj próbuję się logować i nadal działa!
i oczywiście kolejna opłata za prowadzenie rachunku pobrana. co z tego, że wg wypowiedzenia mają 30 dni na zamknięcie konta  🤔wirek:
kurna, otwarcie rachunku trwa 3 minuty, a zamknąć przez 3 miesiące się nie da :/ idę znowu walczyć  🙄
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 września 2014 19:23
Dziewczyny, z jakiego banku/bankomatu mogę wybrać kasę z banku HSBC w uk??
no dziś w 3 próbowałam (2xpko i gbs) i lipa...pokazuje ile mam, ale nie chce wydać....


a buuuuu


Właśnie rezygnuje z mBanku ze względu na narastające koszta utrzymania konta. W tej chwili jestem w placówce i słyszę, że za 40 minut mogą mnie przyjąć. No jasne.. Gdyby nie fakt, że wysłali mnie już do drugiego punktu bo w jednym rzekomo nie mogą się tym zająć. I parking opłacony i czas zmarnowany..
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 września 2014 21:21

:P
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
26 września 2014 07:11
Właśnie rezygnuje z mBanku ze względu na narastające koszta utrzymania konta.


To tam są jakieś koszty utrzymania? Mam konto od lat w mBanku i poza płatnym przelewem z oszczędnościówki na bieżący za nic nie płacę.

Pytanie do osób prowadzących swoje działalności: w jakim banku macie konto firmowe? Szukam jakiegoś z najtańszymi kosztami prowadzenia konta jak i  utrzymania terminalu płatniczego (abonament i prowizje). Coś polecicie?
jett   success is the best revenge
14 października 2014 19:27
I przyszedł ten moment kiedy już nie mam wyjścia i muszę założyć konto... mam 3 typy, który wybrać? T-mobile (dawniej Alior sync), mbank czy PKO BP? O każdym krążą i złe i dobre opinie, a ja nie mam zielonego pojęcia w co celować  🙄
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 października 2014 19:59
jak PKO to Inteligo, iPKO czy jak to się tam nazywa, jest tragiczne 😉
ja mam Inteligo, płacę kartą co najmniej tę stówkę więc opłat nie pobierają. natomiast darmowe bankomaty są tylko trzy: Nordea, PKO i BZ WBK.
poza tym, polecam.
jett ja polecam mbank - konto mobilne. darmowe prowadzenie konta bez żadnych warunków, brak opłat za kartę, oprocentowanie 4% i darmowe bankomaty mbanku, euronet, bz wbk i planet cash.
ewentualnie jeżeli jest dla Ciebie ważne żeby mieć wszystkie bankomaty to ekonto z darmowymi bankomatami, powyżej płatności 200zł kartą (w miesiącu) nie płacisz nic za prowadzenie konta, jeśli nie spełnisz tego warunku to chyba 4 czy 5 zł miesięcznie biorą. ja jestem zadowolona z mbanku  🙂
Od wielu lat byłam posiadaczką konta w mbanku. Byłam bardzo z niego zadowolona. Do czasu, kiedy potrzebowałam na już pieniędzy na kaucje za pokój. Chciałam wypłacić z bankomatu cash4you. Transakcja nie powiodła się. Spróbowałam w innym bankomacie - brak środków na koncie. Sprawdzam rachunek a tam kasa ściągnięta z konta  🙁. Byłam tak spanikowana. Przez cały dzień rozmawiałam z mLinią i próbując się dowiedzieć, co się stało z moimi pieniędzmi. Robili tylko problemy. Dopiero wieczorem jakiś pan powiedział mi, że pieniążki są zablokowane i muszę czekać 7 DNI, aby mi je oddali. Byłam bez pieniędzy i do tego bezdomna. Tego samego dnia zgłosiłam reklamacje i zamknięcie konta  🤔
jett   success is the best revenge
21 października 2014 13:41
No i ostatecznie padło na mbank i ekonto mobilne  😉 Jak na razie mam pozytywne odczucia i mam nadzieję, że tak zostanie  🙂
jak dla mnie- dobry wybór! 😎
Temat niejako pochodny, a nie chce zaśmiecać innych.
Sytuacja następująca:
Wysłałam pieniądze pod dobry numer konta w sobotę. We wtorek dziwny telefon z banku czy pieniądze doszły, w środę też.
Ponad tydzień i odbiorca pieniędzy nie ma.

Dzisiaj patrzę, a tu w przelewach wykonanych jakiś inny numer konta bankowego.
Zupełnie z tyłka wzięty.

Jutro chce dzwonić i prosić o reklamację.
Bank sugerował mi już:
- wirusa
- zły dzień przelewu (sobota)
- pójście do prokuratora

Ale ja jestem PEWNA, że przelew zrobiłam na dobre konto, bo już trzeci raz z rzędu na nie robiłam...
I jestem PEWNA, że nie ma w tym mojej winy.

Czy oprócz reklamacji mogę zrobić coś jeszcze?
Bo coś mi tu śmierdzi...

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 października 2014 22:10
Jakie konto walutowe jest obecnie najkorzystniejsze? W najbliższych dniach muszę takie otworzyć, a szczerze mówiąc nie wiem jaki bank wybrać...
Nie wiem czy dobry temat ale mam poważny problem. 15.10.2014r. złożyłam rezygnację z konta , karty itd z miesięcznym okresem wypowiedzenia (tzn. że konto miało przez miesiąć PRZYJMOWAĆ dyspozycje jakby jakieś przyszły), w umowie zaznaczone było odwołanie poleceń stałych a 24.10 ściągnęło mi ponad 70zł i dowiedziałam się w banku, że konto jest aktywne.... -.- Wszystkie wypowiedzenia podpisane mam itd także to kwestia formalności ale czy mogę ubiegać się od banku zwrotu pieniędzy lub jakiegoś "odszkodowania"? Chodzi o bank BZWBK
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
29 października 2014 07:14
Złóż reklamację na piśmie. W treści napisz, że nie zgadzasz się z pobraniem pieniędzy i oczekujesz zwrotu. Reklamację złóż w oddziale banku i wyślij również poleconym ze zwrotka list o tej samej treści do Centrali. Termin rozpatrzenia około miesiąca.
Czy teraz ze wszystkich banków wydzwaniają i wciskają najlepsze, specjalne oferty przygotowane specjalnie dla klienta?
3 razy w tej samej sprawie do mnie babka dzwoniła  😵 no ile można! Chyba czas uciekać z aliora, obsługa coraz gorsza... jakiś czas temu prosiłam o zmiany na koncie - nie wyszło, zmian nie widzę. Dzwonią co chwilę wciskać coś...
mbank odpada, alior odpada. Inne propozycje?
Ja ostatnio we wszystkich bankach gdzie mam konta zastrzegłam, że nie zezwalam na wykorzystanie moich danych w celach marketingowych. Mam spokój.

Nadal zadowolona jestem z alioru i po zmianie umowy z pko również.

edit: literówka
właśnie też mi ktoś podsunął pomysł zastrzeżenia nr dla celów marketingowych! Tak chyba będzie najprościej.
NIE POLECAM iPKO = PKO BP

przez pewien czas nie korzystałam z konta, ani logiczne, nie używałam karty
za każdy miesiąc miałam -5zł za prowadzenie konta i -5zł za kartę

Dostałam pismo za debet (sic!) na koncie, za wysłanie mi pisma policzyli 15zł!
czyli kolejne -15zł na koncie!
Plus odsetki za debet 15zł!
czyli KOLEJNE -15zł!
te odsetki to wynoszą chyba jakieś 300%

zagotowałam po prostu!

szukam na cito darmowego konta!
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 stycznia 2015 06:16
Epikea, meritum bank. Założyłam jakiś czas temu, długo nie używałam (ba, nawet nie aktywowalam karty), przychodów mam zero, czasem tylko coś zapłacę, jak mi zabraknie gotówki. Nic mi nie naliczyli jak dotąd, konto mam od czerwca chyba. Nikt nie wydzwania z ofertami, raz na jakiś czas dostaje sms, że pojawiły się nowe oferty:... zapraszamy do skorzystania i tyle.
Epikea, niezmiennie ekonto mobilne w mbanku. zero opłat bez żadnych warunków 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się