stajnie na Mazurach

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 marca 2014 09:59
dragonnia- Również zwróciłam uwagę na tego konia. Jakby ktoś miał chęć startować w zawodach, to ta klacz nadawałaby się.

Fakt, stajni oferujących jazdę konno zrobiło się dużo. A jeszcze więcej koni jest w rękach prywatnych- miejscowi wolą mieć swojego konia do jazdy, niż zapłacić za jazdę pod okiem instruktora.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
23 marca 2014 11:06
Dementek, i tu jest błąd. Po co kupować browar jak chce się napić piwa? Ja dziś to wiem. Dlatego jak będę kiedyś miała duuuuzo kasy ;-) to konia już nie kupię. Miałam jednego i dość. Wolę pojechać do kogoś i wsiąść. Cóż za leniwa się zrobiłam na taką odpowiedzialność.
A Geneza? Konik doskonały do kochania, pracy i zawodów. To tak w wielkim skrócie. Kto ją kupi będzie mega zadowolony.
jak ogólna sytuacja końska wygląda na Warmi i Mazurach? raczej w kategorii "jeździeckie zadupie" i nic się nie dzieje, czy jednak okolica trochę "koniem stoi" ? rodzina moja na mazury wyjechała a ja jestem zachwycona widokami, coś cudownego, a już ceny ziemii są bardzo sympatyczne. Ale dzieje się coś tam końsko czy raczej nie ma chętnych na kupno koni czy inne "końskie sprawy" ?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 czerwca 2014 08:02
Z obserwacji w mojej okolicy (Giżycko) wynika, że dużo jest małych stajenek, zajmujących się głównie rekreacją na rożnym poziomie. Sporo ludzi (jak ja) ma 2-3  konie tylko dla siebie w przydomowych stajenkach. Tych większych stajni jest też kilka, pewnie kokosów z hodowli nie ma ale jakoś się utrzymują od wielu lat. Jak się pojeździ po okolicy to człowiek doznaje szoku, bo w prawie każdej wiosce można znaleźć konie. Także okolica koniem stoi ale jeśli chodzi o jakieś zawody/wystawy to najbliżej chyba Kętrzyn, Gałkowo.
TRATATA, a jak z TRATATA, rynkiem na konie? orientujesz się może jak sprzedaż stoi w mazurskich okolicach? zawody/wystawy/czempionaty często się zdarzają?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 czerwca 2014 08:52
W Kętrzynie chyba 2 razy w roku jest impreza z końmi zimnokrwistymi: latem dwudniowy Ogólnopolski czempionat koni zimnokrwistych i jesienią wystawa ogierów zimnokrwistych z aukcją.
Konie (okolice Ełku) głównie zimnokrwiste- idą do handlarza, gorącokrwiste trzymane głównie prywatnie, ewentualnie rekreacja. W pobliżu Ełku jest kilka stajni rekreacyjnych, powstają również nowe, mniejsze.  W okolicy Ełku jest jeszcze prywatna stajnia sportowa.

A zawody- Kętrzyn (skoki) i Gałkowo, chyba w okolicy Ełku jedna stajnia organizuje zawody (chyba raz w roku).
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 czerwca 2014 09:00
Tu Ci nie pomogę, może dziewczyny z forum bardziej obcykane wypowiedzą. Ja jeżdżę tylko raz w roku popatrzeć, np. teraz w lipcu wybieram się na Gałkowo Masters i na czempionat do SO Kętrzyn http://www.mazury.com.pl/atrakcje/stado/
tu są imprezy hodowlane http://www.konie.olsztyn.pl/content/view/249/62/
Isabelle moim zdaniem sprzedaż koni jest taka sama jak w całym kraju . Jak masz dobrego konia i komuś będzie to konisko odpowiadać to przyjedzie z drugiego końca polski aby go kupić. Niestety wydaje mi się że sprzedaż koni jest marna od jakiegoś czasu w całym kraju.
Jeśli chodzi o sport przez duże S to jest takich stajni nie wiele , większość stajni to stajnie rekreacyjne i przydomowe. Niestety sezon letni jest krótki wiec i zarobek na koniach niewielki. Znam parę osób które zajmują się hodowlą koni i to naprawdę dobrych koni po dobrych rodzicach jednak moim zdaniem aby miało to sens to łącznie z hodowlą musi być też sport.
Imprezy hodowlane to głównie SO w Kętrzynie ( konie zimnokrwiste) i Galiny ( konie gorącokrwiste).
A jeśli chodzi o pensjonaty to było całkiem nieźle , natomiast w tej chwili jest marnie. Głównymi klientami są osoby z Warszawy ,z naszych okolic ludzie raczej trzymają w przydomowych stajniach u siebie, albo u kogoś i starają się aby koszt utrzymania konia był jak najmniejszy. W ostatnim czasie powstało bardzo dużo stajni pod Warszawą które oferują fantastyczne warunki za niską cenę , więc na mazury  już nikt nie zagląda.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 czerwca 2014 09:21
W zawodach nie startuję, ale jak się rozglądałam z czystej ciekawości, to jest mało zawodów- najwięcej Olsztyn i okolice, a tak to rzadko, chociaż słyszałam, że w jednej stajni w okolicy Ełku mają organizować zawody towarzyskie, ale raczej na zasadzie: konie z danej stajni+ znajomi.

TRATATA- Też bym chciała pojechać na czempionat do Kętrzyna- na drugi dzień, kiedy jest dużo pokazów. Raczej mi się nie uda  🙁

O, w Popielnie i Wojnowie mają być imprezy z konikami polskimi w tle  😉 Od kilku lat planowałam tam się wybrać, ale nigdy się nie udało.
a jest gdzieś sens robienia pensjonatu? nie żadne tam cuda niewidy. Taka stajnia na mniej niż 15 koni, może kiedyś kiedyś hala, ale raczej rekreacyjnie. mnie raczej zbyt na zimnokrwiste konie interesuje, ale jako konie do zaprzęgu, hipo czy rekreacji a nie kotlety 😉
Cześć, planuje być kilka dni na Mazurach i szukam miejsca gdzie można by sobie rekreacyjne pojeździć. Idealne miejsce: spokojne (jestem początkujący), duże (jestem duży 😉) i zadbane konie,  instruktor i możliwość jazdy w teren.

Jest coś takiego?

A tak przy okazji, teraz na Mazurach pewnie zatrzęsienie ludzi? Bo nad morzem to boję się otworzyć lodówkę 😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
27 lipca 2014 12:23
Ostatnio widziałam sporo koni w gospodarstwie w Sulimach k/Giżycka. Szukając kiedys stajni w tych okolicach nie natknęłam sie na żadną informację o tym miejscu, koni tez wcześniej jakoś tam nie widziałam. Wie ktoś cos na ten temat? 👀

Konie  są Pana  Tadeusza Żebrowskiego 😉
prowadzi  rajdy 😉
w tamtym  roku  przez pewien czas  trzymał konie w Jeziorowskich w żabim oku 😉

Ale to już jest ogłoszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie w nieprawidłowym miejscu
To zapytam konkretniej. Czy wiecie coś o:

1. K.j. "Stajnia" w hotelu gołębiewski w mikołajkach. Polecane w ichniejszej informacji turystycznej 😉

2. W Zełwągach w lesie (chociaż to już chyba inna miejscowość) jest agro z około 8 koniami, niestety nie pamiętam nazwy
Dopisane: to jest "Leśne Zacisze" - Klonek

3. Wyszukiwarka zwraca [url=http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/mapa🙁53.802871967141044,21.498776287109422)/odleglosc:50]8 stajni[/url] w promieniu 50 km. Anula, Ferensteinowie, Zielony Koń, Tagomago i Stado Ogierów wyglądają ciekawie.

[Hr]

A więc byłem w klonku i u ferensteinów.

Pierwszy ma coś koło 6 huculow, jedną starszą klacz sp, i jakiegoś jeszcze jednego młodego konia na którym się nie jeździ bo młody i szkolny dopiero. Jeździłem na tej sp - tak sobie, nie było tragicznie.

W drugim trafiłem do rekreacji, w zastępie było 5 czy 6 koni, jeźdźcy początkujący. Mnie się dostał całkiem przyjemny ślązak, fajny ruchowo i jak dla mnie dostatecznie reagując na pomoce. Jedyne co mi się nie podobało, to mogliby lepiej czyścić konie, mają tam jakieś konne obozy więc ochotników nie powinno brakować 😉 A mój koń miał jeden pasek w oglowiu skręcony (obrocony o 180 stopni)... Prawdę mówiąc, czytając jakie to sławy tym kierują i tam przyjeżdżają,  spodziewałem się czegoś więcej - a tu normalna rekreacja.
Ja że swoich peryferia mazurskich mogę z czystym sumieniem polecić stajnię Piruet w Gródkach,
I doradzić stajnię w Malinowie.
Obie miejscowości w niedalekiej odległości od Działdowa.
nie szuka może ktoś z Was miejsca dla konia w okolicach ełku?
Czy w Kętrzynie lub okolicach jest pensjonat z halą?
W SO w Ketrzynie jest hala i chyba nigdzie więcej.
A jak tam jest z pensjonatem? Jakie warunki, cena, jakiej wielkości hala...?
To ja jeszcze bardzo polecam Kj Łańsk w okolicach Olsztyna 🙂 Ma certyfikat pzj, duże pastwiska, skromną halę, organizują dużo szkoleń 😉
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
29 października 2014 21:31
Wilkasy przeniosły się do Nowego Harszu. To tak informacyjnie
Plamkakochanie ja długo i namiętnie szukałam stajni w okolicach Ełku 😉 aktualnie stacjonujemy z kobyłem w Guzkach, gdzie kiedyś była stajnia rekreacyjna, a teraz właściciel trzyma 4 swoje młodziaki i 3 konie w pensjonacie 😉 Miałam spory problem ze znalezieniem czegoś przyzwoitego w rozsądnej cenie  🤔 A propozycja 650 zł miesięcznie plus dodatkowe płatna hala, derkowanie itp., itd. to może atrakcyjna cena na warszawskie realia- niekoniecznie na mazurskie  😀iabeł:
jak ktoś szuka pensjonatu to jest ośrodek w kortowie z halą, są tam też raz w roku zawody, i nie daleko dosyć często w ośrodku ekwador koło barczewka  😉
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
05 listopada 2014 19:38
teneryfa4, to już Warmia. Wrzuć info do wątku olsztyńskiego
Ze względu na znikomą ilość szkoleń, imprez jeździeckich itp. w okolicach Ełku wpadałam na pomysł zorganizowania grupy ludzi z tych okolic, którzy byliby chętni do organizowania wyjazdów (ja preferowałabym te weekendowe) na różne imprezy, wydarzenia jeździeckie 😉 Moglibyśmy dzielić się wtedy kosztami wyjazdu, może opłacalne okazałoby się wtedy też wyjeżdżanie co jakiś czas na treningi  😉. Osobiście mogę zagwarantować dobre chęci i samochód, może ktoś dysponuje przyczepką? Gdybyśmy zorganizowali się w kilka osób byłaby szansa, że opłacałyby nam się nawet wyjazdy w okolice Warszawy 😀. Dajcie znać, czy ktoś byłby zainteresowany takim rozwiązaniem, a wtedy pozostaje nam już tylko szukanie interesujących nas szkoleń 🙂
marlin1990 ja dysponuję przyczepką (2 konna) jak rowniez samochodem ale zależy o jakich imprezach i wydarzeniach mówisz 😉
Plamkakochanie piszę już na PW 😉
Jest ktoś z okolicy Ostródy?
crazy - Ja jestem z Ostródy 🙂. W tej chwili mieszkam kawałek dalej .
amnestria   no excuses ;)
04 maja 2015 15:59
Re-voltowicze z warmińsko-mazurskiego :kwiatek:

Szukam stajni "na wakacje" w okolicach jeziora Dadaj, wsi Ramsowo (wiem, że jest Kierzbuń, ale póki co nie biorę go pod uwagę).
Jakieś prywatne przydomowe stajenki? Kojarzycie coś?

Chcę łąk dla konia i żarcia, i dachu nad głową.
Dla siebie terenów 🙂

Kojarzycie coś?
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 czerwca 2015 21:31
Wpadam zapytać, czy ktoś słyszał cokolwiek o stajni w Pokrzywach, jakieś 30 minut jazdy samochodem na południe od Olsztyna? Szukajka nic nie wypluwa, nie wiem nawet jak się nazywa ta stajnia, znam tylko miejscowość... Google też jest mało pomocne, zresztą spróbujcie wpisać "pokrzywy stajnia"  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się