preparaty na stawy

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 października 2014 19:42
Znalazłam coś takiego Czarci Pazur
Nord, ja kupowałam w mksklep 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 października 2014 21:30
_Gaga dwa z trzech koni maja "juz" 14 i 16 lat. Jedna co prawda 8 ale drobne, folblucie nozki🙂 Myslalam,zeby wspomoc troche je w pracy badz co badz nie godzine dziennie.
domiwa, jeśli nie ma celowych wskazań wynikających z nieczystości ruchu to kup lepiej porządne witaminy 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 października 2014 09:35
Hmn... tez racja 🙂 musze poszperac w takim razie.
domiwa- co do witamin porządnych to polecam o te http://animavet.pl/foran-chevinal-plus-1-l.html daje je swojemu już dłuższy czas i jest super 🙂
potrzebuję jakiegoś sprawdzonego, naprawdę dobrego preparatu na stawy dla rosnącego jeszcze młodego konia, będę wdzięczna za wszelkie sugestie  :kwiatek:
stoje przed wyborenm miedzy hcc mobility albo zastrzykiem dozylnym z kwasem , co byscie piolecil
Precelek, to chyba tylko Gelapony baby.

atri, zacząć od hcc a jak nie pomoże to wtedy zastrzyk.
tez tak wlasnie myslalam wczesniej byl jeden dostawowy ale mamy wiec zwyrodnien wiec sie nie kalkuluje , a  ile miesiecy hcc uzywac zeby utrzymal sie efekt bo mam dosc ciaglego podawania suplementow dopaszcaowych ktore po.przestaniu nie daja juz nic
hcc mobilyty to robić kuracje przez 3 mies. a później no to dobrze by było powtarzać te kuracje co jakiś czas bądź cały czas podawać,ale trzeba się z tym liczyć że litr kosztuje 600zł. i starcza tylko na miesiąc..z tym że ta cena jest napewno tego warta bo widać gołym okiem mocną poprawę 🙂
no i wlasnie chodzi mi o to ze jeszcze te 3 miesiace raz do roku trzeba powtorzyc to bym  przezyla ale podawanie caly czas nie wchodi w gre a zastzyk dozylny wetka mowila ze bedzie kosztowac okolio 1500 zl to nie wiem czyy mobility sie w takim razie kalkuluje

Ale to chyba za serie zastrzykow ta cena? Jeden zastrzyk z kwasu kosztuje max 300 zl. Na pewno przy iniekcji masz wieksze prawdopodobienstwo z kwas zadziala i nie musisz sie martwic czy kon nie wypluje polowy z zarciem ani uzerac z wciskaniem do pyska.
zastrzyk z czego? kwas hialuronowy czy coś ala szokłejw?nie wiem jak to się piszę 🙂 tylko też pamiętaj że zdrowsze jest podawanie suplementu do jedzenia niż ostrzykiwanie konia dostawowo 🤔 co do mobilyty to konie raczej chętnie to jedzą,nie ma z tym problemów bynajmniej ja nie widziałam żeby pare koni które znam w tym mój miało z tym problem.
Miszka, to zależy jaki kwas. Niestety dobrej jakości, o mocnym stężeniu nie kosztuje 300zł.
niestety nie podala mi nazwy ale raczej czysty kwas i cena za serie nie chce podawac dostawowo bo do leczenia jest 6 stawo w i mija sue z xelem , wiec padla propzycja na dozylny
to bardziej opłaca się w takim razie mobilyty..zdrowsze i przyjemniejsze dla konia 🙂
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
28 października 2014 12:08
suplementacja doustna wcale nie jest zdrowsze bo przechodzi przez układ pokarmowy a od przeciwzapalnych podawanych non-stop koń może (nie musi) nabawić się np eozynofilowego zapalenia jelita cienkiego. Dodatkowo obciążenie na wątrobę i to też trzeba monitorować. Trzeba pamiętać także, że wchłanialność suplementu przez układ pokarmowy jest przy dobrych wiatrach 10% a resztę koń za przeproszeniem wysrywa. Wielu uznanych lek wet mówi, że podawanie suplementów na stawy to leczenie portfela właściciela konia a nie konia.

Kwas słabszy dostawowo kosztuje ok 300zł; mocniejszy ok 500zł. Jeśli jest kulawizna i kwas ma być formą leczniczą a nie podtrzymaniem konia w dobrej kondycji to trzeba się liczyć z minimum 2 zastrzykami. Jest jeszcze opcja podania kwasów dożylnie - seria od 5 zastrzyków koszt w zależności od kogo się bierze i jakie chody się ma od 500-1500zł.

można jeszcze macierzyste podać - pogadaj z Bjoork.
Może ktoś z was wie który preparat Orlinga będzie najlepszy na klaczy z problemami z międzykostnym?
Podczas badań związanych z inną kontuzją wet powiedział mi że przez niefortunną budowę tylnych nóg i duże obciążenie mój koń będzie w przyszłości miał problem z międzykostym. Będzie się szybko eksploatował i prędzej czy później pewnie siądzie 🙁.
Chciałabym jakoś ją wspomóc, przeczytałam że preparaty Orlinga mają dobre opinie tylko nie wiem który będzie najlepszy : Gelapony® Fast, Gelapony® Arthro, czy Gelapony® Chondro.  Mimo przeczytania info na ich stronie nie czuję się specjalnie mądrzejsza i nie wiem który wybrać 😉. Ktoś może mi doradzić?
W dużym uproszczeniu: Fast po kontuzji, Arthro na ścięgna, Chondro na stawy
atri ja polecam zastrzyki dożylne z kwasu. Za serię 5 zastrzyków zapłaciłam 1000zl+ koszty podania.
Moim zdaniem nie ma sensu robić najpierw hcc i dopiero kwas... Lepiej raz a dobrze i miec spokój.
Aczkolwiek hcc tez kiedyś podawałam i byłam zadowolona😉
a jaki kwas podalas?
Bonharen
oo ten wlasnie mi vetka zaproponowala
Gaga, dzięki  :kwiatek:
Może poleca ktoś preparat Cortaflex Glukozamina 10,000 plus MSM+ASU+HA ?

Szukam czegoś dla konia młodego.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
03 listopada 2014 15:33
[quote author=_Gaga link=topic=28369.msg2212591#msg2212591 date=1414682392]
W dużym uproszczeniu: Fast po kontuzji, Arthro na ścięgna, Chondro na stawy
[/quote]

_Gaga, jesteś pewna? mi przedstawiciel Orlinga na strzykające stawy (czyli ewidentnie problem z mazią stawową - co za tym idzie stawami) polecał arthro. mam jednak zmienić decyzję co do zakupu preparatu? trochę mnie zmartwiłaś.
Bee ja między innymi na strzykajace stawy podawałam chondro. Przeczytaj sobie wskazania przy obu preparatach, tam jest wyraźnie napisane.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się