Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
29 października 2014 21:32
Grupowy pleasure??
no nie wiem.
pan wlasciel konia pokazywal. jezdza po arenie wszsyscy na raz w kołko (chyba tylko), sedzia wydaje komedy jakim chodem, a sedziowie chodzą pomiedzy i oceniają... i konia i jeźdźca, stój itd...
tak mi się z pleasure skojarzylo... bo gdzie inaczej takie coś?
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 października 2014 22:00
No to Pleasure normalny, najzwyklejszy w świecie 🙂 o to właśnie chodzi, zeby wszystkie konie na raz byly i 1. Mozna je wtedy porównać (chód, rama itp) no i przy okazji widac, czy sie ścigają, czy sie szczurza na inne konie, jak sobie radzą w trudnych sytuacjach (Np 5 koni na raz w narożniku a tu komenda 'galop'😉

Juz myślałam ze jakies twory pleasurowe maja ;D

I oceniany jest kon, nie jeździec a juz na pewno nie strój 🙂

Tylko w Horsemanship w skladowa oceny wchodzi dosiad jezdzca
smartini, a widziesz:P dla mnie to bardzo dziwne bylo :P ale tak wlasie opisywal (ale on to taki poczatkujący staruszek jest 😉 - kupil starszy pan super konia i córka trenerki na nim startuje 😉 - wiec nie jakos dokladnie :P )
bo na zdjeciach zawsze jakos tak pojedyncze pary widziałam 😉 a w klasyce to nie wystepuje
a idea super!
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 października 2014 22:19
Trudno całość gdzies znalezc ale tu jest chyba wszystko. Wjazd przez środek, wszystkie chody, kon wyprzedzający innego, zmiana kierunku


Tylko błagam ludzie, darujcie sobie komentarze na temat pleasurowych koni. Tluklismy ten temat juz setki razy, wszyscy wiedza ze budzi to kontrowersje, pisałam dlaczego niedokraczaja wiec pomińmy ten element, niech sie Horse_Art skupi na samym systemie konkurencji
😀😀😀 jeszcze nikt nic nie powidzial i juz wiemy o co chodzi i dlaczego 😉))
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 października 2014 23:38
Kiedys, jak juz będę będę miała kasy jak lodu, kupie sobie techniczne Appaloosa   😍
Moje dziecięce marzenie.
[quote author=horse_art link=topic=27.msg2212199#msg2212199 date=1414618100]

moi znajomi jezdza na qh  i nie qh i wlasnie tak to wyglada. kazde zawody (chyba jakies miejsce na nich) - punkty sa zliczane i przeskakuje sie do klas wyzszych bez mozliwosci cofnięcia (ale czy to konia czy zawodnika się tyczy - już nie pytalam)

[/quote]

na pewno jeźdźca, to pamiętam
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2014 13:28
Moje dziecięce marzenie.


😍


3 takie lataja mi pod oknem. ale jakos nie lubie...takei zapleśnialę i niedoczyszczalne :P jeszcze takie wyraznei ciapy to fajnie, albo choc duze kontrasty jak ten ostatni, albo czaprakowate. ale srokaczy nie lubie jeszcze bardizej (tych typowych u nas) 😉
A w Polsce one są?
Cenowo droższe od AQH?

Czytałam, że z charakteru są bardzo spokojnie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2014 14:47
charakterologicznie i budową z tego co wiem to one bardzo przypominają aqh/aph
w Polsce chyba ich nie ma, może jakieś pojedyncze sztuki... w Europie też szału nie ma... ze Stanów trzebaby ściągać, dlatego napisałam, że to dopiero jak będę spać na banknotach ;D
my z niemiec mamy. tuz przy graicy jest taka radosna naturalna hodowla pana indianina....
jedna jest fajna a druga z ciezkim charakterem dosc, taka menda troche. (siostry)
a trzeci to takiej masci wlkp (ale 150 cos w klebie)
stadko rodzinne🙁a dobra, ie moge znalezc, jak znajde wstawie ciapki 😉 )
Czuje sie wywolana do tabilcy :-)

Pierw jednak kilka slow na temat appaloosa - nie polecam!!! Bardzo duzo inbreedow, hodowane od wielu lat tylko na masc. Czesto "zacinaja" im sie klapki... Tylko te, ktore sa broke, dobrze startuja. Moja appi techniczna chodzila pleasure bez treningu... co z tego, jak co ktorys dzien brykala bez zapowiedzi. Zaden trener nie podajl sie treningu.

A co do niemieckich zawodow - mega podzial na klasy. W sezonie trzeba zdobyc odpowiednia ilosc punktow, by zostac w swojej klasie, a jak sie zdobedzie "za duzo", przechozi sie do nastepnej. Zbyt malo - spada sie do nizszej. Jest 5 klas, z czego w 5 mozna startowac bez czlonkostwa. Do 3 wlacznie jezdzi sie na snafflu niezaleznie od wieku konia. Klasa 1 - 3 maja mozliwosc startu w Mistrzostwach Niemiec. Rewelacyjny system  😜
młpk po wkkw, Bohun, objeżdżał aqh na Americanie w Pleasure, WHS i Superhorse.

Z Bohunem jeździliśmy rajdy, skoki i ujeżdżenie, ale wkkw nigdy....ale dzięki za pamięć 😉



Jeśli zaś chodzi i Ligę, frekwencję itd. to trochę czuję się znowu wywołana do tablicy 🙂
Frekwencja dalej jest lepsza niż na AQH, ale faktycznie nie zbyt dobra. Ja myślę, że jednak wynika to z kryzysu, który odbił się na rynku końskim. Widać to po cenach koni i zawodach nie tylko u nas, ale w ogóle w Europie. Na Americanie w 2013 było sporo mnie ludzi niż w 2010 i 2011.

Jeśli chodzi o zmiany w Lidze to jest dużo nowych wprowadzanych sukcesywnie. Chociaż ciekawi fakt, że najbardziej o nich pieją Ci, których nie widać na walnych zebraniach, gdzie można wszystko obgadać 🙂
System klas takich jak w Europie to sorry, ale na razie nie ma prawa się sprawdzić skoro jeździ 10 zawodników na krzyż. Jak było wprowadzone reining profi (wg mnie bez sensu, ale to jeszcze pomysł poprzedniego zarządu) to startowali Ci sami co w Open.

A klasy techniczne dla młodych koni? Takich generalnie nawet na zachodzie nie ma (poza pleasurowymi futurity), a co dopiero u nas....Żeby startowała jedna osoba? Dla organizatora zawodów to spore koszty, bo nagrody i tak musi zrobić dla 3 miejsc. A kasa ze startowych jednej osoby tego nie pokryje.

Ale klasy green to mógłby być dobry pomysł 🙂

Nie chcę się tu rozwodzić co moim zdaniem zniechęca do startów w Ligowych zawodach, napiszę tylko że trzeba szukać jakiegoś wyjścia z sytuacji bo tendencje są zdecydowanie spadkowe od pewnego czasu... aż żal...

Pani Magdo, szkoda tylko, że mówi Pani o problemach jakie są w/z Ligą. Nigdzie natomiast nie ma nawet słowa o tym, że już drugi raz było organizowane szkolenie z wielokrotnym Mistrzem Świata w pleasure, a chętnych jak na lekarstwo. Rozumiem, że nie każdy ma 1300 zł, ale 100 zł to już każdy ma, żeby przynajmniej pooglądać i się czegoś nauczyć.

Ale u nas w Polsce to wszyscy by chcieli na zawody jeździć i zgarniać nagrody, ale doszkolić się to nie ma komu. Szkoda. Dla mnie to jednak sygnał, że to nie do końca z Ligą jest z problem co z zawodnikami. Będąc jednym z nich wstyd mi trochę za resztę, która ma tak olewcze podejście do edukacji. I potem zdziwienie, że takie pkt, a nie inne. Nasi sędziowie się szkolą, niektórzy sędziują za granicą, to i styl sędziowania się z roku na rok zmienia. Jak się zostanie w tyle z edukacją jeździecką, to potem nie ma co płakać....
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2014 15:36
Evette, a to przepraszam! Dałabym rękę sobie uciąć, że gdzieś w jakiejś wzmiance o Was było wkkw... no ale  😜 nadal jesteście przykładem multi-task 😉

I zgodzę się z Tobą, spory problem jest z samymi zawodnikami. W reiningu jakoś to ruszyło, ale nadal... Musiałyśmy się sporo naszukać, żeby znaleźć komplet na szkolenie ze Stefano. Zawodnik L3-L4, wieloletni asystent Bernarda Foncka, wielokrotny laureat wszelakich Europejskich Futurity i Derby... A cena kliniki zwalała z nóg, bo 3 dni były za 750zł chyba

I pojawiła się tylko 'stała stawka', którą przeważnie na klinikach widzę... reszta siedzi zabita dechami i ani myśli nosa wyściubić a potem zdziwienie, że punkty słabe i że nie mogą się mierzyć z przyjezdnymi z zachodu.

Karolass, zachcianki kosztują... ;D
a żeby trafić na świra, który raz będzie świetnie chodził a raz będzie próbował Cię zabić to nie trzeba aż po Appa sięgać. Wystarczy kupić coś po Big Chex albo Spooks Gotta Gun  🏇 Smart Spooki też gnoje i tylko 'broken' da się pokazać bez stresu, że wyląduje się poza areną :P
ta jedna zaplesniala jest super. choc ma oczka jakby miala zawalu zaraz dostac, to spokojna, grzeczna (choc energetyczna) - bez jakis wiekszych przygotowan prowadzilam na niej hipo pare tygodni i dzieciaki sie uczyly (bez galopu - w galopie to ona boi sie jeszcze sama siebie:P) jak kazesz- zrobi wszystko chocby mala na zawal zejsc i zero agresji.
a ta druga to...prawie przeciwienstwo. takze ta 1 przy joi up -ulegla po minucie... a ta druga atakowala...
pełne siostry, a nawet budowa sie troche różnią.

tańczący z wilkami (ksywa hodowcy wymyslona przz as- którą jak powiedzialam w jego okolicy - kazdy sie zorietowal kto) ma i takie papierowe (oj ładne...) i te u niego urodzone i chowane "w milosci" (bez papierów... i latajace dziko po lakach -mialy 6 i 7 lat jak je kupowalismy i pierwszy raz katar widzialy, czyli i kowala...) i te drugie to mozliwe ze miksy z oo czy kucem (bo i taki sie plątal x lat temu w stadzie) ceny od tysiaca do kilku tyś euro



no dobra. gdzie mozna znalezc aktualne propozycje wszystkich klinik itp?


smartini - ale niestety appi to nie wyjatek. a aqh coz, czlowiek sobie sam wyhodowal. tylko kasa sie liczy - szkoda

A my zaraszamy na nasza klinike w Gdansku (miejsca tylko dla wolnych sluchaczy), ale za to w Warszawie i Gliwicach mamy jeszcze miejsca:



Dzięki Clausowi zdobyłam m.in. Trophy Sachsen w tym roku, wygralismy wiele allround champion, tytul najlepszej pary itp. itd... Takze warto 🙂😉 A tak pisali o nas w gazecie (prosze sie wstrzymac z komentarzem zdjecia :P):

Livia   ...z innego świata
30 października 2014 17:12
Karolass, no ja w Gliwicach zamierzam się pojawić - jako wolny słuchacz, muszę się do ciebie zgłosić 🙂

Ja tam nie przepadam za tarantami ani srokaczami, wolę jednolite maści 😉

I pytanie mam z serii głupich - czy kształt puślisk (fenderów?) ma jakieś znaczenie? Ta końcówka przy strzemieniu jest raz prosta, raz tak jeszcze idzie w dół - ma to jakieś uzasadnienie? 🙂
Jeśli chodzi o klasy techniczne na zachodzie, to chociażby w Niemczech, na EuroPaintach są klasy Futurity i Maturity w Pleasure, w Hunter under saddle ale i w Trailu 🙂. Także to nie jest tak, że nie ma, chociaż frekwencja raczej słaba, 5/6koni w Trailu, co innego Pleasure oczywiście 🙂
Jak to jest AQH, to nie mam pojęcia, więc się nie wypowiem 🙂
Co do Ligi, to chyba nie ma o czym dywagować, jak już powiedziała Evette dodanie klas nic nie wniesie, bo i tak będą startować Ci sami 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2014 18:13
ponawiam pytanie - gdzie znajde ogloszenia gdzie jakie kliniki, szkolenia,zawody itd?

jak juz tak twórczosc pokazujemy, to ja mam juz bazy na ucha :P jak wyschną, posklejam, pofarbuje, ...
(krysztalki kladlam dopiero tylko na sklepowe, ale co tam -pokazac moge 😉 )

i tu mam pytanie, gdzie indziej nei uzyskam odp - wiec  tu :P
bo te sklepowe tak lata po pasku. chcialam bardizej dopasowane - dobrze myśle?to przydatne?
dlatego skóre "uszka" wyprofilowalam pod ksztalt paska ogłowia.
i tu pytanie - czy ogłowia na 1 ucho mają zwykle 1 szerokość pasków w tym miejscu gdzie wypada i trzeba przełożyć nausznik (kurcze jak to się nazywa?:P), czy są duże różnice?
Jeśli chodzi o klasy techniczne na zachodzie, to chociażby w Niemczech, na EuroPaintach są klasy Futurity i Maturity w Pleasure, w Hunter under saddle ale i w Trailu 🙂


na AQHA tez sa klasy futurity, ale przede wszystkim jest osobne stowarzyszenie NSBA, stad tam wiekszosc mlodziakow startuje. w EWU sa tez specjalne programy dla mlodych koni, w tym i reining.

teraz na Q14 widzialam tez maturity w ranch pleasure oraz futurity western riding

A futurity pleasure wygral mark Schaffer - jezdziec z innej planety  😜
horse_art, ten pasek na który zakłada się "uszy", czyli ten który leży na potylicy jest z reguły podobnej szerokości we wszystkich ogłowiach. Jeśli coś jest szersze lub węższe to paski mhm... policzkowe haha? jak to się nazywa to nie wiem. Już pokażę o co chodzi.
tutaj szerokosc taka sama wszedzie:

a tutaj szersze na dole:
[img]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJgyCuHwRd5O9hKfSwBarrb32q9roGz71pPTMJ8EE5HZN0zL3M[/img]

Jeśli chodzi o ruchomość ucha to lepiej jak się trochę rusza bo łatwiej dopasować na konia, jak ktoś zakłada na rożne konie i wydłuża/skraca długość pasków to ucho też wypada wtedy w innym miejscu.
Evette, a to przepraszam! Dałabym rękę sobie uciąć, że gdzieś w jakiejś wzmiance o Was było wkkw... no ale  😜 nadal jesteście przykładem multi-task 😉

I zgodzę się z Tobą, spory problem jest z samymi zawodnikami. W reiningu jakoś to ruszyło, ale nadal... Musiałyśmy się sporo naszukać, żeby znaleźć komplet na szkolenie ze Stefano. Zawodnik L3-L4, wieloletni asystent Bernarda Foncka, wielokrotny laureat wszelakich Europejskich Futurity i Derby... A cena kliniki zwalała z nóg, bo 3 dni były za 750zł chyba

I pojawiła się tylko 'stała stawka', którą przeważnie na klinikach widzę... reszta siedzi zabita dechami i ani myśli nosa wyściubić a potem zdziwienie, że punkty słabe



Niestety nie pierwszy i nie ostatni raz. Jak miała być klinika z Grischą, to trzeba było odwołać, bo też brak chętnych...
Standardy jeżdżenia, sędziowania, wyglądu na zawodach się zmieniają i tylko Ci, którzy jeżdżą na kliniki oraz obserwują zagraniczne areny, a także rozmawiają z dobrymi zawodnikami/trenerami/sędziami, wiedzą co się dzieje i na co należy zwrócić uwagę.

Co do klas dla młodych koni- napisałam, że pleasure futurity to oczywistość. Ale w innych klasach to mega rzadkość i nie tendencja na pewno.
Karolass- western riding futurity? Szczerze mówiąc pierwsze słyszę, aż się wierzyć nie chce. Na pewno nie było to Green western riding? 😉


Jeśli chodzi o kalendarz klinik to takiego nie ma, ale to super pomysł 🙂 zaproponuje aby taki powstał. Na razie z wiadomych mi będzie Mark Shaffer w maju 2015 w EZ Ranch. Genialny kurs, dużo o ruchu konia, rozluźnieniu, zebraniu itd. W zeszłym roku brali udział rownież klasycy i byli zachwyceni 🙂 gorąco polecam!
bylo zdecydowanie western riding futurity. Tak samo jak futurity klasy halter oraz nawet (!) longe-line futurity.

A odnosnie klinik - my tez ciagle szukamy chetnych na klinike z Clausem w Warszawie i Gliwicach (Gdansk byl pelny w ciagu kilku dni!!!). wszyscy go podziwiaja, wykazywali zainteresowanie jak prowadzil coaching na MP... i na tym sie konczy. Coz... mi moze byc tylko szkoda tych ludzi
Byłam na kursie z Markiem Shafferem w zeszłym roku- oczywiście jako słuchacz.. Jak uda mi się zebrac pieniądze to pojadę z Bacardi w tym roku. Napewno warto🙂😉))))

Karolass, a gdzie w Warszawie odbędzie się Wasza klinika?
[quote author=Złota link=topic=27.msg2213044#msg2213044 date=1414755409]
Byłam na kursie z Markiem Shafferem w zeszłym roku- oczywiście jako słuchacz.. Jak uda mi się zebrac pieniądze to pojadę z Bacardi w tym roku. Napewno warto🙂😉)))[/quote]

Super 🙂 Teraz powinni być jeszcze fajniej, bo w końcu powinno być ciepło 😉

Tak samo jak futurity klasy halter oraz nawet (!) longe-line futurity.

Western riding mnie cieszy oczywiście 🙂
Natomiast halter i longe-line to nic dziwnego akurat. Przecież longe-line ma właśnie pokazać młode konie, jeszcze przed ich zajeżdżeniem. Raczej głupio konkurować z 15 letnimi końmi w konkurencji lonża 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 listopada 2014 12:03
czy jest gdzieś jakaś strona, na której opisane są wszystkie konkurencje west ?  :kwiatek: patrzyłam na www.wwr.com.pl , ale jakoś ciężko mi z niej korzystać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się