czapsy i buty

monsun ja mam sztyblety i sztylpy hippiki od pół roku już prawie i sobie chwalę. Przeżyły niejedną jazdę/teren w ulewie, robiłam przy koniach na myjce, ogółem wszytko a wypastowałam może ze trzy razy na początku użytkowania (pierwszy miesiąc) 😉.
Szukam gumowych sztybletów które nie rozpadną się w ciągu jednego sezonu i podeszwa mi się w nich błyskawicznie nie przetrze  🍴
Ktoś może coś polecić?
Decathlon? Maja 2 lata gwarancji 😉
W takim razie ktoś zna jakieś porządne, skórzane sztyblety? O Hippice też czytałam niepochlebne opinie, w dodatku jest droższa od Pascuello. Może ma ktoś do polecenia jakieś fajne, dobre jakościowo i nie z najwyższej półki cenowej buty? Mam już jedne z Decathlonu do ciurania.


Ja właśnie dokańczam żywot trzewików z Szydłowskiego. Jestem z nich bardzo zadowolona, myślę, że z dużą dozą prawdopodobieństwa kupię takie następne.
Miałam je hmm ze 3 lata jak nic, chyba nawet 4. I w zasadzie pociągłyby jeszcze tylko zaczęła mi się odklejać co chwile podeszwa w jednym. Oprócz podeszwy jakieś małe pojedyncze pęknięcia skóry( w okolicy najszerszego miejsca stopy, więc może to być spowodowane ułożeniem nogi w strzemieniu- w zasadzie wada tylko kosmetyczna, bo w niczym to nie przeszkadza) i troszkę zeszła farba na czubkach ( ale po zapastowaniu jak funkiel nówka). Dodam do tego,że przez ten czas były na chodzie regularnie kilka razy w tygodniu i nie raz, nie dwa spotkały się z błotem, kupą, myjką i tego typu atrakcjami. ( wręcz czasami je zakładam na zasadzie,, kurde błoto na tej ujeżdżalni w lonżując w trampkach się utopie, ale przecież mam sztyblety"  😁 )

Hippikowe miałam poprzednie, też trochę ze mną przeżyły i rozwaliły się w zasadzie ( a konkretnie jeden but) od mojego krzywego chodzenia, no ale to był taki egzemplarz kupiony no z 7-8 lat temu i kosztowały wtedy o wiele mniej. Teraz bym chyba nie kupiła za ich obecne ceny i opinię o wysokiej ,,awaryjności"
Dramka, wielkie dzięki 🙂
miał ktoś może kiedyś te buciska? http://www.decathlon.pl/buty-jedzieckie-joao-id_8114806.html
czy to jest w miarę ciepłe na zimę? nie musi być niesamowicie trwałe, za te pieniądze się nie spodziewam cudów, byle były ciepłe i nie przemakały od razu 😉 z góry dzięki  :kwiatek:
lovesunrise opisywałam je w termobutach.  😉
może PBK? Mają sporo modelów do wybrania  😉
Czy ktoś ma skórzane sztyblety lub czapsy Pascuello i mógłby powiedzieć czy są wygodne, trwałe itp.? Szukałam w wyszukiwarce, ale znalazłam tylko 1 opinię.
Czy ktoś może orientuje się, jak wypada rozmiarówka sztybletów Szydłowski w porównaniu z Hippicą? Zwykłe buty noszę w rozmiarze 36, sztyblety Hippica kupowałam 37. Szydłowski wypada podobnie jak Hippica?
ushia   It's a kind o'magic
24 października 2014 10:42
normalmelody - przeczytaj poprzednie poltorej strony

mia ł ktos sztyblety hartmana?

wzglednie jakiekolwiek inne z zamkiem - najlepiej z przodu lub z boku
Jakiś czas temu zastanawiałam się, którą firmę wybrać Hippica czy PBK, i zdecydowałam się ostatecznie na PBK, gdzie zamówiłam komplet czapsy i buty. Do do jakości skóry nie mam zarzutów, do wysyłki też nie, ale zmartwił mnie fakt, że dostałam czapsy w rozmiarze innym, niż zamawiałam. Podałam wszystkie niezbędne wymiary i chyba wstrzeliłam się w standardową rozmiarówkę i taki towar mi wysłali, ale nie sprawdzili wszystkich wymiarów i dostałam czapsy sporo za szerokie u góry. Mogę wsadzić tam całą rękę  🙁 I teraz nie wiem czy odsyłać, żeby zwęzili mi te 1,5cm u góry czy po prostu zamówiłam za wysokie czapsy i dlatego źle leżą. Pomoże ktoś? Poniżej zdjęcia.




Gru   nic nie dzieje się bez powodu
01 listopada 2014 17:23
Odeślij im to do poprawy, jeśli podałaś wszystkie wymiary to nie powinny tak wyglądać. Może prześlij im też te zdjęcia, żeby wiedzieli o co chodzi dokładnie 🙂
odsyłaj, poprawki robią bez problemów
hah, jeśli chodzi o ich poprawki to jestem trochę sceptycznie nastawiona  😁 koleżanka oficerkowe wysłała do zwężenia na kostce, bo zrobili jej dosłownie proste tuby, bez wcięcia. no i tak jej zwężyli, że razem z nadmiarem materiału na dole usunęli zatrzaski i nie ma gdzie zapiąć napów 😉 nie mówiąc już o tym, że zwęzili tyle co nic. ale jestem ciekawa ich miny kiedy spojrzeli na sztylpy po robocie, typu "ej, chyba coś spieprzyliśmy"  🤣 ja za to ze swojego kompletu jestem mega zadowolona, mam wyraźnie zwężone w dole.
KoneKee, wyślij do poprawki, ale tak... łopatologicznie wyjaśnij gdzie i ile mają zwęzić. Dołącz zdjęcia. Poprawki im czasem nieco trudno przychodzą, chociaż problemów nie robią 🙂
KoneKee, za wysokie to one na pewno nie są, ja bym powiedziała, że są trochę za niskie.
Są też za szerokie w kostce i nad kostką - bardzo brzydko się marszczą  🙁
Dziękuję za opinie🙂 Jak miałam te czapsy na nogach to marszczenia nad kostką nie rzuciły mi się w oczy, dopiero na zdjęciach jest to aż rażące. Trudno, trzeba odesłać i mieć nadzieję, że poprawią, ale już bez pomyłek...
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
04 listopada 2014 21:31
Czy ktokolwiek zetknął się z tymi butkami: http://pasi-konik.pl/pl/p/ELT-Buty-jezdzieckie-Light-Riders/238 ? 🙂
Czy ktokolwiek zetknął się z tymi butkami: http://pasi-konik.pl/pl/p/ELT-Buty-jezdzieckie-Light-Riders/238 ? 🙂


również zapytam o to samo  :kwiatek:
Jak długo czekałyście na poprawki robione przez sztyblety.pl?
Zielona Herbatka, ja się zetknęłam, co chcesz wiedzieć?
Dworcika, fajne na żywo te ELT light riders? (chodzi mi o wykonanie i jakość skóry) Jak rozmiarówka?
anai, rozmiarówką raczej wypada normalnie. A buty... hmm... takie adidaski, mi nic nie urywają szczerze mówiąc. Osobiście bym ich nie kupiła, chociaż znalazły sporo zwolenników, którzy nie zgłaszali zastrzeżeń.
U nas została tylko jedna para w małym rozmiarze, w wolnej chwili zmacam jeszcze raz i przyjrzę się im dokładniej.
Dworcika, jakbyś mogła butom jeszcze kilka fotek zrobić, byłabym wdzięczna, + czekam na opis  :kwiatek:
Witam  :kwiatek:
Znacie jakieś sztyblety warte uwagi do ciurania za max 200zł?
Moje wymagania za tą cenę to:
- niedziurawe podeszwy oraz by ich żywot nie zakończył się po pierwszej jeździe
Hej  😉 3 lata temu kupiłam czapsy zamszowe brązowe . Niestety nie pamiętam firmy  😕  Może ktoś rozpozna jaki to firma ? Szukałam już ,ale niestety nie znalazłam nic  🙁
Na samym dole na tych dumkach miały skórzane coś :P




Machowa, godne polecenia z tej półki cenowej przychodzą mi do głowy tylko PBK, robią za 200zł. nie wiem czy hippica robi, ale byłyby ciut droższe a też dobre.
Polecacie oficerki HKM syntetyczne :P ?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 listopada 2014 17:41
Tylko jeśli ubierasz je od święta. Szybko się psują i pękają. Koleżanka w pracy ma i od września już są wraki. Poza tym niby pasują do łydki ale na górze pod kolanem bardzo odstają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się