Konie wielkopolskie/trakeńskie

Louisa, czyjego autorstwa są te zdjęcia? :kwiatek:


Mojego
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
12 września 2014 12:39
Nirv- sliczna klacz! Oblednie malowana!

A my zabilismy pilke i byczymy sie dalej...



(przepraszam za brak polskich znakow!)  :kwiatek:
Może ktoś dysponuje zdjęciem gniadego wielopolskiego ogiera ur 1998r Doping po Paradoks od Delia po Dolus?
.
glanek bardzo ładne Rude  🤣 Moje takie padokowe  😁
Nie wierzę, że to piszę (ale to ze szczęścia  :konik🙂 - polski traken powalczy o tytuł siegera Korungu w Neumunster  😜
WYNIKI
Gratulacje dla hodowcy! 🙂
a ja jestem szczęśliwą właścicielką klaczy wielkopolskiej EVORA - Grey & Elegia po Ogar ze SK Liski.

Chętnie dokupiłabym jeszcze klacz wielkopolską lub trakeńską. Może ktoś ma namiary na klacz :

DEKALINA - Paquito Go & Dalarna po Arak
ANNAPURNA - Czarczaf & Agitacja po Hamlet Go

może ktoś wie czy są na sprzedaż?

MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
23 października 2014 23:26
Ettma- cudne odmiany!
calypso79- wow 🙂 mój też od matki po Ogarze 🙂 [Kanwa], kup jeszcze Dekalinę to będziesz miała pół siostrę mojego 😀 Tak dużo wspólnych przodków :3
Puszorek:

Ganianki z Kucykiem 🙂

MiLLi Fajna różnica między nimi.
calypso79 Bardzo ładna klacz.
Ettma Ale pięknie malowany koń, u mnie same bez odmian.
Piękne ma odmiany to prawda i dziękuje że zauważyłyście  😎 pod brzuszkiem tez ma wielką plamę białą 🙂 Niestety nie przekazuje odmian potomstwu :/ W przyszłym roku zaźrebiam  😅
Dodam jeszcze, że szukam kolejnej klaczy młodej najlepiej do zajeżdżania, ale nie koniecznie. Oczywiście wielkopolskiej albo trakeńskiej macie jakieś namiary ?  👀
amatt - dziękuję! Twoja klacz również bardzo ładna, uwielbiam takie ciemne umaszczenie. A jakie pochodzenie i wzrost  tej Twojej klaczki?

Pewnie nie chcesz jej sprzedać?

Szkoda, że na stronie związku jest tak kiepsko z ofertami sprzedaży koni , a ponoć jest "zastój" w sprzedaży koni.
Moja malutka trakenka - ja 176 + buty na grubej podeszwie. Trochę się przeraziłam jej na tych zdjęciach, muszę zmierzyć kruszynkę  🤣

[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10418941_787006978022987_8868797731607272371_n.jpg?oh=2c1d5e62220525cda77564b4ae961a7e&oe=54E7C35E&__gda__=1424662758_d8fd4cf57c380c220c51dbb73aa9f71a[/img]
Czekolada smaczna!!!
a tu moje maleństwo 173
Karla🙂, ja moją dzisiaj mierzę - o ile miarki mi starczy 😁
Ettma jaki ma rodowód ruda malowana?
Jak szukasz trakena to najlepiej na mazurach - księżno, sząbruk, różnowo, sokolnik - miejsca które na pewno warto odwiedzić

Nirv, Karla🙂 baby cudne  😍

Karla🙂 Pola ma takie same spojrzenie jak moja Calena, widać że rodzina  😉
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
27 października 2014 16:20
Nirv- Ale ogromna! *.* I piękną ma odmianę !
Nirv, piękną masz tą Panienkę! 😍
Louisa http://www.bazakoni.pl/juna-czos-jupoltai tutaj link do rodowodu pięknej uśmiech A ja zabieram się za dzwonienie do pani od dwóch klaczy wielkopolskich 3 letnich z mojego województwa. I pakuje starszą kobyłe do jutrzejszego wyjazdu na RTG icon_mad

Patrząc teraz na ogłoszenia i obserwując troszeczkę losy koni wielkopolskich mogę śmiało powiedzieć, że jest ich po prostu mało. A jak już są to albo w rodowodzie mają ciężkie konie np. ślązanki, a i zimnokriwisty się trafi niekiedy to z takim konie ewentualnie (jeżeli ktoś myśli o sporcie) tylko przy dobrych wiatrach do ujeżdżenia. Najeździłam się po czempionatach i nawet dla mnie takiego zwykłego obserwatora widać, że konie tej rasy zmieniają się i to według mnie na gorsze.

Szukam dalej...  :jogin:

edytuj posty!
calypso79   Dzięki, matka kara ma 163 a młoda gniada około 167. Tatuś ma 172 może jeszcze urośnie. Robiłam młodej badania i jeszcze nie skończyła skostnienia więc nadal rośnie.

Nirv Śliczna ta twoja malutka trakenka 😀
Karla🙂 Jestem uzależniona od czekolady 🙂
Ettma pytanie co chcesz kupić, bo większość wielkopolaków obecnie to SPki, często zrobione bez pomysłu, druga grupa to wielkopolaki dotacyjne, tu też jest ciekawie 😉
Rasa wielkopolska strasznie się rozpływa i zmienia w Sp. Także zależy czego szukasz 😉
Od 2010 w Łącku było dla klaczy trakeńskiech dostępne nasienie bdb ogierów niemieckich. Widziałam kilka bardzo fajnych połączeń z polskimi klaczami. Na Księżnie na pewno jest dwulatka po Donaudichter, roczniaczka po K2, odsadki po Distelzar i Donaudichter - wszystko niezajeżdżone klaczki.
Fajnie na próbach dzielności wypadały konie po Emisie - w sokolniku powinno być coś po nim na sprzedaż.
Nie ukrywam, że szukam konia na zawody skokowe. Obecnie jeżdżę konkursy L i P. W przyszłym sezonie chciałabym coś wyżej i już na swoim koniu, ponieważ obecnie jeżdżę na koniach ze stajni trenera. Ujeżdżeniowe konkursy jeżdżę na swojej klaczy również do klasy P. (wstawiłam zdjęcia wyżej) skakać nie może z uwagi na białe kopyta. Razem z rodzicami ostatnio siedzieliśmy i myśleliśmy właśnie nad  młodym koniem, żeby dać go w trening i mieć na przyszły sezon SWOJE CUDO na zawody. Nie muszą być to od razu klasy N i C, CC - dostosuje się do możliwości konia, ale chciałabym żeby był to koń z przyszłością. Jade w sobotę oglądać dwie klacze 3 letnie wielkopolskie  👀 zobaczymy jak to będzie.

Mam nadzieje zostać w rasie wielkopolskiej ew. trakeńska. Mam same dobre doświadczenia z tymi końmi  😉
Ettma pytanie co chcesz kupić, bo większość wielkopolaków obecnie to SPki [...]

Dokładnie - mój w papierze ma wlkp, ale jest miksem wielkopolaka (matka) i hanowera, holsztyna i trakena (ojciec), więc wlkp z niego w sumie marny :p

Dawno mnie nie było, ale nie mam zdjęć żadnych młodego a to już kawał sporego konia masowo (wg innych bo dla mnie to dzieciak jeszcze), mam nadzieję, że pójdzie w górę z 10 cm, w tej chwili 2.5 roku i 160 cm, ale zad wyżej niż przód całkiem mocno, widać że rośnie no i rodzice 167 i 170 więc powinien troszkę jeszcze skoczyć. Możliwe, że wstawię go do stajni, gdzie wychodziłby z ogierkami w jego wieku, więc by nabrał mięśni zamiast tłuszczu 😉

Nirv kobysia bardzo w moim typie! Chętnie bym ją podkradła!  😍
Moja malowana ruda ma od dziadka wielkopolaka co widać, a jest bardzo masywna. Ma mięśnie od bryczki itp., ale na konie skokowego by się nie nadawała. Dupka za ciężka  😂
.
Hej czy mi się wydawało że wcześniej było podane kto posiada nasienie lub ogiera.?

http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/ogiery-uznane/

Jak się dowiedzieć więcej info czy ktoś z was coś może podpowiedzieć?
Hej czy mi się wydawało że wcześniej było podane kto posiada nasienie lub ogiera.?

http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/ogiery-uznane/

Jak się dowiedzieć więcej info czy ktoś z was coś może podpowiedzieć?


nie wydawało Ci się, jeszcze jakiś czas temu była dodatkowa kolumna w tej tabeli informująca o tym kto złożył wniosek o licencje teraz to tylko pozostaje Ci przeglądanie rejestrów ogierów odwiedzenie stron stad ogierów: Łąck, Sieraków no i niestety chyba tylko tel. do PZHK z zapytaniem o to, kto takowym nasieniem dysponuje, plus przeszukanie neta.
Czyżby ochrona danych osobowych ? Co za paranoja...  😵


Jak się tak chwalicie, to ja też 🙂 Oriana (Lord Oder I- Oliwia Life po Life and Liberty xx, ur. 2010)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się