hucuły.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 listopada 2014 14:24
Mam wrażenie, że w tym roku była wyjątkowo słaba stawka ogierów. W zasadzie podobają mi się tylko Forest, Azja i Grot, chociaż żaden z nich mnie nie zachwycił jakoś wyjątkowo.

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
02 listopada 2014 17:30
też  się  zgadzam  , że  słaba  stawka w tym roku
Forest  z której strony ? mnie jakoś  nie  zachwycił za bardzo.
w oko wpadł mi   og. Wikar , nie wiem , dlaczego  nie  został  zakwalifikowany.
za to ogier Azja-w ( swoją  drogą  nie wiem , kto  TAK nazwał OGIERA ? ;p)
http://www.bazakoni.pl/azja-w-sambor-w-girgonia
kawał koniska , bardzo  mi się podoba 🙂
chyba najlepszy  z  całej stawki .
ale dziwię  się  że  JUHAS został  zakwalifikowany .
Grot też mi się podoba.i Prorok-o ,boski  ma  coś  w  sobie 🙂

ogier Azja-w ( swoją  drogą  nie wiem , kto  TAK nazwał OGIERA ? ;p)




Ja tak nazwałam, cóż w tym dziwnego? Odsyłam do lektury Sienkiewicza.Azja Tuhajbejowicz coś Waćpannie mówi?🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
02 listopada 2014 20:47
mówi  😉
niom ale takie imie nie męskie  dla  kl. 😉
niom ale konisko  piękne , najlepszy z całej  stawki 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 listopada 2014 16:11
Forest  z której strony ? mnie jakoś  nie  zachwycił za bardzo.


Prawie z każdej 😉, choć na niektórych zdjęciach zad mógłby mieć bardziej rozbudowany. Nie wiem czy to kwestia zdjęć, czy tak po prostu wygląda.
Też uważam, że Azja wygląda najlepiej, a to zaledwie 3 latek.
Przyjrzałam się jeszcze raz Juhasowi i tak sobie myślę, że gdyby trafił do jakiejś sensownej roboty, to może i coś by z niego było, ale na dzień dzisiejszy jak dla mnie to też jakieś nieporozumienie, że dostał kwalifikację.


Kastorkowa   Szałas na hałas
06 listopada 2014 16:50
Proszę, powiedzcie mi, gdzie w mazowieckim są jakieś stadniny huculskie? Koleżanka chce kupić coś dla córy i nie wie, gdzie się wybrać  :kwiatek:
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
07 listopada 2014 20:18
Proszę, powiedzcie mi, gdzie w mazowieckim są jakieś stadniny huculskie? Koleżanka chce kupić coś dla córy i nie wie, gdzie się wybrać  :kwiatek:

wejdź sobie  na : http://huculy.manifo.com/hodowle--stadniny-koni-huculskich-503
tam  jest lista  hodowli  wg.województw 😉
na pewno  coś  znajdziecie  😉
Bardzo dziękuję  :kwiatek:
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
08 listopada 2014 09:44
Hucułka Lolita to mój pierwszy koń. Teraz juz jej nie mam,  ale jest blisko,  zawsze mogę do niej podjechać i zobaczyć o u niej. To wspaniała rasa koni. Kiedy już do nas przyjechała,  klimatyzowana się tydzień,  kiedy już mi zaufała to był raczej pies niż koń 🙂 Dosłownie,  obcym nie przepuszczala,  leciała do nich z zębami  🙂 kąpiel bez wiązania,  czyszczenie bez wiązania,  a kiedy zobaczyła mnie ze szczotka na padoku to biegła ile sił, aby się podstawić do czyszczenia, potem łbem sygnalizowała miejsce gdzie czyszczenia by sobie jeszcze życzyła. Miała problemy ze stawami, nie nadawała się na wypady w teren i sprzedalam ja dla małej dziewczynki. Nie wiem co o tym myśleć,  ale kiedy pojechałam do niej po jakimś czasie to łzy jej płynęły, mi też. Myślicie, że konie, aż tak czują ?  Wyciągnęłam ja z ciemnej stajni bez towarzystwa innych koni, bez pastwisk i bez czułej ręki człowieka.....
Z pewnością szczęśliwa nie jest.
W jakich siodłach jeździcie na swoich szerokich, huculskich rumakach?  🙂 Bo ucieszona wymiennymi łękami kupiłam FP Pro Lighta.. no i z najszerszym łękiem wciąż jest za wąskie.  🤣
nitruele Ja ostatnio kupiłam Wintec Pro Jump (właśnie ze względu na wymienne łęki). Łęk mamy 32 (jeśli dobrze pamiętam  :icon_redface🙂 i super leży 🙂
Właśnie mam łęk 32 i jeszcze wąsko..  😡
Ja mam jakieś mega szerokie siodło, jakiegoś euroridinga, a mój koń szeroki wcale nie jest i dlatego jeżdżę głównie na oklep 🙁
Na najszerszą, na której jeździłam Wintec z łękiem białym był super, okresowo zmieniałam na niebieski.
Przy okazji zdjecie mojej zgrabnioszki
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 listopada 2014 19:10
Do ProLighta pasują łęki z Winteca właśnie. Sprawdzone osobiście 😉
Czyli nie powinno być problemu z wepchnięciem białego łęku z Winteca do Pro Lighta? W takim razie super, dziękuję bardzo.  😅
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
13 listopada 2014 09:50
Raczej nie powinno 🙂
damianzawiasa   Konie całym życiem .
13 listopada 2014 20:44
Zna ktoś tego Hucułka ? 😉

http://www.bazakoni.pl/aramis-wochaty-armida
Mam pytanie. Ile Wasze hucuły skaczą cm i w jakim są wieku?
Witam
Mam takie pytanie o siodła na hucki ma 4 konie i straszny problem z dobraniem siodeł. Obecnie chce kupić z wymiennym lekiem i tu pytanie jaka firma i jaki konkretnie model polecacie ? Przecież nie tylko szerokość leku sie liczy ale i kszta
paneli. Konie (siodla) będą użytkowane do rekreacji boje sie ze siodlo szybko sie zużyją jakie są wasze doświadczenia?
karolina.myga Mój ma aktualnie 7 lat, sam skacze do 110cm, pode mną skoczył kilka razy 105 cm (więcej nie stawiałam).
tytus Ja aktualnie mam Wintec'a Pro Jump (od kilku miesięcy) i póki co sobie go chwalę. Nie wiem jak będzie z ambitniejszymi skokami, ale jestem dobrej myśli 🙂
tytus z tego co piszesz to myślę że wintecki będą dobrym rozwiązaniem 🙂 i jeszcze z cair gdzie mozesz zmieniać wkładki do paneli 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
28 listopada 2014 14:51
a  teraz  już  działa ?

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/magazyn-rolniczy/wideo/08102014-1225/16889537

krótki filmik  o  SKH Gładzyszów 😉
popraw linka, bom ciekawa, a stronę główną mam.
marysia550, zaznacz "ręcznie" cały. Zadziała 🙂
Wiem, nie powinnam pisać posta pod postem ale wątek ucichł a chciałabym żeby mój post był widoczny. Mam na swojego hucuła polarówkę z napisem Champion, one w lidlu chyba kiedyś były do dostania. I tu moje pytanie, czy w Wasze derki też zatrzymują się koniowi tak wysoko na szyi? Niby rozmiar ok ale gdyby otwór na szyi był większy derka leżałaby swobodniej, teraz trochę się ciągnie. Wiadomo, huculska szyja jest spora w stosunku do rozmiaru derki ale czy w innych też tak jest, czy tylko ta firma tak wyjątkowo leży? Zastanawiam się czy nie powiększyć otworu, z drugiej strony derka raz na koniu i trochę szkoda ciąć, jeśli inne modele mają większe te otwory  🙂
Zelmutek wrzucam porównanie derki "czempion" (135) i przeciwdeszczowej z Decathlona (125)
mojej chyba tak wysoko na szyję nie zachodzi, ale ręki za to sobie nie dam uciąć 🙂 Tyle, że moja kobyła nie jest standardowo huculskich rozmiarów, ale kark ma spory.
Dzięki pampera, ta decathlonowa jednak lepiej leży. Z tym, że u nas ten Champion leży jeszcze wyżej niż u Twojego konia. Chyba jednak powiększę otwór i nie będę kombinowała z kolejną derką.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się