Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 listopada 2014 14:14
Agnieszka, you never know, ja się niby strułam sokiem, a tu nagle się okazało, że to jednak Linka wyłazi 😉

Ale fajne to dziecko jest! Nauczyła się sięgać po zabawki, robić pierdzioszki buzią, zainteresowała się książeczkami, rechocze jak ją przebieram... Czad!!!
O! A Adaś prócz bostonki ma jeszcze ogólne zapalenie skóry 😵 Lalalalala, ciekawe co jeszcze nas czeka!
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
04 listopada 2014 18:08
Dzieci ssą!!!  😅 Oboje,bez kapturka!
Była u nas koleżanka,z 6tyg grubaskiem,pokazała jak zrobic porządna kanapkę z piersi i w koncu jedzą z cyca!! Hurra!

A zeby nie było tak wesoło to dzieci maja mocna anemię:/
Diakonka suuuuuper, że się udaje ssanie  😅 😅 😅

Agata-Kubuś WOW GRATKI !!!
Mazia   wolność przede wszystkim
04 listopada 2014 20:48
Diakonka gratulacje jesteś wielka, możesz być z siebie dumna  😉
Dzięki dziewczyny.
Agnieszka Bobek - trzymam kciuki za was dziewczyny!

Diakonka - super! Bardzo wam kibicuję i podziwiam, że nie poddajesz się z karmieniem 🙂 Podczytuję głównie wątek, by poczytać o bliźniakach hihi 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 listopada 2014 23:07
Diakonk'a no widzisz, udało się! 💃 Bardzo się cieszę!!! 😀 😀 😀
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
05 listopada 2014 06:33
Dziewczyny podpowiedzi potrzebuje. Właśnie dziś jest ostatni dzień plodny,  budzę się rano i chyba okres mam. W każdym razie wczoraj podbrzusze mnie lekko bolało a dziś rano poleciało. Zdarzyło się Wam kiedyś tak? Czy to może być jeszcze skutek odstawienia tabletek?
Mam pytanie - kto stwierdza wady postawy i ew. zleca gimnastykę korekcyjna? Pediatra? Czy pediatra daje skierowanie dalej? Czy może ortopeda?
Z tego co wiem pediatra daje skierowanie dalej.

A moje dziecko które dwie poprzednie noce wyło i spało na mnie, kopało, drapało i czochrało się jak pies - wczoraj zasnęło o 19.45 i wstało dziś o 7.15 😉
Tak to ja mogę zyć! I spać 😉
Udorka, mi się wydaje, że idziesz do pediatry z prośbą o skierowanie do lekarza ortopedy albo rehabilitacji i dopiero ten kieruje na odpowiednie zabiegi czy ćwiczenia.
Muffinka, a Adaś dostał jakieś leki?
Moje dziecko dziś nie chciało założyć ulubionej bluzki z robotem, bo robot go uszczypnie i ma zęby  😂
Nie, bo bostonki się nie leczy. Jedynie objawowo - czyli coś przeciwbólowego i przeciwświądowego.
Muffinka, U mnie też rekord świata w spaniu. 😀
Babik w dzień spał tylko niecałą godzinę. Zasnął o 21.40, przyszedł do mnie do łóżka przed 6.00, wypił butlę i zasnął do 7.40 😅
Współczuję przebojów skórnych. Mam nadzieję, że już będzie lepiej.  :przytul:


pokazała jak zrobic porządna kanapkę z piersi

Czyli to jest kolejny dowód na to, jak ważne są takie niby proste kwestie techniczne, jak sposób chwycenia i zapodania dziecku cyca głęboko do buźki.
Miałam to samo, po prostu nie umiałam. Mimo, że wiedziałam o tym w teorii i widziałam obrazki jak to powinno wyglądać, to na praktykę się to nie przełożyło. Dopiero doradczyni laktacyjna mi pokazała. Gdybyśmy się do niej nie udali, to bym nie wygrała walki o karmienie.
Strasznie się cieszę, że starczyło Ci cierpliwości. 😅
Wygrałaś tytuł matki roku!!! 😀  :kwiatek: 🏇
Teraz już będzie z górki.
A jak była u Ciebie doradczyni laktacyjna, to Ci tego nie pokazała?
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
05 listopada 2014 08:00
Diakonka, brawo !!!  😅

maleństwo, ale super Kalinka, zdolniacha  💃

W tym tygodniu zamawiam wózek  🙂 Misio tańcuje w brzuchu, ale jest to przyjemne  😍

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 listopada 2014 08:29
Kasia Konikowa, a jaki wybrałaś?
udorka, wyświetlił mi się film o rosyjskim samolocie 😀

W Pytaniu na Śniadanie przed chwilą mówili o 5S, a mają jeszcze mówić o szczepieniach na pneumokoki.

Po dzisiejszej nocy zaczęłam szczerze współczuć wszystkim samotnym matkom. Niemąż musiał zostać w pracy dłużej. Wrócił dopiero o północy i równo do północy córka za nic w świecie nie chciała zasnąć. Kazała się nosić, bujać, gadać ze sobą, robić wszystko byleby nie odkładać do kołyski. Nawet do wc musiałam iść razem z nią. Dobrze, że miałam jakieś dziwne przeczucie, że coś może być nie tak i konie wpuściłam do stajni i nakarmiłam wcześniej niż zwykle, bo inaczej do północy siedziałyby na padoku. Małą zawsze usypia tata i zastanawiam się czy tak małe dziecko może już wyczuwać brak jego obecności i czy jest to możliwe, że nie chciała spać właśnie dlatego, że nie było taty, który powinien ją uśpić.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 listopada 2014 08:42
Diakonka bardzo się cieszę, że przetrwałaś boje i udało się porządnie przystawić maluchy  😀 szacun !
Udorka niesamowita historia z linku ! A co do kontroli postawy itd. to chyba właśnie pediatra daje skierowanie na konsultację. Np. mojej siostrzenicy w poniedziałek stwierdzono płaskostopie i krzywy kręgosłup !! ( uwaga w gimnazjum !! ) ja nie wiem czemu tak późno a przecież jako szkrab była badana przez lekarzy i co nic nie wyszło ?? dziwne..
Kurczak a mała miała kolkę ? czy tak po prostu chciała bliskości ? U mnie często właśnie tak było , że młody na wieczór płakał po kilka godzin i byłam sama  😉 i mój kręgosłup pokazywał mi ciągle środkowy palec.. z resztą wczoraj również pokazał - byłam tak zmęczona i obolała, że o 18 padłam razem z synem ... ogólnie nie mogę się ostatnio wstrzelić w jego cykl dnia bo tak mu się wszystko poprzestawiało, że nie ogarniam  😁 zazwyczaj był kąpany o 20 - 20.30 i jadł o 21 .. a teraz 21 to dla Niego jest już środkiem nocy hehe . No nic liczę, że w końcu ogarnę temat.
Co do rozwoju to codziennie czymś nowym mnie zaskakuje - ostatnio piskiem  😁 teraz np. siedzi w leżaczku i namiętnie próbuje złapać wiszącą zabawkę a jak tylko ją chwyci to się podciąga ... więc pasy poszły już w ruch co by się chłopak nie gibnął.
Muffinka cieszę się z wyspanej nocy  🙂 od razu lepiej co ??
dragonnia niestety w tej kwestii nie pomogę bo ja to ogólnie nigdy nie wiedziałam kiedy mam dni płodne i kiedy mi okres się pojawi  😁

Bolo skupiony pozdrawia kącik
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 listopada 2014 09:05
zduśka, na szczęście nie miała kolki. Po prostu chciała, żeby się nią zajmować i jest to standard wieczorem, ale zazwyczaj kończy się u taty na brzuchu między 21 a 22, a zaczyna ok. 18, a wczoraj start był jak zawsze, ale koniec dopiero o 24. Miałam nadzieję, że dzięki temu w nocy daruje mi chociaż jedno karmienie (je trzy razy), ale nie udało się. Moja córka uważa, że jedzenie to podstawa 😉
Bolo strasznie poważnie wyszedł na tym zdjęciu 😀 Jaki macie leżaczek? Czytam opinie o różnych i w większości dzieci podobno nie mogą dosięgnąć zabawek co je denerwuje zamiast uspokajać.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
05 listopada 2014 09:11
dragonnia, a dni plodne w jaki sposob wyznaczylas? Bo jezeli to jest na pewno okres okoloowulacyjny to nie moze byc wtedy miesiaczki, za to moze byc krwawienie srodcykliczne (czyli takie 'od czapy'😉 oraz niewielkie krwawienie/plamienie zwiazane z zagniezdzaniem sie zarodka.

W kategorii 'najdluzszy sen' nie wygramy chyba nigdy- 5:30 :/

Muffinka, co podajesz przeciwswiadowo?
zduśka no lepiej 😉

szafirowa
Clemastinum.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 listopada 2014 09:17
kurczak w naszym leżaczku też nie ma opcji dosięgnięcia zabawek  😉 dlatego ja na kurkę przyczepiam inną zabawkę, którą Bolek swobodnie może złapać i nawet wsadzić sobie ją do dzioba  😉 a że jest przyczepiona to nie spadnie na podłogę. No i faktycznie jak nie mógł tych zabawek złapać to strasznie się irytował  😎
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
05 listopada 2014 09:18
Muffinka, hehe dzialania nieporzadane 'sennosc' 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
05 listopada 2014 09:20
Muffinka, hehe dzialania nieporzadane 'sennosc' 😉


no to idealna maść na noc  😁 Kurczak widzisz ??  🤣
wiem wiem .. jestem straszna  😎
Nie wygląda na sennego niestety. Ale może coś w tym jest 😉 Myślę jednak ze dzisiejsza noc to wynik kilku nieprzespanych wcześniej nocy i bardzo krótkich i niespokojnych drzemek w ciągu dnia 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 listopada 2014 09:33
O rany, a to na receptę? Ja hurtowo poproszę 😉
zduśka, w życiu nie podejmę decyzji, który leżaczek kupić, a czuję, że jest nam co raz bardziej potrzebny.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 listopada 2014 09:43
Diakonka, jesteś boska!

zduśka, Bolo ma minę "a w papę chcesz?!" 🙂

Kurczak, polecam Tiny Love, drogie cholerstwo, ale można położyć całkiem na płask = zdrowo, może dzieciak w nim pospać. Ma melodyjki i migające lampki - moja bardzo lubi. Wadą jest to, że nie złożysz go łatwo np. w podróży.

A moje małe zło wczoraj zupełnie nie śpiące, padła dopiero po 22 :/ A tak to szalała, gadała, śpiewała i brykała. Zaśnięcie oczywiście było traumatyczne, tak się nakręciła, że wyciszenie było koszmarkiem. Pomogło jak się z nią położyłam "na łyżeczkę".

A tu mała czytelniczka i konsumentka pieluchy 🙂



Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 listopada 2014 10:24
maleństwo, tyle, że u nas leżenie na płasko się nie sprawdzi. Mamy kołyskę, więc taki leżaczek byłby bez sensu. Ja wiem, że leżenie jest najzdrowsze, ale są takie momenty, że przez 20 min. muszę być wolna, a Hania akurat za cholerę nie chce współpracować. Muszę mieć coś co pozwoli jej przez tą chwilę obserwować świat i będzie jak najbardziej atrakcyjne.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
05 listopada 2014 10:28
Ehh chyba za szybko sie pochwalilam, dzis rano Nela possala z przerwami z 20min, nieźle momentami ciągnęła, po czym dobitnie mi pokazała, ze woli butle 🙄 Teo nie chciał znowu ssać, ale w sumie butle tez nie bardzo. Ogolnie poranki mamy ostatnio bardzo marudzace, zwłaszcza Teo, wiec moze to był powód, ze nie bardzo wyszło.
Krwi koryto mam z tym karmieniem piersią. Ale oczywiście nie poddam sie!  🏇 Zwłaszcza, ze z piersi mleko mi dosłownie sieka. Mogłabym wykarmić trojaczki 😉
Zobaczymy co bedzie przy kolejnym podejściu.

Julie, doradczymi, ktora była 2 razy pokazywała jak spłaszczac pierś, ale spłaszczenie było mniejsze niż wczoraj pokazała mi Aśka. I szczerze mówiąc ja zapomniałam o tym splaszczaniu i one tymi swoimi małymi pyszczkami nie mogły złapać dobrze.

Kurczak, moja koleżanka ma leżaczek buraczek Baby Bjorn, cholernie drogi, ale jest super zadowolona i upolowała na Allegro taniej. Tylko ona ma juz 3miesieczniaka.
Ja swoim kupie leżaczki bujaczki Fisher Price taki 3w1, mozna położyć na płasko.

maleństwo, Linka śpiewa? WOW jak fajnie 🙂


Szukamy opiekunko-pomocy domowej. Nie jest łatwo  🤔
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 listopada 2014 10:37
Diakonka, no właśnie też o tych z Fisher Price myślałam. Są chyba najbardziej kolorowe, tylko szkoda, że dziecko nie może złapać zabawek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się