strzyżenie / golenie koni

Czy teoretycznie przy każdorazowym zdjęciu ostrzy np. do czyszczenia, przed ich ponownym założeniem muszę śrubę lekko odkręcić.
Chodzi o to czy jak jest założone, a chcę je zdjąć też muszę ją odkręcić?
Tak, dokładnie. Za każdym razem musisz popatrzeć czy ten mechanizm jest równo ustawiony - jak śruba jest dokręcona na maksa to raczej nie będzie. Jak nie jest to ostrza się nie poskładają prawidłowo. Nie, do samego zdjęcia nie musisz.
Ok wielkie dzięki, mam nadzieje że się połapię z tym ustawieniem 🙂
Cobrinha, ja rok temu tak samo mędrkowałam nad Hainigerem, a teraz nad tą 😉
hej dziewczyny, potrzebuję porady. czy opłaca się golić w całości konia, który chodzi ok. 4-5 razy w tygodniu i przy tym poci się jak świnia? czy lepiej ogolić go w jakiś wzór?
Tak,mój chodzi 6 razy w tygodniu i właśnie z racji tego pocenia się jest ogolony cały-z głową i nogami.Możesz zawijać nogi na noc 🙂
DressageLife, dzięki 🙂
ja z kolei wolę golenie bez nóg, bo koń całe dnie na padoku, a nogi mu się i tak nie pocą w pracy  😉
Hejka ile w tym sezonie kosztuje golenie konia całego? i gdzie mogę poszukać różnych typów golenia (derki czy coś?). i pytanie - czy nogi i głowę strzyże się krócej?
Nie goliłam nigdy całego konia, zostawiam zawsze głowę i nogi - cenowo wychodziło zależnie od maszynki (czas) 😉 70-100zł.
.
Muchozol, ja goliłam tak Kluska w zeszłym roku na 3mm jakoś w październiku jak dobrze pamiętam, na Twoim miejscu ogoliłabym na 4-5mm - dłuższy włos nie ma wg mnie sensu.
.
Nie wiem czy nakładkę czy ostrze lepsze - tyle, że na pewno drożej.
.
Ja nie derkowałam.
.
Słuchajcie, mam takie pytanie - jeszcze kilka tygodni jestem bez hali, czy i jak golić konie?? Pamir poci się strasznie, jego ogolę na pewno - chyba zostawię mu plecy i zad kawałkiem, natomiast nie wiem co zrobić z kobyłą? Ta też strasznie się poci, ma gęste futro, ale niezbyt długie...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
30 października 2014 16:42
najlepiej machnąć niższą derę - taka jak miał kiedyś Norton
A ja nadal nie mam z czego golic... 🤔
Dziewczyny a jak otrzymujecie takie równe linie np. nad nogami czy zdłuż kłody? Czy wcześniej nakreślacie jakieś linie np. kredą? czy tak "na oko"?
ej_anka, zazdroszczę, ja mam już do drugiego golenia 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
31 października 2014 12:58
saganek jak regularnie i komercyjnie goliłam to te linie spędzały sen z powiek 😉 ja robiłam je na oko czasami tylko wspomagając się kredą.
Bandos, no ja się zaczynam martwić...
Jak masz równego miesniowo konia to się goli wg lini mięśni.
Dziewczyny a jak otrzymujecie takie równe linie np. nad nogami czy zdłuż kłody? Czy wcześniej nakreślacie jakieś linie np. kredą? czy tak "na oko"?



jak się ma wprawę to 'na oko' wychodzi przyzwoicie, jak nie to kredą, albo (najszybciej i jak nie ma kredy pod ręką) palcem pod włos przejechać- spr czy z obu stron wychodzi tak samo i można golić
Dzięki za odpowiedzi no nic będę próbować z tymi liniami, a powiedzcie mi jaką długość ostrzy macie? Tzn jaki długi włos zostawiacie? 0,3? 0,25mm?Bo jak mam ostrze np. 40 to zostaje włos 0,25mm tak? Czy to nie za krótko na zimę?
kujka   new better life mode: on
04 listopada 2014 13:27
saganek, przeciez jak golisz, to derkujesz, wiec nie widze problemu 🙂

Ja tez za czasow dorabiania na goleniu zaczynalam od kredy, a potem to juz na oko.

ej_anka, ciesz sie!! 😀
Poszukuję maszynki, która miałaby zasilanie sieciowe i z akumulatora. Znalazłam Lister Liberty http://animalia.pl/produkt,22131,horze-maszynka-do-strzyzenia-koni-lister-liberty.html. Warto? Może macie jakies inne pomysły?
[quote author=@g@ link=topic=36.msg2216256#msg2216256 date=1415178617]
Poszukuję maszynki, która miałaby zasilanie sieciowe i z akumulatora. Znalazłam Lister Liberty http://animalia.pl/produkt,22131,horze-maszynka-do-strzyzenia-koni-lister-liberty.html. Warto? Może macie jakies inne pomysły?
[/quote]

Listery są zdecydowanie warte swojej ceny. Z tej konkretnej nie korzystałam, ale sama posiadam i widziałam w użytkowaniu inne modele i świetnie się sprawdzają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się