Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Żeby konie mogły sobie wyglądać. Nienawidzę tego - za każdym razem jak byłem na zawodach jakiś koń sobie latał, bo linka nie była zbyt dużym problemem...
trzeba przyznać, że takie coś dla wielu koni nie stanowi zbyt dużego wyzwania... 😀
Mój nigdy nic nie zerwał, ale pod wszelakimi sznurkami przechodzi pod spodem. Myśle, że byłaby to kwestia 2 sekund od odwrócenia się  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2014 20:04
Jak się nazywają te pickupy z rurami za kabiną? O takie:
Czy ktoś ogląda Miłość na Bogato ? Bo chciałabym się dowiedzieć czy ktoś wie czy istnieje ten club co właścicielem jest Janek ? 😀 z góry kwiatek i Dziękuję!  :kwiatek:
Z tego co wiem, to nie mają osobnej nazwy. Ale te kominy nazywają się stack's

[img]https://lh5.googleusercontent.com/obarp4-F3Za0AibFptddo60sSPxVZOttomKHJYlARik=w928-h619-no[/img]
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 listopada 2014 07:39
Te kominy spełniają jakieś funkcje czy tylko estetyczną?
O estetyce to raczej nie może być mowy  😀 Ten samochód miał wyglądać dokładnie tak jak w stanach wyglądają samochody redneck'ów. Jednak przy podniesieniu mocy do 500koni, to nawet dobrze, że jest czym wypchnąć spaliny. Poza tym w jueseju istnieje taka zabawa w dymienie https://www.youtube.com/watch?v=_nwI8mqFIcg, i takie kominy idealnie się do tego nadają.
Jak zwiększyć swoje możliwości ... że tak powiem, umysłowe?  😁
Chapsnęłam za dużo na raz, dodatkowe zlecenia w pracy, studia podyplomowe, a już o 20 codziennie chce mi się spać i zazwyczaj niedługo potem to robię. Dochodzą lekcje z córką i ogarnięcie ogólnie całego domu...
Dodatkowo dobrze by było czymś podkręcić pamięć. Co łykać? Jakieś preparaty z apteki, te co reklamują na zapominanie? Jakieś kwasy omega? Guaranę?
[s]Czy można się zarejestrować w innym urzędzie pracy niż miejsce zameldowania?[/s]

edit: Już nieistotne 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 listopada 2014 09:21
Jak zwiększyć swoje możliwości ... że tak powiem, umysłowe?  😁
Chapsnęłam za dużo na raz, dodatkowe zlecenia w pracy, studia podyplomowe, a już o 20 codziennie chce mi się spać i zazwyczaj niedługo potem to robię. Dochodzą lekcje z córką i ogarnięcie ogólnie całego domu...
Dodatkowo dobrze by było czymś podkręcić pamięć. Co łykać? Jakieś preparaty z apteki, te co reklamują na zapominanie? Jakieś kwasy omega? Guaranę?


Babcia zawsze faszerowała mnie orzechami i gorzką czekoladą.
Kiedyś w Rossmannie kupowałam jakieś ziołowe tabletki wspomagające umysł no i Sesja
Wszelkie postaci guarany - nic innego mi osobiście nie pomaga  😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 listopada 2014 12:59
Czy można się zarejestrować w innym urzędzie pracy niż miejsce zameldowania?

A zmieniłas miejsce zamieszkania?
Udorka MB active ( jest właśnie między innymi w rossmannie) ja się wspomagam czasem w czasie sesji, najlepszy efekt pierwsze kilka dni potem działanie słabnie, przynajmniej u mnie 😉
I swego czasu miałam też kopa po body max ( żeń szeń)
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 listopada 2014 17:05
O właśnie MB activ! 🙂
udorka-omega 3 na pewno nie zaszkodzi, tanim sposobem jest jedzenie ugotowanego siemienia lnianego lub oleju lnianego (można dostać np w tesco, carrefourze)
opolanka, tak, zamieszkania owszem. Meldunku nie zmieniłam i póki co nie zamierzam 😉
Gdzie się zgłosić o pomoc jak nie na re-voltę 🤣 Słuchajcie od paru dni główkuję jak najprościej i najszybciej przewieźć rzeczy (głównie ciuchy i duperele) z jednego miasta do drugiego (konkretnie Łódź-Kraków) nie mając samochodu ani nawet prawa jazdy? Niestety nikt w rodzinie nie może mi pomóc, takich bliskich znajomych, których mogłabym o tak dużą przysługę poprosić mam niewielu, a ci, których ewentualnie bym mogła prosić - no niestety - studia, praca, konie etc. No więc zostałam generalnie z problemem sama, jeśli miałabym to przewieźć autobusem czy pociągiem, to musiałabyś pojechać 3 razy i wyniosło by mnie to ze 300zł za autobus i prawie 400zł za pociąg + do tego taszczenie się z tymi tobołami przez miasto. Jedyne właściwie co mi przyszło do głowy to kurier, ale pewnie wszystko musi być zapakowane w kartony, poklejone etc.? Ja jestem w Krakowie, rzeczy są w Łodzi, więc musiałabym kogoś angażować w zapakowanie tych rzeczy.. Czy jest jakaś inna opcja? No myślę, że ciężarówka przeprowadzkowa nie jest potrzebna, skoro nie mam mebli, telewizorów, lodówek etc 😁 No i to chyba sporo kosztuje? Może można wynająć kogoś z busem, są gdzieś takie usługi? Wiadomo, że można wynająć samochód, bus - ale sama do niego nie wsiądę, więc potrzebowałabym mieć kierowcę w pakiecie 🤣 Nie mogę nic w tym stylu znaleźć. Help 🙇
gllosia, a bla bla car? Może znajdziesz kogoś z dużym autem 🙂
Albo pożyczyć przyczepkę?
Ja robiłam takie rzeczy na dwa sposoby :
1. Ide do kierowcy busów, który jeździ tą trasą, ustalam kase i dowozi na jakiś przystank gdzie ktoś ma na paczke czekać. Tylko, ze moje najwiecej 120 km jechały
2. Jedna rzecz do mnie jechała ostatnio bla-bla carem, akurat jakies małżeństwo jechało na tej trasie i bez problemu wzieli mi paczke
Ale tym bla bla car musiałabym chyba sama jechać, żeby też tych rzeczy przypilnować? Jakoś tak nie mam zaufania do ludzi i bałabym się jechać z kimś obcym i tak samo bałabym się o swoje rzeczy, jeśli ktoś by je miał mi niby przywieźć.. Nigdy w sumie nie wiadomo na kogo się trafi 🤔
Mia, ale przyczepkę trzeba do czegoś przyczepić 😉
TheWunia, do Krakowa wszystko i tak jeździ na dworzec i nie zatrzymuje się na przystankach w mieście, z dworca muszę już sobie sama odebrać rzeczy, a do domu mam jeszcze godzinę i przesiadkę

Chyba jednak najlepszym rozwiązaniem będzie kurier.. Tylko, jeszcze trzeba jakieś pudła wykombinować, zapakować i modlić się, żeby nie robili problemów przy odbieraniu paczki, że za duża, za szeroka, za wysoka i waży o 100g za dużo :P
gllosia paczke spakuj w kartony wysokie i szerokie ew mozesz mieć 3 niskie ale tej samej szerokości i wysokości, w każde pakujesz coś, zamykasz, obklejasz taśmą i wszystkie kartony kladziesz jedno na drugim, zawijasz strechem i wszystko na ten temat. Kurierzy lubią jak paczks jest ładnie zapakowana. I jeszcze sznurkiem można obwiazac żeby łatwiej im było złapać. Wtedy na wagę nawet nie patrzą. 3 razy wysłałam paczki w ten sposób i miały mieć 35kg a wyszło ponad 50kg i NIKT za nic nie kazał mi dopłacać czy coś. A i najlepiej kartkę z danymi i nr tel napisać i przykleić przed strech'owaniem 😉

Ew może jakaś dobra dusza trasę z koniem robi 😀 to można się umówić jakoś na przywóz rzeczy 😉
gllosia ja wysyłałam takie rzeczy z Lublina do domu normalnie pocztą. Kupiłam największy karton jaki mają, zapakowałam, obkleiłam taśmą i tyle. Wyszło mi około 20 zł.
flosia, wczoraj właśnie patrzyłam, że niektórzy kurierzy oferują paletę, wtedy właśnie ładuje się jedno na drugim i wychodzi taniej 🙂
flygirl, nie wiem czemu poczta w ogóle nie przyszła mi do głowy 🤣 dzięki 😉

Po przeliczam wszystko, podzwonię do paru kurierów i wybiorę jakiegoś, a może faktycznie taniej wyjdzie pocztą.. Dzięki wszystkim za podpowiedzi! :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 listopada 2014 11:09
Mam glupie pytanie- gdzie zlozyc wniosek o paszport i co przygotowac ? :kwiatek:
Wnioski o wyrobienie nowego paszportu  składa się w Urzędzie Wojewódzkim  lub w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego. Niestety w małych miastach trzeba jeździć do delegatury. Wypełniasz wszystko co Ci Pani zaznaczy czy Pan na wniosku. Opłata to 160zł lub 70zł w zależności czy jesteś osobą która się uczy czy nie (jak tak to wymagany jest dokument np legitymacja szkolna), jest podane numer Ja skladałkonta gdzie po wskazaniu banku czy odpowiedniego miejsca idziesz i wplacasz. Z wnioskiem i potwierdzeniem wpłaty idziesz do Pani która Ci ten wniosek wydała. Czekasz 3 tygodnie i już masz paszport.

A i kolorowa fotografia jedna potrzebna jest. Tam jest miejsce żeby przykleić.
Podaje przykład jak mój brat składal w Polsce wniosek o paszport. Nie wiem czy coś się zmieniło czy nie.
Ja składałam w konsulacie w UK i tam było jeszcze szybciej bo nie trzeba było chodzić by wpłacać coś tylko na miejscu jedna osoba przyjmowała wszystko.

Powodzonka  :kwiatek:
CzarownicaSa, wyrobieniepaszportu.pl, tam masz wszystko wyjaśnione 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 listopada 2014 11:36
Dzieki :kwiatek: obym sie w 2 dni wyrobila... :/
Czy robił ktoś spersonalizowaną naklejkę na laptopa? Jakie grafika powinna mieć wymiary, żeby było ok? Największe jakie znalazłam tego co bym chciała to 730x379 i obawiam się, że będzie za małe. 🙁 I przy okazji spytam: ma ktoś dużego rozmiaru grafikę związaną ze Strachami na Lachy albo jest w stanie mi stworzyć coś takiego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się