kaloszki dla konia

-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
25 września 2014 08:40
Czy ktoś używał kaloszków Kieffera - jak z rozmiarówką u nich i czy warte ceny?
Dokładnie o takie mi chodzi:
Potrzebuje pomocy. Orientuje się ktoś jak wypada rozmiarowka kaloszkow z Harrys horse w porównaniu z np. Mustagami, horze, York?
Chodzi mi konkretnie o ten model ; http://konik.com.pl/kaloszki-neoprenowe-harrys-horse-star-granatowy  :kwiatek:
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
25 października 2014 11:46
Zakupiłam kaloszki Kieffera troszkę inne niż na zdjęci powyżej ale mają neopren pod spodem z wierzchu ala eko skórkę. Jeździłam po błocku - nic ich nie ruszyło rzep mega mocny - czyszczenie rewelacja. Bałam się tylko rozmiaru, bo wzięłam L ale na szczęście są dobre 🙂.
Czy istnieją w ogóle kalosze gumowe w rozmiarze XXL? Kupiłam jedne XL i są za małe na jednego konia - on musi mieć takie satelity na padok, inaczej ściąga podkowy... Ktoś, coś? Potrzebuje gumowych na zimę i na błotko bo neopren strasznie nasiąka.
Olson, może gumowe HKM z futerkiem? Niedrogie, na rzepy, jest i rozmiar XXL.
sonatka, dzięki wielkie. Są super 🙂
olson, nie gumowe i niestety drogie, ale bardzo polecam eskadrony z ekoskóra na wierzchu. ja używam ich teraz non stop (na błotne pastwisko, do boksu, na jazde). uzywam ich na zmiane z horze, ale eskadrony zdecydowanie lepsze. i rozmian XXL jest naprawde wielki!
Losia, dzięki, Eskadronów używałam - mam nawet eLki do sprzedania bo za małe na konie, ale potrzebuje czegoś stricte na padok. Do jazdy używam takich ślicznych z futerkiem 🙂
Losia, czy te XXL sa az takie wielkie to bym nie powiedziała. Na mojego są w sam raz.
Klami 😲 😁 są zdecydowanie większe niż Prof.Choice XXL, Horze podszywane neoprenowe (mam XL)
Pomijając eskadrony w rozmiarze XXXL, nie znalałam w sklepie większych kaloszy 😂
Losia, no dobra. Mój koń ma patelnie nie kopyta i szeroką pęcine gratis.
Ja miałam dla Eda XXL i były ok. Okrywały całe kopyto aż do ziemi, więc czy ja wiem czy one takie wielkie? No ale może my mamy po prostu zmutowane konie :P
Olson, my właśnie te HKMy ciuramy na padok i są super, na dodatek dzięki futerku konisko nie wyciera się (a na przykład w BR Pro Mesh'ach się poobcierał, więc teraz używam ich tylko na jazdę). I rozmiary są duże - z nich mam M, a z innych firm L.
mtl   I M Equestrian
06 listopada 2014 22:57
Czy istnieją w ogóle kalosze gumowe w rozmiarze XXL? Kupiłam jedne XL i są za małe na jednego konia - on musi mieć takie satelity na padok, inaczej ściąga podkowy... Ktoś, coś? Potrzebuje gumowych na zimę i na błotko bo neopren strasznie nasiąka.


Z doswiadczenia powiem Ci, ze gumowych nie oplaca sie kupowac. Zainwestuj w porzadna pare kaloszków z innego materialu, wytrzymaja duzo dluzej. Moje konie rozwalily z 10 par gumowych kaloszków, róznych firm, wszystkie inne sa nadal cale  😉
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
07 listopada 2014 07:46
Gumowe tylko poobcierały mi konia 👿, nigdy więcej takowych.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 grudnia 2014 17:24
Wie ktoś, czy gdzieś mogę jeszcze kupić kaloszki Eskadron Graffiti L? Equishop, że tak powiem, trochę mnie udupił i teraz widzę, że chyba już nigdzie nie są dostępne.  😵
malinowaa, konik je ma (o ile info na stronie jest aktualne) klik
Czy ma ktoś kaloszki Horze Salerno z futrem w rozmiarze L i mógłby zmierzyć obwód? :kwiatek:
Przyszły do mnie kaloszki WW te z wzmocnieniem z PCV. Są piękne, dobrze wykonane i naprawdę wydają się pancerne. Natomiast są GIGANTYCZNE. Mam XL i będe musiała wymienić na L. A Siwy normalnie ma wszystkie kaloszki XL (te z decathlony, eskadrony, schockemohle, HORZE) więc jeśli ktoś chce pancerne kaloszki to polecam, tylko brac mniejsze.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 lutego 2015 11:30
xxagaxx, mówisz o tych: http://beckersport.pl/kaloszki-woof-wear-24-0k-p-4832.html ? A powiedz mi, one mają obszycie neopranu? Bo na zdjęciach wyglądają jakby neopran był po prostu ucięty.
xequus, jest ucięty. Neopren jakby jest niejsce mocowania tego tworzywa, bo cały kaloszek jest plastikowy.  Więc myślę że po prostu plasitk jest podszyty neoprenem żeby koń się nie obtarł.

Na górze oczywiście jest obszyty jakims materiałem.
Poszukuję kaloszków dla mojego hucuła z wąskimi kopytami. Miałam kilka w rozmiarze S, ale wszystkie były za długie  😵
pampera, weź te nie przekrecające się z deca 🙂
dziewczyny, przy kaloszkach mam futerko syntetyczne, które już... no wygląda na sfatygowane. czy istnieje jakiś sposób na chociaż częściowe wskrzeszenie go do życia? bo mi pomysłów brakuje. 🙁
dziewczyny, przy kaloszkach mam futerko syntetyczne, które już... no wygląda na sfatygowane. czy istnieje jakiś sposób na chociaż częściowe wskrzeszenie go do życia? bo mi pomysłów brakuje. 🙁



Na blogu Quanty fajne porady 😉
Może pomoże
http://quantanamera.com/jak-podrasowac-futro-po-praniu/
Liściu jedno wielkie DZIĘKI! :kwiatek:

(no i Quancie pośrednio też. :hihi🙂
pampera, weź te nie przekrecające się z deca 🙂

No właśnie są za duże (S)  🤔
A byłam tak nimi zachwycona jak przyszły...
pampera, to pozostaje mi cieszyć się, że moja malutka ma wystarczająco duże kopytka 😉
Ma ktoś może kaloszki Premiere Equine ?? Jak wypadaja rozmiarowo ?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 lutego 2015 16:18
Klami, ja mam sprawdzę jutro jaki rozmiar i dam ci znać 🙂
xxAgaxx, napisz po jakimś czasie użytkowania jak się spisują bo ja mam mordercę kaloszków 😵 Jak na razie Premiere Equine wytrzymały całkiem długo, ale już mam dzóry na wylot i muszę go zaopatrzyć w jakieś nowe. A najlepiej w kilka kompletów, bo te padokowe też wyzionęły ducha już jakiś czas temu...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się