Kącik Ujeżdżenia

Jo!
kpik   kpik bo kpi?
25 marca 2009 18:14
Dziękować  🙇
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 marca 2009 18:15
Minimum to 2 zawody trzeba odbębnić. Ale zresztą  - nikt chyba nie chce zaczynac startów od N klasy? Moim zdaniem zresztą to i tak są bardzo łatwe do wypełnienia wymagania, żeby pójść dalej.

Halo tak sobie czytam, i ta tabela licencji jest z roku 2007 - czyli z roku w którym się zabawa z licencjami zaczęła. I tak sobie myślę, że możliwe, ze w 2007 roku na III klase może wystarczyła ta 1 P, bo jak wiemy normy na klasy sportowe zmieniają się co roku i to przeważnie dość radykalnie. Opcja nr 2 - w związku się pomylili w tym roku 2007 i przyznawali III licencję niesłusznie za 1 P, ale teraz, jako że z założeń III klasy wynika, że jak ktoś ją już zrobił to ją ma, jak mają zapisane, ze ktoś ma III to mu ją przepisują.


Kpik normy musisz wypełniać jeszcze raz jak chcesz utrzymać KLASĘ sportową. Żeby utrzymać III LICENCJĘ nie musisz robić nic.
Kpik jakie pół sezonu? Przeważnie na zawodach sa po 2 Ptki, a Ptkę przejedzie się powyżej 55% nawet na krowie. Czyli zakładając, że w miarę sensownie jeździ się konia to 2 max 3 zawody i masz tą III.


U nas przeważnie jest jedno P ... P-3   ;] a zawody raz na miesiąc.

Ja mam ciągle pewne swoje wątpliwości ale już nie będe tutaj Was tym męczyć, mam nadzieje że jutro w DZJ wszystkie zostaną rozwiane...
caroline   siwek złotogrzywek :)
27 marca 2009 10:01
właśnie wpadłam na takie ogłoszenie - wklejam, może komuś się przyda ta informacja 🙂

W związku z wejściem w życie nowych przepisów, regulaminu i programów w dyscyplinie ujeżdżenia, Zarząd i Kolegium Sędziów Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego organizuje szkolenie dla sędziów, trenerów i zawodników, które odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2009 (piątek) o godzinie 18.30 w świetlicy Klubu Jeździeckiego AROMER w Józefinie.
Wykład poprowadzi pan Wacław Pruchniewicz - sędzia międzynarodowy. Obecność sędziów dyscypliny ujeżdżenia z terenu W-MZJ obowiązkowa. Szkolenie jest otwarte dla zainteresowanych osób z innych WZJ.
Zapraszamy.

(znalezione na www.aromer.pl)

O właśnie, skoro już odświeżone: kto się wybiera na HMWiM?
ja 😉 ;-P
ja też 🙂
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
27 marca 2009 13:27
ja też 🙂


shit! To mogłyśmy się z Tobą zabrać niestety Aneta nie może... A wybierasz się do Żółwina 25.04?

Co jedziesz w Aro?
Jeszcze nie jest pewne co jadę, zobaczymy jak koń się będzie zachowywał na miejscu. Chciałabym spróbować C3, ale jak będzie taki jak ostatnio to skończę jadąc L  😵 Jakby się wam zmieniły plany to daj znać  😉

25.04 nie jadę, bo będę w Portugalii  😀
Ja jade  😉
Mistrzostwa juniorów.
Może ktoś od strony Piaseczna szuka wspólnika na transport na Mistrzostwa?
KuCuNiO   Dressurponyreiter
27 marca 2009 19:27
Ja chciałam jechać, ale ze względu na beznadziejny termin sobie odpuszczę:-)
a kto się wybiera na HZO?
bo MWiM są 10-11 czy jakoś tak, a HZO 3-4 bodajże...
Wybiorę się prawdopodobnie na ten wieczorny wykład.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 kwietnia 2009 22:21
W końcu wiadomo co jeździmy w tym roku: http://www.pzj.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewsdownload&sid=17

Cóż, poza zmianami wprowadzonymi przez FEI to niewiele tam zmian, poprawione są błędy jakie były w programach ale nic ponad to :/
Hmmm no ja widze to nieco inaczej - za 3 dni zawody a w N-2 troche zmian jest.
Tzn cały program jest wywrócony do góry nogami jeśli chodzi o kolejność a i niektore ruchy inne. Jedne zmienione na lepsze (np ciąg do ściany a nie od ściany i wolty w galopie 10 metrowe a nie 8 ) a inne na gorsze np wpakowali serpentynę o 6 zakrętach... :/
Nie wiem jak jest w innych bo póki co sprawdziłam tylko te co mnie interesują w najbliższym czasie  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 kwietnia 2009 22:35
Amazonka bo stare N2 (w którym wolty zawsze były 8 metrowe)w postaci niezmienionej jest teraz pod nazwą N1. Obecne N2 to stare i zupełnie niezmienione N3. Z eNek (bo to mnie interesuje 😉 ) wyleciały stare N1 i N4, za to pojawił się super porąbany i pokręcony program pod nazwą N3 i nowy kur Kucykowy. W starym kurze N5 parę ruchów dostało współczynnik x2, no i zmieniły się współczynniki przy ocenach artystycznych. Ogólnie we wszystkich zmieniły się trochę wspólczynniki przy ocenach końcowych, ale żadnych istotnych zmian nie ma. a ja już się łudziłam, że wywalą to idiotyczne N7 i niewiele mniej idiotyczne N6 :/
Aaaah no widzisz, ja Nkami dopiero teraz zaczynam się interesować i stąd nie wiem jak te nowe odnieść do starych programów.
O matko, gorąco mi się zrobiło...
Ludki, sprawdzajcie listy startowe aromerowe, mylą im się startujący w ZO z Mistrzostwami Warszawy. Ze zdumieniem ujrzałam, że jadę jutro Św. Jurka  🤔wirek:
oti   Everybody lies...
05 kwietnia 2009 20:57
był ktoś na zawodach teraz w aromerze? jak wrażenia? może macie jakieś zdjęcia?  🙂
Zawody były super. Dużo fajnych koni i dużo dobrych przejazdów. Kur Marysi Cholewickiej 😵
Byłam w sobote. Bardzo podobał mi sie przejazd  J.Miłosz i Fantast..sliczny koń, para bardzo ładnie przezentuje się na czworoboku.
cinzano widziałm jeszcze z 3lata temu w zółwinie, też bardzo przyjemne przejazdy.
Oczywiście Lady Jungle, dla mnie bomba... tylko szkoda, że te noty takie niskie  🤔
Co z tym kurem Marysi?
Kur MArysi był świetny- miała świetnie dobraną muzykę, bardzo dobrze podkrślającą przejścia i świetnie przejechała! Przejścia idealnie trafione w muzyke i w literki, bardzo harmonijnie, super!
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
08 kwietnia 2009 19:39
A dysponuje nim ktoś (w sensie czy ktoś filmował, nagrywał itp.)? 😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
09 kwietnia 2009 10:46
Czy ktoś się orientuje czy HPP będzie można oglądnąć gdzieś w necie na żywo?
W zeszłym roku był na www.itvj.pl , ale najwyraźniej strona upadła...
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
16 kwietnia 2009 12:11
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 kwietnia 2009 19:50
Ja możliwe, że będe w roli luzaka 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się