Gry planszowe

kujka   new better life mode: on
04 września 2014 10:04
😀 trafna obserwacja!
I nawet drzwi do tej toalety sa. Czego wiecej potrzeba do grania? :P
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
04 września 2014 11:28
Ja przedstawiłam ostatnio paczce przyjaciół Osadników z Catanu i… graliśmy cały wieczór 😀 W końcu mam z kim grać, nigdy nie sądziłam, że są fanami planszówek, a znamy się tyle lat  😜 Graliśmy w podstawową wersję, zastanawiałam się czy można grę jakoś utrudnić. Nie robi się za długo jak gra się na przykład do 15 - 20 punktów zwycięstwa?

No i planujemy kupno innych gier, będzie się działo!  🏇
Krótkie przemyślenie o PLO - 3 partie za mną. Miliard tłumaczenia, wydaje się mega skomplikowane, sama rozgrywka prosta 😉 Gra ma zero losowości, także nie da się fartem wygrać, nic nam przypadkiem nie wyjdzie. Ogólnie mi się podoba, jak się bardziej wgryzę, to już w ogóle będzie miodzio 😉

(a na półce przybyło Race for the Galaxy 😜 )
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 listopada 2014 23:02
Chcemy z facetem kupić jakąś planszówkę, bo filmy nam się kończą.
Poczytałam watek i wybrałam kilka tytułów: Hawana, Carcassonne, Osadnicy z Catanu i Pandemia

Teraz nie wiem, którą wybrać. P. kiedyś w coś tam grał, on by chciał grę z czołgami, a ja trzymam kciuki za Parkur 😁. Gralibyśmy raczej we dwójkę, więc fajnie by było, żeby w takim składzie dało się sensownie grać.
Osadnicy i Carcassone na dwójkę słabo wypada wg mnie. Pandemia nie wiem, bo zawsze grałam w pełnym składzie.
Może coś dedykowanego dla dwóch osób? Król i zabójcy, Netrunner, Hive?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 listopada 2014 09:35
O Pandemii pisała Grafi (na początku wątku), że dobrze się gra w 2 osoby.

Król i zabójcy wygląda obiecująco 🙂

edit:

po przeczytaniu recenzji i porównaniu cen zdecydowaliśmy się na Hawane. Wygląda na dość prostą, dodatkowo, gdyby znajomi mieli ochotę zagrać to jest na 2-4 osoby (ponoć we 2 osoby sprawdza się najlepiej, a przy 4 jest już duża losowość) i kosztowała 80zł. Jak się nam spodoba to pomyślimy o czymś droższym i trudniejszym 🙂
Moje ulubione gry to: Eurobiznes, Osadnicy z Catanu, Taboo,Jenga 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 listopada 2014 20:43
Po pierwszym wieczorze z grą stwierdzam, że jest fajna, ale zawsze w ostatnim momencie przegrywam  🙄
My zaopatrzylismy sie ostatnio w dodatek do Cyklad - Hades. Jest mega, mega! Tak naprawde kilka dodatkow w jednym, kazdy zmienia nieco mechanikę gry 🙂
A jaką grę polecacie dla rodziców?Tak żeby mogli sobie pograć w dwójkę.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 listopada 2014 16:43
Mnie niesamowicie kuszą Osadnicy, czemu tylko nie mam grających znajomych  😵
Osadnicy sa super, latwo z niegrajacych osob zrobic grajace, bo to prosta i fajna gra, dobry poczatek do zaszczepiania w ludziach hobby  😉

Ktos gral juz w Wiedzmina?  😀
Wypadłam trochę z tematu, a moi znajomi zdryfowali w stronę ostro pokręconych i skomplikowanych gier, więc doradźcie mi plis!

Jaką planszówkę kupić, taką w miarę lekką, ale nie za prostą, żeby się dało grać we 2-4 osoby? Chętnie coś w stylu Osadników, Monopoly, może jakaś wiedzowa? No nie wiem, jestem otwarta na propozycje 🙂
Ja bardzo lubię grę karcianą "Cytadela" - od 2 do 8-miu osób, przy czym najfajniej się gra jak są przynajmniej 4.
Bardzo dobrze przemyślana gra, zasady są proste a dalej trzeba po prostu trochę kombinować - polega na budowaniu dzielnic, wygrywa osoba, której dzielnice mają łącznie największą wartość, a gra się kończy, gdy ktoś wybuduję 8 dzielnicę. Jest 9 kart postaci, nikt nie pokazuje swojej tożsamości, każdy gra dla siebie; co kolejkę jest się inną postacią, która ma różne zdolności - zależnie od tego, czego w danej chwili potrzebujesz kasy na wybudowanie dzielnic, czy wymienić karty dzielnic z ręki czy cokolwiek innego - względem tego starasz się wybrać dla siebie postać na tę rundę.

To tak w dużym skrócie, ogólnie gra jest naprawdę bardzo fajna, jak ktoś lubi kopać dołki pod innymi graczami dla własnego zysku  😉
Dzionka z wiedzowych może Trivial Pursuit? Grałam w to dosyć często, bardzo fajna, przyjemna, nie jest w sumie zbyt skomplikowana, tylko pytania czasami trudne. 😉
Nav, dzięki, grałam w to nawet 🙂! Fajna gra, wezmę pod uwagę.

flygirl, nie znam, zaraz obczaję.

Tak się jeszcze zastanawiam czy nie wybrać jakiejś gry towarzyskiej, typu zręcznościówki czy coś. Bo jednak przy dwójce małych dzieci może nam się zrobić ciężko żeby spokojnie siedzieć i grać, a łatwiej przerwać coś w stylu jungle speed niż strategiczną w kulminacyjnym momencie 😉 Znacie coś? Tabu mamy i Czarne historie mamy.
Dzionka, a jakaś w stylu timeline?

http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/30227/Timeline-Wynalazki.html

Mnie niespacjalnie na początek zachęciła, ale pograłam i się super bawimy ze znajomymi przy niej 😉
Dzionka jak pytałam o to samo w zeszłym roku to wiele osób poleciło mi Carcassonne. Prezent był dla brata, więc nie wiem, czy gra fajna, ale dużo osób polecało ze sprzedawcą w sklepie gier planszowych włącznie. Jest wiele dodatków do tej gry.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 grudnia 2015 21:01
Dzionka, zerknij na fb na grupę Gry Planszowe. Tam dla dwóch osób często polecają Osadników: Narodziny Imperium, Alchemików, Dziedzictwo, Carcassone, ostatnio furorę robił też Patchwork. Kilka gier można też sprawdzić grając online (na dwa kompy) na pl.boardgamearena.com
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 grudnia 2015 07:03
We Wrocławiu przy ul. Grunwaldzkiej 30 został otworzony GeekSzop, gdzie można wypożyczać lub kupować gry. Można sobie grać na miejscu, znaleźć kompanów do gry i co tydzien są organizowane takie imprezy/zloty na wspólne granie 😉
Ja bardzo lubię gry planszowe. Super zabawa dla starszych i młodszych. Ja najbardziej lubię grzybobranie i chińczyka 😀
no dobra, kupiłam... Twistera 😀 Stwierdziłam, że przy dwójce małych dzieci (bo brata i zaraz moje) nie ma co kupować czegoś na skupienie, tylko trochę śmiechu nam się należy i odmóżdżenia 😉 Tak więc będziemy grać rodzinnie, a w chwilach spokoju zostaną nam "Osadniki" (mamy dwa dodatki), Scrabble, Tabu, poker i co tam kto przywiezie. Dzięki za pomoc anyway 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2016 14:23
Halo, co tu taka cisza, nikt w nic nie gra? 🙂
My gramy w Martwą Zimę ostatnio
A w jakie gry lubicie grać w 2osoby?
Hiacynta, czo to?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2016 17:17
My gramy w Martwą Zimę ostatnio


O dzisiaj oglądałam jakiś film na YT o 10 najbardziej klimatycznych grach i właśnie wymienili tą planszówkę, bardzo mnie zaciekawiła 🙂😉

Hitem w mojej ekipie jest Blood Rage i w ogóle bardzo tą planszówkę chwalą. Grałam kilka razy i mi się zwyczajnie znudziła. Mała losowość w niej jest 🙁
Mare Nostrum zrobiło furorę, ale teraz tłuczemy ciąglę w Posiadłość Szaleństwa (2 edycja)  😍 Mam nadzieję, że szybko się nie znudzi i czeka też Scythe z przepięknymi grafikami Jakuba Różalskiego. 🙂😉
Scythe bardzo fajny i wbrew pierwszemu wrazeniu latwo sie nauczyc 🙂 polecam!

Martwa zima tez spoko ale na razie gramy 2 os. Wiec nie mozemy dodac opcji zdrajca wiec nie odkrylismy jeszcze calego potencjału.

U mnie blood rage i posiadlosc leza w koszyku w sklepie internetowym ... + 6 innych gier... i czekaja na wypłatę -_-.

Mała losowosc blood rage brzmi dodatkowo zachęcająco.🙂

Z moich ostatnich odkryć w dziesiątkę to robinson cruzoe,  alchemicy, wojownikcy podziemia (uwielbiam ta gre- jest przy niej kupa śmiechu 😀)

Sienka na 2 os. Polecam np. Splendor, osadników (imperium, nie z Catanu) , neuroshime hex, 7 cudów świata pojedynek ale to też zależy jaki klimat lubicie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2016 17:37
Ojaaa, Splendor mi się bardzo podoba! Niby taki banał, wymiana żetonów na kamienie, ale mnie strasznie wciągnął!  😁 Tabu! Uwielbiam! Co grę to płacze ze śmiechu. Chce też spróbować 5 sekund, ale jeden z naszych stałych graczy nie lubi tego typu gier i zwykle brakuje nam zawodników.

O, w 7 cudów świata też graliśmy, bardzo ok 🙂


edit:
A w ogóle to strasznie marzy mi się zagrać w Pandemic Legacy, ale nie ma z kim, bo moja obecna ekipa już ma ją za sobą.
Miałyście okazję porównać oryginalne stare Ticket to ride (z pasażerami) z tą nowszą wersją Wsiąść do pociągu (tam chyba nie ma pasażerów, tylko... dworce?) ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się