NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Może dlatego, że wiele osób o tym wątku nie wie? Była propozycja, żeby podpiąć go pod ogłoszenia.  Tradycyjnie olana ciepłym moczem.
Forum to nie portal aukcyjny, ale jeśli użytkownicy wyszli z inicjatywą ostrzegania się przed oszustami w tym wątku,  to łaskawie nam panująca Administracja mogłaby chociaż minimalnie przechylić się do tego typu próśb.  Jeśli się nie zgadza, to może chociaż jakaś odmowa by się przydała?  O argumentację nie śmiem nawet prosić...
już to kiedyś pisałam.

RV nie jest portalem aukcyjnym. z założenia mamy kupować od forumowych "znajomych". A skoro wątek jest widoczny i podpięty na pierwszej stronie podstawowego działu "konie" i działu "towarzyskie" to jakim cudem mozna go nie zauważyć? Nie zauważą go tylko osoby, które z forum nie mają nic wspólnego, tylko traktują je jak darmowe allegro albo skończeni idioci, którzy nie są w stanie zauważyć podpiętych wątków. A jeśli chodzi o drugą grupę - jakby człowiek im banner na pół strony zrobił i  co sekundę kazał klikać, że wiedzą - i tak by nie zauważyli.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 listopada 2014 09:17
Isabelle, nie do końca się z Tobą zgodzę. Mam paru znajomych koniarzy, którzy ani nie traktują forum jako darmowego allegro, ani nie są idiotami, tylko wystawiają i kupują tutaj rzeczy, a forum czytają tylko na zasadzie wyszukania interesującej frazy i trafienia do odpowiedniego wątku. Nie każdy łazi po działach i czyta od góry do dołu co w nich jest. Ile razy starzy użytkownicy się nadziali, bo oszust zmienił nick, albo też nie zaglądali tutaj, bo potrzebna im była jakaś rzecz na szybko. Ich też nazwiemy ignorantami, bądź idiotami?. Poza tym wychodzę z założenia, że jeśli można sobie życie w jakiś sposób trochę ułatwić, to dlaczego tego nie zrobić? 😉
Wystarczy odrobina życzliwości.
Notorycznie w grupach sprzedażowych na fb natykam się na wpisy "nie kupuj przez re-volte, bo tam sami oszuści są".
Szkoda, bo przy okazji samo forum na tym traci (pewnie jakiś procent z odwiedzających ogłoszenia zaczyna udzielać się na forum).

Z całą pewnością informacja by się przydała, bo rozwiązałaby parę transakcji na korzyść osoby uczciwej, a nie oszusta.
Przyznam się, że też nie sprawdzałam tu każdej osoby, z którą prowadziłam transakcję. A teraz (chyba) mam za swoje. Czy można sprawdzić, że dany użytkownik na 100% wyświetlił wiadomość prywatną? Wiem, że przestaje ona być pogrubiona w wysłanych. To jedyna opcja?

A może inaczej... Ile może iść przekaz, przelew nadany przez pocztę? Zakładając, że idzie najwolniejszym przekazem jaki istnieje? Pieniądze miały być przelane 21.10, zakładając nawet, że zostały przelane 22.10 to chyba już powinny być. Kontakt się urwał. Ochraniaczy nie wysłałam. I teraz nie wiem, czy kupujący nie jest nic winien, bo poczta zawiniła, a przestał odpisywać, bo może czasu nie ma lub różne inne sytuacje życiowe, czy kontakt się zerwał, bo ktoś liczył, że wyślę zanim dostanę przelew.

I nie bardzo wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Poczekam dwa tygodnie a jak pieniądze nie wpłyną to wystawię sprzęt ponownie.

Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?
Naturalsi, poczta ma chyba 2 tygodnie, ale sprawdziłabym to jeszcze (wiszę na telefonie, więc wybacz 😉 ).
Jeśli użytkownik się loguje i nie odpisuje, to jednak bym się zaniepokoiła. Nie uznaję argumentu, że ktoś nie miał czasu odpisać,  jeśli na forum bywał.
A ja uznaję.Sama często nie odpisuję jak loguję się przez komórkę na chwilę,bo jestem w pracy albo po prostu zajęta.
Tak,poczta ma 2 tygodnie jednakże ma też opcję że za 50 groszy przekaz idzie maksimum 24 godziny.Jednak zdarzyło mi się już,iż pieniądze nie dotarły do adresata bo zostały odesłane na konto poczty polskiej.Do dziś nie wiem,dlaczego.
A ja uznaję.Sama często nie odpisuję jak loguję się przez komórkę na chwilę,bo jestem w pracy albo po prostu zajęta.
Tak,poczta ma 2 tygodnie jednakże ma też opcję że za 50 groszy przekaz idzie maksimum 24 godziny.Jednak zdarzyło mi się już,iż pieniądze nie dotarły do adresata bo zostały odesłane na konto poczty polskiej.Do dziś nie wiem,dlaczego.


To znaczy? Poczta je przetrzymała, czy zwróciła Tobie? Nie jestem zbyt biegła w temacie przelewów pocztowych, nie korzystałam z nich, ale tak długi czas mnie zaniepokoił.
Poczta niestety nie zwraca pieniędzy,jak robisz przekaz nie z konta na konto,ale wpłatą w okienku-mnie adresat poinformował że nic nie dostał,więc zadzwoniłam na infolinię a potem przekierowali do księgowości czy czegoś tam,więc okazało się że ta kasa leży na koncie pp.Ale to był jednorazowy przypadek,więc jest duża szansa że ten ktoś Tobie tych pieniędzy nie przelał.
Zasugeruję to tej osobie. Niech sprawdzi. Nie chce mi się wierzyć, że o stare ochraniacze za grosze ktoś by takie jaja robił.  😵
Ja czekam już dobre dwa tygodnie na paczkę od dziewczyny - na wymianę. Nie wysłałam swojego tylko czekam ale dziewczyna co jakiś czas pyta czy dotarła . No ja że nie i nic - cisza.Poszła w końcu na pocztę aby zapytać o co kaman i okazało się ,że paczka leży u niej na poczcie bo coś niewyraźnie było napisane w adresie .I takie sytuacje się zdarzają . Ja nie sądziłam ,że jest nieuczciwa bo co chwile pytała ale myślałam już że ktoś przygarnął sobie to co było w niej zawarte gdzieś po drodze - a jednak nie. W ogóle nie wyszła z urzędu pocztowego.
Naturalsi ja mam ciągle jazdy z nie płacącymi za zzamówiony towar. Za waszą radą za projekty inne niż standardowe biorę zaliczkę.
Tylko (wiem, naiwna jestem) naprawdę kontakt był dobry, a teraz się zerwał.
Z drugiej strony- gdybym przelała komuś pieniądze a ten ktoś po takim czasie by mi nie wysłał rzeczy pisząc, że nie ma ich na koncie to zasypywałabym go wiadomościami, sprawdziłabym jak sytuacja na poczcie.
A tu cisza.
Dobrze, że rzecz za grosze bo jestem totalnie zblokowana. Sprzedawać czy nie sprzedawać jej teraz...
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
09 listopada 2014 10:44
Naturalsi czekałaś już chyba wystarczająco długo, masz jakikolwiek namacalny dowód, że dziewczyna przelała kase? Jakieś potwierdzenie przelewu - na poczcie też chyba dają, a jak nie, to robi się zdjęcie.
Poza tym jakby jej zależało to chyba by Ci o tym napisała a nie urwała kontakt.
Nie mam, zobaczymy czy dośle. Na razie nie wyświetla moich wiadomości, chociaż się loguje.
Podejrzana sprawa.  🤔
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
09 listopada 2014 11:05
a skąd wiesz, że nie wyświetla?
Pierwsza i ostatnia wiadomość wciąż są pogrubione w wysłanych, druga nie jest i nie wiem, czy to ja w nią kliknęłam niechcący, czy ta osoba ją wyświetliła.
Nie mam żadnego potwierdzenia przelewu.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
09 listopada 2014 12:27
Chciałam tylko poinformować, że do tej pory Dramka nie dosłała mi wkładek do Mattesa.
Naturalsi, to tak nie działa, tutaj nie da się sprawdzić czy ktoś wyświetlił, czy nie 🙂 Poklikaj sobie wszystkie pogrubione w wysłanych - zaraz zamienią się na normalną czcionkę 🙂
shilton, zmienia się czcionka w wiadomościach wyświetlonych. jeśli ty nie klikniesz a odbiorca, to też u ciebie zmieni się czcionka. Naturalsi, dobrze kombinuje.
Mam nadzieję, że podejmie jakąś próbę kontaktu, a nóż to naprawdę nie wina tej osoby, tylko poczty. Tylko w tym wypadku raczej miałaby inne podejście... No nic. Poczekam jeszcze 2 tygodnie z zegarkiem w ręku od tego momentu i ochraniacze wracają z powrotem do ogłoszeń.
Dziewczyny mam totalnie laickie pytanie - musicie mi wybaczyć, bom blond...
Jak sprawdzić czy osoba, od której chcę coś kupić nie znajduje się w tym wątku? Wpisywanie nicka w wyszukiwarkę nie działa.
Może to nieodpowiednie miejsce na to pytanie, ale jeśli tak to przepraszam :kwiatek:
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
12 listopada 2014 17:22
Wpisz nicka w wyszukiwarkę wątku - jeśli nic nie znajdziesz, to znaczy, że jej tu nie ma.
Jest tu gdzieś lista nieuczciwych. Poszukaj, jeśli tam nie będzie nick'a, to jest szansa na spokojny deal
B.B., za każdym razem wyskakuje mi że hasło jest zbyt mało specyficzne...
i jak już tu jestem - smokecheeba - na minus, transakcja trwała ze 3 miechy, nie doszła do skutku, odzyskałam tylko część pieniędzy

Misiek69, szukam, szuuukam 😁
No mi ostatnio też tak wyskakuje ,że hasło jest zbyt mało specyficzne no i nie umiem odnaleźć profilu danej osoby 🙁 a już zdarzyło mi się że ktoś mi podał nick i miałam napisać pw. Też chyba blond jestem - prosze o wybaczenie
Właśnie sobie obczajałam listę i znalazłam siebie 🤔 Ponoć wysłałam komuś zniszczony towar - o co kaman? Bo nie przypominam sobie takiej akcji, szczegolnie ze od dawien dawna nic tu nie sprzedawałam.
equi.dream – Orzeszkowa - oszukiwanie, brak kontaktu, disco - brak zwrotu kasy, k_cian - blokowanie towaru, darloga - towar w złym stanie, trudny kontakt, Ramires - zniszczony towar, maxowa - nie odebrała specjalnie zamówionej rzeczy, Lwinka - oszustwo na kasę 550 zł
Nie jesteś na liście jako nieuczciwa.
Lista jest alfabetycznie.

Natomiast nadmieniono Twój nick z racji, że Ty miałaś problem z equi i opisano go po "-".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się