Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
11 listopada 2014 09:10
dziękuje dziewczyny.
Diakonka pytałaś o siniaczka nad oczkiem. To jeszcze po porodzie. Miała całą główkę posiniaczoną. Potem zeszło to na powiekę. Wczoraj mieliśmy to USG głowy wreszcie. Wszystko jest ok.

Wpadam znów na moment bo jednak moje dziecko kolkuje mocno i jest bardzo ciężko. Problemy z kupkami też są. Przeszliśmy na mleko H.A. po rozmowie z pediatrą. Po zwykłym mleku twarde kupy. Po H.A. mocno zielone i śmierdzące. Pediatra stwierdziła, że może mieć alergię pokarmową. Najbardziej denerwuje mnie to że ktoś to stwierdza a zaleca mleko H.A. choć ono jest  przeznaczone dla dzieci z ryzykiem wystąpienia alergii ale nie wskazane dla dzieci z już stwierdzoną alergią. Pediatra odesłała do lekarzy co jej robili USG głowy (bo to neonatolodzy) oni z kolei odsyłają do pediatry. I to takie odbijanie piłeczki a ja juz zdycham psychicznie. I tracę radość macierzyństwa bo cały czas się stresuje, co dziecko też na pewno czuje.
Jutro znowu mamy wizytę u neonatologa który dał skierowanie na USG (3ci lekarz). I chyba tam będę błagać by mi dali na próbę nutramigen albo bebilon pepti.

Marze by mała miała już 6 miesięcy. Strach o nią odbiera mi radość z jej posiadania 🙁 Tak ją kocham
ash   Sukces jest koloru blond....
11 listopada 2014 09:13
Agnieszka gratulacje!!!! Aneczka jest śliczna!
To kto następny teraz????
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
11 listopada 2014 09:34
Agnieszka, gratulacje  🙂 śliczna Aneczka  😅

Tristia, Misio pewnie długo będzie Misiem, bo od imienia Mieszko takie zdrobnienie najfajniejsze  😉 a Damianek słodziak  🙂

Leosky bardzo niepokojqca brzmia twoje posty... Moze zdecydujesz sie na wizyte u specjalisty?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
11 listopada 2014 09:55
Agnieszka, gratuluję! Bardzo mocno Wam dopingowałam 🙂
Jagowa, witaj!
AN, nie wiem czy jest tam chirurgia dziecięca, ale na pewno omijać szpital w Nowym Dworze Mazowieckim.
ash, chyba bobek w kolejce 🙂
leosky, zgadzam się z Liliana.Ishi. Czytając Twoje posty od momentu porodu mam wrażenie, że coś jest mocno nie tak. Nie daj się!
leoskya może warto  znaleźć najpierw przyczynę a nie ładować kolejne mleko. może warto usg układu pokarmowego zrobić,  może to jakiś refluks
Zawsze przerażało mnie to szukanie właściwego mleka mm, jak już się zdecyduje na odejście od swojego mleka, to potem szuka się po omacku, a dziecku może nic nie pomagać, tak na prawdę... Strata nerwów, strata kupy kasy, a kolki być może miną i tak po 3cim miesiącu. Jak zdecydujemy się jeszcze na dziecko, to będę starała się jednak o kp w miarę możliwości i utrzymać je jak najdłużej. Jak się poczyta trochę forów na temat mlek (ja siedziałam na forum Karmiących Piersią Inaczej - czyli dla mam odciągających swoje i karmiących butelką), to generalnie powtarzają się podobne historie - przeszłam na mm, po mleku X twarde kupy, po mleku Y zielone i śmierdzące, przechodzimy na mleko Z, a tu wysypka, kupujemy mleko N - okropne pierdziochy, sprowadzamy mleko J, płacimy za nie 2x więcej, niż mleka w naszych sklepach - niestety nadal jest tak, jak na moim mleku! Dochodzimy do 3-4 miesiąca i wreszcie jest poprawa. Ale zaraz zaraz, czy to zaleta mleka, które wreszcie okazało się "trafione", czy może po prostu inna kwestia? Niestety jest to niesprawdzalne...

Agnieszka, bardzo gratuluję! Mimo, że zamieniłyśmy pewnie zaledwie kilka zdań na forum, to i tak widok maleństwa mnie wzrusza i oczy zrobiły się mokre  😡 Nie wiem, na jakiej zasadzie to działa, chyba po prostu wszystkie nasze Dzieciovoltowe dzieciaki "NASZE SĄ"  :kwiatek:
Przed chwilą rozmawiałam z Agnieszką. Jeszcze jest obolała, ale już spionizowna. Mają osobną salę poporodową, więc super, bo Aneczką zajmuje się tatuś, który może być z nimi praktycznie cały czas. Pokarmu jest full i Ania ssie, cytuję "jak stara". 😀
Opieka położnych fantastyczna.
Wstawię fotkę z MMS-a.



😅
Mazia   wolność przede wszystkim
11 listopada 2014 10:42
Agnieszka gratulacje a Anusia śliczna serio! Imię też ładne wybrałaś  😉

Trista Damianek słodziaki jak ten czas szybko leci, on już taki fajny, chodzi, zaczyna sam jeść, ząbki,super  😉

A z Asią jeżdżę na rehabilitację 2 razy w tygodniu, bo lekarz stwierdził słabe napięcie mięśniowe, przez co Asia ma mniej siły, wolniej i trudniej jej wszystko przychodzi. Nie lubi się przekręcać chętnie bawi się na plecach, dopiero zaczyna podnosi pupę do pozycji na czworaka. Za to wygadana jest że hoho! Straszna gaduła 😉

Blue_Angel z tym spaniem to u mnie też różnie. Ostatnio kilka nocy było super, spała od ok 21 do ok 6:30-7😲0 z jedną przerwą na cycka, a dziś coś jej przeszkadzało bo było kilka pobudek i nie chciała sama zasnąć, w końcu skapitulowałam o 4, wzięłam do siebie do łóżka i przy cycku zasnęła, pospała do 7,a ja znów zombie. Ale spięłam się, zjadłyśmy śniadanie i pojechałyśmy na basen.Tak więc poranna seria ćwiczeń zaliczona a teraz Aśka śpi oczywiście a mama może spokojnie wypić kawkę, zjeść ciacho i poczytać re-voltę  😉
mazia, ćwiczycie vojta czy bobath? 
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
11 listopada 2014 10:52
leoskya może warto  znaleźć najpierw przyczynę a nie ładować kolejne mleko. może warto usg układu pokarmowego zrobić,  może to jakiś refluks


Sama o tym myślałam. Nawet sugerowałam lekarzowi. Ale jak na wizytach oni nie widzą podstaw do zrobienia?

Ja bym chciała tylko wiedzieć że to normalne kolki. Wtedy wiem że po prostu trzeba to przetrwać i koniec. Nie ma rady. Natomiast chciałabym by lekarze pomogli mi wykluczyć inne kwestie alergie, nietolerancje, infekcje czy budowę ukł. pokarmowego. A chodząc po tych lekarzach mam wrażenie że jeden odsyła do drugiego, drugi do trzeciego, trzeci do pierwszego. Pediatra odsyła do neonatologa twierdząc że może zalecą posiew kału, neonatolog odsyła do pediatry by się zastanowić na dietą. itd

Nie marudzę już. Wybaczcie, nie chce wprowadzać tu histerycznej atmosfery. Odezwę się jak coś się wyjaśni. 
leosky, pisz! po to jest forum żeby się wygadać, popytać, a może akurat ktoś coś doradzi. Może warto by było iść prywatnie na wizytę?
Mazia, ja to myślałam, że im starsze dzieci tym łatwiej ze spaniem 😉 u Nas już nawet w dzień ciężko o spanie 😉 od rana mała jeszcze nie spała. Chyba działa na duracellki 😉
Agnieszka Ania urodziła się dokładnie z taką samą wagą i wzrostem jak Wiktoria 🙂 tylko ma więcej włosów niż Wiki nawet teraz 😉 ślicznie wyglądasz
Agnieszka ja już gratulowałam czy nie 👀 hehehe
W każdym razie GRATULACJE. Ania śliczna!
Agnieszka gratulacje!
Ja też gratuluję Agnieszce raz jeszcze 🙂 Anusia jest śliczna i ma świetne włoski. W końcu, po tych wszystkich przejściach, doczekałaś się swojego małego szczęścia. Mam nadzieję, że ja też już niedługo 🤔trzałka: się doczekam 🙂

Lekarz zapowiada, że do stycznia nie dotrwam,  ale jednocześnie mówi,  że kobieta nieprzewidywalna jest, więc nigdy nie wiadomo. Nasz cel na razie to dotrwać do 36 tygodnia. Właściwy termin mam na 3 stycznia. Kto jest jeszcze przede mną do rozpakowania?

Zaopatruję się już w niezbędne rzeczy, bo strasznie mnie stresowało,  że mogę nic nie mieć i urodzić wcześniej. Przymierzam się też do pieluchowania wielorazówkami i czekam na przesyłki z wkładami, otulaczami i innymi niezbędnymi rzeczami. Na razie po kilka sztuk, żeby sprawdzić, co mi pasuje i czy w ogóle. Czy dobrze kojarzę, że Ty też, Leosky,  zamierzałaś używać wielorazówek? I jak idzie?
Alqualoth, papierki zamówiłaś?
Tak, a przydają się mocno? Słyszałam opinie, że nie sprawdzają się przy noworodku,  ale mam zamiar sama się przekonać. Muszę się też zorientować, jaki rozmiar otulaczy wybrać na początek, bo w tych jednorozmiarowych, to pewnie się mały utopi 🙂
Gratuluję Agnieszka
Nieśmiało dopisuję się do wątku 🙂  9 tydzień, pierwsza ciąża i milion pytań... Czy jest jakiś specjalny wątek dla zielonych ciężarówek?
Design, gratuluję!
Wszelkie pytania to chyba właśnie tu i ewentualnie w wege-alternatywnym. Wiele nas tu początkujących i "zielonych" 😉
Design witam!
Agnieszko - piękny KOKOSEK!! gratuluję!
Alternatywny wege wątek z pewnością się przyda, bo mój organizm absolutnie odrzucił mięsa wszelakie. Dziwne, od zawsze byłam fanką tatara.

Czy są jakieś lektury rzeczywiście godne polecenia poza wychwalanymi "Ciężarówką przez 9 miesięcy" oraz "W oczekiwaniu na dziecko. Poradnik dla przyszłych matek i ojców", z których to dowiedziałam się, że na widok kurzu powinnam skierować wzrok gdzie indziej a naczynia pozmywa za mnie partner?🙂
Design, gratulacje 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 listopada 2014 13:41
Design, witamy i gratulacje! Ten wątek nie umiera nigdy, jak jutro 😉
Alqualoth, przydają jak dziecko ma 2 miechy na pewno
ja pieluchowałam od 2 m.ż. wielo do samego końca i jestem chyba w tym wątku jedyną osobą która wyłącznie tak pieluchowała
P.S. jakkolwiek to sie dziwne wyda co piszę, jak są bez kupy to mozna je prać.
Papierki można prać? I nie rozpadają się? W końcu to papier. Na początek wzięłam jedno opakowanie imse vimse.
Design, Gratrulacje! :kwiatek:

Proszę, jaka równowaga w przyrodzie! 😁 W miejsce wypakowanej Ani przychodzi nowa fasolka. 😉

Moim zdaniem warto przeczytać "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" zanim się dzieć urodzi. Bardzo warto.
Mazia   wolność przede wszystkim
11 listopada 2014 14:44
Design według mnie książka, którą wspominasz jest bardzo fajna. Ja dużo z niej się dowiedziałam i zawsze tak pozytywnie mnie nastrajała
http://merlin.pl/W-oczekiwaniu-na-dziecko-Poradnik-dla-przyszlych-matek-i-ojcow_Heidi-Murkoff-Sharon-Mazel/browse/product/1,778514.html

kkk
trudne pytania zadajesz  😉 odpowiem krótko - nie wiem. Pani rehabilitantka ćwiczy z Małą a mi nie opowiada szczegółów, mogę powiedzieć mniej więcej jakie ćwiczenia robi, ale jak to się nazywa to nie wiem.
Blue_Angel jeszcze odnośnie spania to w dzień moja dość regularnie śpi, tzn.pierwsze drzemka godzina 10-11 30-60 min.; potem ok 15 druga i jeżeli długo pośpi np. 2 godziny to do wieczora już nie śpi, a jeżeli krótko, np. godzinkę to ok 18-19 łapie jeszcze drzemkę ok 30 minut. Spać kładę ok 20:30.
Agnieszka - gratulacje Mamusiu🙂 ale śliczna Aneczka 😍
Design - gratulacje :kwiatek:
mazia, to na pewno nie vojta bo wtedy tam podstawą są regularne ćwiczenia w domu. pewnie NDT bobath  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się