siodło ujeżdżeniowe

Coco - dzięki, pewnie spróbuję tak zrobić... Aczkolwiek nie wiem czy miło przyjmę p. Sebastiana po tak długim okresie olewania mnie....  😤 Terminy rozumiem, że się nie składają, że nie ma czasu gadać też mogę zrozumieć, ale ile razy można zapomnieć oddzwonić?? To już się ciągnie prawie dwa miechy, a ja nadal nic nie wiem :/
Z Prestige'a siedziałam w Dressage Dreamie, też się zastanawiam, ale jakoś equipe mnie na razie zachwyciło 😉 Może trzeba się w końcu od tej firmy odczepić w końcu i poszukać czegos innego. Szkoda tylko że nie mam jak chociaż tyłka usadzić i zobaczyć jak mi się siedzi.

Mimo, że sama mam ujeżdżeniówkę Prestiga i szczerze? Equipe bije Prestige na głowę.  Jeśli masz możliwość kupna siodła Equipe to postaw sprawe jasno i zaczekaj na przyjazd p. Sabastiana, bo na pewno będzie warto  😉
To jeszcze zależy w jakim przedziale cenowym. Te nowe modele Prestiga wydają się być dużym krokiem w przód. No tylko ceny też już wysokie.

Ja jeszcze mam dobre doświadczenia z Sommerem - szczególnie, jeśli chodzi o serwis posprzedażowy, przepasowywanie. Zawsze na miejscu w stajni, szybko, dokładnie.
Moniqa wydaje mi się, że w Equipe nie zdają sobie sprawy z zachowania Pana Sebastiana. Takie przynajmniej miałam wrażenie po rozmowie z Panią e equipe, a szkoda, bo w dzisiejszych czasach Trzeba szanować klienta. Spróbuj, myślę, że warto , bo siodło zrobił mi szybko, choć jak wysiadł z auta i wiedział, że go troszkę podkablowałam 😉 rzucił tylko, że ze mną nie ma co zadzierać i musi zrobić siodło szybko i dobrze 🙂 a jeśli chodzi o wykonanie siodeł tej firmy, jestem pod wrażeniem 🙂 mimo tego, że uwielbiam moje prestige 🙂 🙂
Ja też bardzo lubię equipe-siedziałam w emporio i victorii i były super,ale posadziłam tyłek w D1 Zero i D1 K i tak oto wędruje do mnie D1 Zero.
Zadziwiająco wcześniej jeździło mi się fatalnie w D1,ale na mojego aktualnego zwierzaka,który ma ogromne łopatki i ruch i od nadgarstka i łopatki,to siodło działa cuda-ma w nim taaaaaaki obszerny stęp.D1 także uświadomiło mi,że mój ukochany luxor jest siodłem z którego zdecydowanie wyrosłam.
DressageLife, a próbowałaś to nowe siodło Helen? Ponoć szał 🙂
Nie,wiedziałam że Helen nieosiągalna finansowo, nie chciałam się dołować  😁
Dziewczyny, ja zamawiałam siodło od Pana Sebastiana jakoś koniec wrzesnia /poczatek października i złego słowa powiedziec nie mogę.
Przyjechał po kilku dniach od rozmowy telefonicznej, pomierzylismy, siodło wybrałam i po kilku dniach nabrałam watpliwości co do wielkości klocka kolanowego. Zadzwoniłam i umówiliśmy się jeszcze na sprawdzenia klocków jak bedzie w okolicy. Przyjechał drugi raz specjalnie z klockami kolanowymi i przy okazji okazało się że siodło bede miała wcześniej o 3 tygodnie niz planowany termin. Wsiadłam po raz drugi w testówkę ale już w zupełnie nową... no i okazało się że nówka ma mniejsze siedzisko niz ta poprzednia wyjeźdzona testówka i nabrałam wątpliwości czy nie zamówiłam za małego rozmiaru... Pan Sebastian powiedział, że to nie problem i jak bedzie za mała to wymienią na większą. Zapowiedział się, że przyjedzie 3 raz już z moim siodłem, zeby sprawdzić czy wszystko jest ok. I jak by było mało zapowiedział się też raz 4, za kilka tygodni jak juz siodło sie "uklepie" na koniu, by ponownie sprawdzić czy wszystko jest ok.
Dodam, że nie jestem "sławna i bogata" raczej zwykła przypadkowa osoba i dzieli nas jakieś 350km. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z p. Sebastianem.
Mam tylko nadzieje , że poźniejszy serwis siodła Equipe tez bedzie wyglądał tak wzorowo.
Za to przedstawiciel firmy Prestige mnie olał, sprzedac siodło owszem, ale żeby przyjechac i konia obejrzeć to może za pół roku a może nie... zresztą jak tylko usłyszał z jakiego rejonu jestem zaczął piętrzyć problemy.
Czy w wintecu isabell klocki kolanowe sa na rzep? W sensie czy mozna je latwo przesunac czy wymienic na mniejsze/wieksze?
Tak.Bez problemu można je dowolnie przyczepiać.
czy ktoś może wypowiedzieć się na temat siodła ujeżdżeniowego oczywiście euroriding achat?
czy ktoś może wypowiedzieć się na temat siodła ujeżdżeniowego oczywiście euroriding achat?

Ja mogę... Testowalam na moim trudnym do dopasowania koniku. Bardzo niegłupie siodło, zaprojektowane specjalnie dla koni "krótkich", z uwzględnieniem biomechaniki ruchu konia, uwalniające łopatkę, na francuskich panelach (banany), z szerokim kanałem, z wyciętym przednim łękiem, myślę, że dobrze się sprawdzi na koniach wykłębionych.
Mój koń ruszał się w nim bardzo dobrze, niestety jedno z testowanych było za wąskie, drugie-za szerokie...  😤 Siodło dobre jakościowo, ładnie wykonane, wygodne, dość miękkie (mile dla tyłka). Nie jest ortopedyczne. Pomimo sporego siedziska (testowalam 18" i było naprawdę duże) zajmuje naprawdę mało miejsca na końskim grzbiecie. Czytałam też dużo dobrych opinii o achatach na forach niemieckich, a nawet na amerykańskich. Jeśli tylko podpasuje koniu i jeźdźcu (testować koniecznie!)-to polecam. No i tak ładnie się nazywa: achat to po niemiecku agat... 😉
ups, pomyłka, nie ten wątek. 😡
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 listopada 2014 19:09
Ja mam ostatnio przyjemność jeździć w Sommerze Athen, zupełnie inne siodło niż Prestige Doge, w którym jeździłam wcześniej. Nie trzyma tak mocno, nie usadza na siłę, a delikatnie pomaga usadzić. Jak dla mnie odpowiednio głębokie, niestety nie wiem jaki to rozmiar, ale klocki są takie w sam raz. Mogę polecić  😉
oo dzięki za opinie 🙂 to chyba się zdecyduje wziąć takiego euroridinga na testy 😀D  🏇
Oto co znalazłam w necie:

to dopiero kleszcze! 😁
A ktos jezdzil/ma euroridinga Jade II? Jak oceniacie to siodlo?
vissenna   Turecki niewolnik
28 listopada 2014 08:19
Xymena co to za siodło?  👀
vissenna też bym chciała wiedzieć, ale niestety przy fotografii nie było informacji 😀
Wygląda trochę jak Bates Innova Extended Contourbloc....

(Bates Innova,siodło kleszcz)

Ja miałam Jade II- po pierwsze jest to siodło dla osób z długimi nogami ze względu na kształt bloków kolanowych-jednak ja nie jestem wcale tak wysoka (172) i na mnie ten klocek był za krótki-to znaczy kolano nie lądowało mi mi w tym zagłębieniu,co powinno.Drugie,to właśnie kształt klocka nie każdemu pasuje,jest dosyć specyficzny.Uwagi mam też do jakości skóry,mój egzemplarz nie powalał.Jade jest też dosyć twarde-i w terlicy,i w siedzisku.Jeździłam i miałam wszystkie modele ujeżdżeniowe euroridingów i zdecydowanie lepszym siodłem jest diamant i titan.Także dla konia.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
28 listopada 2014 10:31
DressageLife,
a wrzuciłabyś jakieś podsumowanie (fotki też byłyby super) z Twojej współpracy z D1K?
Jasne-jak siostrę zaciągnę z aparatem,to zrobimy zdjęcia 🙂 Tylko ja mam D1 X Zero, a D1K to model jednotybinkowy D1, ma inne poduszki kolanowe.
Ale jak na razie,bardzo dobrze się sprawuje-to siodło dało mi to,czego długo nie mogłam zrobić w innych siodłach-zaciskałam kolana,więc nie mogłam uwolnić przodu,a w D1 czuć,że siedzi się na tyłku z luźnymi nogami,poza tym-ustawia nogę bardzo równolegle do boków.

Co do D1K,to jeździłam i to siodło jest super-jednak między dwutybinkowym D1 Zero a D1K nie ma w zasadzie różnicy jeżeli chodzi o komunikację.Kupiłam D1 Zero,bo lepiej mi się jeździ w tym typie poduszek,jakie ma
A czy ktoś z Was jeździł w Bates Innova? Teraz mam cobrę i jestem zadowolona ale planuję zakup właśnie Bates Innova na drugiego konia. Czy może ktoś się podzielić wrażeniami?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 listopada 2014 15:06
Czy ktoś miał lub ma do czynienia z KenTaurami? Widziałam, że w ofercie mają kilka nieźle wyglądających siodeł i nie zabijają cenowo. Mam skokowe i bardzo dobrze mi się jeździ, ale po nowym roku chciałabym też ujeżdżeniowe i nie wiem czy umawiać kogoś z siodłami na testy czy nie.
Mialam Kentaura YD, bardzo porzadne wykonanie, solidna skora, klocki na rzepy, siedzzeniowe wrazenia przywoite acz dupy nie urywalo, taka dobra srednia polka 🙂
Ja mam doczynienia z Kentaurem Afrodite. Polecam 🙂 Miękkie, siedzi się super, skóra bardzo dobrej jakości, wykonane super. Bardzo podobne do Prestige Lucky dressage, tylko klocek kolanowy ciut niżej 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 listopada 2014 17:56
aniaagre dzięki, bo Afrodyta między innymi wpadła mi w oko. Chciałabym tez wypróbować: Elektrę, Kalypso, Ithaka i Medeeę. Mam krótkie nogi i nie wiem które będzie dla mnie najlepsze. Nie zdziwię się jeśli to będzie Ithaka.
Z tego co wiem to kentaur skraca tybinke do 5cm od wyjsciowej dlugosci na zyczenie🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 listopada 2014 18:05
Podejrzewam, że ta Ithaka to kolejny model tego co miałaś faith też ma klocki na rzepy 😉 A w sumie to nie mam do nich aż tak daleko bo jakieś 130 km.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się