strzyżenie / golenie koni

kujka, już nie mam z czego, futrzak zabrał się za obrastanie, w sobotę gole.
Juz mnie łapie schiza derkowa, ale to pomarudze w odp wątku 😉
Mam pytanko jak sprawują się Wasze maszynki Heiniger Delta 3? Czy to normalne, że po ok 30-40 min pracy ostrza maszynki robią się dość ciepłe? Dodam, że smaruje ostrza olejem co ok 15min. Zastanawiam się czy nie mam zbyt mocno ściśniętych ostrzy - nie wiem jak ustawić optymalny ścisk tym czerwonym pokrętłem na wierzchu maszynki?? Sama maszynka nie grzeje się w ogóle.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie 😉
Lola, nasza jest już dość leciwa i czasem się grzeje jak się przytka, skręcenie ostrzy to w zasadzie mocno na czuja, jak dobrze łapią to nie ma co dokręcać mocno 🙂 ja oliwię częściej.
Dziękuję  :kwiatek: Czyli faktycznie coś jest nie tak z ustawieniami mojej maszynki. Popróbuję z regulacją docisku ostrzy.

A teraz kolejne pytanie o noże. Z których najczęściej korzystacie? Mam na myśli głównie Heinigery. Które najlepiej się sprawdzają przy końskiej sierści lub są najbardziej uniwersalne? Czym się różnią pod względem zastosowania noże o mniejszej ilości zębów - np. 15 i te z większa ilością np. 23 ??
planuję konia na zimę przenieść do stajni z halą, jak myślicie kiedy najlepiej go ogolić? ostatnio trochę za późno się wzięłam za to... Teraz koń stoi całe dnie prawie na pastwisku a w tajni ma boks angielski.
Golenie koni w ok. Giżycka (warmińsko-mazurskie)?
Czy ktoś używa maszynek innych niż Heiningera? Jeśli tak to jakich firm, jakie polecacie???
I po ilu ogolonych koniach tępią się zazwyczaj noże?

ash   Sukces jest koloru blond....
11 listopada 2014 15:09
Golenie koni w ok. Giżycka (warmińsko-mazurskie)?


Ale o co pytasz???
Pytam sie czy na terenie Gizycka ktos wykonuje taka usluge - golenie koni ( rozne wzory itp.)
ja musze wyrazić swój podziw - ogoliłam całego konia z głową i nogami Bassem - modelem małym psim + ostrze ceramiczne, 3 h pracy non stop ,bez psikania olejem ostrzy i nawet się nie specjalnie zagrzała  🙂 Byłam pewna że będę golić na 2 , 3 razy a tu proszę  🙂
Golenie koni w ok. Giżycka (warmińsko-mazurskie)?


Podpytam raczej ludzi z Olsztyna, tam pare osob goli.


Ja juz mam na szczescie ogolonego, maszynka do koni z Juli. Dala rade szybko i bez problemow 😉
Niestety moj Bass ZNOWU w serwisie... :/


Czy jest jakas maszynka, ktora jest bezawaryjna? Niech juz kosztuje wiecej, ale zeby sie nie psulo co chwile. Albo zeby chociaz serwis mogl to naprawic bez wiekszych problemow, bo serwis Bassa to jakas pomylka kompletna.
Angeel Mój Liscop już 7 lat goli, póki co bezawaryjnie. Jedynym minusem jest ciężar i to, że niestety mocno się nagrzewa. 
Jak dla mnie moze byc ciezka, moze byc glosna. Byleby dzialala dobrze i wlasnie - nie grzala sie, zeby nie trzeba bylo robic przerw.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 listopada 2014 18:28
Heninger Delta 3
Liscop "Equi-Clip"

Miałam do czynienia z każdą z nich i są warte polecenia. Trzeba pamiętać, żeby oliwić ostrza co 10-15 min i nie grzały się. W sezonie goliłam 2-4 koni dziennie i nie było problemów.
A mowi sie, ze im wieksza moc maszynki, tym lepiej. A tu Delta 3 ma moc 180W, Liscop Equi-Clip 110W, a Liscop Power Clip 340W. I badz czlowieku madry, co lepsze?  🤔 Te o mniejszej mocy nie zacinaja sie w bardziej gestym (np. kucykowym) futrze?
Constantia - i jeden po drugim kilka koni golilas i dawaly rade? Ja co prawda Bassem polecialam raz 5 koni pod rzad. A 3 miesiace pozniej sie popsula...
gdzieś był link do różnych kształtów golenia koni, podpowie ktoś?
Angeel ja mam Power-clipa, golenie kilku koni pod rząd może być udręką (jedynie) pod tym względem, że się po 1,5-2 h nagrzewa się i parzy w paluchy. I tak było właściwie od jej nowości, niestety.
Poza tym jest ciężka i hałaśliwa ale tak jak mówię, problemów technicznych z nią nigdy nie było.
O Equi-clipie też słyszałam, że godny polecenia.

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 listopada 2014 23:23
Angeel tak goliłam jednego po drugim. Odpocząć to jedynie dawałam swoim rękom 🙂 One mają dobrą wentylację. Raz dostałam kopa i Liscop wypadł mi z ręki na beton i nic mu się nie stało. Konie były golone cały rok.
Ja już w 3 pracy mam LISTERA i również polecam.Trochę ciężka,ale tragedii nie ma.Nowymi nożami ogoliłam 8koni,ale już przy 8miały dość.Ogólnie polecam.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 listopada 2014 08:36
Może ktoś posiada informację, czy w Poczerninie lub okolicznych stajniach
jest ktoś golący?
gdzieś był link do różnych kształtów golenia koni, podpowie ktoś?


czy chodziło Ci o to?
(rysunki poglądowe niżej na tej stronie)
TAK!!! właśnie to - serdecznie dziękuję, nie wiedziałam jak tego poszukać  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:

edit:
zastanawiam się nad tymi wersjami minimalistycznymi, czy by się obyło bez derkowania i z padokowaniem po 12h ale jednak żeby koń szybciej wysychał tam gdzie się najbardziej poci?
To teraz jeszcze czekam, az mi sie wyjasni sytuacja serwisowa z Bassem i chyba w Delte 3 zainwestuje. Jakie tam sa ostrza? Na ile mm?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 listopada 2014 06:35
Delta ma standardowe 2-4 mm ale można dokupić krótsze.
Ania L. a dużo konie pracują ? Myślę, że wystarczy takie podgolenie dolnej części szyji plus tam gdzie popręg - resztę można dosuszyć derką polarową 😉
CeraŁ   dużo dużo zmian..
14 listopada 2014 09:59
Pytanie do użytkowników maszynki Lister Legato  - jakie ostrza do niej kupujecie i gdzie je można nabyć? Z moją coś jest 'nie halo' bo po ogoleniu 1,5 konia ostrza odmówiły posłuszeństwa 🙁
Zakupiłam Brofe. Co prawda nie mam porównania do innych maszynek, ale moje oczekiwania spełnia. Ogoliłam dwa moje konie, na 1 koniu robiłam duzo przerw bo siwa ma puchate futro, wiec maszynka troche sie grzała. Na 2 koniu gniadym z normalnym futrem zrobiłam moze dwie przerwy, bo nic się nie grzało. Polecam 🙂
Powtórzę zapytanie, jakie ostrza Heiniger (do maszynki typu Delta 3) najczęściej stosujecie? Z jaką ilością zębów i jaka wysokość strzyżenia? 🤔
Lola ja używam różnych noży, nie widzę zbyt dużej różnicy między tymi 1-2 mm a 2-4 mm.
Co do ilości ząbków to im więcej ich jest tym mniejsze zostają paski po goleniu, ale one i tak się wyrównują po kilku dniach.
Innych różnic nie zauważyłam.
Hej, kto goli konie w okolicy Wrocławia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się