literatura końska

a może ktoś mi polecić jakieś książki dla dzieci? Takie dostępnie napisane a bez bzdur? dzieci koło 10 lat, dość poczatkujące jeździecko
Magda PawlowiczPoradnik młodego jeźdźca - Isabelle voc NEumann Cosel, naprawdę polecam, super napisana, ciekawe obrazki, same konkrety bez nudnych wstępów i zbędnych dodatków
dziękuję, zaraz sobie poszukam :-)
jak chcesz to mogę Ci zeskanować kilka stron, zobaczysz sobie jak jest w środku 🙂
znalazłam sklep, wktórym można sobie poczytać  ale dziękuję :-)

Posiadam w wersji elektronicznej :

Z serii 101 ćwiczeń:
- na ujeżdżalni
- dla skoczka
- z drenażu
Wszechstronne szkolenie konia
Szkolenie młodego konia
Zrozumieć konia
O koniu i jeździe konnej
Nowoczesny trening konia
Jeździectwo skoki przez przeszkody cz.1
Jeździectwo skoki przez przeszkody cz.2
Jak rozmawiać z koniem
Równowaga w ruchu. Jak osiągnąć dosiad doskonały
Hodowla koni (wszystkie 4 części)
Praktyka kliniczna-KONIE (obydwie części)
Choroby układu pokarmowego koni
Urazy u koni, ich leczenie i rehabilitacja
Prawdziwa więź z koniem system ttouch
Praktyczna dermatologia koni
Ujeżdżenie jest proste
Z myślą o koniu
Gawędy jeździeckie jak osiągnąć należyty dosiad
Gdyby konie mogły krzyczeć
Zasady ujeżdżenia i jazdy konnej cz.2
Zasady jazdy konnej- Podstawowe wyszkolenie jeźdźca i konia cz.1
Normy żywienia koni
Rasy koni- Martin Haller
Rozpoznawanie i leczenie schorzeń kolkowych u koni
Choroby inwazyjne zwierząt domowych – pasożyty koni
Choroby układu oddechowego koni

I pojedyncze krótkie artykuły:
Zastosowanie różnej długości wykroku konia w pracy z drągami
Masaż profilaktyczny
Masaż rozluźniający
Leczenie ran u koni
Ochwat
Problemy z nogami
Złamania kończyn u koni
Wstęp do chodów bocznych
Pallman – Dosiad
Pallman – Parada – Na wodzach
Pallman – Korekta błędów u konia


Szukam:
Rząd doskonały
Kopyta doskonałe
Kucie zło konieczne
Hodowla konia w zgodzie z naturą
Bez kopyt nie ma konia
Masaż konia receptą na zdrowie
Od półparady do zebrania
Cavaletti. Praca na koziołkach w ujeżdżeniu i skokach
Lub inne których nie posiadam.


Chętnie się wymienie 😉
101 ćwiczeń z drenażu 😍
Poszło PW
Ja też bardzo bym prosiła o 101 ćwiczeń z dresażu  :kwiatek:
"W poszukiwaniu równowagi" Gerd'a Heuschmann'a - proszę o opinie. Bo znalazłem [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,176.msg1597271.html#msg1597271]jedną średnio pozytywną[/url] i [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,176.msg1767556.html#msg1767556]jedną bardzo zachęcającą[/url], a książka nie jest tania...
Piotrek ja mam tą książkę. Poleciła mi ją znajoma tretnerka z bardzo dużą wiedzą,  jezdzaca regularnie na szkolenia z Gerdem. Książka jest dość trudna ale dużo mi dała. Będę też na pewno do niej wracać wraz ze wzrostem mojej świadomości jezdzieckiej. Wg mnie warto wydać te 9 dych 🙂
Ja mam Kopyta doskonałe i Rząd doskonały (książki), chętnie zamienię na szkolenie młodego konia albo równowagę w ruchu
Co powiecie o ''ujeżdżenie jest proste''? I mam pytanie za sto punktów: Czy istnieje Akademia Jeździecka czII  Pruchniewicza?
julka177, dzięki

Szukam w wersji elektronicznej lub ksero "Harmonia konia i jeźdźca"  bardzo mi zależy jeśli ktos ma proszę na maila aniaws@wp.pl

pozdrawiam
Ma ktoś może w wersji pdf lub linki do chomika  🙂
Bez kopyt nie ma konia : rehabilitacja kopyt : bose konie w sporcie i rekreacji / Nick Barker & Sarah Braithwaite ; przekł. Anna i Jakub Stępkowscy
Gdyby konie mogły krzyczeć... : co jeździec powinien wiedzieć, aby jego koń cieszył się dobrym zdrowiem / Gerd Heuschmann
Trening konia sportowego : ujeżdżanie, skoki, kros / Christopher Bartle, Gillian Newsum
Paulina Puchała: Masaż konia receptą na zdrowie
Jak porusza się twój koń Gillian Higgins, Stephanie Martin
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Mój e-mail katasia.wtorkowa@gmail.com
wtorkowa mam "gdyby konie..." wyślę jak wrócę do domu 🙂
Widziałam przeglądając historię wątku że tytuł się wcześniej pojawił...także spróbuję.
Poszukuje książki "jak osiągnąć mistrzowską formę koni", ponieważ mój egzemplarz został skradziony... 🙁
Jeśli ktokolwiek chciałby odsprzedać tą książkę albo posiada ją w formie pdf, to proszę o informację.
Bardzo mi zależy...
Posiada ktos "Z myślą o koniu. Opowieści o rozwiązanych problemach i naukach z nich płynących"?
Bede wdzieczna za link do skanow/pdfa 🙂
Będę mega przeogromnie wdzięczna za wszelkie podpowiedzi publikacji anglojęzycznych (w polskich raczej za wiele nie ma albo znam 😉 aczkolwiek ewentualne artykuły/opracowania mile widziane  :kwiatek: ) dotyczących:
- pracy na dwóch lonżach, długich wodzach i szeroko pojętej pracy z ziemi (nie 7 gier i inny horseludźship  😁 )
- biomechaniki ruchu i treningu konia

ozłocę  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Pobierał ktoś może z chomikuj kopyta doskonałe lub rząd doskonały? Szukam sprawdzonego źródła  :kwiatek:
Mam na wydanie kilka kser z zamieszczanych tu książcek jeżeli ktoś potrzebowały czegoś 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 listopada 2014 22:38
Ma ktoś może w wersji pdf lub linki do chomika  🙂
Gdyby konie mogły krzyczeć... : co jeździec powinien wiedzieć, aby jego koń cieszył się dobrym zdrowiem / Gerd Heuschmann


Wpisz w wyszukiwarkę chomika autora. Ja tak ściągnęłam 🙂
episode  "POSTĘPOWANIE I LECZENIE W NAGŁYCH PRZYPADKACH CHORÓB KONI"  wydaje się być lepszym opracowaniem, jestem technikiem weterynarii i gdybym miała wybierać książkę dla siebie, to wolałabym właśnie tę  😉

Piotrek "W poszukiwaniu równowagi" Gerd'a Heuschmann'a jest zdecydowanie wartą przeczytania pozycją. Będę do niej wracać nie raz, bo porusza wiele zagadnień, z którymi się wcześniej nie spotkałam w literaturze jeździeckiej. Bardzo polecam  😀

Ja bym chciała podbić moje pytanie... na prawdę nikt, nic...? 🙁  :kwiatek: :kwiatek:
No wybacz ale posiadam takie tylko po rosyjsku 😉
dzięki  :kwiatek:
A czy ktoś ma może książkę Praktyka kliniczna: konie?

edit: Przepraszam za post pod postem! Nie zauważyłam, a nie da się tego już zmienić 🙁
Moniqa, może zapytaj w wątku/wątkach o pracy za granicą, albo na jakimś forum angielskojęzycznym
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się