dotacje - na konie, łaki i zachowanie rasy

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
04 grudnia 2013 19:13
[quote author=zielona_stajnia link=topic=3338.msg1942489#msg1942489 date=1386150796]
Tzw. dopłata zwierzęca - razem z dopłatami bezpośrednimi - termin płatności 1.12 - 30.06
[/quote]


Dziekuje🙂 w takim razie czekam🙂
Odnawiam wątek, mamy zmiany w płatnościach . Od następnego roku wchodzą płatności za krowy, kozy, owce. Zostały zabrane płatności za konie, czyli już od następnego roku koniec.
Jestem ciekawa co będzie z tymi końmi trzymanymi na dotacje, co zrobią hodowcy .

Naprawdę są bardzo duże zmiany, dużo programów już nie będzie obowiązywać i trzeba się przestawiać na inne .
monia - to odrzucili projekt? Przecież był złożony.
monia - to odrzucili projekt? Przecież był złożony.


W nowych ulotkach i książkach nie ma wpisanych koni. Doradca twierdzi, że jak już wydrukowali nowe zasady to koni nie będzie .  Zmiany są w dotacjach i to duże, radzę się już zacząć interesować .

W ochronie zasobów genetycznych są konie, tak jak były - rasy zachowawcze.
Natomiast w płatnościach bezpośrednich jest bydło oraz owce i kozy (tu tylko samice).
Informacje prosto ze szkolenia z kierownikiem z mojej ARiMR.
  Zmiany faktycznie są spore i już widzę ich naliczanie, jak w tej chwili naliczają w takim tempie, to za przyszły rok pewnie większość ludzi dostanie dopłaty w maju, czerwcu :/
znalazłam tylko, ze 1900 na konia, a wiem, że miały sie zmienić też warunki ( zdaje się, że minimalna ilosć koni miała być większa). Wiecie coś?
A.   master of sarcasm :]
07 kwietnia 2015 15:50
a mam pytanie, jak sprawdzic czy klacz nadaje sie do dopłat?? i czy kiedykolwiek były brane na nia dopłaty? czy sam wpis do księgi to gwarancja, ze klacz nadaje sie do dopłat?
Lagi  Można sprawdzić w programie ochrony danej rasy:

http://www.wzhk.bialystok.pl/kategoria,50.html
No tak czytalam wiekszosc sie zgadza tylko zastanawia mnie jedno, dla koni wpisanych do księgi po 2006 r jest obowiazkowa sciezka, jesli moj kon jest wpisany przed to rozumuem ze sciezki jej nie obowiązywały?
nie obowiązuje jej ścieżka o ile była wpisana przed 2006. Tylko, że jedna klacz nie wystarczy.
Dzieki za wytlumaczenie, wiem ze jedna kobylka nie wystarczy, ale nie planuje hodowli doplatowej, moze kiedys zdecyduje sie odchowac zrebaka po niej a wtedy warto wiedziec takie rzeczy
Orientuje się ktoś jak załatwia się dopłatę na konie małopolskie i wielkopolskie? Jakie kryterium trzeba spełnić i w ogóle jak to wygląda od kuchni?
Musisz byc rolnikiem. Sprawdz na arimr
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się