Styl western (dawniej kącik)

🙂 Dla mnie super wiadomość , to raptem pare km ode mnie.
Pisałyśmy z Fazą w innym kąciku ale być może nie wszyscy tam zaglądają 😉

Rozkład jazdy PKS z wileńskiego do Jadowa

Z wileńskiego startuje 8:30, o 9:30 jest w Jadowie. Trzeba wysiąść na Jadów stacja paliw a stamtąd jest ok 10-15min pieszo żwirową drogą (i zawsze można się umówić żeby kogoś odebrać przy okazji z przystanku).
np ja pewnie będę miała ze 2 miejsca wolne w aucie, spokojnie mogę Kogos z przystanku zabrać.
jeszcze słowo o ubraniach...
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.607192036043890.1073741836.579928892103538&type=3
chce któś taką? zrobie ładniej i za cene w pln :P

w ogóle to mam juz krysztalki i bede aplikować na koszule itd :P ale mam radoche :P tylk jeszcze wzór jakis musze wykmbinowac 😉
a i pierwsze oglowie zrobiłam 😀
Livia   ...z innego świata
13 listopada 2014 15:34
Faza, Bajka ma przeboską grzywę! Również zostałam fanką 😜

Sierra, świetnie wyglądacie! I bardzo fajne siodło, choć o cenę wolę nie pytać 😉

horse_art, zdjęcia, zdjęcia! Bardzo jestem ciekawa efektów twoich prac 🙂

Moje siodełko już przyszło! Jutro odbieram je z poczty, a w sobotę test na koniu, nie mogę się doczekać! 🙂
Zagadka jest taka-
wszedłem na pewną stronę i za pomocą tłumacza google sprawdziłem, co tam ciekawego piszą.Wyskoczyło coś takiego:

buchać - nieco zwędzić ma złamaną ustnik dołączony do pierścienia O lub do tyłka jaj


Kto zgadnie o czym traktuje oryginalny tekst?

opis snaffla ?
Tak, dotyczy snaffla 😉


A tu można zajrzeć, gdyby ktoś nie wiedział co i jak:

http://www.quarterhorsenews.com/quarter-horse-news/tack-talk/12994-where-do-you-wear-your-spurs

http://www.quarterhorsenews.com/quarter-horse-news/tack-talk/13036-what-s-your-opinion-on-wrinkles

Widziałem różne dopięcia ogłowia, od zupełnego luzu (wędzidło aż o zęby dzwoniło) , do skrajnego uśmiechu (wyglądało raczej jakby koń warczał)

Livia   ...z innego świata
14 listopada 2014 08:11
TomC, ale to brzmi, google tłumacz jest nie do pobicia 😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 listopada 2014 14:46
a ja się dalej bawię w okołojeździecko-reiningowe klimaty graficzne
tym razem typo  😀




kolorów jeszcze nie wybrałam... 😀

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10799342_10201903854117068_1750136189_n.jpg?oh=71146c35bcfc45693a664bca2718ff64&oe=54693E40&__gda__=1416198929_aed470b836c17fb820b91c1d9d36d0c7[/img]



PS to na razie żadna reklama, proszę mnie nie ostrzegać 😀
Livia   ...z innego świata
15 listopada 2014 20:46
smartini, teksty świetne, chociaż od mnogości czcionek można dostać oczopląsu 😁

Mam pierwsze zdjęcia mojego nowego siodełka 💘 Moglibyście rzucić okiem, czy w miarę leży? Mam nadzieję, że jutro uda mi się poprosić instruktorkę o zdjęcia z jazdy.



na tyle na ile widze to dobrze lezy
Tył wygląda dobrze, nie odstaje.

Livia, poza sprawą jak ono leży to...
Koń wygląda w brązie przecudnie, a samo siodło jest rewelacyjne.

😉

Też na moje oko wygląda bardzo dobrze 🙂
Livia   ...z innego świata
16 listopada 2014 07:01
Magda Pawłowicz, Sierra, dziękuję, bardzo mnie cieszy że leży w porządku 🙂 Zobaczymy jeszcze jak w czasie jazdy.

maluda, dziękuję! Miałam parę miesięcy temu plan, żeby je przefarbować na czarno, ale jak już przyszło i założyłam... to zostaje taki czekoladowy brąz, jak jest 💘 Twoje wodze bardzo fajnie wyglądają - jaką mają długość końcowo? 🙂
3,5m
Livia, żeby powiedzieć, czy siodło dobrze leży tak wstępnie, na foto, trzeba zrobić zdjęcie siodła BEZ PADU, z podciągniętym popręgiem, koń nie może odciążać żadnej nogi- takie foty z przodu, z tyłu i z obu boków. Spróbuj takie fotki zrobić 🙂
Livia   ...z innego świata
16 listopada 2014 13:05
kasiakliczkowska, o widzisz, dziękuję - zrobię takie zdjęcia i pozwolę sobie potem je tu wstawić :kwiatek:

Póki co mam dwa z jazdy - wczorajsze bardzo dobre wrażenie zostało potwierdzone, siodło jest bardzo wygodne i fajnie mi się w nim jeździ. Tyłem niestety ciut lata, ale dużo mniej niż Wintec czy ta barrelówka.
http://re-volta.pl/galeria/foto/127089
http://re-volta.pl/galeria/foto/127090
wg mnie najlepszym testem siodła jest sam koń. Tzn o ile jeździec jest w stanie poczuć co koń pokazuje, to tak jest najpewniej. Nugat np jest bardzo wymagający w dopasowaniu siodła-jak cos jest nie tak to w ogóle nie chce iść do przodu albo np drepta jak maszyna albo chociaż galopować nie chce solidnie. Jak mu cos mocno nie leży to widać od razu nawet w stepie bez jeźdźca.
Livia niestety na 90% nie lezy dobrze. Widac, ze ma prosta terlice, a kon ma lekko wygiety grzbiet. siodlo bedzie uciskalo z przodu i z tylu, a posrodku nie lezy na koniu. Potrzebujesz siodla z wygieciem, cos w takim stylu http://horsepassion.pl/komis-siodel?product_id=800 choc to trudno zobaczyc na zdjeciach roznice. Ciezko tez ocenic, nie widzac grzbietu konia bez siodla, ale fryzy przewaznie maja siodla ze "szwungiem", czyli owym wygieciem.

A oprocz tego - listopadowy Kon Polski. W naszym artykule opisujemy m.in. takie problemy, jak Twoj :-)
wg mnie najlepszym testem siodła jest sam koń. Tzn o ile jeździec jest w stanie poczuć co koń pokazuje, to tak jest najpewniej. Nugat np jest bardzo wymagający w dopasowaniu siodła-jak cos jest nie tak to w ogóle nie chce iść do przodu albo np drepta jak maszyna albo chociaż galopować nie chce solidnie. Jak mu cos mocno nie leży to widać od razu nawet w stepie bez jeźdźca.

U mnie podobnie, tyle że koń od razu idzie do przodu, nie wykonuje 'stój' - stara się uciekać.
Zawsze był problem z jej kłębem.
Livia   ...z innego świata
16 listopada 2014 14:52
Magda Pawłowicz, mój koń jest dość wyrozumiały jeśli chodzi o siodła, tak czy siak się stara. Ale nie czułam, żeby był zablokowany, wręcz przeciwnie.

Karolass, tylko że to jest bezterlicówka 🙂 Ale dziękuję, będę patrzeć na pewno czy wszystko ok. Poprzednie moje bezterlicówki potrzebowały trochę czasu, żeby się "uleżeć", kilka jazd, liczę że z tą będzie tak samo. W ogóle - jak będziesz w Gliwicach, byłabyś może w stanie do nas zajrzeć i ocenić fachowym okiem to siodło? :kwiatek:

Ojej, jak bezterlicowka, to dostaje niestety gesiej skorki... Wiekszosc koni, ktore przychodzily w trening z bezterlicowkami, pokazywaly zle zachowanie lub nie chcialy sie zbierac itp. itd. Najlepszym lekarstwem byly wizyty fizjoterapeuty lub osteopaty i wymiana siodla na normalne z terlica i dopiero wowczas zaczecie treningu. Mam nadzieje, ze jestescie tylko wyjatkiem, ktory potwierdza regule ;-)

Jesli siodlo sie "ulozy" to znaczy, ze nie jest stabilne i ciezar ciala jezdzca uklada sie pod jego d...

Dobra, juz nic nie mowie, nie chce sluchac argumentow "za" siodlami bez terlic (mozna je naywac wciaz siodlami, czy sa to pady do jazdy?).

Livia u nas zawsze krucho z czasem i konsultacje chetnie przeprowadzimy, jak bys podjechala z koniem na miejsce kursu, ale niestety siodlami bezterlicowymi sie nie zajmujemy  🙁
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 listopada 2014 19:41
I jak wrażenia?
Livia   ...z innego świata
16 listopada 2014 20:14
Karolass, wiem, z bezterlicówkami różnie bywa. Ale na pewno będę uważnie patrzyła, czy jest ok, czy nie, nie chcę absolutnie ryzykować zdrowiem mojego konia. Dziękuję za twój głos rozsądku :kwiatek: Konia niestety nie mam jak przywieźć na klinikę, będę tylko jako słuchacz 🙁
Sio   nowe wcielenie marchewki
16 listopada 2014 21:18
Cześć mam pytanie. Właśnie rozmawiamy z horse-art o takiej części ogłowia, którą zakłada się zamiast naczółka - na jedno ucho. Jaką to ma nazwę po polsku? nausznik, podusznik, czy jak? Bo nie wiem jak o tym gadać 😉  Z góry dziękuję za pomoc.
ja mówię pętla na ucho 😉
Bischa   TAFC Polska :)
16 listopada 2014 21:35
O skoro o owej pętli mowa, zawsze mnie to trapiło. Skąd się to wzięło i jaka jest różnica w porównaniu z "normalnym" mocowaniem ogłowia na głowie konia? Odczuwalna oczywiście 🙂
foty ogłowi na carpe 😀 to jasne to wersja robocza - jeszcze bez zapiecia porządnego :P
tak sobie myśle ...dać do tego wiśniowego (kolor sidła 😀) jakies krysztalki z boku? mam te termo - super się na skórze trzymają i można jakiś wzorek ułożyć czy coś....?
a kolejne zrobie z takim dekorem (tylko więcej) jak na tym przezaczonym dla monsuna,  na naczólku (ale chyba już naczółek własnie?) i na bokach...
kurcze...spodobały mi się takie proste -wąskie mimalistyczne. i nie spada mu z głowy 😀


aha...link do aukcji http://allegro.pl/naczolek-na-1-ucho-western-pomoc-dla-monsuna-i4804364466.html
(na zdjęciu taka ta skóra ciapata wyszła tylko - odbijało sie tak swiatło dziwnie..to jednolite jest na zywo)

ja stawiam na nausznik 😉 albo wokółusznik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się