Kobitki... (antykoncepcja)

Rul wit. B
w jakim odstępie czasowym brać pigułkę po antybiotyku? W ulotce nie znalazłam żadnej informacji.
Miał ktoś styczność a propo odziaływania klarytromycyny na antykoncepcję?
Gazellasta, mi ostatnio dermatolog radziła zachować kilku godzinny odstęp - w granicach 3-4 godzin.
ah to chyba w nocy będę musiała je brać.. 💃 bo antybiotyk biorę o 22.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 listopada 2014 10:20
Super, przeszłam z nuva na tabletki i zaczęłam tyć z powietrza.. Dzisiaj 1 tabletka z drugiego opakowania, jest szansa, że to tylko tak na początku a potem ustabilizuje się? Nie mam możliwości odwiedzić teraz żadnego ginekologa w Polsce  🙄
Scottie   Cicha obserwatorka
13 listopada 2014 10:23
Gazellasta, a tabletek anty nie możesz brać wcześniej- np. rano? Ja brałam antybiotyk z rana (ok. 10), a tabletkę ok. 20. Poza tym antybiotyk i tak obniża skuteczność działania antykoncepcji doustnej.

To jeszcze mam pytanie: brałam paracetamol, który obniża skuteczność anty. Ostatnią tabletkę paracetamolu wzięłam wtedy, kiedy ostatnią tabletkę anty z opakowania. Powinnam zabezpieczać się dodatkowo jeszcze przez pierwszy tydzień po okresie? Jak to wygląda?
Paracetamol to chyba trzeba przedawkowac, zeby mial wplyw na antykoncepcje.
Scottie   Cicha obserwatorka
13 listopada 2014 11:37
Nie wiem, na listach leków posiadających wpływ na osłabienie tabletek anty jest wpisany, więc wolę uważać. Tym bardziej, że Kodeina chyba wzmacnia jego działanie (tak jest przynajmniej na ulotce leku napisane), a brałam efferalgan codeine.
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
13 listopada 2014 11:59
Mam do sprzedania jeden krążej Nova ring, Musiałam z nich "natychmiast" zrezygnować i jeszcze jedno całe opakowanie w lodówce leży, ktoś by chciał po promocyjnej cenie ? 🙂
Scottie, a nie będzie to zbyt duży przeskok godzinowy jeśli z godziny 23,24 zacznę brać anty chociażby na 14? Antybiotyk mam co 12 godzin, więc 10 rano i 10 wieczór.
Mogę zrobić test ciążowy na wieczór? Wiem, że większe stężenie jest na rano, ale nie będę miała jak to zrobić na rano.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 listopada 2014 14:02
jak jest on bardzo wczesnie robiony to moze nie wyjsc.
ewentualna ciąża będzie mieć gdzieś 2 tygodnie
Bierze któraś z Was Zoely?
Chuda, reguły nie ma, ale mało prawdopodobne, by w 2 tygodniu test coś pokazał. Znajoma robiła z rana w drugim tygodniu i nic się nie pokazało, dopiero w czwartym.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 listopada 2014 14:41
zalezy jak liczymy. bo dwa tygodnie po zaplodnieniu powinien wykazac. ale czy wieczorem....to nie wiem. zalezy od testu. chuda zrob poprostu w niedziele 🙂
Ta znajoma robiła codziennie od stosunku 😁 i pokazało dopiero 4 tygodnie po stosunku, a to chyba wyjdzie dłużej, niż 2 tygodnie od zapłodnienia.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 listopada 2014 14:52
to lubi wydawac bez sensu kase  😁 😁
Ciekawość była silniejsza 😁
dea   primum non nocere
14 listopada 2014 19:39
No to niezłe badania zrobiła, powinny być sponsorowane przez producenta testów 😉
Albo przez wtedy potencjalnego, a obecnie przyszłego tatę 😁
Eh, Vibin Mini miało być idealne dla mojej cery, a cały czas miałam kaszkę na czole, byłam też wciąż zdenerwowana, ale jakoś tam potrafiłam powstrzymywać emocje, przytyłam wtedy 10 kg (brałam je 3 miesiące). Zmieniłam na Belara i jest masakra. Lepsza cera, a nawet bym powiedziała, że dużo lepsza, schudłam 4 kg., ale za to zaczęłam robić sceny o byle g*wno, moje libido spadło chyba do -100, a nie sądziłam, że w moim przypadku tak się da. We wtorek idę do ginekologa, jeśli następne tabletki znowu będą miały na mnie takie oddziaływania to już nie wiem. Chciałabym chyba te zastrzyki, ale jednak to co kocham w tabsach to to, że nie odczuwam kompletnie tego, że dostałam okres. Chyba się załamię  😵
Ale zastrzyki tez powodować mogą takie skutki uboczne jakie opisałaś, a gorsze w nich jest to, że nie da się ich odstawić, jak coś będzie nie tak.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 listopada 2014 19:29
Mój gin powiedział, że zastrzyk daje w ekstremalnych sytuacjach. Bo jak pojawią się skutki uboczne to na 3 miesiace 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 listopada 2014 19:30
dokladnie. przy zle znoszonej antykoncepcji doustnej przejscie na plastry jest bardzo nierozsadne i normalny ginekolog tego nie zaleci. sprobuj najpierw mini tabletke a dopiero jak ta bedziesz dobrze znosic mozesz pomyslec o zastrzyku.
Chyba dalej muszę próbować :c
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=93.msg2224220#msg2224220 date=1416166205]
dokladnie. przy zle znoszonej antykoncepcji doustnej przejscie na plastry jest bardzo nierozsadne i normalny ginekolog tego nie zaleci. sprobuj najpierw mini tabletke a dopiero jak ta bedziesz dobrze znosic mozesz pomyslec o zastrzyku.
[/quote]
Brałam już, cera mi się strasznie pogorszyła, przytyłam i miałam wahania nastroju.

Rok temu brałam tabsy, nie było problemów, teraz biorę od 4 miesięcy i zmieniłam się przede wszystkim w łóżku, bardziej partner musi mnie namawiać niż ja go. Nie ma opcji na zaprzestaniu brania hormonów, bo umieram bez nich podczas miesiączki, plus nie znoszę prezerwatyw i tabsy to dla mnie jedyna słuszna antykoncepcja.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 listopada 2014 19:46
Behemotowa a nie możesz wrócić do tabsów, które brałaś wcześniej, skoro nie było problemów?


Ja daję sobie miesiąc i jak dalej będzie tak jak jest to wracam do nuva  🙄
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 listopada 2014 19:47
wszystko to kwestia priorytetow 😉 nie wszyscy sa stworzeni do hormonow, ale jezeli to dla ciebie jedyna dopuszczalna forma antykoncepcji, mimo tak olbrzymiego negatywnego wplywu na organizm, to nie zostaje nic tylko zacisnac zeby  😎 wiem, ze nie brzmi optymistycznie, ale....That's life  😉
Behemotowa a nie możesz wrócić do tabsów, które brałaś wcześniej, skoro nie było problemów?


Niestety nie, bo zostały wycofane 🙂 W sumie, gdy zaczęłam je brać nie były już dostępne, ale dostałam od znajomej położnej 🙂

Gienia-Pigwa myślę, że jeśli kiedyś tabsy na mnie dobrze działały to w końcu trafię na podobne 🙂
busch   Mad god's blessing.
16 listopada 2014 19:57
Behemotowa, jak będzie naprawdę kiepsko, to może rozważ Mirenę albo miedzianą wkładkę domaciczną?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się