M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Weź też pod uwagę, że fuga finalnie będzie troszkę szersza niz krzyżyk, bo kafelki nie ma prostego brzegu.
ja lubię cienkie fugi. Na podłodze miałam krzyżyki 1-1,5 mm, na ścianie mam na styk, bez krzyżyków.
Dworcika, jedne mają, inne nie mają - warto na to zwrócić uwagę swoją drogą...
Dziękuję.  :kwiatek: Lepiej wychodzi 2 mm. A wydawało mi sie, że różnica niewielka. Tymczasem zrobiłam odkrycie, jak mało wody potrzeba do skutecznego umycia się. Ja szybko się adaptuję. I teraz się zastanawiam po co mi w ogóle łazienka?  😉
Tak, wystarczy stanąć na deszczu 😉
A ja Was błagam o pomoc!
Od dwóch dni, wybieram baterie do wanny i umywalki. Wanna standard, umywalkę kupiłam tą:
http://www.kolorymeksyku.pl/clarissa-umywalka-nablatowa-pelna.html

I niestety nie stać mnie już na dokupienie baterii za 700 zł... Dopuszczam 150/200.
Ktoś widział coś "udającego" baterię retro w tej cenie?
Musi być niestety naścienna (stąd problem, bo takich stojących jest mnóstwo) i najlepiej jakiś "komplet" z prysznicem...
Averis   Czarny charakter
12 listopada 2014 21:07
Martwiłam się, że nie ma "moich" drzwi do szafy, doszły, pojechałam obczaić na miejscu - i koniec końców wybrałam inne, bo tamte były badziewne. 😁 Za to nie ma... obudowy. 😵 Na szczęście dostałam adnotację o przedłużeniu rabatu ze względu na brak niektórych artykułów w magazynie, więc mam nadzieję, że uda się to zamówienie w końcu skompletować.
Popatrzyłam na stronę linkowaną przez pokemon i dokonałam odkrycia!
Otóż w piwnicy leży mi coś takiego:
http://www.kolorymeksyku.pl/terakota-podlogowa-stuletnia.html
Na pewno nie stuletnia, ale terakota na 100%. Czy jak ją położę na balkonie, to trzeba czymś zaimpregnować?
Bo w łazience już za późno.  🙁
Tania, ja miałam terakotę na balkonie, ale nie wiem czy była czymś zabezpieczona. Gdybyś jej nie wykorzystała jednak to daj znać - odkupię 🙂
Tania, ja miałam terakotę na balkonie, ale nie wiem czy była czymś zabezpieczona. Gdybyś jej nie wykorzystała jednak to daj znać - odkupię 🙂

Serio? To ja jak się uporam z remontem to pójdę do piwnicy i policzę ile mam metrów.
Serio, mi przy remoncie balkonów i elewacji skuli tamtą terakotę. Mega mi było szkoda tego 🙁. Niby do kupienia jest mało - jakieś 5-6m ale nie ma nic co by mi się podobało tak na prawdę i choć trochę przypominało tamtą.
Rany udalo sie dzisiaj cos ogarnac i w koncu pochowac wszystkie farby 🙂 dosyc mam juz malowania, az plecy mi wysiadaja (malowalam sufity jak i scany wlasnorecznie, a na koniec wszystkie listwy...)

Jestesmy na etapie czystej kartki jesli chodzi o urzadzanie. Chcialam tylko sie pochwalic jak sciane pomiedzy kuchnia i jadalnia wyrzucilismy 🙂


Jutro zwozimy troche mebli i kominek do pokoju goscinnego. Zabiegany weekend 🙂
kamkaz fajnie to wygląda! Dawaj więcej fotek!
Pokazywałaś dom z zewnątrz? Ciekawa jestem jak wygląda🙂
Muffinka, [url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,7003.msg2189798.html#msg2189798]TU[/url] jest 🙂

Ale stanowczo za mało tych zdjęć 😉
Kamkaz zazdroszczę, że "końca widać". U mnie nie widać. Chociaż chłopaki są tak błyskawiczne, że głowa mała!
Mam zajebistą ekipę remonciarzy. Na dokładkę z jednym po remoncie to się chyba normalnie umówię 😁
Mam pilne pytanie.
WC kompakt. Muszę kupić. I są bardzo różne ceny. Pani w sklepie mi powiedziała, że taka rozbieżność wynika jedynie z...mody.
Twierdzi, że ceramika i wewnętrzne "bebechy" niczym się nie różnią. Rozpiętość cen to np 250- 750 . Na oko podobne tylko kształty różne. Czaiłam się na taki kwadratowy bardziej, ale zastanawiam się czy kiedyś jak się deska zniszczy to nie będziew kłopotu z wymianą. No i lekko się zrujnowałam na baterie, zatem oszczędność w tym miejscu zrównoważyłaby budżet.
Dobrze pani mi mówi? Czy co tanie ( tej samej firmy) to kiepskie?
HELP, bo zaraz wyruszam na łowy.
Swoją drogą to radzę uważac na baterie i czytać małe lietrki. Większość jest z Chin i pan majster mi mowił, że ich żywotność to...4 miesiące! Kazał mi zaufać Armaturze Krakowskiej, co zrobiłam.
Kupowałam w środę 🙂 różnią się faktycznie pierdołami. Ja po prostu wzięłam w średniej cenie i to co majster mówił o chińskich kiblach to prawda.
A jeżeli kupujesz jakiś Cersanit czy coś w ten deseń, to nawet najtańszy jest ok.
(ja mojego majstra zatargałam osobiście do marketu na romantyczny wybór kibelka)
Taki sobie zafundowałam:
http://www.leroymerlin.pl/ceramika-sanitarna/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-hero-cersanit,p210120,l1646.html
(,,,)
A jeżeli kupujesz jakiś Cersanit czy coś w ten deseń, to nawet najtańszy jest ok.
(ja mojego majstra zatargałam osobiście do marketu na romantyczny wybór kibelka)
Taki sobie zafundowałam:
http://www.leroymerlin.pl/ceramika-sanitarna/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-hero-cersanit,p210120,l1646.html

No cersanit. Bo mam od nich umywalkę. I też byłam na romantycznym wybieraniu, ale jakoś mój master średnio atrakcyjny.
OK. Czyli nie ma róznicy? Nie wiem czy cena średnia. Jest za 250 i za 650 . To nie przepłacać?
😁

Zazdroszczę ekipy! 😉 A tak serio. U nas ostatnio np. robi się średnio raz w miesiącu tak na serio, a pozostałe dni (czyt. niedziele, bo tylko wtedy jest zwyczajnie dzień wolny i czas na to, żeby dłubać), to drobiazgi.
Zmęczona już jestem. Chciałabym mieć już kuchnię, w której można normalnie nalać wodę do czajnika i takie tam duperele. Póki co w kuchni jest zlew, ale nie podłączony. Kranu też nie ma. I kafli nad blatem. Ale to w sumie ostatnia część. Później to się tylko kuchenkę dokupi i finito.
W łazience jeszcze blat pod umywalkę, dokończyć kafelkowanie jednej ściany (sami tego nie zrobimy, bo trzeba zdjąć kaloryfer... a tata bezczasowy 🙁 ), zafugować i w sumie też koniec.

Ach... w kuchni chyba jeszcze trochę z kontaktami poszalejemy, bo po tych kilku miesiącach wyszło, że są całkiem nie tak, jak bym potrzebowała 😉

Taniu, moda to jedno, a drugie to że ceramika ceramice nie równa. Wszystkie ceramiczne, ale jedne mają zwyczajnie lepsze wykończenie (gołym okiem nie widać raczej i wyczuć pod palcem też się nie da), inne słabsze, które będzie trudniej czyścić, łatwiej będzie zachodzić brudem.
Za 250zł spokojnie idzie kupić porządny kompakcik bez bajerów. Z kwadratowym miałabym podobne obawy, jak Ty.
Moja siostra właśnie wymieniła cały kompakt, bo jak wreszcie znaleźli pasującą deskę, to się okazało, że kosztuje... lekką ręką połowę tego, co nowe wc.

Edit.
Eeee...jak wybór w Cersanicie, to luzik. Możesz swobodnie brać najtańszy model i będzie OK.
Powiedzieć Ci czym zasugerowałam się przy wyborze kibelka (ku degustacji majstra i pana obsługującego - jakbyś widziała ich miny)?
Wyglądem przycisku spłuczki 😁
Reszta była nieistotna. Wszystko to samo. Cena różni się też np od materiału z jakiego zrobiona jest deska, czy palstik, czy to takie inne coś 😁 czy wolnoopadająca, itp...
Co myślicie o tych schodach.?
Podobają wam się?  Jest opcja zamiany listew na białe.
Co myślicie? 
O! Właśnie!

Ja, co prawda nie przy wyborze kibelka, ale wybierając jeszcze mieszkania do wynajęcia, to wszędzie zaglądałam do wc nie po to, żeby sprawdzić czy czyste (tzn. też, ale to nie był główny powód), tylko, żeby zobaczyć jak skonstruowany jest odpływ. Duży, czy ciasny i takie tam. Prywatne "zboczenie".

Przy kompakcie do naszego mieszkania nie miałam nic do powiedzenia. Już tu chyba opisywałam tę historię, ale przypomnę, bo do teraz mnie bawi 😉 Kibelek kupiony przez rodziców na wyprzedaży, wraz z 2 innymi (w domu rodziców są 3). Dwa zostały zamontowane, trzeci stał jako "awaryjny, gdyby któryś się uszkodził. Stał, aż my kupiliśmy mieszkanie. I na parapetówkę (której jeszcze nie było :/ ) dostaliśmy od rodziców nasz tron. Z wolnoopadającą deską. A kosztował 50zł  😂

galop, ja bym ogólnie zrobiła tylko górę stopnia ciemną, a całą resztę na jasno. Bez takich "ramek". Dobór kolorów mi się podoba 🙂
O ładny domek kamkaz 😉 Zazdraszczam 😎
galop, ja podobnie jak Dworcika. Tak to za dużo tych brązów, listwy odwracają uwagę od stopni (choć odcień ładny).

Jadę do Ikeły polować na szafę. Trzeci raz. 😎 Jak jest jedna obudowa, to nie ma drugiej i tak w kółko... Dziś zamierzam tam być od 10 (czyli od otwarcia). Trzymajcie kciuki. 😂

Mam jeszcze pytanie, może ktoś robił coś takiego i się orientuje w temacie. Chcę wymienić lampę sufitową, a konkretnie zamienić jedną na dwie. Lampy mają być o takie: klik. Czy da się je zamontować za pomocą takiej listwy: klik? I co dodatkowo do tej listwy potrzebuję? Przyznam, że obrazkowa instrukcja montażu nie bardzo do mnie dociera. 😁 Ikea jako produkty dodatkowe wskazuje złącze zasilania i kabel zasilający... I tak pewnie zaraz o wszystko wypytam na miejscu, ale wczoraj np. w dziale oświetlenia była tylko pani z napisem "jeszcze się uczę" i tak wystraszoną miną, gdy spytałam: "gdzie znajdę...?", że chyba by się rozpłakała, gdybym spytała o coś więcej. 😉 Więc wolę spytać tu, gdyby nie udało mi się złapać kogoś z obsługi, kto ogarnia temat bardziej niż ja.
galop, przejrzyj w realizacjach [url=http://www.domdlaciebie.com.pl/projekty-domow-parterowych-z-poddaszem-uzytkowym/agatka,29.html#!prettyPhoto]tego[/url] projektu zdjęcia moich schodów biało brązowych - może coś Cię zainspiruje. Wykonane są z jesionu. W razie pytań śmiało pisz na priv.
Uff... mam. Pośredni cenowo. I klasyczny. Nie uprzedziłyście mnie tylko, że to waży 30 KILO!!  👀
I mogę być bohaterem we własnym domu, ale ekipa sklepu nie może wyjść za próg na parking.
Udało mi się dopchać zwichrowany wózek do auta i tam się uśmiechałam do kogo popadnie i jeden pan mi zapakował.
Potem podróż po krakowskich wybojach z ramieniem do tyłu i już. Mam. Przy okazji dowiedziałam się, że Cersanit robi też wanny i pani z Castoramy jest na ten temat źle poinformowana.
Tymczasem czekam aż wylewki wyschną i żyję pełną piersią bez pana majstra za plecami.  😅
w kiblu niestety jest ważna nie tyle ceramika co bebechy spłuczki. Bardzo ważne. Ja mam w jednym tańszą opcję geberitu i niestety się zawiesza, a ta drozsza, która jest w drugim jest OK...

mnie mówiono, że tylko nie armatura krakowska i to hmm pracownica armatury mi to mówiła i pan w markecie budowlanym, zaufany znajomy pan.
w kiblu niestety jest ważna nie tyle ceramika co bebechy spłuczki. Bardzo ważne. Ja mam w jednym tańszą opcję geberitu i niestety się zawiesza, a ta drozsza, która jest w drugim jest OK...

mnie mówiono, że tylko nie armatura krakowska i to hmm pracownica armatury mi to mówiła i pan w markecie budowlanym, zaufany znajomy pan.

No widzisz? Co osoba to inne zdanie. I bądź tu mądry. Przetestuje Armaturę Krakowską. Jak się rozpadnie, napiszę. Nie mam siły na ponowne szukanie. Albo Chiny, Tajlandia, albo Kozia Wólka. To wszystko nie na ludzki rozum.  😵
Tania, ciężko ogarnąć...ja mam ikeę http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60128468/ w kuchni i jej nienawidzę i jestem bliska wyrwania i dokonania aktu wandalizmu w mojej kuchni! Leci z tego gó..na na wszystkie strony, na wszystkie!
płakać mi się chce jak podchodzę do zlewu, a ma nieco więcej niż rok

Mam! Mam tę cholerną szafę! Uwierzę chyba dopiero, jak przyjedzie i ją zmontują. 😉 Nie mieli tylko jednej szuflady, ale to tam pal sześć, dokupię sobie kiedy indziej... Ważne, że były obie obudowy i fronty jednocześnie.
Z wymienionych przyczyn kupuję... po prostu najtańsze podobające się na oko (żeby jakość na oko też się podobała). Na tej zasadzie baterie za 40 PLN działają 20 lat.
sumire, to wielkie uff!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się