Konie achał-tekińskie

Pursat   Абсолют чистой крови
26 listopada 2014 12:56


Wczoraj na wiecznie zielone pastwiska pogalopował jeden z najlepszych koni achał-tekińskich ostatnich lat, Czempion Świata, doskonały reproduktor, trzeci w Derby - Yazaidym... Koń wielkiej klasy, urody, o powalającym rodowodzie... Wielka strata. 😕

2002 - 2014 RIP

Nie mogę uwierzyć, jeszcze tyle lat przed nim było, tyle doskonałych źrebiąt mogło się urodzić, wielki, wielki smutek. 🙁
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
26 listopada 2014 13:15
tet, masz jakieś zdjęcia?

Donia Aleksandra, nie wiem co u chłopaków. Kontakt z właścicielem się urwał.


Niestety ani jednego. To byly czasy bez aparatow w telefonach, nawet telefonu wtedy nie mialam. Aparatu zreszta tez. Na pewno jakies zdjecia Sindbada beda mieli pp Zielinscy.
emptyline   Big Milk Straciatella
26 listopada 2014 21:53
Pursat, a co się stało?
Pursat   Абсолют чистой крови
27 listopada 2014 18:33
tet, ok, dzięki za info.

emptyline, zator płucny.
Pursat   Абсолют чистой крови
07 grudnia 2014 10:42
W czwartek, w hodowli Petry Maresovej, padł 25-letni Germes (Munir - Granka).

Hej! Pierwszy raz odzywam się w wątku, mimo, że rasa interesuje mnie już od bardzo dawna 😀

Tak naprawdę od początku swojej bytności na re-volcie po cichu poczytywałam ten wątek, a rzetelnie za zbieranie wiedzy zabrałam się teraz, pisząc pracę zaliczeniową na studia - której tematem są właśnie konie achał-tekińskie. Dzięki nieocenionej pomocy jkobus, z którym kontaktowałam się w sprawie tejże pracy, dowiedziałam się sporo rzeczy, o których nie miałam pojęcia, a i wgłębiając się w pracę z rosnącym entuzjazmem czytam blogi Pursat i właśnie p. Jacka oraz wszelkie wypowiedzi i informacje w wątku.

Pozwólcie więc, że będę dalej Was cicho śledziła i czasem odezwę się w jakimś pytaniem  :kwiatek:
Chciałam  z tym Nowym Rokiem  życzyć wszystkim sukcesów zarówno hodowlanych jak  i sportowych  oraz jednocześnie wpisać się jako czytelnik, bo pisać nie będę już niestety nic. Dzisiaj Sahab zmienił właściciela . Także jak zamykam rozdział achałtekińce w moim życiu. Powodzenia reszcie.
Donia Aleksandra -musialaś...? 🙁
Donia Aleksandra, a będzie gdzieś w Polsce? Właściciel ma jakieś plany treningowe, w sensie bedzie szansa jeszcze o zwierzaki usłyszeć?
Wszystkiego dobrego Sahabowi życzę 🙂
xxxxx
Donia Aleksandra -musialaś...? 🙁


Kurczę, dlaczego traktuje się sprzedaż konia jako dopust bozy albo co najmniej jakąś poważną tragedię?

To raczej zawsze jest przemyślana, a nie spontaniczna decyzja. Dobrze sprzedany koń otwiera masę nowych możliwości - chociażby zakupu innych koni. Jak Donia kupowała swoją kobyłkę at, to też ją ktoś musiał sprzedawać i nikt wtedy się z tego tytułu nie smucił.

Ja tam sprzedaży gratuluję i się cieszę, chociaż też bardzo lubiłam oglądać złotego zdjęcia 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
16 stycznia 2015 10:19
Powodzenia na nowej drodze - Tobie i Sahabowi. 🙂 Fajnie, jakby się jakieś fotki z nowego domu raz na jakiś czas pojawiły. :kwiatek:
Qantanamera -żaden "dopust Boży". Po prostu znam osobę, która musiała sprzedac ukochanego konia z powodu zmiany sytuacji życiowej i strasznie rozpaczała z tego powodu. Ale nie miala wyjścia. Dlatego pytałam.
xxxxxxx
Zawsze trudno się rozstać, jak włożyło się serce w zwierzaka. Z drugiej strony po to jest hodowla, żeby wypuszczać swoje konie w świat. Mnie może ciut żal się zrobiło, że zrezygnowałaś z tej rasy, ale tak jak piszesz - życie stawia swoje wymagania. Mam wrażenie, że zdecydowanie łatwej znaleźć nabywcę na fryza, które akurat do mnie nie trafiają.
Achałtekiny wylądowały


Niniejszym ogłaszamy „wylądowanie” achałtekinów w Wilkowie.

Dwa rumaki tej rasy: Miyan ( Gelshah – Melesugun) 2013



i Ostovar (Gelshah – Osman-Guli) 2013,



wyhodowane przez Jacka Kobusa w Boskiej Woli a będące teraz własnością naszego przyjaciela Tomka dotarły bezpiecznie we wtorkowe popołudnie do naszej Stajni Rajdowej w Wilkowie.

No i zaczęło się…… Cały nasz plan ustawienia koni legł w gruzach 🙂 . Okazało się, że problemem nie jest przeskakiwanie ale przeczołgiwanie się pod ogrodzeniem. Po dwudniowym zamieszaniu i zainstalowaniu dodatkowych zabezpieczeń sytuacja została opanowana i mamy chwilę na dokonanie wpisu.

http://stajniawilkow.pl/?p=641


   
Wow ! gratulacje ! niniejszym zapowiadam się z wizytą, a nawet wizytacją !
Zapraszamy 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
14 marca 2015 21:46
Palvan 1997 - 2015 (Polot - Platina), hod. Stavropol Stud, wł. Saks Stable

Młodzieżowy Czempion Rosji, Wiceczempion Rosji, Czempion Kazachstanu... Krył w Rosji - w swojej macierzystej stadninie i w Kazachstanie, zostawił 30 zarejestrowanych źrebiąt.


fot. A. Baboev
Witam wszystkich!
Chcę poinformować że Sahab ma się bardzo dobrze- fajnie pracuje, bardzo dobrze się zachowuje i ogólnie jest koniem na medal ;-)
Mam przyjemność z nim pracować i spędzać dużo czasu
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
Pursat   Абсолют чистой крови
06 grudnia 2015 21:10
Koń marzenie. 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
17 grudnia 2015 17:33
Wysokości może nie są powalające, ale coś tam sobie robaczki kicają. 😀 Wszystkie po karierze wyścigowej (z wyjątkiem przedostatniego). 🙂



















Prezentują się niesamowicie.  😀
Czy pojawiły się jakieś wieści z achał-tekińskiego świata, np. na blogu Pursat?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 grudnia 2015 18:51
Pursat, cóż to za karosz? 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
19 grudnia 2015 09:53
Nie prowadzę już bloga. JARA, który? Bo to dwa różne. 🙂
Witam, ja z pytankiem ile żyją Achałteki? Trzeba je jakoś specjalnie suplementować?  🤔
🚫 🚫
Pursat   Абсолют чистой крови
09 czerwca 2016 20:59
Odszedł jeden z najwspanialszych koni achał-tekińskich w historii, ojciec czempionów, najlepszy syn Gajgysyza...

Murgab 1996-2016


fot. A. Baboev
Dlaczego te tekińce tak szybko odchodzą? 🙁 Zastanawiające. Nawet 20 lat to przecież nie starość...
Właśnie też mnie zastanawia czy ta rasa po prostu tak ma że krótko żyją, czy są jakieś inne powody tak krótkiego żywotu?
WadiKhatu   Bawimy się w dresażowców, idzie nam coraz lepiej!
21 czerwca 2016 12:45
Hej, już od sporego czasu śledzę *oczywiście po cichu* ten wątek. Konie achał-tekińskie to cudowna rasa potwierdzam wielu z Was. Najpiękniejsze to te suche  🤣 🤣 🤣 czy ma ktoś informacje o ogierze Samurai-Shah po klaczy Maigul-Shah i ogierze Saivan? Dla mnie ten ogier ma ten ogień 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się