NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Ah w ten sposób... dziękuję za sprostowanie, bo zdążyłam w siebie zwątpić :kwiatek:
Dżastin, :kwiatek:
Aktualna lista znajduje się tu i pod tym linkiem również będzie aktualizowana
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 listopada 2014 12:41
Może by napisać do moda, żeby ten link znalazł się w pierwszym poście i to najlepiej ogromnymi literami? Może ktoś go w końcu zauważy...
Katija wkleiła dziś listę do pierwszego postu  :kwiatek:
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
13 listopada 2014 16:41
super :emota2006094:
victory5 duży minus przesyłka dotarła bez gratisowego kantara, bryczesy poplamione farba olejną opisane jako "stan dobry", brak kontaktu. Proponuję omijać szerokim łukiem.
nin0777  dopisuje tutaj. Wystawiłam siodło na sprzedaż. Napisała do mnie że chce je kupić ,ale przesyłką pobraniową. Nie zgodziłam się ponieważ nie wysyłam za pobraniem i mam do tego prawo. Ona wyświadczyła do  mnie sms że zawiodła się na mnie, że jest coś na rzeczy że nie chce tak tego wysłać i że to ja powinnam starać się o kupca. No i że dopisze mnie do tej listy. Tylko za co???No bez przesady. To każdy musi wysyłać wszystko za pobraniem?!!!  🤔wirek:
maska, a Ty za co ją dopisujesz? 😁
Źle to nazwałam. Nie dopisuje, ale ostrzegam, że to ciężki przypadek.
Raczej dziecinny.
Ale żadna ze stron nie była nieuczciwa.
Witam

Mam ten sam problem. Na re-volcie zalogowałam się z powodu zakupu naczółka i nachrapnika. Sprzedającym była ekwandra94. Uzgodniłyśmy cenę i 14 września zrobiłam przelew. Niestety do dnia dzisiejszego nie dotarł do mnie ani zakupiony towar ani zwrot pieniążków. Wiem, że sami jesteśmy sobie winni kupując, że tak powiem w ciemno, ale człowiek mimo wszystko chce wierzyć w uczciwych ludzi tym bardziej, że korzystam z allegro i do tej pory nic takiego mi się nie przydarzyło. Moim zdaniem powinny być jakieś upomnienia dla takich osób tym bardziej, że są zarejestrowani na re-volcie. Pozdrawiam Panią o nicku ekwandra94 i nie życzę jej, żeby ktoś ją kiedyś tak oszukał, bo to nic miłego.
A czy to jest trudne zrozumieć, że re-volta, ani voltopiry, to nie jest serwis aukcyjny ani ogłoszeniowy? Jeśli logujesz się tutaj tylko w celu zakupu, to tak, sorry - sama jesteś sobie winna. Ja jestem voltowiczką od lat i nigdy nie sprzedaję rzeczy nowym osobom, ledwo co po rejestracji, mało znanym albo podejrzanie mało aktywnym - zawsze wtedy proszę o zakup przez Allegro. Jeśli ktoś odmówi - sorry, ale nie sprzedaję (ani nie kupię).
kenna, a z czystej ciekawości - dlaczego? Zakładam oczywiście, że taka osoba chce zrobić przedpłatę itd.

Faktycznie, upomnienia nie przejdą. Jedyną naszą formą obrony może być tu tylko lista nieuczciwych i ten wątek. Szkoda, że Joanna trafiła na oszusta, ale nie widzę podstaw, żeby ją teraz rugać za to, że zarejestrowała się tylko w celu zakupu naczółka. Ogłoszenia z RV wyskakują co chwilę, kiedy szuka się czegoś przez Google, masa ludzi wstawia linki do swoich ogłoszeń na FB. Co w tym dziwnego, że ludzie rejestrują się po to, żeby z nich skorzystać?
Dworcika, bo do kupna i sprzedaży służą odpowiednie serwisy, w odpowiedni sposób zabezpieczające traksakcje. Na voltopirach można się ogłaszać, można z tego forum posiąść informację, ale sam zakup (o ile przez internet, a nie "spotkajmy się zatem w stajni"😉 wolę zabezpieczyć Allegro. Tam jest system komentarzy, system pomocy przy nieuczciwościach, system rozwiązywania sporów, każdy e-mail można pisać przez Allegro, co jest odnotowywane i nie ginie w czeluści internetu. Obecnie czekam na wpłatę od voltowiczki od 3 tygodni (bez jednego dnia) i chyba tylko dlatego, że poprosiłam ją o zakup przez Allegro (mimo iż zrobiła to jako "Niezarejestrowana"😉, otrzymałam odpowiedź na moje pytania i maile (na priv nie doczekałam się odpowiedzi w ogóle, otrzymałam ją dopiero, jak wystąpiłam o zwrot prowizji w Allegro i chciałam po prostu drugi raz wystawić przedmiot). Bez Allegro myślę, że nie doczekałabym się  żadnej odpowiedzi. I nie wiem, czy w ogóle tej wpłaty się doczekam, ale przynajmniej uważam, że nie mogę nic już więcej w tej sprawie zrobić i dopełniłam wszelkich starań (jako sprzedający). Kupując bezpośrednio przez forum zgadzamy się na totalną wolną amerykankę, bo ja nie mam nadziei na to, że inni ludzie będą zachowywać się w cywilizowany sposób nie przemuszeni 😉
kenna, co racja, to racja 🙂
Ostrzegam wszystkich przed użytkownikiem patiusia999! Napisała do mnie w sprawie ochraniaczy, na początku kontakt był świetny, odpisywała na każdą wiadomość. 21 października miał z jej strony zostać wysłany przelew, który nie doszedł do dziś. Potem kontakt się urwał, przestała odpisywać na wiadomości. Następnie oszukiwała, że wpłaciła pieniądze komuś innemu i czeka na zwrot, miała na moje konto wpłacić 12 listopada należną kwotę i tym razem od razu wysłać mi na e-mail potwierdzenie przelewu. 10 listopada kontakt zerwał się zupełnie, nie dostałam ani przelewu, ani jego potwierdzenia. Nie mam zamiaru czekać miesiąc, ochraniacze wylądowały z powrotem w ogłoszeniach. Miałam nadzieję, że naprawdę pomyliła się i wysłała pieniądze komuś innemu, odkręci tą sytuację i zapłaci mi w końcu, ale dziewczyna ewidentnie szuka kogoś, kto wyśle jej sprzęt bez wpłaty. Nie ma zamiaru wykonać przelewu, a korespondencja z nią to strata czasu, więc niech się nikt więcej nie skusi na transakcje z nią.

Jestem sama sobie winna, bo nie wyszkiwałam tutaj każdego nicku osoby, która do mnie pisze w sprawie sprzętu. Mam nadzieję, że nikt więcej nie popełni tego błędu wobec patiusi999...  😵
prośba do admina - przy Joannie Pasoń proszę o dopisanie równiez innych jej kont - wyprzedazsprzetu, koniczekpp i mylife2006
Naturalsi, Czekam od 3 tygodni na paczkę od tej kobitki 😀
Miałam w zamian wysłać jej Hackamore które oczywiście nadal leży u mnie na półce .
Odpisuje mi na wiadomości ale paczki jak nie mam tak nie mam i teraz Twoja wiadomość daje mi do myślenia 😉 Ciekawe czy w ogóle do mnie dotrze 😀
Przykro mi, że Cię nie pocieszę- patiusia999 szukała kogoś kto jej wyśle rzeczy nie mając zamiaru płacić/ wysyłać swoich. Nie trać na nią czasu. Może dzięki tym wpisom nikt więcej się nie nabierze. Do tego stopnia nie ma z nią kontaktu, że nawet nie będzie wiedziała, że trafiła do tego wątku  😂.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
17 listopada 2014 13:12
Naturalsi a szkoda, bo może by się opamiętała.
Dobrze wiedzieć. Od samego początku nie miałam zamiaru jej tego wysyłać dopóki jej paczka nie dotrze. Zastanawia mnie tylko czy nie szkoda jej czasu na wymyślanie historii ?
No ale nie będę ukrywać że czekam i czekam aż paczka dotrze 😉 łudząc się że jednak może naprawdę miała pecha z pocztą 😀
Chronicznego pecha 😂
Poprosiła mnie abym poczekała do piątku 😀 Dam znać :kwiatek:
Wooow, mi wciąż nie raczyła odpisać.  😎
A wiecie,że mi zagrożono (i chyba wykonano) zgłoszeniem pomówienia na komendę z powodu wpisania na listę nieucziwych na grupie na FB? A napisałam tylko prawdę,popartą treścią zachowanej rozmowy na fb.
Pominę już kwestię rażącej nieznajomości przepisów,pominę już taką kwestię,że ewentualnie będę musiała ruszyć zadek złożyć zeznania i pokazać dowody,o ile policji będzie chciało się otwierać sprawę-bo raczej wygnają śmiechem,ale nie rozumiem,zupełnie nie rozumiem czemu ludzie postępują,jak postępują-wystarczyłoby,jak się namotało i nakłamało-przepraszam,i po sprawie.
Ja również dopisuję tu p. Joannę Pason. Ja akurat paczkę z kamizelką otrzymałam, po 3 tygodniach WALKI i zagrożenia że podejmę kroki prawne by odzyskać swoje pieniądze... przy czym ta Pani zamiast mojego przedmiotu wysłała mi stary czaprak i uważała że wszystko jej super bo dostałam "jakąś" paczke. Teraz z kolei chcąc odesłać jej ten stary czaprak, drugi tydzień czekam aż mi prześle kwote za wysylkę (nie będę jej fundować wysyłki gratis na mój koszt  🤔wirek: )

Ma ciekawą strategię, po otrzymaniu kwoty pisze że wysłała paczkę i przestaje odpowiadać na JAKIEKOLWIEK wiadomości... pomógł dopiero kontakt z jej mężem.. (wtedy wysłała moją rzecz...)

koniec końców swój przedmiot dostalam ale w stanie takim że.... szkoda gadać. Brudne, przepocone, śmierdzące.... naprawdę zero wstydu  😵
A wiecie,że mi zagrożono (i chyba wykonano) zgłoszeniem pomówienia na komendę z powodu wpisania na listę nieucziwych na grupie na FB? A napisałam tylko prawdę,popartą treścią zachowanej rozmowy na fb.
Pominę już kwestię rażącej nieznajomości przepisów,pominę już taką kwestię,że ewentualnie będę musiała ruszyć zadek złożyć zeznania i pokazać dowody,o ile policji będzie chciało się otwierać sprawę-bo raczej wygnają śmiechem,ale nie rozumiem,zupełnie nie rozumiem czemu ludzie postępują,jak postępują-wystarczyłoby,jak się namotało i nakłamało-przepraszam,i po sprawie.

A jaka to grupa?
Na paru innych bardzo chętnie przyjmują takie wpisy, bo przez FB ryzyko oszukania kogokolwiek jest znacznie większe.
Wokół sprzętu,to osoba którą wstawiłam to zagroziła-wstawiłabym cytaty z rozmowy,ale podobno nie wolno.Ale wciąż podtrzymuję że osoba jest niepoważna i nieuczciwa,chętnie pokażę policji dlaczego 😉
Jeśli będę musiała udać się na komendę to zrobię to a potem uzyskam od owej osoby pieniądze za dojazd tamże.
DressageLife, w sumie... czy ona nie działa przeciwko sobie? Przecież to ona Cię (jak się domyślam) oszukała?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się