Wady budowy, ocena eksterieru

serio, serio to jego jedyny atut
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 11:10
Mogę prosić o ocenę? 😉
na blogu Quanty jest notka o idealnej fotce zootechnicznej.

http://quantanamera.com/postawa-zootechniczna/
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
11 listopada 2014 18:50
mógłby ktoś zerknąć na fotkę siwka z poprzedniej strony?  :kwiatek:
Proszę o ocenę 😉
prawie 3 letni ogier młp
eterowa
Zrób zdjęcie ze strony bez grzywy, bez ochraniaczy i nie pod skosem 😉

mitula2311
Koń w mocnym, starym typie, duża dość ciężka głowa, szyja odpowiedniej długości, osadzona dość nisko, prosta (myślę, że wrażenie jeleniowatości jest spowodowane jej niskim osadzeniem). Ciasne połączenie głowy i szyi - dość krótka potylica. Łopatka prawidłowa, przednia noga  chyba delikatnie miękką pęciną.
Grzbiet dość miękki i wyraźnie przebudowany - widać, że rośnie 🙂 Klatka piersiowa sprawia wrażenie wąskiej, a przynajmniej w porównaniu do całej sylwetki. Zad nieco płaski, stawy skokowe poprawnie skątowane - kopyt i nóg nie oceniam, słabo je widać, a koń stoi na miękkim podłożu.
Da się coś powiedzieć na podstawie tych fotek? Postaram się jutro coś cyknąć w zootechnicznej, ale znając szczęście wariat nie ustoi w miejscu 😀 Wiem, że na pewno zadek jest (był?) tragiczny - niestety odziedziczona budowa po matce, zdjęcia były robione w lecie - koń był wtedy na etapie odpasania z tak zwanego szkieletora, teraz walczymy prawie codziennie i na pewno masy mięśniowej przybyło  😉
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
15 listopada 2014 23:00
serio nikt nie mógłby ocenić mojego siwka?  🙁 
emptyline   Big Milk Straciatella
15 listopada 2014 23:03
Mirinda94, co to za koń? Rasa, wiek? Zdjęcia złe niestety.
emptyline jak się uda (panicz zechce ustać w miejscu na 5 sekund  :hihi🙂, cyknę jutro lepsze fotki. Ogier czysta krew arabska, 7 lat (ale jeżdżony regularnie od pół roku - na tych zdjęciach w stanie "surowym"😉.
emptyline   Big Milk Straciatella
15 listopada 2014 23:18
Mirinda94, wygląda jak 2-latek...
Bardzo krótki jest, okropnie jelenia szyja, podsiebny przód i tył też tak wygląda, ale może  to kwestia zdjęć, zad faktycznie nieciekawy, maleńki. Ale wstaw dobre zdjęcia, potem niech ocenią ludzie z większa wiedzą.
mi się rzucił mało arabski zad.
emptyline nie zauważyłam żeby na codzień stawiał nogi pod siebie, z nim jest w ogóle problem aby uchwycić zdjęcie w "stój" i może to jakoś zaburza postawę. Co do tego, że krótki, to chyba "wina" rasy (bo zakładam, że chodzi Ci o kłodę?).

Niestety masz rację, że wygląda jak młodziak...ale czego tu oczekiwać od konia, który 6,5 roku stał w boksie i wychodził może raz na tydzień na trawkę  🙁

No nic, postaram się wrócić jutro z lepszymi fotkami, bo z te nie są najlepsze do obiektywnej oceny 😉

tajnaa ten zadek to jest masakra nad masakrami. Ale koń był w momencie robienia tych fot w sumie w ogóle bez masy mięśniowej. Obawiam się że z powodu zerowej ilości ruchu w przeszłości, rozwinęły się pewne wady które już są nie do skorygowania.
ceffyl, ogólnie nie jest źle. Zad trochę za krótki w proporcji do potężnej partii łopatki. Łeb się wydaje wielki, ale może tylko głowę obrócił = zbliżył do deformującego obiektywu.
Lewe przednie kopyto położone, a może i ciut miękka pęcina (zupełnie inne kąty do ziemi prawej i lewej koronki), o zadnich nogach nic nie powiem bo umaszczenie na tle utrudnia. nie wiem czy to kwestia wyostrzenia, ale wyglądają jak nożyczkami cięte, jakby to był fotomontaż, kontury wydają się nienaturalne. Chyba za ostre światło było, czy co.
emptyline   Big Milk Straciatella
16 listopada 2014 11:20
Mirinda94, a ile on ma wzrostu? Na tych zdjęciach wygląda na kuca walijskiego. 🙂
emptyline 152 cm  🙂 niestety nie udało się dzisiaj cyknąć fot bo padało cały dzień
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
16 listopada 2014 20:44
halo  dziękuję za opinię  :kwiatek:  duży łeb ma niezaprzeczalnie  🙄  stawy skokowe mogły się faktycznie "odciąć" bo lampa w aparacie błysła  🤔
generalnie ma lekko krowią postawę tyłu, za to bardzo mnie ciekawi jak ich budowa i kształt wpłyną na planowane skoki (nie skakał jeszcze pod jeźdźcem), pęciny przez weta ocenione na długie
zakładam, że zdjęcia w ruchu nieprzydatne, ale jesli się mylę to wstawię, jeśli ktoś zechce coś jeszcze powiedzieć 🙂

nie wiem czy to zdjęcie coś pomoże, bo nie mam takiego bez jeźdźca z tego okresu, ale tu jest koń przed leczeniem i odchudzaniem, pracujący 2-3 razy w tygodniu
wstawiam odbicie dla lepszego porównania i jeszcze raz foto, które oceniałaś, żeby było łatwiej 🙂



Mogłabym ślicznie poprosić o ocenę? :kwiatek:



a my możemy prosić o fotki do oceny ? 
Ja fotki widzę. Ten koń to hucuł? jakieś inne kucowate?
tajnaa, mały, irlandzki miks (153 cm), ma w sobie trochę araba 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
22 listopada 2014 23:32
tajnaa, ikarina, ale to fotki są złe. Pod niedobrym kątem. Zrób jeszcze raz ikarina. 🙂
emptyline, a tak się męczyłam, aby dobrze wyszły 🙁 Ma być bardziej z przodu? Z tyłu? Przykucnąć bardziej?
Przy łopatce stań 🙂
tajnaa, aaa w tym sekret 😀 Ok, zrobię inne zdjęcia 😀
Przeglądając ogłoszenia znalazłam taką oto klaczkę: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/19689
Wiem, że fotka nie jest prawidłowa pod względem zootechnicznym, ale chciałabym się spytać o grzbiet: czy nie jest on zbyt zapadnięty? Zad nie powinien być niżej?
Jest też starsze ogłoszenie dotyczące tej klaczki, z innymi zdjęciami: http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/18194

Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Ten koń jeszcze rośnie i najprawdopodobniej podskoczy jeszcze nie raz przodem/zadem w górę. Ogólnie ma czas jeszcze na wyrównanie się    🙂
karolciaequilano   marzenia się spełniają
03 grudnia 2014 18:37
To ja poproszę o ocenę 🙂
3letni ogier

Ja widzę koziniec, stromą łopatkę. Wydaje się być krótkonożny i z małym zadem, ale może to wina perspektywy- nie jest nieco z góry i od przodu? Coś mi nie gra z okolicą uda/kolana/podudzia, ale nie wiem co. Mogę się mylić, niech się mądrzejsi wypowiedzą.  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
03 grudnia 2014 19:03
Zdjęcie jest złe (zła perspektywa i kąt robienia zdjęcia). Milion razy było powtarzane jak ma wyglądać dobre zdjecie do oceny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się