Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

dzięki! niestety nic mi to nie daje...
nika77, a co byś chciała? Na mapie dokładnie widać którędy biegnie droga, jest podpisana "Obwodnica Skawiny", czego chcieć więcej? 😉
Próbowałam przeszperać coś w wyszukiwarce ale ciężko🙁
Czy jakieś godne polecenia ośrodki do nauki jazdy od podstaw prócz Santosa i Szarych są warte uwagi?
Najchętniej od południowej strony Krakowa jeśli by coś było.
Piotrek, moze nic jej to nie daje - nie pomaga ta trasa w zyciu, a nie mapa zla :P


Może włosań?
Zorilla, Aaa, może. Ale z drugiej strony, jeśli obwodnica rozładuje korki, to nawet jeśli nie będzie z niej korzystać, tylko pojedzie starą trasą, to i tak zyska.
ushia   It's a kind o'magic
08 listopada 2014 19:49
dla mnie wrecz przeciwnie - zrobi korek na energetykow gdzie do tej pory jezdzilam sobie milo i przyjemnie
Ta obwodnica coś da?? i tak wszyscy spotkamy się na ul Piłsudskiego 😀
Ja jestem optymistą 😉
Ta obwodnica coś da?? i tak wszyscy spotkamy się na ul Piłsudskiego 😀


1. Obwodnicą będzie bliżej oraz prościej (mniej zakrętów)
2. Obwodnicą pojadą ci co przejeżdżają tranzytem drogą 44 a starą drogą pojadą samochody do centrum i do Radziszowa i okolic
3. Obwodnica omija most na którym ciężarówki jeżdżą wahadłowo

Wg mnie ruch rozdzieli się po połowie
Zgadzam się z fabapi

Jednego czego mi brakuje to dobrego skrętu między Energetyków i Piłsudzkiego, jest tam przejazd przez tory a i samo włączenie się w Piłsudzkiego/skręt w Energetyków nie jest banalny. Chyba, że coś tam zrobią?

W.g. tej strony w ciągu doby przez Skawinę przejeżdża 30000 samochodów...

I jeszcze pytanie, da się omijać DK44 przez Ochodzę, Odwiśle i Kopankę?
Przez Kopankę i Ochodzę można dojechać do Facimiecha absolutnie bezkorkowo. Niemniej jednak droga jest wąska i kręta.
Wydaje mi się że obwodnicą i 44 będzie najszybciej ale czas pokaże
jeśli ruch przeniesie się na obwodnicę, to będzie plus dla mnie, ja jadę od strony Zakopianki 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
09 listopada 2014 09:13
[quote author=-bibi22- link=topic=196.msg2217960#msg2217960 date=1415373639]
a Modlnica? tam też można pojechać w teren
[/quote]

Jaka stajnia jest w Modlnicy  👀
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
09 listopada 2014 09:19
ushia   It's a kind o'magic
09 listopada 2014 11:19
Zgadzam się z fabapi

Jednego czego mi brakuje to dobrego skrętu między Energetyków i Piłsudzkiego, jest tam przejazd przez tory a i samo włączenie się w Piłsudzkiego/skręt w Energetyków nie jest banalny. Chyba, że coś tam zrobią?




zdaje sie ze poszerzaja nieco sam wyjazd z energetykow, bedzie chyba drugi pas na prawoskret w pilsudskiego
w te strone jeszcze nie jest zle
ale jak tlum luda zacznie skrecac z pilsudskiego w lewo zeby sie na obwodnice dostac to jedynym "osiagnieciem" tego tworu bedzie przesuniecie korka sprzed mostu wlasnie na zakret w energetykow

edit: jednak nie bedzie (przynajmniej w tym momencie) osobnego pasa na prawoskret - to co robili ostatnio to dojazd do posesji na wylocie energetykow

serio nie rozumiem entuzjazmu w zwiazku z obwodnica - tzn dla mieszkancow Skawiny pewnie lepiej, ale dojazd do stajni za Skawina - korzysci nader watpliwe

Kami   kasztan z gwiazdką
09 listopada 2014 14:53
[quote author=-bibi22- link=topic=196.msg2218871#msg2218871 date=1415524776]
no właśnie jest https://www.facebook.com/SKAramis?pnref=story
[/quote]

No żeby człowiek nie wiedział co ma pod nosem  🤦 a jakieś opinie na temat tej stajni?
Stajnia mała, ale ładna i schludna. Fajne konie - duże i małe. Duża ujeżdżalnia, super tereny  i kompetentna instruktorka.
Generalnie polecam bardzo.
Chciałabym się wybrać na jednorazową jazdę do jakieś stajni w Krk. Co polecacie? Duże konie, ciekawe jazdy i rozsądna cena najchętniej  :kwiatek:
Stajnia mała, ale ładna i schludna. Fajne konie - duże i małe. Duża ujeżdżalnia, super tereny  i kompetentna instruktorka.
Generalnie polecam bardzo.


A nie ma tam plagi tak zwanych "dziewczynek"? 😉
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
12 listopada 2014 13:07
szepcik no właśnie nie ma, stajnia jest typowo kameralna, na kuniarkę nikt by za bardzo nie zwrócił uwagi 😁
[quote author=-bibi22- link=topic=196.msg2218871#msg2218871 date=1415524776]
no właśnie jest https://www.facebook.com/SKAramis?pnref=story
[/quote]
O, to też wygląda fajnie, może spróbuję się przejechać 😉 Chociaż dzisiaj byłam w Rzeszotarach i bardzo mi tam pasuje, gdyby tylko dojazd był wygodniejszy...
Dzięki wszystkim za rady 😉
szepcik,
tak jak pisze bibi 22 nie ma quoniareczek czy dziefczynek co loffciają koniki.  Powiedziałabym raczej, że mimo młodego wieku wszystkie dziewczyny, które tam jeżdżą są bardzo sensowne i wychowane wśród koni ze sporą wiedzą na ich temat. No i z ambicjami, żeby wypracować z końmi jak najwięcej się da.
Sama jestem od nich sporo starsza, więc nie jest to puste chwalenie koleżanek 😉
No i rzeczywiście stajnia kameralna co dla mnie ma duży plus, no i tereny 🙂
Dobra wiadomość dla pensjonariuszy Facimiecha, Paszkówki, Zelczyny, Borku Szlacheckiego i innych w tym rejonie.
W czwartek otwierają obwodnicę Skawiny  😅


I jak obwodnica?

Wątek na forum: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1570550&page=8
Z tego co czytam to średnio 😉

W.g. korkowo.pl też nie jest różowo:
To było do przewidzenia że przy wjeździe i zjeździe będą korki. Może ruch się troche zmniejszy w mieście, za to bedzie problem dostać się na choćby Skotnicka, przez światła.
Parę osób ze stajni jechało dzisiaj obwodnicą. 2minuty trwa przejechanie Skawiny w stronę Oświęcimia.
Przynajmniej w tą stronę jest łatwo, gorzej spowrotem..
Kochani, ja z nietypową prośbą: potrzebuję trochę słomy do wypchania kukły mniej więcej ludzkich rozmiarów.
Szukam źródła surowca - nie wiecie, kto ścieli słomą i mógłby użyczyć tak ze dwa baliki?  :kwiatek:
nie wiecie cz któryś krakowski sklep jeździecki nie szuka pracownika?
Dzisiaj w radiowej Trójce koło 18:20 była audycja o Szarży Niepołomice. Niestety nie słuchałem od początku. Można jest gdzieś archiwum albo ktoś ma nagrane?

(czy to chodzi o Szwadron Niepołomice - http://www.ulani.pl/ ?)
Nie slyszalam nigdy o czyms takim, pewnie chodzi o to...
Tak mowil gosc w radiu, ktory tam jeździ. Stajnia jest zdaje sie w Woli Batorskiej albo Zabierzowie Bocheńskim 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się