Stajnie w Warszawie i okolicach

Dzięki za info;-))a właśnie,ile kosztuje wjazd do KPN? W dorado mówili,że 100/ miesiąc?! Ale mój znajomy leśniczy upiera się,że mniej( kolo 300/rok?). Można jeździć wzdłuż kanału za free,tyle,że to blisko;-(
Dobra wjazd do kampinosu wg strony parku- 120 miesiąc, 570 rok;-(w augustowku jest otulina,ale z tego co dziewczyny mówiły, za jazdę po łąkach strażnicy tez ganiaja ( nie wiem,czy mają prawo)
Na brodnie jest jeden kon ktory notorycznie zwiewa, ale raczej chodzi po osrodku, ew kilka razy w strone osiedli domkow, a nie na glowna ulice. Czy moge zobaczyc ten filmik? Jestem strasznie ciekawa ktory to drugi
Sierra, to gdzie ty pracujesz? Gdzieś niedaleko mnie musi być 🙂

My jednak zostajemy w Duchnicach. Lepsze jest wrogiem dobrego, nie ma co kombinować skoro od 2,5 roku nam tam dobrze. Ja się ZNÓW dostosowałam do konia, a nie koń do mnie - no i trudno, widocznie tak ma być forever 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
10 listopada 2014 09:42
Hermes, chyba jednak nie. Ja nie mogę odtworzyć filmu.

19AnEcZkA89, nie wiem na ile okolice Wołomina Cię interesują ale najbliżej kojarzy mi się teraz stajnia Heartland, jest też Humorek i coś jeszcze koło stacji Wołomin Słoneczna.
revoltowiczka tak jest dojazd z P+R przy Okęciu jadą tam chyba z 4 autobusy ale od przystanku to jest ok 1 km do stajni
ShowJumper93, bardzo dziękuję 🙂
19Aneczka89 stajnia w Zagościńcu jest blisko Wołomina, dojazd pkp z Wileńskiego😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
10 listopada 2014 22:54
Na brodnie jest jeden kon ktory notorycznie zwiewa, ale raczej chodzi po osrodku, ew kilka razy w strone osiedli domkow, a nie na glowna ulice. Czy moge zobaczyc ten filmik? Jestem strasznie ciekawa ktory to drugi


konwalia, San i Bagier zwiały z padoku
Dzięki teraz trzeba znaleźć czas żeby zobaczyć stajnie i wybrać gdzie na wiosnę będzie można się przenieść 🙂
Hej, czy zna ktoś jakiś dobry pensjonat w okolicy wołomina? Jakiś czas temu znalazłam stajnie z fajną ofertą w tych okolicach, ale teraz za nic nie mogę jej znaleźć a nazwy nie pamiętam:/  ale wiem, że miała dobry dojazd z Warszawa.


fc-dabrowica ma wolne boksy i jest w okolicy Wołomina
Podobno od grudnia mają zamknąć na rok tory PKP od Wołomina do Tłuszcza i puścic komunikacje zastepczą. Będzie masakra. Na razie zamknięty jest odcinek od Tłuszcza do Łochowa, autobus ten 13 km odcinek jedzie równą godzinę 🙁 raz się nacięłam na taką podróż  😂 trasę, którą robiłam w 45 minut, teraz pokonałam w godzinę pięćdziesiąt 😉
Fajnie napisane brzmi ciekawie, tylko trochę mija się z prawdą 🤔

Fascynacja, co się mija z prawdą?
Hipogryf nie powinien używać nazwy użytkownika "Hipogryf" tylko " Hipokryt"  a raczej " Hipokrytka "
Podobno od grudnia mają zamknąć na rok tory PKP od Wołomina do Tłuszcza i puścic komunikacje zastepczą. Będzie masakra. Na razie zamknięty jest odcinek od Tłuszcza do Łochowa, autobus ten 13 km odcinek jedzie równą godzinę 🙁 raz się nacięłam na taką podróż  😂 trasę, którą robiłam w 45 minut, teraz pokonałam w godzinę pięćdziesiąt 😉


Megan polecam pks Posiewka , jedzie z dw wileńskiego do Barchowa ok 1 godziny. Fakt trzeba pozniej przejsc wiekszy odcinek drogi , no ale i tak się opłaca czasowo.
Faza, musiałabym się wracać pociągiem do Wileńskiego 😉
Na szczęście to był jednorazowy wyczyn, na codzień jeżdże autem i ew zgarniam ludzi z Kobyłki Ossow 😉 (jakby ktoś, coś przy okazji potrzebował 😉 )
nie no sorki, myslałam ,ze jezdzisz z Warszawy. I ja parokrotnie pisałam i pisze ,że codzien jestem w Warszawie i w okolicach 15-tej wracam do Barchowa. Zawsze chetnie kogos zabierę z Warszawy i okolic
Jeśli ktoś jeździ do stajni koło Wołomina to może skorzystać z komunikacji miejskiej. Są dwie trasy, jedna Wołomin, Duczki, Zagosciniec, Helenów, Czarna, a druga przez Majdan, Leśniakowizne, Ossów i Turów(?). Zawsze jakieś ułatwienie jak torów nie będzie🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 listopada 2014 10:58
Poszukuję osób, które mają kontakt/mieszkają w pobliżu stajni Katarzynka. Sprawa raczej osobista, prosiłabym na PW  :kwiatek:
Faza  a gdzie te autobusy sie zatrzymują tzn pks Posiewka ?
Ja to zmotoryzowana ale moja koleżanka nie bardzo i czasem sama bedzie do koni jechała ( stoje w Barchowie od 2 tygodni 😉  )
I tak właśnie próbujemy ogarnąc jej dojazd, dziś sama pojechała i jakos jej poszło ale jak pociągów nie będzie to będzie słabo.
Potrzebuje opini o stajni U Zająca... czystość w boksach, karmienie, padokowanie (czy jest podział na grupy), podłoże na hali i placu, atmosfera ;-) i jak wygląda dojazd ztm
emptyline   Big Milk Straciatella
17 listopada 2014 06:49
meander, powiedzenie "czystość w boksach" i Zając miały w zwyczaju być na dwóch różnych biegunach. Zmieniło się coś? Chyba kociarnia, tam stoi/stała?
konwalia tez trzymała konia u Zająca, można spytać.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
17 listopada 2014 07:38
W dalszym ciągu czystość w boksach wyklucza stajnię U Zająca. Hala jest - podłoże kwarc+fizelina ( w lato gorąco w zimę zimno ale na łeb nie pada) - niestety z równaniem i polewaniem jest różnie. Są stojaki i drągi.
Plac na zewnątrz jest piaskowy, dla mnie za bardzo nierówny i kopny ale to moja opinia.


Są 2 stada: konie p. Maćka i konie pensjonatowe. Nie ma parcelowania, grupowania itp. Konie wychodzą i wchodzą do stajni luzem (nie w ręku).  (My z koleżanką miałyśmy osobne pastwisko za dodatkową opłatą)

Karmienie ok. Konie raczej za grube niż za chude.

Stajenny jest i ogarnia derkowanie, ubieranie. Można się dogadać.

Ludzie to największy plus tej stajni bo działają grupy wzajemnego wsparcia bez których raczej nikt by nie dał rady.

Po prostu brak alternatywy w okolicy....
Dzięki  :kwiatek: jednak czystoś w boksie stawiam na pierwszym planie...
Na sezon halowy wybraliśmy Heartland. Trochę po staremu, a jednak coś nowego 😉
Wbijam z taka pilna dosyc sprawa.
Chciałabym na jutro/niedziele umowic sie gdzies na trening skokowy. Za w miarę małe pieniądze i tak, żebm doczołgała się z Mokotowa w godzinę 🙂
Ktoś poratuje, gdzie mogę zadzwonić?  :kwiatek:
Eszag, ten wątek dotyczy raczej stajni pensjonatowych i warunków w stajniach w większości dla koni prywatnych.

O jazdy rekreacyjne raczej  pytaj tutaj: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67378.1140.html


Wbijam z taka pilna dosyc sprawa.
Chciałabym na jutro/niedziele umowic sie gdzies na trening skokowy. Za w miarę małe pieniądze i tak, żebm doczołgała się z Mokotowa w godzinę 🙂
Ktoś poratuje, gdzie mogę zadzwonić?  :kwiatek:


Ojej, przepraszam, niedopatrzenie  😡
konwalia tez trzymała konia u Zająca, można spytać.

Moj kon tam byl tylko 2 miesiace, gdy potrzebowal ciszy, spokoju i odpoczynku po operacji, wiec nie bede sie wypowiadac, ale mam kontakt do owob aktualnie tam stojacych, moge zapytac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się