kącik skoków

Oczywiscie ze tak. Nie popadajcie ze skrajnosci w skrajnosc...

Ja tez uwazam, i tak samo moim dzieciom stawiam tez wyzej na treningach dla objezdzenia.. mimo wszystko ja u eterowej nigdy nie widzialam niskich ( do 120 ) skokow... zawsze zdjecia z wagonow, moze tak akurat ma fotografa , nie wiem... nie wnikam...

Ale jest tu na forum mnostwo osob zaczynajacyh jezdzic 120, 130 i  jakos u nich widac nizsze skoki, gimnastyke  , robote ujezdzeniowa, drazki... u eterowej nigdy tego nie widzialam.

Ale... ogolnie nie moj biznes, nie mnie oceniac...ja wyzej niz 130 jakos wkkwista nie jezdzilam, wiec sie nie znam.

Jak uczniom robie treningi bez wodzy, bez strzemion, to ustawiam praktycznie korytarz, ewentualnie szereg gimnastyczny  z malymi krzyzakami...  skoki wyskoki, nigdy skok nie byl wyzszy od 110 bo po co?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 21:32
No tak, mogę zacząć prowadzić pamiętnik... Nie będę ciągnęła dziewczyny z aparatami za każdym razem kiedy jeżdżę drągi, a dzieje się to często. Przykładowe ćwiczenia: 3 drągi w przypadkowych odległościach, przejazd normalnie, potem skracanie/wydlużanie i odwrotnie. Np. Raz na 7 foule, raz na 5, na 3. Albo drągi po łuku, albo parkur z drągów, lub ciasno ułożone drągi na "skok wyskok" czy 1 foule. Albo przejścia między drągami (do.kłusa, stępa, stój i ponowne zagalopowanie lub przejazd niższym chodem). Gdybym miał komputer naprawiony napisałabym wszystkie, które praktykujemy, ale na telefonie ciężko pisać. Może najpierw zapytać co w ogóle robimy, jak wygląda nasz tydzień zamiast rzucać osądy? 🙁 Wstawim zdjęcia tylko jak je mam i jeśli można je porównać ze starszymi zamieszczonymi tutaj.
Np. ostatnio skakałam ciasny skok wyskok, najpierw krzyżaki, potem stacjonaty do ok. 70 cm i na koniec poprosiłam siostrę o dostawienie stacjonaty (najpierw 80 cm, potem metr) w przypadkowej odległości i jechałam od s-w na 5, 6 i 7 foule i odwrotnie (w stronę s-w).
Ale nie musisz mi sie tlumaczyc, bo tak jak napisalam w pierwszym poscie, naprawde duzo sie zmienilo na plus... po prostu kazdy ma tu jakis obraz sytuacji, na podatawie tego co piszemy i jakie zdjecia dajemy .. i tyle.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 21:49
crazy, no dobrze, już jasne 😉 Ale spójrz też z jaką częstotliwością dodaję zdjęcia i filmy. Miłego wieczoru jeszcze wszystkim 🙂

Jeszcze tylko chciałam dopisać, że w bodajże kwietniu i maju, kiedy miałam problem z leżeniem, co tydzień wstawiałam zdjęcia ze skoków (i to niskich, do metra). Diamentralnej poprawy nie było u mnie. Kilka osób zarzuciło mi, że to nie jest photoblog i nie mam tak często wstawiać zdjęć jeśli nie mam się czym pochwalić. Przystopowałam więc i pokazałam nas po jakimś czasie, kiedy było widać różnicę, i to właśnie na tych przeszkodach <110 cm, bo na niższych dosyć szybko się "ogarnęłam". Od tamtego czasu co jakiś czas zaglądam tu ze zdjęciem bądź filmem, na postawie ltóre można porównać z poprzednim, proszę o ocenę i rady.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
17 listopada 2014 21:33
Kto był w Lesznie? Przyznać się 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 listopada 2014 10:31
Trener był 😉 Startował dwoma końmi, N, DR, i GP jednego dnia w DR był 3., a w GP 6.  😅
Ja byłam 😉
wybiera się ktoś na parkury otwarte do Aro? 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 listopada 2014 11:55
wichrowelove co jechalas?
No w sumie ja też byłam i jestem zadowolona  🙂
Ahhh u mnie w przyszłym tygodniu znowu Longines  😍 Co prawda obsada pewnie najmocniejsza nie przyjedzie po Doha ale i tak się cieszę  😍
mi smutno się zrobiło, bo też chciałam wpaść do Madrytu na ichni horse week, tylko że coś mi się w głowie poprzestawiało i sobie zabukowałam loty akurat na weekend 27-30 tylko że do... Aten 😂

A miałam się ze znajomymi z Barcelony spotkać, bo akurat na ujeżdżenie się wybiera paru zawodników z Katalonii  😕
Weź no buyaka całe wieki już się nie widziałyśmy a zaraz będą rebajas w sklepach i z kim pójdę na zakupy?  😁 Dawaj w maju w takim razie. Ja co prawda zawsze ten weekend z Longines mam zawalony ale jakoś dam radę obejrzeć finał.

Zresztą, zanim się dowiedziałam, że jest Horse Week, też zdążyłam kupić bilety do Londynu i będę zmuszona oglądnąć tylko konkurs kwalifikacyjny w piątek.

Jestem bardzo ciekawa obsady, na razie jeszcze nic nie wiadomo. Jak zwykle hiszpańska informacja działa jeszcze gorzej niż w Polsce  😉
Ja bym się nie zdziwiła, gdyby gawiedź dowiedziała się kto startuje dopiero podczas rozgrywających się konkursów  😂
Przynajmniej niespodzianka większa!

A do Madrytu powinnam wskoczyć na zimowe rebajasy, prawdopodobnie padnie na pierwszą połowę lutego  😉
Nawet nie wiem jak mogłabym to skomentować  😀iabeł:
.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Całkowita edycja posta
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 listopada 2014 07:18
Ferna1991 zrób coś ze swoim postem, bo dostaniesz ostrzeżenie
Plamkakochanie, normalnie. "Ups".

Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
28 listopada 2014 23:45
Ja i Pchełka 🙂😉 Takie konisko małe (145cm) a taaakie skoczne  😅
Jakie ćwiczenia polecacie na łydkę uciekającą do tyłu w skoku. Nie leci nie wiadomo jak, tylko tak z kilkanaście centymetrów się cofa...
Mlody 4 letni kon,  w treningu od lipca/sierpnia.
Na swojej hali, bałam sie ze beda problemy, bo ja jezdze rano przy zwyklym swietle, a tu lampy, cienie , ludzie , pelno przeszkód, utrudnione rozpreżenie , bo  zamarznięte podłoze na zewn, i tylko 5- 8 min na rozpręzenie , ale prowadzil sie swietnie, nie patrzyl fruwal pod niebo 🙂


I pierwszy raz szedl L1:

I FLC , która również debiutowała w L 1.
A mnie wczoraj poszlo tak:

😅 😅 😅
crazy, chciałabym, żeby moje przejazdy wyglądały w przyszłości tak, jak te Twoje 😉
Zorilla, uuu, nic wam nie jest?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 listopada 2014 18:49
crazy fajny młodziak 🙂
Zorilla o matuchno niefajnie tak zacząć  😲

A ja debiutowałam w konkursie 120 🙂 Nie obyło się bez sraczki, pięknie nie jest. Na starość mi się zachciało.
Dzień pierwszy
Dzień drugi
Dobrze bylo 🙂
To nie był początek, jeżeli to masz na myśli. Potęga skoku, ale nie sadzialm ze pokona nas stacjonata 80cm 😀. No ale konik mial mnie lekko mówiąc tam w dupie i wolał gaaalooopooowaaaaććććć 😉
Nic sie nie stało, ramie mam stłuczone a konik dopiął swego i ma tydzień przynajmniej ferii 😀
Hej,

a ja z innej beczki. Czy możecie polecić jakieś filmiki na YT ilustrujące naprawdę poprawnie wykonane skoki na wysokości 100-120 cm? Rzadko kiedy widać wielkich mistrzów na takich wysokościach, a chętnie bym się napatrzył jak to powinno wyglądać w idealnym wykonaniu. W dobrych ujęciach, z boku, tak żeby się dało obejrzeć najazd, sam skok i odjazd.

pozdro
Łukasz
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 grudnia 2014 17:14
Dziękuję  :kwiatek:

Potęga mówisz? No to koń pokazał, że jak ma być potęga to co mu takie małe stawiają 😉
No najsmieszniejsze ze raczyl sie na 80 nie wybic 😉
Ale strasznie mnie olewal i glownym jego celem bylo galoopoowaaanieee, a oto efekt 😉.
Miej nadzieję że to zapamięta i będzie szanownal swoje nogi i jeźdźca
sine, tu nie mistrz - ale fajny filmik:

i ten można obejrzeć (choć niby jeździec żaden stylista):

Laura Craut

tu gdzieś od 6 min. Cian O,Connor

A ulubionych mistrzów może na Mistrzostwach Świata młodych koni można podejrzeć na mniejszych wysokościach?
Te linki wskazują, że różnice różnicami - a podstawy podstawami 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się