Paka :-)

_Gaga,  nie chodziło mi o rozwieszanie ochraniaczy samopas 😉 chodziło mi o SPOSÓB  zawieszenia.

widzę często ochraniacze zawieszone na linkach albo na wieszakach na derki, założone "jak na nogę" na ten pałąk. może możnaby zamontować w ten sposób ochraniacze np do drzwi paki, wewnątrz, na pałąku?
Isabelle, aa na to nie wpadłam, rzeczywiście fajny pomysł 🙂
mi zdarzyło się, że w pace z płyty wiórowej myszka zrobiła dziurkę i pocięła mi derkę, ale płyta była cienka i niezaimpregnowana.

Obecna paka jest zrobiona z szafki ubraniowej(metalowej-szatniowej) akurat siodło 18" wchodzi na styk (1cm jeszcze luzu) można taką kupić za ok 50zł + 2 koła 100zł , wieszaczki i itp. osoba ze spawarką- wystarczy pomalować i ma się pakę za ok 200zł wysokości 180cm x 100cm szerokości i głębokości 60cm.
Jak sobie radzicie z myszami w pace? Jeszcze nie mieszkają ale sobie radośnie wędrują w środku.
kamykokrowka, uszczelniamy pakę tak, aby nie mogły się do niej dostać 😉
Czym? Mam metalową pakę unicase już jakieś 4 lata, po raz pierwszy myszy się sprowadziły.
kamykokrowka, siatką metalową gęstą...
Dokładnie - siatką taką drobniutką - do dostania w castoramie bez problemu. Przy czym sprawdzasz nie tylko otwory wentylacyjne ale i np. tyły szuflad i spód paki. Widziałam już taką, która pod szufladami nie miała "dna" i myszy właziły dołem.
[quote author=_Gaga link=topic=89.msg2224674#msg2224674 date=1416223980]

Stajnia Kotwicz, wiem, że nie masz czasu, ale chętnie pokazałabym Ci jak wyglądają paki w stajniach pensjonatowych ... 😉 Dla mnie ta paka jest za mała na stacjonarną niestety... Przy opcji eko: czyli 1 koń: siodło, 2 czapraki, żel, ogłowie, kantar, uwiąz, lonża, szczotki, ochraniacze, psikacz do ogona, smar do kopyt, witaminy, cukierki, mini apteczka, buty jeździeckie, 2 baty , popręg, derka polarowa cienka... cóż - coś się nie zmieści 🙁
A gdzie pas do lonżowania, wypinacze / chambon / itp. , zapasowe ochraniacze, owijki, wcierki, glinki, itd itp?

[/quote]
Gaga, , jak Cię znam, to ze sprzetem dla jednego konia w busa byś sie nie pomieściła 🙂. Co do pak w pensjonatach, to trochę ich widziałem. Np. 8 pak, każda inna w wielkości, formie i kolorze. Najczęściej spotykany styl to "szafa po babci" lub "BHP" ( metalowe szafki ubraniowe). Rozumiem, że ekonomia, pojemność itp. Ale szpetota tych samoróbek czasami jest zaskakująca.  Dla mnie siodlarnia to zawsze było centrum życia stajni. Tam sie przesiadywało, jesli pogoda nie pozwalała siedziec na zewnątrz. Dlatego estetyka tego miejsca też powinna być zachowana. Coraz więcej stajni wypowiada "wojnę" patentom samoróbkom i wstawia dla pensjonariuszy paki jednego rodzaju, przypisane do boksu. Do takich stajni adresowana jest, głównie, oferta.
Co do organizera: przegródki można trochę modyfikować i zmieniać ich ilość. Można je też, po prostu, wyjąć. Wymiar przegródek  to 14,5x14,5 cm.
Pojemność paki pozwala na umieszczenie drugiego wieszaka na siodło, więc tym bardziej można tam umieścić dodatkową półke lub szufladę. Pokazany egzemplarz to model podstawowy.  Wieszak na 2 czapraki w opracowaniu. Wieszanie ogłowi i innych rzeczy na drzwiczkach ułatwia wsuwanie siodła na wieszak, ale za to często wystają one za obrys drzwi i wkurzają przy próbie zamknięcia. Wyjściem jest nie paka mini ale maxi. tylko nie zawsze jest ma nia miejsce i koszt nieporównanie większy. Dziś zaczynamy robienie pak w stylu Antyk. Kolor starego dębu/ mahoń, rzeźbione zwieńczenie, kolumienki, frezowane listwy, pilastry, ozdobne wielowarstwowe krawędzie itp. Dość duże, z  częścią na ubrania. Koncepcja klienta, mój projekt, więc efekt będę mógł pokazać. Praw do wzoru i tak nie kupi. Poza tym zamawiający i tak nie wchodzi na polskie fora.
Stajnia Kotwicz, nie przesadzaj, do takiego busa bym zmieściła rzeczy jednego konia, może nawet i torebka by weszła  😉:


To ja jeszcze o tych myszach. A jak taką siatkę przymocować do paki? Przylutować?
kamykokrowka, krótkim wkrętem, śrubką, drucikiem 🙂
Takerem nawet 🙂
Dziękuję!
epk, takerem do metalowej paki? Raczej ciężko 😉
A nie pomyślałam o metalowej 😉 Ja ostatnio czytam wybiórczo, a że sama ostatnio mocowałam do drewnianej coś takerem to se tak wymyśliłam...
Ma ktoś porównanie pak Alfako: MIDI i MAXI? Muszę jakąś kupić, MIDI wydawała mi się w porządku, dopóki nie obejrzałam prawdziwych zdjęć na fb i okazało się, że jednak mała... MAXI wydaje się idealna. Potrzebuje zmieścić 3 ogłowia, dwa siodła ujeżdżeniowe, oficerki, kask, sporo kosmetyków końskich, wcierki, spraye, 4 komplety ochraniaczy, no i stos owijek. Czapraki do nadstawki na górę.
Zmieszczę się w MIDI?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 maja 2015 10:08
Olson jak nogą upchniesz to tak 😁. Z maxi za to problem z transportem, bez koniowozu.
lusia722, już wymyśliłam, że na zawody będę brać graty w dużym Ikeowskim pudle plastikowym, bo w wypadku MIDI i tak bym miała pewnie problem z transportem. A znowu na zawody nie jest tak dużo rzeczy potrzebnych 🙂 Teraz tylko kwestia funkcjonalności, przeczytałam prawie cały ten wątek i sporo osób krytykuje szuflady  😜 ale mam misz-masz w głowie. A wie ktoś może jaki jest czas oczekiwania na paki z Alfako?
Czy ktoś widział na żywo te paki:
http://olx.pl/i2/oferta/paka-na-siodlo-CID767-ID9nsUw.html#:e5a358eb01
A ja chciałabym tutaj BARDZO pochwalić Nortex  😍
Pakę zamówiłam 20 maja, czas oczekiwania 6 tygodni, czyli umówiliśmy się na 1 lipca - dzisiaj Pan do mnie przyjechał z pakami (zamawiałyśmy dwie). Są idealnie zrobione, każde moje zachcianki zostały spełnione - do tego przemiły, rzetelny kontakt, no i mega atrakcyjna cena 😉
Wysoka na 150cm, szeroka na 130cm.
Olson super paka, jak mniej więcej kształtuje się cena podobnej?
Nortex to super firma, użytkuję cudowną aktualnie, nie jest moja ale wszystko pomieści, przynajmniej jak ja jej nie użytkowałam to wszystko się mieściło... Te moje czapraki. No ale i tak jest super. Pełen sprzęt dla 3 koni (na 2 konie jest 1 siodło, "mój" ma swoje) trzy ogłowia, trzy komplety ochraniaczy (nawet cztery) jakieś kalosze poprzedniej właścicielki, nie zabrała ich, sprzedała pakę razem z nimi. Ok. 10 pado-czapraków (niektóre muszę wieszać na doczepionym wieszaku na siodło do bocznej ściany), ok. 7 kantarów, 3 uwiązy, baty, palcaty, jeden kask, rękawiczki, dwie skrzynki na szczotki, całą półkę apteczko-kosmetykową, dwie derki (więcej nie wkładałam) i co tam jeszcze... no nie wiem... ale i tak mam jedną pustą półkę 😀. Nie wiem za ile kupiła ją była właścicielka, ale myślę, że nie więcej niż 1200 🙂 Nie mam zdjęcia 🙁
Moja  różowa  paka  też  nortex  🙂 jestem  z niej  zadowolona, ale  były  osoby  mocno  rozczarowane traktowaniem  klienta  przez  tę  firmę.
Precelek, sama wszystko wyrysowałam, wysłałam Panu rysunek - została mi wyceniona na 1822zł + 123zł transport 😉 netto wyszło coś koło 1600zł, więc naprawdę WOW. Poczytałam troszkę na r-v o Nortexie i przyznam, że byłam pełna obaw, ale mam wrażenie, że aktualnie biznes przejął syn właściciela (wnioskuję po nazwisku) i wszystko było idealnie. W Alfako wycenili mi ten sam projekt w okolic 5 tysięcy brutto, więc niestety, ale im podziękowałam.
Ratujcie!
Paka którą użytkuję nie jest moja, konia też tak jakby mam na współ-dzierżawie, ale też nie do końca, Pakę również użytkuje trener i druga dziewczyna, więc klucz jest w ukryciu, o którym każdy wie. No cóż, trener czasem paki nie zamyka, ma tam wszystko prawie, to jego stajnia 😀 No ale przez ostatni tydzień było tak, uprałam kantar, prawie nowy, żadnych przetarć itd, dzień mnie nie było i kantar w błocie, mój koń nie wychodzi na padok, ktoś sobie "pożyczył", uwiąz na zawody ktoś z Paki wyjął i co? Kurcze wracam a on wystrzępiony, sznurki powyłaziły, brudny. Wczoraj zaś uwiąz do kantarka zastałam rozdzielony na pół, czapraki wyrzucone z paki (był ukryty pomiędzy nimi), w pace kreda (dzieci mażą nią po boksach), wkurzyłam się. No wiecie, moje rzeczy chamsko pożyczone i zniszczone :/ Dlatego postanowiłam, że zamówię u stolarza pakę na mój sprzęt, konia nie mam, więc bez wieszaka na siodło, a jak konia kupię to i dużą metalową pakę, ta ma być na czapraki, derki, moje rzeczy jakieś szczotki i wszystko co moje. I teraz moja prośba, ktoś ma jakiś pomysł, jakiś system np. na czapraki? Jakieś wysuwane wieszaczki? Please HELP

Edit: usunięcie move (pomyłka)
plunia, błagam. Tylko nie przesuwające się napisy... To mega rozprasza przy czytaniu i jest całkowicie zbędne.
Przepraszam, pomyłka 🙁 Zmienione 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
31 sierpnia 2015 17:20
Ostatnio mam sporo dylematów... :P

Laski, znów potrzebuję rady.
Pakę chcę memu P. dać do wydziergania z płyty osb. Naoglądałam się przez lata cudzych pak, bardziej i mniej udanych, przekopałam cały ten wątek i pytania takie mam:



1. Potrzebuje wieszaków na 2 siodła (skokowe) - styknie im 60cm szerokości, żeby się nie poobijały? I ile powinny mieć odległości od siebie (góra-dół), żeby łatwo było je wyjąć?
2. Głebokość 60cm styknie? Czy 80tki są bardziej standardowe? W pace potrzebuję trzymać siodła, bieżące szmatki końskie, ludzkie (półka po prawej 50tka - możliwe, że dorobię wieszak na wieszaki) skrzynkę ze szczotkami i pudełka plastikowe ze wszelkimi specyfikami.
3. Pod siodłami lepiej zostawić przestrzeń na ew. oficerki, wysokie opakowania, baty? Czy lepiej nad siodłami zrobić jeszcze wąską półkę na drobne graty?
4. Bardzo głupie pytanie :P - Na półce o wysokości 40cm, ile zmieści się czapraków?  🤣 Jeśli dużo, to chętnie bym jej obcięła z 10cm  😁

Jakby ktoś był w stanie mi te kilka wymiarów podać, byłabym wdzięczna  :kwiatek:
Dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie z tego typu skrzynią: http://allegro.pl/skrzynia-ogrodowa-na-taras-novel-340l-keter-hit-i5655870638.html Czy mieści się w niej siodło? Szukam jakiejś alternatywy dla małej paki na zawody.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się