Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Jak teraz sytuacja w Kocmyrzowie?
Przeczytałam te wiadomości z marca ale nic poza tym kto w kim się kocha się nie dowiedziałam :P
Na Facebooku ładnie to wygląda no ale pytam o realia 😉
Będę wdzięczna moderatorowi za nie usunięcie tego postu.  🙇
Prośba do was. Niestety to nie nasz rejon, a wiadomo, że łatwiej coś odszukać koniarzom z danego terenu...
Poszukujemy jakichkolwiek info!!! Zdjęcie konia poniżej. Wałach arabski (brak paleń) hreczka. Wiek ok. 18-19 lat. Chodził pod siodłem najprawdopodobniej w szkółce. Być może jak zaczął ślepnąć wycofano go. Tka. Kupiony spod Krakowa. Tuż przed zakupem, nie wiemy jak długo, koń używany do robót w polu. Czyli zniknął być może z jakiejś szkółki kilka lat lata temu. Może ktoś go rozpozna... Na priv mogę podesłać info od którego handlarza koń pochodzi. Może znajdzie się osoba która zna zakres działań tego handlarza bo nam zmniejszy to pole poszukiwań. Za wszelkie info bardzo dziękujemy.
Tak mowil gosc w radiu, ktory tam jeździ. Stajnia jest zdaje sie w Woli Batorskiej albo Zabierzowie Bocheńskim 😉


Dostałem link 🙂
http://www.polskieradio.pl/9/325/Artykul/1292479,W-mundurze-czuje-sie-zupelnie-innym-czlowiekiem
ushia   It's a kind o'magic
22 listopada 2014 16:58
czesio - ale w krakowskiej szkółce chodził? czy gdzies w okolicy?

jak w krakowskiej to powinno być łatwo, gdzie oprócz Polsadu araby pod rekre chodzily?

Tabun?
czesio, jak koń ma na imię?
kiedyś także w Przyjacielu Konika
ushia   It's a kind o'magic
22 listopada 2014 17:28
w "pikeju" oprocz Egzula coś było?
Bo Egz gniady i wiem gdzie jest 🙂
Zorilla -masz pw 😉
ushia wg ich strony www siwy Estor,innych oo brak
ushia   It's a kind o'magic
22 listopada 2014 17:58
jeszcze w czerwcu dalej tam był - w strasznym stanie, ale byl
Kami   kasztan z gwiazdką
22 listopada 2014 20:00
Gdyby się ktoś jutro nudził, to w Santosie jest Hubertus i zawody (tatarski, ujeżdżenie i skoki), zapraszamy  😀
ushia I był dużo starszy chyba niż czesio pisze.
Araby bywały jeszcze-dawno,dawno- w rekreacji  ponysporcie,ale ani jednego siwego. W sumie to dość nietypowe konie do szkółki, za wiele ich w rekreacyjnych stajniach nie było.  Są w Jaworniku i Trzyciążu jeszcze stajnie z arabami,ale "taśmowej" rekreacji w obu raczej nie ma.
w Pk też Cel był, ale padł, siwy.
Estor jest. Siwy.
Regis też chyba był oo, ale nie siwy

Botoja też ma araby pracujące w rekreacji, ale nic więcej nie wiem
ushia   It's a kind o'magic
23 listopada 2014 19:13
Botojowe to z kolei mlodsze, poza tym kwestia tego gdzie BYLY araby w rekre, nie gdzie sa 🙂
dzięki za odzew. Będę sprawdzać rzucone przez was hasła. Siwe arabki to dość zapamiętywane stwory, aczkolwiek bez znaków szczególnych ciężkie do rozróżnienia...
Orzeszkowa - rzecz w tym, że nie znam imienia... My zwiemy go Kartoflem 🙂
Z rzeczy które być może posiadał wcześniej, ale może też nabył dopiero u rolnika to nerwowe szybkie tkanie i niechęć do dawania tyłów.
Araby bywały też w Polsadzie ?  👀
http://www.polsad.info.pl/galeria
Jak zaczynałam przygodę z jeździectwem był tam taki siwy Witebsk chyba , zwany Witkiem.
ushia   It's a kind o'magic
24 listopada 2014 12:06
w polsadzie bylo wiecej arabow niz normalnych koni 😉

nie masz zdjecia Wicia? ja sie dokopalam tylko samego lebka 😉
Kurczę miałam gdzieś jedno takie w analogu jeszcze, ale nie wiem gdzie je wsadziłam. Tam gdzie reszta to go nie mam.
Jeszcze mi się kojarzy, że był też siwy Efektor, ale to na pewno nie ten koń i Woroneż.
Ja mam dużo zdjęć z POLSADU
Na fotach araby, ale czy to Witebsk, czy inny to nie wiem, rok 2007



ushia   It's a kind o'magic
24 listopada 2014 17:20
A czemu zdjęcia podpisane jako 2005? jeżeli to faktycznie 2005 to może byc Witek, bo Worek wtedy był jabłkowity, Esmail nie ma hreczki i ogolnie jest laleczkowaty, a Efektor mial chyba wtedy jeszcze ciemną grzywe i ogon
I Efik mial odmiane zachodzaca na chrapy

z drugiej strony Witek mi sie kojarzy z zupelnie wysiwiala grzywa i ogonem - ale moge sie mylic
Serio, to Efektor?!  👀
Rany jak mam zdjęcia na nim, ma całkiem inny kolor. Tzn. miał ciemną grzywę, ogon i nogi, a odcień siwości był brązowawy.

Edit: no właśnie 😀 Byłam zdziwiona, bo ja tam jeździłam w okolicach 2004 roku 😉
ushia   It's a kind o'magic
24 listopada 2014 17:46
Dominik to nie, bo on był króciutko i tylko zimą, jeszcze Poprad był siwy
ale tez mi sie kojarzy ze mial ciemna grzywe, dopiero w Lewadzie wysiwial do bialego
aj, oczywiście, że 2005, pomyliłam się, słuszna uwaga i dobrze, że podpisane

Z 2007 roku też mam zdjęcia
poniżej 2007, to chyba Esmail na pierwszym planie (?)

ushia   It's a kind o'magic
24 listopada 2014 17:49
Ten ostatni to przeżuwający coś Esmail 🙂

za nim hreczka Woroneza, sp Rawenna i krowie zady Efektora

btw - montana - jak pisalam do czesia o Witku to mialam sie Ciebie pytac, czy nie masz zdjec, ale stwierdzilam ze tak dawno to chyba nie, a tu prosze 🙂
na Ciebie zawsze mozna liczyc 🙂
głupio zapytam... A ten Pan siedzi na koniu o jakim imieniu?
ushia   It's a kind o'magic
24 listopada 2014 18:28
Esmail
, rocznik 96, po Eukaliptusie konik - z wiekiem dorobił sie żabiego pyska, ktorego zdaje sie nie ma ten Twoj i potrafie go sobie wyobraizc w roznych rolach ale nie pracujacego w polu 😉
i jeszcze poltora roku temu byl w polsadzie

ten pan to niezyjacy juz szef polsadu
Gniada to Gremma, a zrebol to Gracja - obecnie juz dwunastoletnia
czyli Esmaila wykluczam. Efektora również ze wzlęgu na białe kopyto...
ushia   It's a kind o'magic
24 listopada 2014 19:36
absolutnie - z polsadowych tylko Witebsk

byl jeszcze chwile rowniez siwy Dominik, ale to doslownie miesiac, dwa, chyba wrocil do Michalowa, znak szczegolny - masakryczne nakostniaki na wszystkich czterech nogach i sklonnosci do wjezdzania w sciane "na kreche"

a jak juz polsad "wylazł" - ktoś wie co w końcu z tym przetargiem? był? będzie? stajnia zostaje? stana bloki?
co do koni to nie mam złudzeń jak skończa, nawet jeżeli ktoś pociągnie działalnośc końska dalej
Dava   kiss kiss bang bang
24 listopada 2014 19:54
A czyje to jest aktualnie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się