Przepisy kulinarne

Chyba tu najlepiej zapytać. Ile twarogu wyjdzie mi z 5l mleka? Czy mleko może być bezpośrednio po udoju schłodzone?
kujka   new better life mode: on
20 listopada 2014 21:00
JARA, mowilam!!! 😍

madmaddie, jutro postaram sie wrzuci linka bo teraz pisze z telefonu 😉
kujka   new better life mode: on
22 listopada 2014 11:49
wrzucam w nowym poście, bo temat odjechał daleko, a ktoś pytał o przepis na cebulową 😉

ja robie mniej-wiecej tak:
http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_francuska/zupa_cebulowa/przepis.html

to jest najlepsze jedzenie ever  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 listopada 2014 16:55
dzięki! a można ten koniak pominąć?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 listopada 2014 17:13
Ja robiłam całkowicie bez alkoholu i wyszła mega dobra 🙂
kujka   new better life mode: on
23 listopada 2014 07:03
madmaddie, mozna 🙂 ja czasem dolewam np wisniowke (a czasem nie).
Ale zabraniam pomijac wino!! Nadaje super smaku (a alkohol zdazy wyparowac 😉 ).
BTW wiecie jak ciezko w monopolowym na Pradze kupic biale wytrawne wino?  "Przeciez takiego nikt nie pije!: 😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
23 listopada 2014 11:14
shagyaaa, około kilograma powinno wyjść. Schlodzone wydaje mi się, ze bez problemu może być, potem sobie w cieplym miejscu i tak 'dojdzie'.
Dzięki Szafirowa  :kwiatek: Wczoraj wstawiłam z trzech litrów, bo pierwszy raz i się boję, że nie wyjdzie. Mleko i tak miałam schłodzone, bo wujek odwoził i mi zostawił w chłodni.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
23 listopada 2014 19:40
shagyaaa, tylko nie odsaczaj za mocno 🙂 Bo wyjdzie kruszacy sie wior.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 listopada 2014 20:11
kujka, dzięki, zrobię na pewno!
Pomocy! Tłumaczę menu restauracji z języka polskiego na angielski i zastanawiam się, gdzie najlepiej szukać tłumaczenia poszczególnych nazw dań, składników, żeby były jak najbardziej trafione. Wiem, że nie ten wątek, ale tutaj przewija się wiele miłośników kuchni i może ktoś mnie poratuje  :kwiatek:
skibonify może zapytaj konkretnie tutaj: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,136.1740.html. Albo podpatrz na stronach restauracji z menu dwujęzycznym.
Muszę wymyślić jakąś powalającą sałatkę na wigilię. Najchętniej wegetariańską, ale od biedy z rybą przejdzie. Fajnie też, jakby nie była zbyt skomplikowana w wykonaniu 😉
Macie jakieś sprawdzone przepisy wigilijne?
Chyba najbardziej tradycyjna będzie polska sałatka jarzynowa.
W sumie w mojej rodzinie nie ma tradycji sałatek na Wigilię, aż jestem ciekawa, jak w innych domach.
Jarzynową zostawiam babci 😉
Wygląda na to, że stanie na sałatce, którą robiłam w zeszłym roku
http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/wigilia/salatka_sledziowa_z_koprem_selerem_jablkiem/przepis.html

u nas hitem jest śledź pod pierzynką, z ziemniakiem, na górze pokrojone jajko ze szczypiorkiem i do tego jogurt naturalny grecki 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 grudnia 2014 15:20
Cierp1enie,
Taaaaak 😍
Bischa   TAFC Polska :)
25 lutego 2015 11:26
Jak gotować taki makaron, żeby "ziarenka" nie sklejały się? Przy innych makaronach dodaję oleju i potem obficie przelewam wodą, a w przypadku tego makaronu to nie zdaje egzaminu 🙁 Mam dokładnie ten makaron.
Jak w ogóle go odcedzać, bo mam takie standardowe sitko do makaronu, ale niestety sporo ziarenek wypada przez oczka.
sitko o drobnych oczkach metalowe, ja mam takie i jest super również do nitek do rosołu
a jeśli chodzi o makaron musisz mieć dużą ilość wody i Ci się nic nie sklei 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
16 marca 2015 22:00
Wie ktoś może, czemu mi karmel mógł nie wyjść?
Poczytałam kilka przepisów w necie, bo sam w sobie jest prosty, ale co do ilości gotowania, temperatruy wolałam się upewnić.
Pół szklanki curku, pół szklanki zimnej wody, wymieszałam dokładnie i zaczęłam gotować. Miał zacząć ciemnieć na brzegach i wtedy potrząsnąć garczkiem (nie mieszać!) żeby równomiernie wszystko się działo. Po 30 minutach-NIC, wygotowala się woda, został tylko cukier przezroczysty na dnie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 marca 2015 15:28
Bischa, ja robię karmel nie dodając wody i cały czas mieszając, zawsze wychodzi.
Potrzebuję sprawdzony przepis na łososia. Jakieś pomysły? Ostatnio był ze szpinakiem w cieście francuskim, ale teraz chciałabym coś innego, a weny brak...
Potrzebuję sprawdzony przepis na łososia. Jakieś pomysły? Ostatnio był ze szpinakiem w cieście francuskim, ale teraz chciałabym coś innego, a weny brak...


Ostatnio znajomi do nas wpadli i przygotowali nam pyszna kolacje z lososiem wlasnie 🙂 (Na 400g lososia)
Jedna, drobno posiekana papryczke chilli + 4 zabki czosnu wrzucasz na podgrzana na malym ogniu oliwe z oliwek . Nastepnie dorzucasz 2 puszki pomidorow ( tych takich pokrojonych w kostke ), znow 2-3 minutki niech sie pobulgocze i dorzucasz posiekana natke pietruszki + dopraw sola i pieprzem wg uznania. Na malym ogniu 5 minutek sie wszystko przegryza i dorzucasz pokrojonego w kostke lososia na 3-4 minutki. W miedzy czasie ugotuj makaron rurki i dorzuc do "sosu", wymieszaj dokladnie i potrzymaj na ogniu doslownie minutke. PYCHOTA.

Bischa   TAFC Polska :)
19 marca 2015 21:46
Kurczak, tak po prostu, w garczku jakimś, bez wody? Ja się bałam, że mi się "przypiecze" do dna. Nie mam gazu, a płytę grzewczą, nie wiem czy to jakieś znaczenie ma.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
20 marca 2015 06:11
Bischa, najczęściej na patelni teflonowej.
Dzięęęęęki! :kwiatek: Będę próbować 🙂
Graba.   je ne sais pas
20 marca 2015 19:15
mam pieczarki i w sumie niewiele poza nimi 😁 co z nich zrobić? nie mam kompletnie pomyslu...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 marca 2015 20:17
możesz opanierować i usmażyć. ja i tak najbardziej lubię duszone, nadziewam nimi bułeczki drożdżowe (ale to mnóstwo paćkania), można  też zjeść z kaszą albo z makaronem.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 marca 2015 20:00
Z nóżek zrób farsz na patelni, dodaj natkę pietruszki, posyp tartym serem i zapiecz. Świetna i banalnie prosta przekąska.
Albo podduś je i zrób zapiekanki 😉
Mogła by być zupa pieczarkowa albo sos, opcji jest mnóstwo 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się