M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

ash   Sukces jest koloru blond....
22 listopada 2014 23:44
galop, ja mam podobnie i akurat jesteśmy na etapie ogarniania tematu.
Pomiary zrobione, materiały wybrane, czekamy na uszycie i montaż.
Na dużym oknie na taras bedzie karnisz i zasłony, na pozostałych oknach rolety rzymskie.
Ash a jakie masz karnisze wybrane jakie zasłony i firany?
Rolety rzymskie z takiego samego materiału co firany w dużym oknie i czy tak gdzie rzymskie tam zwykłe w oknach też będziesz miała?
ash   Sukces jest koloru blond....
23 listopada 2014 17:35
Mam ten komfort, ze moja bratowa ma studio dekoracji okien i wnętrz. Wszystko zamawiam u nich.
Firan nie lubię, wiec nie bedzie. Zasłony i rolety rzymskie bedą z jednego materiału ( zaslonowego).
Poszukam fot, może mam coś
Znalazłam filmik o mocowaniu wanny, bo mnie to frapowało:

Zaskakująca jest..... muzyka w filmiku.  🤔
Czym się różni płyta indukcyjna od ceramicznej?
Tak na babski prosty rozum?
sposobem działania. Ceramiczna=elektryczna=ciepła, indukcyjna nit grzeje, wymaga innych garnków
Dzięki za odpowiedź. Nic mi nie pomogła 😁
No bo nie wiem - która lepsza? Dlaczego ktoś wymyślił coś takiego jak płyta indukcyjna?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 listopada 2014 14:04
A to nie tak, że indukcyjna grzeje tylko pod garnkiem?
porównanie
ash   Sukces jest koloru blond....
24 listopada 2014 14:06
Moja mama miała ceramiczną. Dłużej trzeba gotować niż na indukcji.
Indukcja ma ten plus, ze sie nie jest gorąca jak dotkniesz palnika
wg indukcyjna, jest "podobna" do gazu- szybka - szybko grzeje, ale jak kipi, to szybko "redukujesz", ceramiczna długo się rozgrzewa i długo stygnie, no i brak  przypalonego żarcia do płyty
No dobra, teraz mam jasność 🙂
Dzięki wielkie 🙂
Czyli indukcja i wymieniam wszystkie garnki.
pokemon, a ty nie ma wiosce mieszkasz?
bo ja na wioske indukcji nie polecam
weekend spędziłam na łażeniu po sklepach… i powiem tak… dużo wszystkiego, ale jak co do czego to "ni ma"
jutro mam miarę okna na szczęście i zastanawiam się nad wywaleniem też innego okna w kuchni i powiększeniu - i wtedy miałabym okno do siedzenia w nim
No dobra, teraz mam jasność 🙂
Dzięki wielkie 🙂
Czyli indukcja i wymieniam wszystkie garnki.


Niekoniecznie trzeba je wymieniać, zależy jakie masz. Dno musi być równe, takie grubsze. Niektórzy sprawdzają je magnesem. Jak ciągnie to garnek się nada 😉 albo używaja emaliowanych. Teraz sporo garnków produkują takich, że nadają się do indukcji.
U mnie bedzie indukcja, choć mąż się zastanawiał, a co będzie, jak prądu zabraknie na dłużej? i to był główny dylemat... to sobie kupimy kuchenkę na 1 palnik i małą butlę gazu tak na wszelki wypadek... będzie w garażu.... do mnie przemawia za indukcją tak:
-brak butli z gazem
-nie nagrzewa się- ani dziecko ani ja😉 się nie poparzymy
-jest najbezpieczniejsza ze wszystkich kuchennych możliwości
-łatwo się czyści.

ps. kuchnia dalej rozbabrana. Padam... we środę mają robić do oporu choćby i do północy. . .
Dziewczyny robcie na gaz. Ja jestem "wsiowa" do miasta mam tylko 1 km, ale przerwy w dostawie pradu to u mnie norma. Moi sasiedzi wszyscy maja elektryczne plyty i widze, ze jest trend zmiany na gaz,  bo w zeszlym roku byly problemy i ani wody zgrzac nie mogli ani sie umyc, bo przerwy po pol dnia byly.


Ktos madry mi powie jak moge wstawic foty z telefonu, bo zrobilam dzieciowy pokoj i jestem z siebie mega dumna, musze sie pochwalic?
emptyline   Big Milk Straciatella
24 listopada 2014 17:07
pokemon, możesz kupić podkładkę pod garnek na płytę indukcyjną - będzie każdy działał. Zresztą część pewnie i tak masz takich, które się nadadzą.
kassaja, też mam gaz. Żeliwne ruszta na szklanej płycie. Trzeba było dysze wymienić na gaz z butli, ale to kilka PLN.
Foty wrzuć do galerii re-volty i z niej kody kopiujesz do postu.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 listopada 2014 17:11
W nowych blokach nie ma najcześciej możliwości podłączenia kuchenki gazowej
ash, u mnie na wsi z kolei nie ma siły, a zwykłe 220 nie wyrabia na AGD. Chodzi albo zmywarka, albo piekarnik, albo pralka, albo żelazko. Tylko jedna rzecz o dużej mocy na raz. Bo jeszcze lodówka i bojler do wody (i tak wspomagany nagrzewnicą) i światło, TV, komputery... Gdybym miała płytę na prąd to byłabym ugotowana 🙂 Ja - nie żarcie.
Tak, mogłabym "domówić" sobie mocy (1 kW wcale nie tanio) i... wymienić całą instalację, więc dziękuję, wolę butlę gazową. 50 - PLN wystarcza na 1,5 miesiąca codziennego gotowania, także wody w czajniku.
Demonizujecie te kuchenki. Też mieszkam na wsi i mam płytę indukcyjną. Jak nie ma prądu to moim zmartwieniem nie jest zagotowanie wody w czajniku ale brak ogrzewania (pompy chodzą na prąd). Dlatego zainstalowaliśmy akumulator awaryjny, który uruchamia się sam przy braku prądu, a na dłuższe przerwy mamy agregat.
Poza tym brak możliwości podgrzania zupy to drobnostka w porównaniu z zepsutą lodówką, w której ciągłe odcinanie zasilania spowodowały to, że zamrażalnik przestał mrozić i nie znalazł się jak dotąd żaden fachowiec, który zdołałby ją naprawić.

wer- moja mama ma chyba coś takiego. Wrzuć linka, jak to wygląda, to Ci napiszę ( jeśli to to samo)

chodzi o te najtańsze roletki plisowane z ikei:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20242282/

znalazłam w internecie taki sposób, ale może jest jeszcze jakiś inny??
http://diyforher.blogspot.com/2014/07/plisowana-roleta-ikea-schottis-inny.html
abre, moja była juz 3 razy naprawiana i niestety wszyscy serwisanci mówią to samo
przy starych liniach to porażka
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
24 listopada 2014 18:41
Ale jak to plyta indukcyjna sie nie nagrzewa? Oczywiscie, ze sie nagrzewa, ale tylko pod garnkiem (wlasciwie to chyba 'od' garnka), ktory aktualnie jest wlaczony. Po uzyciu pali sie nawet literka 'h'- sygnalizujaca, ze stanowisko jest gorace. Wiem co mowie, bo mam pieknie poparzona lewa dlon po tym jak chcialam umyc plyte i zapomnialam, ze przed chwila zdjelam z niej garnek i mi sie dlon omskla ze szmatki...
szafirowa, ale fakt, że nie tak jak elektryczna
moja poprzednia elektryczna nie miała sygnalizacji po wyłączeniu ze palnik ciepły więc znam twój ból...
ash   Sukces jest koloru blond....
24 listopada 2014 19:01
szafirowa, no tak, chodziło mi o to ze nie nagrzewa sie reszta płyty, tylko tam pod garnkiem.
Dziewczyny, które kupowały mieszkania w stanie deweloperskim - ile wam wyszło kasy za urządzenie mieszkań za metr kwadratowy? Tak powiedzmy za doprowadzenie do stanu umożliwiającego wprowadzenie się, tzn. kuchnia, łazienka, podłogi i ściany?
Dziewczyny, które kupowały mieszkania w stanie deweloperskim - ile wam wyszło kasy za urządzenie mieszkań za metr kwadratowy? Tak powiedzmy za doprowadzenie do stanu umożliwiającego wprowadzenie się, tzn. kuchnia, łazienka, podłogi i ściany?


Mieszkanie 2 pokoje ok 50 M kw. 20 000 zł. Ale praktycznie wszystko najtańsze z Castoramy czy Jyska.
Typu kafelki za 20 zł, drzwi za 300 zł, panele za 25 zł, kuchnia z Leroy, najtańsze pralka, kuchenka, lodówka.
Czyli 400zł za metr. Tak w wyższym standardzie to pewnie minimum 1000 za metr, nie?
ash   Sukces jest koloru blond....
24 listopada 2014 21:47
Dzionka, 1000 PLN za m2 to raczej standard
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się