Ochraniacze

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 listopada 2014 12:53
Nagato jeśli koń nie jest specjalnej troski to nie ma znaczenia jakie ma ochraniacze. Z tym, że pro jumpy na koniach nieprzyzwyczajonych działają trochę jak zaciski, nawet te na kołki. Jestem zwolennikiem jak najmniej kombinowanych ochraniaczy.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
17 listopada 2014 13:20
Czy ktoś ma i mógłby zmierzyć ochraniacze Anatomic York rozmiar S. Byłabym wdzięczna :kwiatek:.
dzisiaj przyszedł komplet moich zimowych ochraniaczy na padok, czyli York Sportiva. i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. na pierwszy rzut oka wyglądają super, zobaczymy jak będą wyglądać po  sezonie w ekstremalnym użyciu, czyli w kwietniu 🙂
A mi po sezonie użytkowania opadł zachwyt nad sportivami. Co prawda zjawisko szybszego o wiele niszczenia zadnich ochraniaczy u nas to norma, ale jednak użytkuje je od wiosny ,a tu już mi się dziury zaczynają w neoprenie wycierać. No i jednak zdecydowanie ochraniacze dla solidnonogich koni. 😉 Jak dla mnie przeciętne fulle są mniejsze.
Szukam zwykłych skorupek na mało delikatną nogę. Wszystkie które mam w stajni (Horze Protec, Fair Play Pro, Kentaur Pro). W Horze przody są bardzo na stykale już tyły są za małe. Polecane na grubonożne konie sportivy Yorka dadzą radę, są jeszcze jakieś inne większe modele? Veredusy raczej cenowo odpadają niestety.
martyna0112, używane Veredusy ze starszych modeli nie są cenowo porażające, a z pewnością nie do zdarcia - no i Lki są spore 🙂
Lepsze York Sportiva czy Kentaur Mega Jump? 🙂

[edit: zmiana obrazka]

martyna0112  York Cristal 😉 http://allegro.pl/ochraniacze-york-cristal-przod-i-tyl-czarne-l-full-i4734319581.html L-ki są naprawdę  duże .
Te FP są bardzo cienkie.
Czy ktoś ma porównanie w rozmiarówce M - L ochraniaczy Veredus?
Cobrinha, zmierzyć mogę jakoś w weekend jeśli potrzebujesz. Róznica w sumie niewielka (na przodach, bo tyłów takich jak na zdjęciu to nie mam).
Ja mam L, ale może ktoś miał i M i L i ma porównanie.
Cobrinha, no właśnie mam i M i L... Porównać mogę, tylko co dokładnie ?
wysokość i szerokość od wewnątrz... i paski jeśli się różnią.
Będę bardzo wdzięczna.
Paski mogłam pozmieniać, bo mam tych ochraniaczy kilka kompletów w róznych rozmiarach i nieraz coś tam w temacie pasków kombinowałam 🙁 Ale jak kiedyś dokupowałam nowe paski to chyba były tylko dwa rodzaje: M/L i S
Psotaram się nie zapomnieć pomierzyć w weekend 🙂
_Gaga , bardzo dziękuję  :kwiatek:
Nie dziękuj, bo ja pamięć mam lichą  😡
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 listopada 2014 12:09
Gdyby ktoś był ciekawy, moje Horze Memphis
przody rozm. M





tyły rozm. L



Jak dla mnie rozmiarówka jest trochę zaniżona, zwłaszcza, jeśli chodzi o wysokość. A na szerokość są idealne, chociaż Belfast ma wybitnie chude nóżki (nie mam pojęcia ile ma w pęcinie, 18cm? chyba jakoś tak)
Livia   ...z innego świata
23 listopada 2014 15:14
martyna, zdecydowanie Yorki Cristal są na grubonożne konie 🙂 Używam ich już ze 2-3 lata na jazdy i dają fajnie radę.
Czy ktoś może posiada te ochraniacze?

http://konik.com.pl/ochraniacze-ujezdzeniowe-dresazowe-dance-hkm

Jak z rozmiarami i trwałością?
martynka.n, ja posiadam
L to na prawdę spore L
trwałość określę za kilka miechów, bo to nowy wypust HKM
Na żywo wyglądają porządnie 🙂
O dzięki za odpowiedź. Masz białe czy czarne? Zastanawiam się nad białymi i sama już nie wiem..
przetestowałam już kilka par ochraniaczy i na razie najbardziej pancerne okazały się Veredusy Piaffe Revo, ale tyły żyją czasem własnym życiem.
Mam też Premier Equine Airtech 3-layer Sports Boots i lekka lipa. Rzepy się postrzępiły, szycia na ochraniaczach zresztą też - szkoda gadać.
Kolejne to HKM Colour http://dobry-kon.pl/opis/3921568/ochraniacze-neoprenowe-hkm-colour.html, posiadam te czarno-białe i po jednym praniu zrobiły się szaro-czarne i wyglądają nieładnie.

Także szukam jakiejś alternatywy dla Veredusów i myślę, że kupię właśnie te HKMy.

edit: Gaga - masz może jakąś fotkę tych ochraniaczy na końskich nogach?
Czy ktoś może posiada te ochraniacze?

http://konik.com.pl/ochraniacze-ujezdzeniowe-dresazowe-dance-hkm

Jak z rozmiarami i trwałością?


harry's horse widzę bliźniacze ochraniacze ma:
http://www.horse-trade.eu/pl/c/Dresazowe/351
Mam białe. Na razie leżą w domu póki jeżdżę mało na hali... na błoto mi ich szkoda 😉
uzywal ktos ochraniaczy horze mephis na dluzsza mete? jak sie sprawują?
Ja ma biale, uzywam je na rozprezalnie na zawody , na kilka koni, i naprawde niezle sie sprawuja, rzadko piore je w rpalce czesto szczotka na myjce z zimna woda, wiec guma od rzepa nie zawsze wraca do bieli, po podlozu czarnym, ale naprawde na plus!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 listopada 2014 22:44
oz moje Memphisy mają niecały rok, używane na jazdy 2-4x w tygodniu i wyglądają jak na zdjęciach powyżej.
Livia   ...z innego świata
25 listopada 2014 14:17
Epikea, tylko że te HH wypadają dość małe, na większe końskie nogi niestety nie wejdą.

Gaga, czy mogłabyś zmierzyć obwód w tych HKMach? :kwiatek:
Epikea, tylko że te HH wypadają dość małe, na większe końskie nogi niestety nie wejdą.

Gaga, czy mogłabyś zmierzyć obwód w tych HKMach? :kwiatek:


ooo to bdb wiadomość, bo ja bym te Cob'y chciała wcisnąć na araba, a on tak na granicy S/M i właśnie małe cob mnie interesuje
Oglądałaś je na żywo, że tak mówisz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się