Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

smarcik - nie 🙂 W tym roku mamy dowolność wyboru miejsca. Chociaż boję się że jak pojedziemy zbyt daleko od śląska a jakieś dziecko nagle stwierdzi że chce jechać do domu bo tęski za mamą może być problem.
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 listopada 2014 18:55
Nie wiem gdzie zapytać, ale sprawa ważna.

Czym opatrzyć ranę kłutą/szarpaną (ugryzienie psa).
Dziś pies rzucił się nam na kozę i rozgryzł jej szyję, nie ma tragedii bo jest tylko dziura od jednego zęba, ale skóra przebita, tkanka podskórna lekko naruszona. Krew nie cieknie już więc nic jej nie naruszył za bardzo. Z weterynarzem nie dało się dziś skontaktować. Na ten moment ma to zawinięte bandarzem z gazą bez niczego. Opatrzyć jej to z czymś typu rivanol itp. czy niech tak zostanie?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
22 listopada 2014 19:22
może zapytaj w wątku o kozach http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,83100.0.html  🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
22 listopada 2014 20:41
Czekać na weta i starać się jak najszybciej skontaktować bo może się zbierać ropa, rany po ugryzieniu goją się fatalnie..
Poleci mi ktoś jakiś darmowy program do prostej obróbki zdjęć? Chodzi mi w zasadzie o wycinanie obiektu i wstawianie jednorodnego tła. Na Allegro widziałam, że połowa ludzi ma podobne tło do zdjęć (takie deski z białego drewna jakby), więc musi to jakiś program robić. Z innych opcji potrzebuję jedynie przycinanie i zmniejszanie zdjęcia. Może poprawa kontrastu/jasności. Koniec.
kenna, pokaż zdjęcie.

To co masz na myśli to szparowanie i wcale nie jest to funkcja "tylko". Zrobienie tego dobrze jest bardzo trudne.
Co chcesz wycinać?

abre, chodzi mi o zdjęcia rzeczy (np. ubrań, bryczesów), na sprzedaż. Zazwyczaj robię fotki w domu, na jakimś w miarę kontrastowym tle albo na podłodze, a i tak z reguły wydaje mi się to brzydkie i wycinam to tło maską w Corelu Photopaincie i przemalowuję na biało. Tylko to ustalanie maski jest mega pracochłonne  i myślałam, że już przestarzałe (robię w ten sam sposób od jakichś 10 lat haha). Sądziłam, że już są takie zmyślne programy, które przedmiot na zdjęciu zaznaczają "jednym klikiem" albo coś... Wydawało mi się, że takie rzeczy to teraz już wczesne nastolatki ogarniają lepiej niż ja hehe
kenna, są. Np. Photoshop bardzo to ułatwia. Ale nie jest to program darmowy. Wygooglaj sobie "darmowy program do szparowania zdjęć", może coś Ci podpasuje.

Co do ładnego tła - są tła winylowe, które możesz kupić i powiesić na ścianie albo możesz zmontować własne, np. z desek pomalowanych na biało czy choćby drewnianych paneli podłogowych.
Ale obawiam się, że najwięcej zależy od dobrze czyli poprawnie zrobionego zdjęcia.
abre, próbowałam ściągnąć darmową próbną wersję Photoshopa, ale niestety poległam. Po rejestracji i wymuszeniu na mnie zgody na subskrypcję newsów itp. oznajmiono, że mój system operacyjny już nie współpracuje z produktem (? Windows XP). Ale poczytałam i jeszcze dużo poczytam o szparowaniu - dziękuję za termin! Wychodzi na to, że ja o tym wszystkim w zasadzie wiem, kwestią u mnie jest bardzo kiepski aparat, który nie robi ostrych krawędzi i słabe światło. Słowem - oczekuję jakiegoś cudu chyba 😉
Bardzo proszę o pomoc kogoś obytego z prawem konsumenta - chcę zareklamować koszulę ze Stradivariusa, po może 4 noszeniu wygląda jak szmata a szwy poszły w 4 miejscach. No i tu zaczyna się problem, bo nie mogę na złość znaleźć paragonu. Płaciłam kartą, czy wyciąg z konta wystarczy jako potwierdzenie transakcji i podstawa do reklamacji? Niestety nie płaciłam tylko za koszulę wtedy..
kenna, Ja używam Gimpa jak nie mam dostępu do fotoszopa. Polecam.
http://www.dobreprogramy.pl/GIMP,Program,Windows,13219.html
busch   Mad god's blessing.
23 listopada 2014 10:30
alnama, paragon nie jest konieczny w przypadku reklamacji - w przypadku zwrotu bez podania przyczyny jest on natomiast konieczny (zwrotu, który przysługuje przy zakupach internetowych i różne sieciówki też takie coś respektują przy zakupie stacjonarnym). Jeśli chodzi o reklamację, to musisz mieć tylko dowód, że kupiłaś ten towar, jak najbardziej wyciąg z konta jest wystarczającym dowodem.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 listopada 2014 17:24
Odinstalowałam Operę (o dziwo mimo tego, że w najnowszej wersji zapisać zakładek się nie da, po ponownym zainstalowaniu wszystko było  😲) ale nadal się zamyka i po chwili uruchamia.
To już nie wiem co... powoli się przyzwyczajam do Firefoxa 🙁
strzemionko, a mi firefox nie działa 😁 pojawia się czarny ekran i koniec, nawet żaden komunikat mi sie nie pokazuje
Czy jest coś takiego jak rejestrator pogody z całego roku? Żeby np sprawdzić, jaka pogoda była dzień po dniu?

Co to jest vlog? Myślałam, że to blog na youtube, ale okazuje się, że nie wszystkie te blogi to vlogi, mało tego, niektóre z ich filmików to vlogi, nie filmiki, a reszta to zwykłe filmy.

Jak hodować w domu lawendę? Kupiłam w sierpniu piękny krzaczek, ale szybko usechł. Mama, bardziej doświadczona w pielęgnowaniu roślin mówi, że musiała być nafaszerowana nawozami, które ją trzymały w formie. Gdzie kupię taki krzaczek w doniczce, żeby wytrzymał ze mną lata?

Czy w polskim prawie dowody zdobyte bezprawnie są akceptowane i brane pod uwagę? Rozumiem, że ewentualny zakaz przeciwdziała podejmowaniu środków nielegalnych, ale u licha, wydaje mi się, że dowody, to dowody i już!

Czy w Gimpie, opcjonalnie w Photoshopie można zrobić coś takiego: klik i balans bieli się poprawia? Mam na windowsie program, co się nazywa yyy... nie wiem, jak się nazywa, napisane jest tylko Microsoft office ;/. W każdym razie ma ciekawą funkcję - wskaźnikiem wybieram, co moim zdaniem na obrazie jest bielą, a on dopasowuje resztę. Zwykle działa całkiem sprawnie.

I jeszcze jedno, skoro już przy robieniu zdjęć jesteśmy. Jak nazywa się ta część od aparatu, co mam na zdjeciu w załączniku:
To ja odpowiem na ostatnie dwa pytania.

W PS można ale trzeba zainstalować wtyczykę Adobe Camera Raw. Zdjęcie (choć ta wtyczka służy do wywoływania RAWów to można załadować tam również jpg) należy z poziomu Bridge'a otworzyć w ACR. Tam jest dostępna pipeta.

Na zdjęciu w poście jest muszla oczna.
Bardzo proszę o pomoc kogoś obytego z prawem konsumenta - chcę zareklamować koszulę ze Stradivariusa, po może 4 noszeniu wygląda jak szmata a szwy poszły w 4 miejscach. No i tu zaczyna się problem, bo nie mogę na złość znaleźć paragonu. Płaciłam kartą, czy wyciąg z konta wystarczy jako potwierdzenie transakcji i podstawa do reklamacji? Niestety nie płaciłam tylko za koszulę wtedy..


Widzę, że nie tylko ja mam problemy z ubraniami ze Stradivariusa 🙄
Zimowa kurtka po jednym praniu straciła kolor, a teraz ulubione spodnie dosłownie pękły mi na udzie. Ale, żeby nie było - były za luźne, bo dość mocno się rozciągnęły w bardzo krótkim czasie. Paragonu nie mam, ale mam wyciąg z konta. Pytanie brzmi - ile czasu od zakupu jest na reklamowanie takich przypadków?
Mi regularnie pękają spodnie ze Stradi, co roku kupuję znowu identyczne, bo tylko one na mnie dobrze leżą. 🤣
flygirl, mi pierwszy raz zdarzyło się, żeby pękły spodnie po tak krótkim czasie. Mam dużo bardziej styrane i częściej noszone spodnie "no name", które jak pękały, to po kilku latach noszenia i to najczęściej z przetarcia. A te żadnego przetarcia nie miały, tylko pewnego dnia ot tak stwierdziły, że pękną i to w miejscu, które bym o to nie podejrzewała 🙄
ksan, dla mnie vlog to video blog. Dla mnie ktoś, kto regularnie nagrywa filmy i wrzuca je do internetu, to vloger właśnie 😉 A filmik można nagrać raz kiedyś i nic nie musi łączyć pojedynczych filmów.
Czy ktoś mógłby mi sprawdzić, czy z tej aukcji jest możliwość wysyłki do Polski?  :kwiatek: Nie potrafię tego znaleźć  😵

http://www.amazon.co.uk/ZiwiPeak-Daily-Dog-Cuisine-Pouches/dp/B002AYAMIE/ref=lh_ni_t?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE
Achaja, w niektórych filmikach zauważyłam że mówią "dawno nie nagrałem zwykłego vloga", albo "witam w dzisiejszym vlogu", "dzisiejszy vlog będzie o". Na przykład tu: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/bociany-juz-tu-sa,39477.html Ale ten chłopiec jest młody, może robi błąd?


abre, dzięki 🙂 Szkoda, że w Gimpie się nie da, wiedziałam, że jak odpowiedź będzie z PS, to mnie przerośnie :P Jak się te wtyczki instaluje, trzeba dokupić? Myślałam, że sam PS otwiera RAWy, ale w lato dostałam od kolegi jego zdjecia w rawach i miałam problem, musiałam kombinować. Gimp też nie chciał ich czytać.
ksan, ACR jest darmowy, ściąga się go ze strony Adobe.
Jeśli chodzi o RAWy to niestety nie da się otworzyć RAWów z nowych aparatów w starej wersji PS i przez to starej wersji ACR-a. Trzeba je przekonwertować (przynajmniej tak kojarzę) innym programem na format DNG.
Jak to jest z "obserwowaniem" w naszych re-voltowych ogłoszeniach? Wiem, że nie wiem, kto obserwuje moje ogłoszenie  😁, ale czy ten ktoś wie, że je edytowałam- np obniżyłam cenę, dodałam nowe zdjęcia? Ogłoszenia znam tylko z perspektywy sprzedającego, nigdy niczego nie obserwowałam.  🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 listopada 2014 18:33
Naturalsi - jak kupujący zajrzy do ogłoszenia to zobaczy, że coś się zmieniło, żadne powiadomienia nie przychodzą.
Szkoda w sumie bo wątpię, że ktoś odświeża je co chwilę, jak ja tam obniżki robię i dodaję więcej zdjęć i to wszystko na marne  😜...
Ale jak ty dajesz "odśwież ogłoszenie" to ono pojawia się na głównej stronie tak jakby było nowe, więc jak ktoś przegląda ogłoszenia, może na nie trafić.
To wiem, ale można odświeżyć je raz na 14 dni tylko  🤔
Szkoda, że w Gimpie się nie daDa się. Nie za bardzo lubię go używać, więc dokładniejszych informacji musisz sobie sama poszukać (albo poeksperymentować). W każdym razie:
-> tools
-> color tools
-> levels...

Na dole po prawej masz przycisk auto (czyli wiadomo).
Obok są trzy pipety. Musisz doczytać, czym się różnią 😉 Zdaje mi się, że ta prawa jest najbardziej "zwykła".
Hm. Gdzie mogę o tym poczytać? Najlepiej tak napisane, żeby idiota zrozumiał? Mąż pewnie wie co i jak, ale daje głowę, że nie będzie mi wyjaśniał.
Póki co muszę ściągnć aktualną wersję ACR, tak? Nigdy nie było tak, że PS sam z siebie czytał rawy? Sama nigdy z nimi nic nie robiłam, zainteresowałam się dopiero, jak się okazało, że nie mogę ich otworzyć. Ta wtyczka działa w ramach samego programu? Kurcze, nawet nie wiem, o co zapytać - bez sensu by było, gdyby mając PS trzeba było mieć osobny program do rawów, więc raczej tak nie jest... Zainstaluję i zobaczę, jak to wygląda, jak już będzie. Ale póki co, mega wstydliwe pytanie: czy wtyczkę widać? Czy ona po prostu jest i jakby rozszerza program?
Czy polecasz któryś polski przewodnik po programach do zdjęć, szczególnie o PS? Chyba zapiszę się na kurs kiedyś, znalazlam na przykład taki: http://www.akademiafotografii.pl/warszawa/kurs-photoshop

Przy okazji - będę bardzo wdzięczna, gdyby ktoś mógł zernąć również na moje wcześniejsze pytania 🙂

Mam też kolejne: czy zabójstwa, których dokonał Christopher Foster to samobójstwo rozszerzone, czy zwykłe morderstwa? Pamiętam, jak w mediach podawali informacje na ten temat w 2008 roku - były przerażające. Nie dane było mi śledzić finał sprawy, bo musiałam wyjechać i jakoś się to rozeszło - zapomniałam. Dopiero niedawno udało mi się znaleźć jakieś wiadomości na ten temat. Na przykład fakt, że dom spłonął jakoś zupełnie zatarła mi się w pamięci.

W poczcie na Yahoo, jak chcę napisać "ż", cofa się to, co napisałam. Tylko tam. Jest jakaś szansa, żeby to wyłączyć, czy po prostu Yahoo jest niedostosowany do polskich użytkowników?

Teodora, o, już sprawdzam.... działa. Chyba dałaś mi kolejną wymówkę, żeby nie musieć się uczyć PS, a przecież wszyscy mówią, że jest 100 razy lepszy i wygodniejszy. W każdym razie dzieki, ale już miałam nadzieję, że to mi da motywację 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się