Derki

emptyline   Big Milk Straciatella
24 listopada 2014 10:40
Ma ktoś derki Waldhausena z serii economic? Chodzi mi o plandekę przeciwdeszczową. Jakie to ma zapięcia na klacie?
w jakich derkach aktualnie trzymacie ? będe swoją goliła w tym tyg i sie zastanawiam jaka jej założyć ? 150 gr czy 300 gr ?
Naciau, ja niegolone trzymam w 100g ale jednemu zimno, więc chyba założe jeszcze polar. A jak ogole to nie wiem co będzie.
w jakich derkach aktualnie trzymacie ? będe swoją goliła w tym tyg i sie zastanawiam jaka jej założyć ? 150 gr czy 300 gr ?


3 Golone i stoją w 150 i wszystkie są ciepłe
Golony w higher trace clip, stoi w 150g plus polar pod spód - ale stoi od rana do wieczora na padoku 🙂
Jak bedzie w ciągu dnia poniżej zera to może wrzucę 300g... przydałaby mi się taka derka 250  🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
24 listopada 2014 11:52
Naciau, mój (już prawie) ogolony z naprawdę grubego futra stoi w mniej więcej 150g - nie narzeka. Na padok chodzi od 9 do 13, tak w przybliżeniu.
Mój ogolony ale odrośnięty stoi w 150 g. Mam 300 g tylko, więc przebiorę go jak zrobi się na minusie w ciągu dnia dopiero. Ciepły jest, ale jemu chyba zawsze jest ciepło 🙂
Mój golony, ale juz odrosniety w 180g. Jak będzie bliżej zera pakuje w 250g.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 listopada 2014 17:35
Plandeka z polarem to ok 150g?
super laski 🙂 dziękuje

w takim razie ,jak stoi od rana do 16 do zapakuje ją na próbe w 150 gr a jak coś to ją docieplę  🙂
empatyline ja mam takie derki, jedną samą plandekę a drugą plandekę na polarze 🙂 u mnie sprawdza się fantastycznie:
https://pasi-konik.pl/pl/p/WALDHAUSEN-Derka-przeciwdeszczowa-Economic/4957
ma z przodu duży rzep i jedno zapięcie jak w pasku do spodni :P na moim draniu trzyma się pięknie 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
24 listopada 2014 18:29
nefryt, super, bo właśnie zamówiłam i bałam się, że będzie np. sam rzep, ale tak to super. Potrzebuję coś na stajenną szmatę, zdecydowanie po kosztach. 🙂 Dzięki za pomoc!
empatyline nie ma sprawy! cieszę się, że mogłam pomóc 😀 mam nadzieję, że będziesz zadowolona. Mój nosi ją w stajni i na padok, bo to brudas i uwielbia się tarzać. Derka się nie przekręca, co prawda jest cienka, ale przy koszmarnym traktowaniu jej przez siwego trzyma się dzielnie!
emptyline   Big Milk Straciatella
24 listopada 2014 18:36
nefryt, ja ją potrzebuję tylko jako zewnętrzną warstwę, żeby mu stajenna nie przemakała. W razie czego mam jeszcze jedną, podszytą polarem więc damy radę. 🙂
ash /polar to ok50g
moja cała golona z nogami do - 5 /8 stopni stoi w 150 ewentualnie dostaje wełnianą derkę pod spód, 300 g dostaje jak na jest już sroga zima. Stajnie mamy ciepłą ale też wychodzi na padok na 3 h około, derki nie zmieniam w tym czasie.
emptyline, Waldhauseny maja paski z klamerkami na klacie. Ogolnie to bardzo fajne derki, lepsze na pewno od plandek VH czy CottageCraft 😉

U nas dwa golone w weekend po calosci - jeden ma kolderke 150 plus plandeka, drugi polar plus plandeka na polarze o sa baaardzo cieple pod derkami. A arab golony miesiac temu do wczoraj w samej padokowce Starta chodzil, bo przy probie dolozenia czegokolwiek bylo mu za goraco 🤔
deborah   koń by się uśmiał...
25 listopada 2014 08:40
basia16816, a to juz zależy od grubości polaru.  nie wiem jaki to musiałby byc polar, zeby ciepłotą odpowiadał 50 gramowej zimówce. chyba tak cienki, że przezroczysty..
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 listopada 2014 09:42
Zazdroszczę Wam takich mało wybrednych koni 😁
Belfast już odrośnięty stoi w 200g i wcale ciepły nie jest 🤔 Dzisiaj golę i pakuję chyba w 300g, bo nie mam wyjścia 😤
deborah   koń by się uśmiał...
25 listopada 2014 10:32
Strucelka, to w jakich derkach stoi jak jest -25?
Któraś z was posiada może derkę polarową York Ekona ?
Gdzie moge oddac teraz w Warszawie derke do prania? Pranimalia zawiesila dzialalnosc...
ash   Sukces jest koloru blond....
25 listopada 2014 11:00
ashtray, Prapra
Chyba musze zaryzykowac, chociaz pamietam jak ktos pisal tu o swoich kiepskich doswiadczeniach z ta pralnia. Ale chyba nie mam wyjscia. 🤔
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 listopada 2014 11:24
Na Targówku Fabrycznym jest przyjemna cenowo pralnia ich ogłoszenie co prawda wygasło na r-v ale działają i to całkiem sprawnie - my jesteśmy z niej b.zadowolone: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/15286?q=pralnia&kategoria&lokalizacja&widok=0&strona
Strucelka, powiem Ci że sama się zdziwiłam, bo arabiszcze łazi w plandece na cienkim polarze, a kucyk w Jarpolu polar + plandeka a pod to kołderka z Deca 200 g. Widać wszystko zależy od konia.

deborah ma rację, ja te cieńsze polary liczę za 100 g no i faktycznie VH padokowa na polarze + polar pod spód = kołderka 200 g + plandeka. Grubszy taki jak Jarpol czy Golden Horse myślę że śmiało można potraktować jako odpowiednik 150 g 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 listopada 2014 12:13
Deborah nie wiem szczerze mówiąc, bo dwa lata temu w zimie na śnieg wychodził na padok w 200g+polar i było ok 🤔 może z wiekiem jest mu coraz zimniej 😁 ale teraz stoi też w zimniejszej stajni, więc może dlatego. W planach mam jeszcze zakup 500g w razie czego, więc zobaczymy. No i dlatego zamówiłam też polar z Jarpola, żeby mnie wspomógł w zimne dni 😉

Orzeszkowa ło matko, to ma teraz 3 derki? 😲
Zależy,zależy-mój stoi w 400 g i grubym polarze pod spód i jemu to pasuje,nie zarósł za bardzo.Za to koń obok w plandece na polarze i nie zarósł w ogóle.
Dava   kiss kiss bang bang
25 listopada 2014 13:41
Nie wiem co się tak dziwicie, każdy koń jest inny. Tym zmarzluchom wpycha się zwyczajnie jakieś kołderki albo polary pod grube dery jak spadnie temperatura jeszcze niżej.
My mamy chłodną stajnie (szczerze uważam, że uszczelnione ciepłe stajnie są dobre tylko dla ludzi  😁 ) ale temp. tak bliżej zera i -25 to nie ma już takiej różnicy wewnątrz budynku  🙂
DressageLife, teraz 400g + polar? Czy zima??

Ja Pamasa mam ogolonego (zostawiona podkladka pod siodlem, plecy i kawalek zadu), stoi w polar + plandeka, wlasnie piore derki, jutro juz cos cieplejszego dostanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się