KOTY

W kwestii warszawskich maine coonów - na mnie ponad trzy lata temu w hodowli Aspenville spojrzały takie oczy i zatonęłam w nich z kretesem (zdjęcie z załącznika autorstwa pani Ewy Rykowskiej, hodowczyni).
zen - masz priva ze szczegółami.
.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 listopada 2014 17:47
kot Bartuś  😍
Mój najgrzeczniejszy jest gdy śpi i gdy przyjdzie się przytulić jak siedzę przy komputerze (tj śpi mi na brzuchu), gorzej gdy włączy mu się tryb agresora - biega po całym domu, poluje na nogi, gryzie i takie tam. No i ostatnio gryzie wykładzinę ale ma szczęście, że specjalną dla niego  🙂
Mzimu, ale szał! Zakochałam się!  💘
A obwódki wokół oczu to jakby mu ktoś eyelinerem podmalował  😜


Wracając jeszcze do kwestii włóczenia się po stołach i szafkach, to może indywidualizm koci wiedzie prym w temacie.  Mój stołów nie tyka, za to może się rozkładać w szafach i kłaczyć ubrania z czego nad wyraz często korzysta  😂
Moje koty mają zakaz wchodzenia na stoły,ale na blat w kuchni,mimo oficjalnego zakazu-wchodzą w nocy.A wiemy to,bo jak nieopatrznie zostawię masło na wierzchu,to rano go nie ma,są tylko ślady kocich ozorków i stadko uśmiechniętych winowajców z masłem na wąsach.
Za to mój norweski leśny z powierzchni kocha maskę samochodu,co więcej sąsiedzi mają radochę,jak moja mama wyjeżdża rano z domu,a tu kot sobie śpi na masce z nastawieniem "I don't give a fuck" i schodzi z fochem dopiero kiedy się przyhamuje.
Mam dylemat z karmieniem 3-miesięcznej kotki.
Problem mam następujący:  kotka niechętnie je mokre. Staram się ją karmić tym, czym była karmiona w hodowli, przestrzegając przy tym zalecanych porcji stosownie do jej wieku. Miamor Ragout Kitten wsunęla ze smakiem ale miała jednorazowe lekkie rozwolnienie (może też ze stresu, bo to pierwszy dzień był), Bozity właściwie nie tknęła, z Animondą też ma problem.  Rzekomo karmiono ją mokrą 2 razy dziennie - rano i wieczorem, do suchej miała nieograniczony dostęp. Tak też i ja postępuję, ale to się w efekcie nie sprawdza. Nie wiem, czy powinnam eksperymentować z innymi karmami dla kociąt aż znajdę taką, która jej podpasuje, czy mam np. ograniczyć podawanie suchej (którą bardziej preferuje) na rzecz mokrej...
Ja bym w zadnym wypadku nie ucinala suchej karmy, przestalabym na chwile podawac mokra lub zastapilabym mokra podgotowana piersia z kurczaka + felini complete do "rosolku". Zakladajac, ze sucha karma ma dobry sklad 🙂
Spróbuj może innej mokrej, często koty wolą te w saszetkach, bo mają więcej "sosu". Koty rodziców wcinają chętnie Leonardo, droga ale bardzo dobra karma. U swoich testowałam kilka karm, zanim znalazłam to co chciały jeść, daję Animondę Carny. Którą Animondę dawałaś?
Możesz też spróbować tak jak mówi Ekwadorka - podgotowane bądź sparzone mięso.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 listopada 2014 18:37
Ekwadorka, Już lepiej indyka. Ma dużo tauryny, a przy tym nie uczula jak kurczak.
Co do gotowanego/parzonego mięska - w niedzielę ugotowałam pierś z kurczaka (na samej wodzie rzecz jasna). Nie za bardzo chciała jeść kurczaka sote, więc zmieszałam go z mokrą karmą (chyba Animondą) - dopiero wtedy wciągnęła. Z kolei, pani weterynarz, u której byłyśmy wczoraj na kontrolnej wizycie, powiedziała, że gotowanego mięsa jak najmniej. Z suchej, dostaje Applaws Kitten - podobno dobra karma, została mi polecona przez hodowców Jeśli chodzi o Animondę, to podawałam jej Carny Kitten.
Ta w saszetce z sosem, to była właśnie Miamor- może dam jej jeszcze szanse, skoro smakowała kotce. Może niekoniecznie po niej miała luźniejszą kupę, w końcu karmili ją tym w hodowli.
Ekwadorka, Już lepiej indyka. Ma dużo tauryny, a przy tym nie uczula jak kurczak.


Prawda, ale mieso z udzca najlepiej, bo piers z indyka jest sucha.
Jesli chodzi o saszetki to polecam Applawsa 🙂
Ale applaws suplementowany, jak wszystkie filetówki.

Halo - ŁÓDŹ!
W ten weekend wystawa, będę z 4ma koratami  🏇
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 listopada 2014 11:17
A ja z dwoma domowymi.  🏇
Dziewczyny polećcie dobrego weta dla kota z cukrzycą posterydową. 🙁
[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10407773_754353447935247_6858226328613783874_n.jpg?oh=c9bac0507d946bd537d43ccc875f2d31&oe=54D8C4AD[/img]

Trzeci kot w domu nie robi różnicy prawda  😍 ?
Przedstawiam Czarusia, to ten dzikusek o którym pisałam - jak widać szybko się zadomowił 🙂
Trzeci kot w moim domu byłby rasowym okazem do podziwiania, ale jeden głos sprzeciwu i plan realizacji został przesunięty w latach...
Ale, co ma wisieć to nie utonie!

Gratuluję nabytku!
Piękny jest.
A jak został przyjęty przez pozostałych domowników?
Badyl jest bardzo obrażony, burczy na Czarusia i na mnie. Draśka jest ugodowa, jest kot - ok, popatrzę na niego z daleka, może będziemy się bawić ?
Na razie jest okej, zobaczymy jak dalej Badyl się zachowa bo w sumie z nim moze być ciężko, bo jest terytorialny...

Ale nie mogłam znieść myśli, że Czarino spędza noce na polu, mały i biedny, podczas gdy moje koteły przewracają się pod kołdrą  😁
kolebka, ale słodziak! 😍

A ja powracam do wątku, bo już od przyszłego tygodnia w domu ponownie zawita Rudy Stwór! Tym razem na jeszcze dłużej 💃 Dorzucam jakieś sierpniowe foto po ogoleniu (był problem alergiczno-skórny), na szczęście zarosła i wygląda już normalnie 😀



taaak się cieszę na tego puchatego łobuza! 💃

Mzimu, nasza też Maine Coon, jechała gdzieś z okolic Opola do Warszawy, a teraz zamieszka bliżej wybrzeża 🙂 szczęście całe, że dobrze znosi podróże... Śmiesznie, nasza ma na zdjęciu wąsy "wygięte" w odwrotną stronę niż Twoja (czy Twój?) 😁
maiiaF, kocica wyjątkowa bo jakoś nie spotkałam kota co mu wąsy rosną na przekór grawitacji 😉
Wciskam się nieśmiało z jednym ze swoich 😉
Ja stwierdzam, ze w dwoch moich zoolog. sklepach, mimo miliona polek z karmami i miliarda roznych karm... nie ma w czym wybierac! (maxi zoo i jeszcze jeden) SUcha karma  w przedziale miesnym 30-60% to az 2-3 rozne firmy, nic co ma wiecej miesiwa, nic typowo bezzbozowego Karma mokra, czy to puchy czy saszetki to 50 rodzaji 4%, kilka w przedziale do 20% i moze 3 w przedziale miesnym 75-90%. No ok. Znalazlam puszi BARF 100% miesa, za 2,20euro za 400g.- choc niestety nie bylo wolnego pracownika, ktory powiedzialby mi czy to dla psa, czy kota, bo nie bylo takiej informacji na puszce, a wokolo byly suplementy dla psow, i zamrazarka barfowa rowniez  z pomrozonymi podrobami barfowymi- ot barf miesny- zamrozony tez dla psow.  No nic, z braku laku wzielam 2kg. suchej premiere, 2 puchy na sprobowanie rowniez premiere + puche animody + puche selet gold, a w najblizszym czasie, jak znajde jakas luzniejsza godzine, to koniecznie poszukam internetowego sklepu, gdzie troche lepsze amku bede mogla kupic.
Cobrinha z 10 minut patrzałam na to zdjęcie i nie mogłam zaleźć kota  😂
maiiaF - kocurro. Teraz wygląda się tak. Pozdrowienia miaukunowe dla Waszej.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
28 listopada 2014 16:42
Cobrinha z 10 minut patrzałam na to zdjęcie i nie mogłam zaleźć kota  😂


ja to samo, już miałam pisać, że chyba zdjęcia pomyliła  😀
Mzimu, cudny! Ma piękny futrzany kołnierz 💘 u nas niestety bywały problemy z czesaniem w tym miejscu i szybko robiły się zbite kołtuny. Teraz od czasu tego zgolenia podobno jakoś lepiej toleruje szczotę i grzebień, na szczęście 😀

Cobrinha, a bo to taki dziwny koci przypadek. Zdecydowanie wyjątkowa! Bardzo nieśmiało się wciskacie, ledwo go widać 😁
Bo to zdjęcie wstawione jest dla tych bardziej spostrzegawczych. On zawsze lubi się wciskać w przestrzenie gdzie nie ma dość miejsca 😉
Na szczęście jest typem kota bez sadełka, i z wpasowaniem na kaloryfer po długości nie ma problemów hehe - mieści się na szerokość :P
Kayra   Kucusiowy wariat :P
29 listopada 2014 20:49
Dziewczyny, help. Zaczęłam podawać swojemu kotu bezo-pet. Przez jaki czas powinnam mu to podawać? Wiem, że profilaktycznie 1-2 razy w tyg. tak jak jest napisane na ulotce. Z tym, że kot jest chyba bardzo zakłaczony i bardzo często wymiotuje kulami włosowymi. Daje mu od wtorku codziennie i jest 100 razy lepiej 🙂
Ja dawałam przez jakiś czas codziennie,o też jednego kota miałam strasznie zakłaczonego a teraz jak sobie przypomnę, czyli raz na tydzień-dwa. Drugi sobie sam radzi, żre trawę i potem nią wymiotuje razem z kłakami. Teraz przestały wychodzić to i jego będę pewnie odkłaczać..
Słuchajcie, Cezary jest najsłodszym kotem na świecie  😍

On chyba dobrze wiedział, do którego domu trafić 😀 Biega za piłeczką/papierkiem, uwielbia pawie pióra, do tego momentalnie nauczył się korzystania z kuwety, więc wychodzenie na zewnatrz go absolutnie nie interesuje, z czego się bardzo cieszę.
I po prostu ma tak kochany wyraz mordki, że tylko do schrupania  🍴
Coraz bardziej się onieśmiela, spaceruje po domu, zagląda do szynszyli... 😉 
galopada_   małoPolskie ;)
01 grudnia 2014 09:05
Przepraszm,że sie tak tutaj wcinam, ale bardzo mnie coś zastanawia (i nie powiem - irytuje ma maxa). Mieliśmy w domu dużo kotów, ale to co wyprawia właśnie mój pierwszy ,,własny" kot, mieszkający ze mną na stancji to przechodzi ludzkie pojęcie. Dodam, że mamy w domu różne skrzywione koty (gadające, bardzo kontaktowe i wydające z siebie różne odgłosyi, ale jakoś... w normie jeśli chodzi o ilość tych dzwieków). Wydaje mi się, że może to być ruja (5-6msc?). Czarna łazi i.... grucha. Non stop. A przepraszam.... ma przerwy na miauczenie. Dźwięki wydaje z siebie co 2-3 sekundy. Godzinę można wytrzymać, ale po kilku dniach jestem bliska mordu, bo cicho jest tylko jak śpi 😵 Dzisiaj w nocy byłam budzona jakieś 40 razy (bo siada mi na łóżku i grucha do ucha). Powiedzcie, że jej przejdzie, bo inaczej albo osiwieje, albo zwariuje. 😁 W sumie całe moje stado domowe jest już dość wiekowe (po kilkanaście lat), więc nie pamiętam juz okresu sprzed kastracji.... No i może od razu zapytam, w jakim wieku można przeprowadzić zabieg?  👀
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
01 grudnia 2014 10:03
Galopada to pers?  🙂 Moja koleżanka miała kotkę persa i identyczną sytuację. I dodatkowo kotka wyginała się i... wypinała po prostu  🙄
Kontaktu z nią już nie mam ale chyba przeszło po kastracji.
A co do terminu to zdania różne, zależy od weterynarza. Jak ma 6 miesięcy to już chyba dobry czas 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się