pensjonaty w okolicach trójmiasta

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 listopada 2014 18:17
fanelia  Dwie strony wcześniej stronie pisałam o stajni Czerniec, maja aktualnie miejsca, z Pruszcza to 15 minut drogi. Jak byś miała jakieś pytania to zapraszam na PW 🙂
Jak najbardziej polecam "Stajnię Czerniec". W zasadzie  pasuje ona do wszystkich Twoich wymagań. Jest możliwość wstawienia koni pod wiaty w systemie wolnowybiegowym, 3 stada tak są utrzymywane, jedno z wałachami, drugie z klaczami i trzecie  gdzie chodzą wałachy i młode ogierki. W razie potrzeby boksy są na tyle duże, że dwa konie mogą w nich swobodnie mieszkać, nie pamiętam dokładnie ale mają 4,5x4,5m albo 4,5x5m, przewidziane były na klacze ze źrebiętami. Stajnia jest  hodowlana i dodatkowo mają pensjonat, więc żadnej szkółki tam nie ma, cisza i spokój. Duże pastwiska, fajne tereny do jazdy, z daleka od wszelkich ruchliwych ulic i ogólnie "cywilizacji" 😉 na stajni droga się kończy.
Dojazd dobry, 20 km od Gdańska. Jakbyś miała jakieś dodatkowe pytania to pisz śmiało na PW 🙂
Anai, dziękuję bardzo :kwiatek:
Dziękuję dziewczyny, dostałam dużo PW, za które jestem wszystkim wdzięczna i odpowiedzi tutaj, większość stajni, które podpowiedziałyście bardzo mi odpowiadają. Jeszcze raz dziękuję, będzie w czym wybierać w razie czego  :kwiatek: .
Szukałam i mam nadzieję,  że trafiłam do dobrego tematu. Ostatnimi czasy przenioslam się do Trojmiasta i szukam jakiejs stajni w pobliżu żeby wsiąść raz na jakiś czas na konia. Czy ktoś były w stanie powiedzieć mi coś na temat szkolek na hipodromie(czy jest jakaś godna polecenia) lub polecić stajnie z dobrym dojazdem dla niezmotoryzowanych z Wrzeszcza ? Z góry przepraszam za brak polskich znakow, nie mogę się dogadać z tabletem...
na tym forum reklama jest zakazana.
Szukałam i mam nadzieję,  że trafiłam do dobrego tematu. Ostatnimi czasy przenioslam się do Trojmiasta i szukam jakiejs stajni w pobliżu żeby wsiąść raz na jakiś czas na konia. Czy ktoś były w stanie powiedzieć mi coś na temat szkolek na hipodromie(czy jest jakaś godna polecenia) lub polecić stajnie z dobrym dojazdem dla niezmotoryzowanych z Wrzeszcza ? Z góry przepraszam za brak polskich znakow, nie mogę się dogadać z tabletem...


A interesuje Cie ot zwykla rekreacja czy cos bardziej ambitnego w kierunku malego amatorskiego sportu?
Raczej bardziej ambitna rekreacja, może mały sport.
w Bolszewie jest prowadzona Ambitna rekreacja 🙂 i wszelka rekreacja hala ,dwór itp. info na priv
Może komuś się przyda - dr Piekałkiewicz będzie w ostatnim tygodniu listopada w Trójmieście (Kolibki, Owczarnia); ostateczną datę będę znała 20 listopada. Jeśli ktoś chciałby dołączyć to zapraszam na PW.
Siemka 🙂 ma ktoś może konia w Orłowie ( nie wiem jak się stajnia nazywa- widać ją jadąc pociągiem)?
Chciałabym się dowiedzieć o niej parę rzeczy 🙂
Ja zapraszam do Stajni na Wiczlinie.
W chwili obecnej mamy tam 13 koni. Budujemy stajnię angielską - w sumie już kończymy.
Co prawda nie ma hali ale jest oświetlony maneż. Konie przebywają maksymalny czas na padokach. Miła atmosfera i konkurencyjne ceny.
Mamy jeszcze dwa wolne boksy...
W okolicy dużo lasów na konne wycieczki...
Bartosz sio z tym do ogłoszeń!
Szukam stajni w pobliżu Gdańska, zależy mi na trawiastych pastwiskach gdzie konie będą na nich od rana do wieczora i placu do jazdy z przeszkodami. Dojazd bez przesiadek, komunikacją z centrum. Dodatkowo aby boksy były duże  i cenowo nie wygórowanie 🙂 Ktoś coś poleca ?
A co się popsuło w stajni, w której do tej pory stałaś i do niedawna polecałaś, mówiąc "u nas"?
Może być na PW jak nie chcesz tu pisać. 😉
klaudiabolusiowa, wątpię żebyś coś znalazła. W sumie głównie ze względu na dojazd. I znowu, co to znaczy niewygórowane ceny? Podaj widełki bo dla każdego to może znaczyć coś innego.
Szukam stajni w pobliżu Gdańska, zależy mi na trawiastych pastwiskach gdzie konie będą na nich od rana do wieczora i placu do jazdy z przeszkodami. Dojazd bez przesiadek, komunikacją z centrum. Dodatkowo aby boksy były duże  i cenowo nie wygórowanie 🙂 Ktoś coś poleca ?



Możesz sprawdzić stajnie Podkowa w Żukowie, z Gdańska dojedziesz autobusem 801 (gryf) i ok 1,5km z buta. Pastwiska, plac z przeszkodami są i kasują 550zł.
Tak do 650 zł, nie zależny mi na nie wiadomo jakich luksusach 🙂
Julie leci priv 😀
Siemka 🙂 ma ktoś może konia w Orłowie ( nie wiem jak się stajnia nazywa- widać ją jadąc pociągiem)?
Chciałabym się dowiedzieć o niej parę rzeczy 🙂


To Kolibki. Co chcesz wiedziec?
Biorą konie na hotel?
Jak to wygląda cenowo i jak traktują konie?  😉
Nowe Kolibki? Cenowo ponad 1000 zł i chyba zerowe padoki, ale może coś się zmieniło..
Kolibki to tam gdzie jest ten Adventure Park?
larabarson, raczej ta stajnia koło driving range'u, zaraz za Klifem 😉
anai to tego nie widziałam. Byłam w sierpniu w tym Adventure Parku i przy okazji obejrzałam sobie konie i stajnię, i jak przeczytałam post Fokusowej, że tam 1000 kosztuje pensjonat to się delikatnie mówiąc zdziwiłam  🤣
W Adventure Parku to tylko pare koni, w warunkach "naturalnych", stamtad swojego jednego wzielam.
A Kolibki to kolo strzelnicy golfowej, jak mowi anai, za Klifem zaraz. Padok tam jest jeden, piaskowy.  I z tego co wiem kiedys jakies pastuchy na trawie rozstawiali, ale nie wiem jakie byly zasady wypuszczania tam koni.
W Adventure nie ma hotelu. W Kolibkach za boks płacisz 1000 zł. Padok jest tuż przy stajni, a za linią drzew kolejne pogrodzone kwatery. Konie wychodzą ok. 9ej, o 13ej wracają na obiad, od 14 do18ej są na padoku przy stajni, który po deszczu jest mocno przeciętny. Pozostałe kwatery są ok. Opieka nad końmi po prostu normalna, w boksach czysto, porządnie pościelone. Jeśli ktoś ma paszę/witaminy do podania to nie ma problemu, zakładanie derek, ochraniaczy itp. też wg zaleceń właściciela. Do jazdy jest wyłącznie hala, która dla hotelu jest generalnie dostępna po południu (od 15-16ej; w piątki od trzynastej) - to jest ośrodek hipo, więc wcześniej są zajęcia. W niektóre dni, z reguły max 2 godziny, hala jest wydzierżawiona, więc też nie możemy korzystać. Weekendowo bywają imprezy, z reguły ogłaszane wcześniej. Generalnie zrobiło nas się całkiem sporo, więc trzeba się liczyć z tłokiem i jeśli ktoś jeździ sportowo to nie polecam, bo cała hala jest wolna wyjątkowo. Na ten moment zostały chyba max 2 wolne boksy, ale o to lepiej zapytać zarządcę.
Dziękuję za informacje :-)
Możecie mi polecić jakąś inna stajnie z dobrą opieka nad końmi, z padokami trawiastymi i z hala?  ;-)
Z dobrym dojazdem  z Gdyni 😉
Może zadaj sobie trochę trudu i przejrzyj wątek - nie jest on taki długi ani stajnie w trójmieście nie rosną jak grzyby po deszczu. Jest też katalog stajni. Jeśli masz na mysli dojazd komunikacją miejską to już Ci moge powiedzieć, że nie ma takiej stajni, która by spełniła Twoje kryteria w 100%.
Zonk, istotnie, wątek powstał raptem cztery lata temu i ma jedynie 92 strony... 😀
Starszych nie ma co czytać a w przeciągu ostatnich paru miesięcy juz klika osób pytało o podobne kryteria stajni jak podała blysku 😉
Nie trzeba czytać całego wątku 😉
Nie wszystkie stajnie są podane w katalogu a wątek ma już kilka lat, dlatego nie wszystkie informacje są aktualne 🙂
komunikacja miejska dla dzierżawcy, ja samochodem podjadę wiec dla mnie to nie problem.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się