Tętno, oddechy konia

Witajcie 😉

Podczas ostatniej wizyty weta dostałam zalecenia, żeby mierzyć codziennie tętno mojego konia w czasie spoczynku, zaraz po pracy i w trakcie. Niestety nie wiem jakie powinno być prawidłowe. Czy ktoś może się orientuje ile wynosi prawidłowe tętno konia w spoczynku, podczas wysiłku i po nim, oraz ile powinno być oddechów na minutę w tych trzech fazach?

Mam nadzieję, że ktoś będzie mi w stanie pomóc.
Pozdrawiam

Moze idz do kącika żółtodzioba a nie zakładasz kolejny temat. Wyszukiwarka w prawym górnym rogu tez nie gryzie.
Megane, ale dlaczego? Temat nie zasługuje na oddzielny wątek? Sory, są głupsze.
moriska, spoczynkowe tętno konia zakres 20-46 uderzeń/min.
Wzrost na skutek wysiłku może być 7-krotny. U koniach wytrenowanych 80-110 ud./min, u niewytrenowanych od 120.
Ważne, żeby znać osobnicze wartości.
5-10 min. po wysiłku tętno nie powinno przekraczać 60-64 ud./min. Jeśli po 15 min. pow. 64 to obciążenie za duże, jeśli w ciągu 10 min. pon. 52 to obciążenie za małe.
W interwałach zakres tętna 180-200, w przerwach 100-120.
Halo, chodzi mi tylko o to, ze to jest jednorazowe pytanie, a nie temat do dyskusji na jakies 40 stron, poza tym ankieta dla czterolatkow to tez temat, ktory mozna bylo poruszyc w wątkach o treningu, o młodych koniach, byl tez gdzies, jak pracowac z młodym koniem od podstaw, itp.
Nie chce się szukać po prostu i tyle
halo Dziękuje, za odpowiedź, na pewno mi się przyda 😉
Megane W kolejnym wątku (też pisałam kiedyś w innej sprawie) nie dostałam odpowiedz, a nawet jeśli była, to zginęła w tłumie... A zdrowie mojego konia jest dla mnie trochę ważniejsze niż różnica między starym a nowym wątkiem... Więc przepraszam jeśli cię uraziłam zakładaniem nowego wątku w tak małostkowej sprawie...  :/
Wysłałaś w sumie 9 wiadomości, z czego jedna z maja o Michaliku i 8 dzisiaj. Nie widzę więc, abyś gdzieś zadała pytanie na które nie uzyskałaś odpowiedzi.
Może jak sprzedaż grę o konikach, to będzie Cię stać na instruktora? 😉 upssss... przepraszam, trenera.
Oby wiedza napisana przez Halo Ci sie przydała, bo obawiam się, że to tylko w tym przypadku " suche cyfry"
powodzenia
Wysłałaś w sumie 9 wiadomości, z czego jedna z maja o Michaliku i 8 dzisiaj. Nie widzę więc, abyś gdzieś zadała pytanie na które nie uzyskałaś odpowiedzi.
Może jak sprzedaż grę o konikach, to będzie Cię stać na instruktora? 😉 upssss... przepraszam, trenera.
Oby wiedza napisana przez Halo Ci sie przydała, bo obawiam się, że to tylko w tym przypadku " suche cyfry"
powodzenia


Pani już podziękujemy.... Po cholerę się tu pchasz, skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia? A... Już wiem, żeby udawać mądrą? Przepraszam, tym razem nie wyszło. Spróbuj następnym razem a może ci się uda 😉 powodzenia. A gry które sprzedaję są mojej siostry, która zbiera na spełnienie marzenia. Ale pomoc nie leży w twojej naturze, więc nie liczę, że to zrozumiesz  😵
Gillian   four letter word
27 listopada 2014 20:20
o masz, wiedziałam, że tak będzie  😂
Pomoc leży w mojej naturze, ale trzeba wiedzieć, komu się pomaga. Pomoc leniom nic nie wnosi, bo z niej nic nie wyniknie, to tylko ślizganie się po kimś. To co łatwo przychodzi, we łbie zazwyczaj nie zostaje, jeśli się jest leserem.
Spokojnie, nie mam zamiaru z Tobą dyskutować.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się