Siatka na siano - z małymi oczkami

Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
27 listopada 2014 08:49
Kinia16322, to zależy jakie oczka i wielkość siatki (podajesz swoje wymiary, więc możesz szaleć).
Ja ostatnio miałam info, że "cena, kolor - 24,60zł/1m2, zielona" (oczka 30mm).

klusek, pewnie średnia, z dużymi oczkami.
U nas są takie: (ta pierwsza)
http://galopada.pl/c/237_do_stajni_i_na_wybieg_siatki_i_worki_na_siano
i sa naprawde duuuże. Spokojnie zmieści się do niej cała duża kostka.
Mieszcze w nią ok 10kg sina i nie jest załadowana do pełna.
Moge cyknąć fote jak wygląda w stajni
Ja mam takie z Busse i owszem, w końcu się przecierają, ale wytrzymują stosunkowo długo (dwie mam już chyba ze trzy lata, łatam sznurkiem od snopka i dalej używam  😁 ). Są duże (wielkości różne, trzeba sobie dobrać, ale w takie, jak z linku wchodzi kostka) i łatwe w obsłudze. Mam jeszcze z HKMa i jej prawie nie używam- sztywna i stosunkowo wąska- ciężko się pakuje.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
27 listopada 2014 13:04
Bombal, busse są ok, ale się rozciągają. Moje pierwsze - całe czarne - łatane po roku mniej więcej, żyły ze dwa lata. Teraz mam nowe, czarno niebieskie.
Korsze się nie rozciągają.

Siatki busse w użyciu na zdjęciach:
Ja wczoraj dostałam siatkę busse i jest naprawdę fajna. Przede wszystkim jest bardzo duża a to dla mnie jest ważne bo ja daje dużo siana i zawsze ze wszystkimi siatkami był ten sam problem.... były za małe. Koń który testuje tę  siatkę radzi sobie bardzo dobrze z wyjadaniem siana . Myślałam że na początku konisko będzie miało problem  bo oczka są bardzo małe ale jestem mile zaskoczona. Jak z wytrzymałością to się okaże w przyszłości . Na pewno w najbliższym czasie kupie jeszcze dwie takie siatki. 
[quote author=budyń link=topic=19.msg2193324#msg2193324 date=1412197135]
A se zróbcie.
http://sprzetjezdziecki.blogspot.com/2013/01/siatka-na-siano_13.html
[/quote]

Ja robiłam siatki o wielkości oczek 2,5/2,5 tylko, że szkoda czasu, bo do pierwszej dziury mijało 2 dni. Zrobiłam takich siatek 3 i spasowałam. Teraz kupiam bussa te wielkie z oczkami 3-3 narazie jestem zadowolona cho dla moich gadów powinny być mniejsze oczka jeszcze.
kaloe, wytrzymałość jest wypas. moją mam kilka lat.


jak pisałam, mam dwie siaty. jedną tą busse największą a drugą tą waldhausena.
akurat zakupiłam małe kostki, więc mam porównanie. kostki około 10 kg.

do siatki busse wchodzą DWIE kostki. jakbym się uparła to jeszcze pół bym wepchnęła po bokach.
do siatki waldhausena wchodzi PÓŁ kostki. nie da rady objąć całej kostki siatką.

Mehari,  na duże baloty ile potrzeba metrów 2?
Nie wiecie może czy rozmiar oczek w siatce przekłada się na rozmiar oczek przy metalowych prętach do paśnika? Czy ze względu na brak uciągliwości zwiększyć rozmiar oczek w paśniku ?
Liściu, zdecydowanie nie. Z oczek sztywnych prętów metalowych 2x2 czy 3x3 koń nie wyciągnie raczej nic...
Tak myślałam :/  Jakie najmniejsze oczka do miękkiego siana i koni zainteresowanym tylko żarciem na padoku  ? 😁

Edit:
4x4 ?
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
28 listopada 2014 13:29
Isabelle, nie wiem 😉 bo nie biorę balotów 🙂
musiałabyś policzyć sobie, albo dopytać kogoś, kto tak robi 😉

Busse są fajne, ale to też wiele zależy od konia - jak mocno szarpie, czy siatki wiszą w boksach/stajni/pod dachem, czy leżą na ziemi np w śniegu i deszczu, słońcu.
Z resztą te czynniki dotyczą każdej siatki, z czego i jaka by nie była 😉

Poniżej zdjęcia siatek z korszy.
Biała z sianem - oczka 40mmx40mm; średnica sznurka 2mm (chyba); 1mx1,20m
Biała (kiedyś 😉 ) - oczka 35mmx35mm (albo 30x30); nie pamiętam rozmiaru, być może było to 1mx0,80m (to ta kilkuletnia) - tu wchodzi cała kostka normalnej wielkości 😉
Zielone - nówki 😉 - oczka 30mmx30mm; średnica sznurka 2mm (chyba); 1mx1m

W weekend porobię zdjęcia napchanych siatek i sprawdzę ile wchodzi siana w te rozmiary (jak nie zapomnę) 😉
A w Korszach można kupić jeszcze siatki?
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
28 listopada 2014 21:06
kaloe, ja kupiłam je tydzień temu (te zielone) 😉
O to super że można u nich kupić siatki. A napisz mi jeszcze proszę jaką siatkę kupiłaś, czy to jest rybacka czy jakaś inna?
a właśnie, czy ktoś praktykował wsadzenie po prostu balota w siatkę? i postawienie samopas?

bo niestety nie posiadam jeszcze wiaty ani paśnika (mój paśnik wylądował w kieszeni weta po rozplaszczeniu psa przez auto w sobotę...). koni mam całe 1,5, ale nienażarte, więc pewnie dość szybko by znikło. jest sens tak wystawiać cały balot?
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
28 listopada 2014 22:45
Isabelle, przykro mi z powodu psa, wszystko ok?

Moim zdaniem jeśli ktoś daje do woli siano i ma baloty to jest ok, ale wg mnie należałoby zrobić daszek jednak na siano, bo może po deszczu być niezbyt fajnie.

kaloe, to są siatki rybackie, nie wiem czy oni mają inne. Zapytałam czy mają i jakie, napisałam co potrzebuję, oni wiedzą już, że "worek" 🙂
Chyba nie zawsze mają wszystko w ofercie, ale jak zapytałam czy i kiedy będą mieli np oczka 30mm, to napisali, że w ciągu 3 tyg. i wtedy się z nimi skontaktowałam.
A więc można się dogadać 😉
polecam jeszcze siatki z kerbla 🙂
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
30 listopada 2014 07:58
Wstawiam zdjęcia.
Zielona siatka mieści dużą kostkę plus jakieś niewielkie luzy.
"Grupowe" zdjęcie - widać wyraźnie, że siatki busse, które miały mieć po 35mmx35mm mają oczka takie jak szara z korsze - 40mm.

Jak dla mnie i korsze i busse są bardzo fajne 🙂

Jeden minus korszy - mają dość cienki sznurek wiążący, ale jego zawsze można wymienić na inną linkę, choćby z castoramy 😉
Ja następnym razem zapytam, czy nie mają grubszego do tego celu 🙂

Jeszcze znalazłam jedną stronę, która robi siatki z małymi oczkami:
http://www.siatoteks.pl/index.php?p=1_6_siatka-na-siano-dla-koni
Trzeba będzie sprawdzić jak cenowo 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
30 listopada 2014 09:27
Isabelle -  wydaje mi się że Gaga używała takiej siatki na całą bele. Bez siatki to więcej porozwalają i zdepczą niż zjedzą.

edit. znalazłam http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,180.msg1630657.html#msg1630657
czy macie jakąś propozycję, żeby siatka miała dziury 5x5 (no maks 8x8 cm) ale... miała objętość tej pierwszej? taka naaaaprawdę wielka?


Podłączam się do pytania - czy ktoś posiada i mógłby polecić siatkę z oczkami 5x5 cm, ale dużą - taką, żeby zmieściła się do niej cała kostka siana?
Hejka. Chcę kupić siatkę na siano tylko nie wiem czy wybrać tę z oczkami 3,5x3,5 czy 5x5... Moja kucka wchłania siano nawet uszami, ale boję się że jak będą za małe to poprostu siatkę unicestwi...
Mój jest strasznym psujem, a siatkę Busse z oczkami 3,5cm mamy już kilka lat 😉 Polecam
u mnie róznie bywa. Czasem muszę po paru miesiącach taka siatkę wymieniac. Sa konie które nie niszczą ale sa takie jak Hultus które i z siatka sobie swietnie radzą  😤.  Ale i tak polecam. Mniej siana się marnuję , konie wolniej zjadaja  itp
Wolniej? Kluskowi większej różnicy to nie robi... 6-7kg w siatce z drobnymi oczkami opędzluje w niecałe 2 godzinki hehe i to by było tyle jedzenia na całą noc  😵
http://www.siatoteks.pl/index.php?p=1_6_siatka-na-siano-dla-koni
Trzeba będzie sprawdzić jak cenowo 😉


rórznych rozmiarach w zalerzności od potrzeb klijęta Jak cenowo? Zaoferowałabym wymianę za słownik 😉 Szczerze to bałabym się zapytać o cenę w obawie przed tym co znajdę w odpowiedzi :p
Jeśli to taka siatka jak do aut z tego co widzę, to długo ona nie wytrzyma.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
10 grudnia 2014 19:16
drabcio, no niestety to razi, ale.. cóż..
Ja jestem z zielonych zadowolona, choć te sznurki ściągające absolutnie do wymiany 😉
Reszta ok. Busse też, ale tu już wiele osób je poleca 🙂
I jak pisze Faza, wszystko zależy od koni jak długo siatki pożyją 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
10 grudnia 2014 20:43
Dzisiaj zamowilam 3 siatki z korszy🙂 120 na 120🙂 plus lepszy sznurek sciagajacy🙂 mega plus za obsluge bo jeszcze takich milych pan dlugo nie slyszalam 😉
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
12 grudnia 2014 12:35
domiwa, ja na maile, ale też super kontakt 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 grudnia 2014 15:03
A ja siatki robię sama. Takie na całą kostkę siana. Ze sznurków, które zostają po kostkach słomy i siana. Fakt, po pewnym czasie trzeba wymieniać (w zależności od tego, jak koń je traktuje), ale jestem zadowolona, bo siano się nie marnuje, a i konie mają ciągle co skubać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się