Styl western (dawniej kącik)

smartini, z ciekawości - z kim robisz ten projekt? może być pw, żeby nie zaśmiecać wątku 😉
Dziewczyny mam prośbę


http://www.swiatkoni.pl/ads/show,30160,9-letni-paint-horse-western-zaprzeg.html

czy ten koń jest warty jest ceny i uwagi?

Poprosze o zerknięcie westowców🙂


Szczerze? Nie. Opis dramat, zdjęcia dramat, tytuł- western i zaprzęg....dramat, dramatów. Ten koń może stał koło painta, ale czy nim jest to pewna nie jestem....😉
Livia   ...z innego świata
29 listopada 2014 07:19
Muchozol, fajny ten pad, co on ma od spodu?

Ponawiam swoje pytanie, czy pod siodła west znajdą się odpowiedniki klasycznych futerek czy żeli? :kwiatek:
Livia ja kojarzę tylko ten: http://www.gnl.pl/medyczny-zel-pod-siodlo-western-acavallo.html
W sprawie mattesa chyba musimy dopytać Dorcysię czy istnieje coś takiego i czy w ogóle stosuje się coś takiego 😉
[quote author=derby link=topic=27.msg2232916#msg2232916 date=1417189235]Dziewczyny mam prośbę


http://www.swiatkoni.pl/ads/show,30160,9-letni-paint-horse-western-zaprzeg.html

czy ten koń jest warty jest ceny i uwagi?

Poprosze o zerknięcie westowców🙂


Szczerze? Nie. Opis dramat, zdjęcia dramat, tytuł- western i zaprzęg....dramat, dramatów. Ten koń może stał koło painta, ale czy nim jest to pewna nie jestem....😉
[/quote]

Dlaczego tak twierdzisz? Kon jak kon. Co kto lubi. Łaciaty. Wyglada normalnie, widac ze zadbany. Ani nie zbytnio napakowany mięśniowo ale tez nie jakis zagłodzony.
Wiele ludzi ma konie do bryczki i pod siodlo - czy to konia wyklucza?
Pewnie jako kon rodzinny- rekreacyjny sprawdza sie doskonale.
Ojca mozna wygooglac- matki nie = wiec nie wiadomo co to za mix i czy naprawdę paint.
Dość wysoki - wiec chyba raczej jakis mieszaniec.
Poza tym nie kazdy ma polot w opisie rzeczy na sprzedaż.

Zależy do czego tego konia chcesz i czy lubisz łaciaki.
Cena dyskusyjna jak np. na konia do lasu - ale kazdy kon ma cenę - niekoniecznie rynkową.
Ja bym go nie skreślała.
.
Zdobione droższe, prawda?
Po obu stronach jest wzór?

.
Droższe ogółem.
Bo jednak zdobienie jest ręcznie robione, tak?

Fajna sprawa.
Każdy szczegół przemyślany, wszystko pod ideę estetyki. Na pewno ładnie się to prezentuje.
.
Widać, że w temat się wręcz 'wkręcił' - aczkolwiek to dobrze, masz świetnego kompana w wspólnej pasji.
.
Super, co ćwiczyłyście na drągach? 🙂
.
a nie zamarzło Wam podłoże? u nas już twardo ;/
.
muchozol wyglada cudnie! Jak je juz wyciagnelam z paczki bylam pozytywnie zaskoczona jakoscia. I chyba tez sobie takie zamowie.... Musze wiecej koni dokupic do tego calego sprzetu  😜
.
no ja też się na takie czaiłam dla Sunnyego, ale bałam się, że to już będzie "za dużo wszystkiego" 😉
Livia   ...z innego świata
29 listopada 2014 21:53
Sierra, o, dziękuję, nie widziałam tego żelu wcześniej 🙂

Muchozol, dzięki 🙂 Piękne to wędzidło! Ten kwiatowy wzór w ogóle do mnie mocno przemawia 🙂

U nas niestety treningowo też trochę lipa - chciałam dziś co nieco poćwiczyć, bo do lasu za zimno i zbyt wietrznie, ale zrobiła się straszna gruda...
.
Livia   ...z innego świata
30 listopada 2014 13:05
Muchozol, ja jeżdżę w zimie normalnie, regularnie, tak samo jak w lecie. Ale w tym roku mam albo jakąś wyjątkowo małą tolerancję na zimno, albo za stara się robię 😉 i jak jest tak na dworze, jak wczoraj czy dziś, to normalnie mi się z domu nie chce wychodzić 🙂 W końcu oczywiście jadę do konia i coś robimy, ale na mocniejsze treningi nie zawsze mi starcza siły woli 😁
.
Sierra "Dziwny patent z kółeczkami" to wypinacze hand-made z możliwością zapinania jak trójkąty albo przez grzbiet i pod pachami (kółeczka to opcje regulacji). Jako że zdjęcie było robione po lonży a nie miałam wodzy to przykarabińczykowałam wypinacze co by mieć sterowność nad bestią :P

Muchozol fajowo było 🙂 ja przeżyłam, Rafik przeżył. Musze się uśmiechnąć do Martyny bo jeśli mam na nim jeździć to wypadałoby znać instrukcję obsługi, a póki co to wiem tyle co z przejażdżki na Okim, treningu na moim Bondziu w celu rozciągania pleców i z jazd próbnych jak szukaliśmy QH, więc obstawiam że jest horror i dramat :P
Ale nawet mam filmik  🏇 (proszę nie szydzić zanadto  😁 )


.
Krystyna nie wiem jak koń jest szkolony, bo zauważyłam, że reiningowe chodzą inaczej, ale jeśli jest bardziej w kierunku technicznym to nóżki pod biodro bo ta jazda bez nóżek zupełnie 🙂 (wtedy nogi tak samo jak w jeździe klasycznej + brzuch napięty 🙂😉 Przy obrotach wewnętrznej nogi nie wyrzucaj tak do przodu bo zmienia się zupełnie równowaga i nie trzeba kopać zewnętrzną co krok 😉
edit: może to Ci troszkę pomoże:
http://horseandrider.com/article/improve-position-16335?utm_source=HorseandRiderFB&utm_medium=link&utm_campaign=Facebook
Kasia oki doki, dzięki za rady 🙂 jak oglądaliśmy konie to instrukcje wyglądały "Pani się tu odchyli i tą nogę da do przodu a tą rękę da tak a tamtą nogę tak i on to zrobi"  😁 Dlatego też się przymierzam do jakichś treningów żeby konia nie męczyć swoją osobą. Z tego co mi wiadomo to był szkolony pod reining.

Muchozol oj tam oj tam, widzisz że jest klęska :P  ale jak mi się jeszcze za bardzo spodoba to sobie Bondzia przestawie, on gabarytowo to taki Quarter  😎
Krysia pisałyśmy jedncześnie, rzuć okiem na linka, którego dodałam do poprzedniej wiadomości. Skoro jeździliście oglądać konie, to wiadomo, że nikt nie będzie Ci prowadził treningu, tylko chciał, żebyście mogli wogóle coś zobaczyć na danym koniu 😉
W necie masz mnóstwo filmów, zacznij sobie od Fappaniego (jeśli reining):

jesli techniczne, to poszukaj filmów Marka Shaffera 🙂 https://www.youtube.com/channel/UC0MIug4TGTI_iclx5dFuR2w
Swoją drogą będzie późną wiosną w EZ ranch, ja na pewno jeadę- może się z Kasią wybierzecie? Bardzo fajne ćwiczenia gimnastyczne, na pewno skorzystacie 🙂
.
kasiakliczkowa jak bedziesz coś więcej wieceć o tym szkoleniu w EZ Ranch to daj znać 😀 może tym razem uda mi się wziąć mojego potwora 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się