Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Karino1998, konkurs wiedzy o mediach, czy coś takiego? 😀
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 listopada 2014 20:29
Hihihi ta lista wygląda jak krotkie podsumowanie moich studiów 😀 zobaczę czy przypadkiem nie mam czegoś na dysku 😉
Muszę obliczyć granicę płynności dla stali węglowej o niegwarantowanej udarności (ST 3SX) w temp 350 stopni. Mam na to wzór ale nie bardzo rozumiem "granica płynności w temp pokojowej". Jaka to jest ta temperatura pokojowa? 20 stopni? 25? 22?
I rozumiem, że "obliczeniowa temp ścianki" to jest to 350 stopni, tak?
Ten zbiornik mnie wykończy 🙁  😵 Dlaczego mam tak wysoką temperaturę, że nie mieści mi się w tabeli, z której można szybko wszystko odczytać? 🙁
Dlaczego to ojciec prowadzi pannę młodą do ołtarza a nie matka? Możliwe jest, żeby tą osobą była jednak mama? 👀

A jakbyś chciała wiedzieć "kulturowo", z czego to wynika - ma to związek z faktem, że kiedyś małżeństwo było dosłownie przejściem kobiety spod władzy ojca pod władzę męża. Zatem to ojciec oddawał córkę panu młodemu. Ewentualnie w przypadku braku ojca mężczyzna będący głową rodziny.
Dzisiaj nie ma to oczywiście żadnego realnego znaczenia, bo o żadnej "władzy" nie może być mowy, dlatego to może być ktokolwiek bliski emocjonalnie pannie młodej.
Teodora już to opisała 😉 A swoją drogą, to nie wszędzie panuje zwyczaj prowadzenia panny młodej do ołtarza przez ojca/brata/dziadka/sąsiadkę. Na wszystkich ślubach, na jakich byłam, para szła razem przez kościół do ołtarza.
mundialowa też to zauważyłam. Moim zdaniem szkoda, że ten zwyczaj zanika, jak dla mnie jest bardzo przyjemny.
Jak się na allegro szuka konkretnego użytkownika, ale bez zalogowania się? Da się?

Już nieaktualne, gapa ze mnie 😉
Hej, chciałabym zrobić wraz ze znajomymi paczki świąteczne do domów dziecka i dla rodzin potrzebujących. Czy ktoś wie na ten temat, moze jakies fundacje ktore się tym zajmuja, jakies konkretne osrodki, domy dziecka czy pomocy w woj.mazowieckim znacie które organizuja takie zbiorki ? Rozejrzalam się troche po iroznych stronach i większosci to jest wpłacanie środków na konto a mi bardziej zalezy na wysylce zywnosci, srodkow czystosci, ubran etc
emade, szlachetna paczka?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 listopada 2014 09:23
[s] Pytanie do "zagramanicznych" 😉
Czy dziś jest ten promocyjny "Black Friday"? W necie doczytałam, że tak- ale w Ameryce. A jak w UK? 🤔[/s]

już wiem 😉
Libertee - zgadałaś. Nigdy w życiu nie myślałam że przejde dalej, a tu test 12 grudnia  😁 Ty też?

martva- byłabym wdzięczna  😀
maiiaF wlasnie cos oprocz szlachetnej paczki
Pomóżcie, bo zgłupiałam 😡

w Tajwanie czy na Tajwanie?
Imo, zależy od kontekstu - na Tajwanie, jeśli mowa o wyspie, w Tajwanie, jeśli o prowincji Chin.
Yyyy... nie mam pojęcia 😵 Dostałam tekst do przerobienia, temat to ekspansja piw na rynek azjatycki. W zdaniu przesłanym przez klienta pada określenie "na Tajwanie", ale w całym tekście roi się od błędów, więc nie wiem, czy się tym sugerować... Ale w kolejnym zdaniu jest też Korea, więc może chodzi o państwo 🤔

dopisek: udało się złożyć takie zdanie, gdzie "w"/"na" nie było potrzebne 😁
Czy w Niemczech jest jakaś sieciówka typu empik (sieciówka z płytami, bo o płyty mi chodzi), która ma sklep internetowy i wyśle mi płytę do Polski?
infantil, Amazon Ci nie pasuje?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 listopada 2014 17:18
Laski pytanko- Jak mogę uniknąć siniaków na brzuchu po zastrzyku?
Przede mną jeszcze ok. 13 dawek a dzisiaj pojawił się pierwszy krwiaczek wielkości 3x2 cm  😡
Na powstawanie krwiaków raczej nie masz wpływu, to zależy od krzepliwości krwi i fachowości pielęgniarki, która robi zastrzyk.
Możesz stosować maści przyspieszające wchłanianie krwiaków: Hirudoid albo Heparinum na bazie heparyny i saponiny: http://www.pfm.pl/baza_chorob/klinika-leczenia-bolu/leczenie-krwiaka/821
Ja stosowałam z dobrym skutkiem Heparinum, z polecenia pielęgniarki.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 listopada 2014 20:49
ślicznie dziękuję  :kwiatek:
po zastrzykach z heparyny będzie trudno o brak siniaka
Czy można ziewać przez sen?

Ponawiam pytanie o lawendę i rejestrator warunków pogodowych 😀
Cień na śniegu, ciekawa jestem, jak pielęgniarka ma wpłynąć na nie pojawienie sie siniaka po zastrzyku z heparyny? Ale oczywiscie, wszystkie siniaki i krwiaki po wkluciach sa wina durnych piguł, taa.... Co jakis czas przypominam sobie, czemu rzuciłam ta profesje...
ksan Moja żona i syn ziewają przez sen, ostentacyjnie  🙂  Więc chyba można  🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 listopada 2014 08:54
Mi za ,,pigułę" służy Mąż. Bardzo się stara poprawnie wstrzykiwać roztwór i przeżywa, że mi ,,krzywdę" zrobił.
Ogólnie siniaki na brzuchu nie przeszkadzają, tylko zastanawiałam się czy jest jakiś sposób ich uniknięcia.
Czytałam coś o wkłuciu naczynkowym i takie tam...ale w sumie wychodzi na to że swoje przeboleć muszę  😉
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
29 listopada 2014 09:37
zabeczka mój dziadek kiedyś codziennie przez długi okres czasu musiał dostawać zastrzyki w brzuch, robił to sam. Pamiętam jaki był siny 🙁 Chyba nie da się tego uniknąć.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 listopada 2014 09:44
nic, trzeba przyjąć to na klatę  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 listopada 2014 15:03
Głupio mi pytać, no ale...  😡 Czy z instagrama da się korzystać z komputera? Próbuję się zarejestrować, ale muszę to zrobić z poziomu aplikacji  🤔 serio nie da się inaczej?
Scottie   Cicha obserwatorka
29 listopada 2014 15:17
Facella, korzystać z instagrama na kompie się da, ale po zarejestrowaniu się (lub jeśli masz link bezpośrednio do danego profilu). A zarejstrować się możesz tylko ściągając aplikację na tel/tablet 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się